SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zieleń pod trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy
Zmienia się otoczenie trasy Uniwersyteckiej. Pod największym mostem na Kujawach powstają nowe trawniki. Wcześniej, podczas budowy w okolicy dosadzono drzewa i krzewy.
Prace obejmują zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicą Żupy i pętla tramwajowa Babia Wieś, teren przy dworcu PKS, oraz nie zagospodarowane do tej pory powierzchnie przy Szkole Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej i niektóre fragmenty rejonie ścieżki rowerowej pod estakadą. Prace prowadzi Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Pod trasę nawieziono już urodzajną ziemię, na której zasiana zostanie trawa. Dzięki temu tereny zielone położone pomiędzy rondem Bernardyńskim i rondem Toruńskim mimo przecięcia ich estakadą zachowają zwarty charakter. Prace kosztują ponad 350 tysięcy zł. Zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy to ponad 1,6-kilometrowy odcinek, z dwiema jezdniami w obu kierunkach. Rozpoczyna się w pobliżu skrzyżowania ul. Ogińskiego, przebiega nad ulicą Jagiellońską, dworcem autobusowym, Brdą, ulicą Toruńską, a kończy się na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego. Za sprawą oryginalnego pylonu liczącego 70 metrów stała się jednym z chętniej odwiedzanych obiektów przez turystów i mieszkańców.

Data dodania artykułu: 2014-07-19
Autor artykułu: źródło-www.bydgoszcz.plstat4u