SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto pokornej wdzięczności- Dożynki Diecezjalne w Rokitnie
Dożynki, święto plonów jest świętem pokornej wdzięczności, ponieważ jest przeżywane ze świadomością, że chleb jest owocem ludzkiego trudu i równocześnie darem- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas Diecezjalnych Dożynek, które odbyły się w Rokitnie.

Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa różańcowego. Punktem kulminacyjnym dożynek była uroczysta msza święta pod przewodnictwem bp. Wolfganga Ipolta, ordynariusza diecezji Görlitz.

-Drodzy rolnicy oddajemy Wam należny szacunek i przekazujemy słowa wdzięczności za rolniczy upór, pracowitości i miłość do ojczystej ziemi. Kolejną piękną cechą rolnika jest gotowość do dzielenia się. Te dwie postawy określają dzisiejsze święto , jego istotę ponieważ należą do dobrego życia i rodzą się z ludzkiej szlachetności- podkreślał Wojewoda Lubuski.

Do zgromadzonych swoje słowo skierował również Prezes Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki. List odczytał Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Marek Ast. Obchody zakończyły się rodzinnym świętowaniem w ogrodach rokitiańskich.

Data dodania artykułu: 2019-08-18
Autor artykułu: Lubuski UWstat4u