SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezes Marek Małecki odznaczony
Dzisiaj( 28 marca ) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia jednego z najwyższych odznaczeń państwowych Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski prezesowi Grupy Kapitałowej SOLBET panu Markowi Małeckiemu.

Odznaczenie zostało nadane za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz za działalność społeczną i charytatywną. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w obecności zaproszonych gości, aktu dekoracji dokonał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Prezes Marek Małecki dzięki sprawnemu zarządzaniu zbudował Grupę Kapitałową SOLBET, która jest trzecim co do wielkości w Europie producentem autoklawizowanego betonu komórkowego. Firma składa się w 100% z polskiego kapitału, a w jej skład wchodzi 12 zakładów.

Jako jeden z pierwszych odpowiedział na apel wojewody kujawsko-pomorskiego po nawałnicy w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. Jako jeden z nielicznych, udzielił bezzwrotnej pomocy przekazując nieodpłatnie 1200 m³ materiałów budowlanych, co pozwoliło na wybudowanie około 17 kompletnych domów. Ponadto dodatkowo przekazał 200 tysięcy złotych dla poszkodowanych.

Data dodania artykułu: 2019-03-31
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u