SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowe inwestycje w Powiecie Piskim
Radiowóz dla Komendy Powiatowej Policji w Piszu, otwarcie drogi powiatowej z Pisza do Wiartla i remont hali sportowej przy I LO w Piszu. To trzy inwestycje uroczyście oddane wczoraj do użytku.

Komenda Powiatowa Policji w Piszu otrzymała nowy radiowóz – nieoznakowany Hyundai i20. Auto zostało zakupione ze środków z budżetu Komendy Głównej Policji (23 tys. zł) i Zarządu Powiatu Piskiego (23 tys. zł) w ramach Programu Modernizacji Policji, w systemie 50/50. To czwarty radiowóz przekazany piskim policjantom w tym roku.

Oficjalnie otwarta została przebudowana droga powiatowa o długości blisko 2,5 km, której remont był możliwy dzięki dotacji z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w roku 2018 w kwocie 3 252 407,00 zł i wkładowi własnemu Powiatu w kwocie 966 625,85 zł. Wzdłuż drogi powstała również ścieżka rowerowa.

I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu im. Bojowników o Polskość Mazur doczekało się remontu hali sportowej. Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego w Piszu w kwocie 666 917,24 zł oraz dotacji celowej z budżetu państwa (Ministerstwo Sportu), przekazanej przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w kwocie 663 000,00 zł. Obiekt nie był remontowany od 40 lat.

Na oddaniu do użytku powyższych inwestycji obecni byli m.in.: Wojewoda Artur Chojecki i poseł PiS Jerzy Małecki.

Data dodania artykułu: 2019-02-07
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u