SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Igrzyska w Bydgoszczy zakończone
Od soboty, 23 sierpnia, w Bydgoszczy i Osielsku rywalizowali uczestnicy X Ogólnopolskich Igrzysk Letnich Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014. We wtorek, 26 lipca, rozdano medale. W ceremonii zamknięcia uczestniczył prezydent Rafał Bruski. W zawodach wzięło udział tysiąc niepełnosprawnych sportowców. W sumie w imprezę zaangażowanych było prawie 2,5 tys. osób, licząc z trenerami, sędziami, wolontariuszami i obsługą.
Niepełnosprawni zawodnicy rywalizowali w 10 dyscyplinach stałych i dwóch pokazowych: golfie i judo. Większość konkurencji rozegrano na obiektach CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej. Tam też funkcjonowała wioska olimpiad specjalnych, gdzie zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach oraz aktywnie spędzić czas przy stoiskach tematycznych, w organizację których włączyły się m.in. bydgoskie MDK-i i Pałac Młodzieży.

Igrzyskom towarzyszyła akcja PZU „Podziel się kilometrem”, która jest elementem promocji aktywnego spędzania czasu. Zgodnie z hasłem, zadaniem każdego biegacza było pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra na bieżni dostępnej w specjalnej strefie PZU. Za każdy przebiegnięty kilometr, PZU przeznaczy 10 zł na rzecz olimpiad specjalnych. Cztery bieżnie PZU, dostępne w niedzielę i poniedziałek, były niemal bez przerwy zajęte. W akcję włączyli się m.in. siatkarze Transferu i piłkarze Zawiszy, a także kibice, którzy z trybun wspierali sportowców.

Olimpiady Specjalne to działająca w 168 krajach, międzynarodowa organizacja zapewniająca osobom z niepełnosprawnością intelektualną całoroczny cykl treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportu. Olimpiady Specjalne Polska to 18 oddziałów regionalnych, ok. 500 klubów i ok. 17 tys. sportowców, którzy corocznie mogą rywalizować w ponad 260 imprezach i zawodach.

Data dodania artykułu: 2014-08-27
Autor artykułu: źródło-www.bydgoszcz.pl
stat4u