SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kielc
W Kielcach odbył się Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. Raz na cztery lata Przewodniczący Rad Miejskich oraz Dyrektorzy Biur, spotykają się, by podsumować mijającą kadencję, wymienić doświadczenia oraz wypracować wnioski i opinie kierowane do komisji wspólnych rządu i samorządu. Podczas spotkania, które odbyło się już po raz 14., samorządowcy dyskutowali m. in. o rozwiązaniach mających poprawić kondycję i funkcjonowanie miast wojewódzkich. Mimo różnic, jakie dzielą poszczególne miasta, spotkania Przewodniczących Rad Miejskich nie są jedynie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń.
Podczas tegorocznego konwentu świętokrzyscy samorządowcy zaprezentowali wszystko to, co udało się zrealizować dzięki środkom unijnym z minionej perspektywy finansowej - a jest się czym pochwalić: nowe drogi, chluba miasta, czyli Targi Kielce, a także Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, to tylko kilka z propozycji, którymi możemy się poszczycić.

Uczestnicy konwentu mieli także okazję obejrzeć te perełki naszego regionu, które już od lat wpisują się w krajobraz województwa świętokrzyskiego - Jaskinię RAJ, czy też Bazylikę na Świętym Krzyżu. Podsumowanie wszystkich przeprowadzonych działań odbyło się w jednej z flagowych inwestycji naszego miasta - Kieleckim Parku Technologicznym.

Data dodania artykułu: 2014-09-20
Autor artykułu: źródło-www.um.kielce.pl
stat4u