SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przed nami II Motocyklowy Rajd Piaśnicki
Już 15 września (niedziela) miłośnicy jednośladów znów oddadzą hołd pomordowanym w Lesie Piaśnickim. Piaśnica to miejsce w którym Niemcy podczas II Wojny Światowej rozstrzelali ponad 12 tysięcy ludzi, głownie przedstawicieli inteligencji i duchowieństwa z Pomorza i Kaszub.

„ Po raz kolejny zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Motocyklowy Rajd Piaśnicki” . Wyjeżdżamy spod Bramy Piaśnickej i zwartą kolumną motocyklową przemieszczamy się do nekropolii Lasu Piaśnickiego. Gdzie w Kaplicy Leśnej będzie sprawowana Msza Święta” – Marcin Drewa Przewodniczący Kapituły Rajdu.

Głównym celem Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego jest propagowanie wiedzy o zbrodni w Lesie Piaśnickim. Poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu grup motocyklowych z całej Polski, uczestnicy mogą zapoznać się z historią i miejscami pamięci.

„Wszystkich chętnych proszę o rejestrację pod adresem mrp.wejherowo@wp.pl lub pod numerem Tel: 510 114 114. Bądźmy tego dnia razem i oddajmy hołd Polskim Bohaterom” dodaję organizator Marcin Drewa.

Data dodania artykułu: 2019-08-09
Autor artykułu: mat prasowe
stat4u