SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Podpisanie umowy na zakup karetki dla ZOZ w Czarnkowie
Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała w imieniu wojewody umowę ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim Feliksem Łaszczem w sprawie przekazania dotacji celowej z budżetu państwa na zakup specjalistycznej karetki wraz z wyposażeniem. W spotkaniu uczestniczyli również posłowie Grzegorz Piechowiak i Marta Kubiak.

Karetka zostanie przeznaczona dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie. Dofinansowanie do zakupu karetki typu „S” wyniosło 440 tys. zł. Całkowita wartość specjalistycznego ambulansu to 550 tys. zł.

- Nowoczesna karetka gwarantuje nie tylko szybki dojazd do pacjenta, ale także specjalistyczny sprzęt, który się w niej znajduje i będzie służył osobom z zagrożeniem życia - mówiła podczas podpisania umowy wicewojewoda Aneta Niestrawska.

- Nasz powiat jest nie tylko obszerny z punktu widzenia wielkości, ale także zasobny w mieszkańców. Serdecznie dziękuję za wsparcie w pozyskaniu tej karetki zarówno ze strony Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, jak i posłów - zwłaszcza posła Grzegorza Piechowiaka - podsumował starosta Feliks Łaszcz.

Data dodania artykułu: 2019-08-14
Autor artykułu: Wielkopolski UW /Tomasz Stubestat4u