SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rozmowy ze związkowcami PGG

Czternastki będą uzależnione od wydobycia w poszczególnych kopalniach – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas dzisiejszego spotkania w Katowicach z zarządem i związkowcami Polskiej Grupy Górniczej (PGG). W rozmowach uczestniczyli również sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Adam Gawęda i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Kilkugodzinne negocjacje ze związkami zawodowymi Polskiej Grupy Górniczej zakończyły się porozumieniem w sprawie sposobu wypłaty tzw. „czternastek” za 2019 rok.  – Będą one uzależnione od wydobycia w poszczególnych kopalniach. Poinformowaliśmy stronę społeczną, że biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znajduje się spółka, trudno mówić o możliwości podwyższenia wynagrodzeń. Do rozmów możemy wrócić po zakończeniu pierwszego półrocza 2020, zobaczymy jaka będzie wówczas sytuacja finansowa PGG i czy spółka wypracuje zysk – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier zapowiedział też rozmowy z prezesami spółek energetycznych, które mają nakłonić do rezygnacji z importu węgla z zagranicy i odebrania zakontraktowanego surowca z Polskiej Grupy Górniczej.

Data dodania artykułu: 2020-02-08
Autor artykułu: Śląski UWstat4u