SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dyrektor Ewy Pilawska otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Wczoraj (8 lutego) wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył dyrektor teatru Powszechnego Ewie Pilawskiej, medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  Tym wydarzeniem w rozpoczął się w XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

 Wręczenie medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dyrektor teatru Powszechnego Ewie Pilawskiej, podczas inauguracji XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, to dla mnie wyjątkowy i wzruszający moment.  Dla pani dyrektor teatr jest najważniejszy.  Uczyniła z niego miejsce spotkania, dialogu i sferę wolną od ideologii – powiedział Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Dyrektor Ewa Pilawska zaś podkreśliła jak wielką rolę w teatrze odgrywają publiczność i pracownicy instytucji. – W teatrze najważniejsze jest zgranie całego zespołu. Z grupą ludzi, pracującą w teatrze Powszechnym mogę pójść na koniec świata.  Od 26 lat tworzymy wraz z widzami wspaniałą wspólnotę. Natomiast medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” to dla mnie piękne i zobowiązujące wyróżnienie, a także wielki zaszczyt – powiedziała Ewa Pilawska.

Podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych publiczność obejrzy spektakle prezentowane m.in. przez teatry z Warszawy, Krakowa, Słupska czy Gliwic. Swoją premierową sztukę pokaże także Teatr Powszechny z Łodzi. Będzie to „Jednorożec” w reżyserii Adama Orzechowskiego. Festiwal potrwa do 21 marca 2020r.

Data dodania artykułu: 2020-02-11
Autor artykułu: Łódzki UWstat4u