SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent RP i szef MON z wizytą w regionie warmińskim
Prezydent Andrzej Duda i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się z żołnierzami Międzynarodowego Batalionu NATO w Orzyszu.

Na poligonie obejrzeli tzw. pokaz dynamiczny z udziałem śmigłowców, czołgów i artylerii. Wizyta w Orzyszu to część obchodów NATO Week, organizowanych z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podczas pokazów żołnierze zaprezentowali m.in.: umiejętności walki wręcz, które doskonalili podczas szkoleń w ramach „Projektu Wojownik”. Prezentowany był również sprzęt bojowy, którym dysponuje 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana i współpracujące z nią natowskie pododdziały; m.in. czołgi PT-91, a także Leopard i Abrams czy haubice samobieżne RAK, a także chorwacka artyleria Volcano.

Ponadto Prezydent złożył w Chełchach pod Ełkiem kwiaty przy tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, ofiarom katastrofy smoleńskiej oraz Polakom pomordowanych w obozach w Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje. Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach uważana jest za pierwszą placówkę oświatową w kraju, której nadano imię tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem śp. Prezydenta RP. Prezydentowi i Ministrowi Obrony Narodowej podczas wizyty w regionie towarzyszył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Data dodania artykułu: 2019-03-09
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u