SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Elblągu rower lepszy niż rower
To świetna alternatywa dla samochodu, tramwaju, autobusu czy pieszej przechadzki. Mowa o rowerze elektrycznym, który jak się okazuje może też być alternatywą dla normalnego roweru. Taki jednoślad testują od dziś miejscy urzędnicy, co ma zachęcić ich do zmiany nawyków i stosowania komunikacji rowerowej w codziennych dojazdach do pracy.
Rower elektryczny do testów przekazało Stowarzyszenie Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA), którego Elbląg jest członkiem-założycielem. Pedelec Maxim, bo taką nazwę nosi rower polskiej firmy Zasada-Bikes, posłuży urzędnikom przez kilka miesięcy. Wspomaganie elektryczne w jakie wyposażony jest rower sprawia, że jazda jest lekka i przyjemna, niestraszne są już podjazdy czy jazda pod wiatr.

Rower trafił do Urzędu Miejskiego w ramach projektu ELMOS – Wprowadzenie mobilności elektrycznej jako intermodalnego środka transportu w małych i średnich miastach rejonu Południowego Bałtyku. Pierwsze testy wypadło bardzo pomyślnie, wszyscy chwalili przyspieszenie roweru i łatwość z jaką się nim jedzie.

Data dodania artykułu: 2014-10-09
Autor artykułu: źródło-UM Elbląg
stat4u