SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent USA zaprosił Andrzeja Dudę
Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda otrzymali oficjalne zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu. To duży sukces Polski i konsekwentne działanie Donalda Trumpa w sprawie Europy Wschodniej

Jak może wynikać z niezależnych analiz podczas spotkania w Białym Domu najważniejszym aspektem rozmów będzie prawdopodobnie omówienie wizyty prezydenta USA w Polsce 1 września oraz termin utworzenia tzw. Fort Trump. Takie decyzje zapewne już zapadły dlatego potrzebna jest ta wizyta aby je przypieczętować.

Jak widać Donald Trump konsekwentnie ustanawia nowy porządek polityczny świata. Jednym z tych elementów jest Europa Wschodnia i mimowolne dążenie do izolacji Rosji. Do realizacji tej koncepcji potrzebna jest silna gospodarczo i militarnie Polska oraz marginalizacja Niemiec.

Ta wizyta to też duży sukces naszego prezydenta który potrafił nawiązać przyjazne relacje z Donaldem Trumpem a tym samym podnieść rangę Polski na arenie międzynarodowej. Niestety, niewyjaśniona do końca katastrofa w Smoleńsku za rządów Donalda Tuska, rangę tę znacznie osłabiła. Jak wszyscy pamiętamy Tusk powiedział kiedyś ,że w polityce międzynarodowej nie ma miejsca na dwóch Donaldów. I jak widać chyba miał rację.

Data dodania artykułu: 2019-05-11
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u