SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XX edycja Targów METAL w Kielcach
Wystawcy z 26 krajów całego świata, powierzchnia wystawiennicza większa o ponad 50 % niż w 2013 roku oraz wiele ważnych branżowych konferencji - od 16 września w Targach Kielce startuje XX edycja Targów METAL. 20 lat, które w tym roku obchodzą Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to czas ogromnych wyzwań, ciężkiej pracy i nieustannych zmian. W tym okresie Targi Kielce wraz z partnerami, wystawcami i zwiedzającymi zbudowały najważniejszą w Polsce i jedną z czołowych imprez targowych tej branży w Europie. Równolegle z targami METAL odbywają się Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych Aluminium&NonFerMet, Targi Przemysłwoej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących Control-Tech oraz Recykling Metali Nieżelaznych - stanowiąc kompleksowe dopełnienie oferty. Najbliższa edycja to ponad 270 wystawców i współwystawców oraz ponad 110 firm reprezentowanych.
Jak co roku podczas targów odbędzie się między innymi konferencja "Krzepnięcia i Krystalizacji Metali" organizowana przez Politechnikę Śląskiej przy współpracy naukowej Katedry Odlewnictwa Politechniki Śląskiej i m.in. Komisji Odlewnictwa PAN.. Wydarzenie co roku gromadzi ponad 100 uczestników zarówno ze świata nauki jak i przemysłu. W czasie konferencji zaplanowano wręczenie nagród dla laureatów konkursu im. prof. Wacława Sakwy.

Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem w programie tegorocznej imprezy jest 39. międzynarodowe spotkanie biznesowe FARO Club Lounge, który zrzesza włoskich przedsiębiorców, działających szczególnie w branży metali nieżelaznych. W ramach spotkania odbędzie się konferencja dotycząca perspektyw światowego rozwoju branży. Spotkania FARO Club Louge organizowane są z udziałem światowych ekonomistów, specjalistów rynku finansowego i sektora dostawców. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Ważnym punktem programu targów METAL jest także bezpłatne seminaria "Recykling Metali Nieżelaznych" oraz Odpylanie - technika czystego powietrza" - wydarzenie poświęcone zagadnieniu czystego powietrza w przemyśle metalurgicznym, firmach i zakładach działających w branży. Skierowane jest do dyrektorów, prezesów, technologów produkcji, szefów zakupów zakładów metalurgicznych, hut, odlewni, kuźni, zakładów metalurgicznych, narzędziowni, formierni i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Wśród wydarzeń towarzyszących XX edycji Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL są także cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością spotkania matchmakingowe, czyli spotkania B2B dające niecodzienną możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktów biznesowych. Organizatorem tego wydarzenia jest Ośrodek Komisji Europejskiej dla przedsiębiorstw Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo- Handlowej w Kielcach.

Podczas targów METAL duże możliwości staną przed firmami z Polski i Niemiec, które chcą nawiązać biznesową współpracę. Przedsiębiorstwa będą miały okazję zapoznać się z możliwościami wsparcia i zasadami działania Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a to wszystko w ramach polsko-niemieckiego spotkania gospodarczego, które odbędzie się w drugi dzień targów.

Data dodania artykułu: 2014-09-15
Autor artykułu: źródło-www.um.kielce.pl
stat4u