SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
"Narkotyki i dopalacze zabijają" - to tytuł kampanii edukacyjno-informacyjnej zainicjowanej przez MSWiA. Dziś w całej Polsce zaprezentowano spot promujący kampanię. Na poznańskim Dworcu Głównym, o zagrożeniach środkami psychoaktywnymi rozmawiali z młodzieżą policjanci oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Dzisiejsza kampania jest w sposób szczególny skierowana do dzieci i młodzieży. Chcemy poprzez edukację i rozmowy pokazać zagrożenia, jakie niosą ze sobą substancje psychoaktywne - mówiła otwierając spotkanie wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Uczniowie, a także podróżni uczestniczyli w lekcji edukacyjnej przygotowanej przez funkcjonariuszy policji. Młodzież rozdawała broszury informacyjne i ulotki osobom oczekującym na dworcu. Można było także wziąć udział w pokazie pomocy przedmedycznej.

W ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" zaprezentowano spot. Jego twórcy, poprzez przystępny dla młodego odbiorcy przekaz, prezentują zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy.

Z danych WSSE w Poznaniu wynika, że tylko w tym roku zarejestrowano ponad 40 zatruć tymi substancjami w Wielkopolsce. Policjanci w ramach prowadzonych działań zabezpieczyli około 5.798,55 gram różnego rodzaju środków zastępczych. W większości były one w formie suszu roślinnego nasączonego groźnymi dla zdrowia substancjami.

Koordynatorem kampanii w województwie wielkopolskim jest wojewoda wielkopolski, komendant wojewódzki policji w Poznaniu, wielkopolski kurator oświaty i wojewódzki inspektor sanitarny.

Data dodania artykułu: 2019-04-03
Autor artykułu: Wielkopolski UW / Anna Czuchra
stat4u