SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Poznaliśmy "gdyńskie grupy" Mistrzostw Świata FIFA U20
W Gdynia Arenie rozlosowano grupy na majowo-czerwcowe finały piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019. Podczas 10 spotkań, które zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim, z pewnością zobaczymy reprezentacje Francji, Włoch, Meksyku, Japonii, Ekwadoru, Mali oraz Arabii Saudyjskiej. Pierwszy gwizdek w Gdyni zabrzmi 23 maja o godzinie 18:00.

W centrum uwagi całej ceremonii losowania była oczywiście reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę. Do grupy biało-czerwonych początkowo dolosowano Kolumbię, by po chwili dodać… Senegal. To wywołało żywą reakcję wśród widowni, bowiem wszystko zmierzało do zestawienia, które oglądaliśmy podczas dorosłego mundialu w Rosji w ubiegłym roku. Stawkę uzupełniła jednak Tahiti. Mimo to zbieżność zespołów okazała się na tyle duża, że sam selekcjoner był nią zaskoczony.

– Przyznam szczerze, że gdy zobaczyłem na karteczce Kolumbię, pomyślałem o zbiegu okoliczności. Senegal chwilę później wywołał już u mnie spory uśmiech. Zastanawiałem się, czy faktycznie nie zdarzy się powtórka z Rosji. To byłoby coś niespotykanego – komentował Jacek Magiera.

Data dodania artykułu: 2019-02-26
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u