SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uczniowie SP 11 z wizytą u prezydenta Elbląga
Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili dziś (30 października) Urząd Miejski. Na trasie wycieczki po urzędzie znalazł się Departament Spraw Obywatelskich oraz sala sesyjna, w których uczniom towarzyszył prezydent Jerzy Wilk. Młodzi elblążanie obejrzeli także film promujący nasze miasto oraz otrzymali książeczkę opowiadającą historię naszego miasta.
Przypomnijmy, że w tym roku już kilka grup z różnych szkół i przedszkoli gościło w elbląskim Magistracie. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z wielką ciekawością odwiedzają bowiem miejsca, gdzie zapadają ważne decyzje dla mieszkańców Elbląga. Dziś uczniowie mieli też okazję zadać pytania prezydentowi Jerzemu Wilkowi, najbardziej interesowało ich to ile godzin pracuje, czy jego praca jest ciekawa i jaki jest zakres jego obowiązków. Jeden z uczniów pytał także prezydenta o to, kiedy elblążanie będą mogli wykąpać się w nowym basenie.

- Zgodnie z terminem prace nad budową nowego basenu zakończą się w czerwcu przyszłego roku. Zrobię wszystko żeby dochować tych terminów. Z przyjemnością zaproszę Was na otwarcie kompleksu basenowego - odpowiadał uczniom prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Już wkrótce planowane są kolejne wizyty elbląskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Data dodania artykułu: 2014-10-30
Autor artykułu: źródło-UM Elbląg
stat4u