SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu – budowa wielotorowa
Na współczesnych budowach wiele z procesów technologicznych odbywa się w jednym czasie. Umożliwia to szybszy postęp prac i w efekcie skrócenie czasu budowy. Nie inaczej jest w Elblągu, gdzie powstaje Centrum Rekreacji Wodnej. Do grudnia obiekt powinien osiągnąć już stan surowy tak, aby w zimie prowadzone były prace wewnątrz budynku.
Zakończono już roboty przy murowaniu ścian parteru. Kontynuowany jest montaż elementów prefabrykowanych i żelbetowych w części parterowej. Dzięki tak zaawansowanym pracom na parterze, rozpoczęło się już układanie stropu nad parterem i konstrukcji pod trybuny. W tym samym czasie trwają prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół -budowa dróg wewnętrznych i parkingów. Trwają też nasadzenia zieleni. Kolejne prace prowadzone równolegle wiążą się z zasilaniem elektrycznym budynku. Właśnie rozpoczęto roboty polegające na wykonywaniu przyłącza średniego napięcia.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Elbląg powinien zyskać nowoczesny, kompleks wodny i rekreacyjny już w III kwartale 2015 r.

Data dodania artykułu: 2014-11-02
Autor artykułu: źródło-UM Elbląg
stat4u