SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gdyński Profesor Why najlepszy na świecie!
Wymyślona w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia gra edukacyjna, z której na co dzień korzystają mali naukowcy, uczniowie a także goście Centrum Nauki Experyment, została doceniona na tegorocznym finale międzynarodowego konkursu Creative Business Cup w Kopenhadze.
Rewolucja w podejściu do edukacji - taki cel postawili sobie w 2013 roku Marek Trojanowicz i Mateusz Marmołowski, kiedy zakładali firmę CTAdventure w PPNT. Jak się okazało efekt ich pracy, czyli aplikacja Profesor Why podbiła serca małych naukowców i szkół w całej Polsce.

Gra pozwala na wykonywanie wielu eksperymentów chemicznych w bezpiecznej, rozszerzonej rzeczywistości. Karty na stole ożywają, a na ekranie monitora zaczyna działać magia technologii. Przyrządy, szkła i substancje z prawdziwego laboratorium pozwalają na zabawę w chemika i wprowadzenie w fascynujący świat nauki. Przykładamy bardzo dużą wagę do używanej przez nas technologii, podkreśla Mateusz Marmołowski prezes ds. technologii CTAdventure. Obecnie używamy znaczników, ale pracujemy nad tym, aby gracz mógł eksperymentować jedynie za pomocą własnych rąk. Chcemy też zaproponować półkę z naszymi produktami dla posiadaczy konsol takich jak: XBox i PlayStation.

Gra została już doceniona na tegorocznej konferencji InfoShare, zdobyła również nagrodę w konkursie Startup Contess, w którym rywalizowało ponad 90 startupów. Najnowszy sukces, to zwycięstwo na międzynarodowym konkursie Creative Businnes Cup w Kopenhadze. Polski zespół pokonał ponad 50 innych projektów. W skład międzynarodowego jury, które oceniało kreatywne biznesy, weszli przedstawiciele takich firm jak LEGO, Google czy IKEA. Nagrodę główną polskim przedsiębiorcom wręczył Następca Tronu Królestwa Danii Książę Fryderyk. Wyróżnienie na arenie międzynarodowej i docenienie polskiego projektu ma dla nas ogromny wymiar! Decyzja o wzięciu udziału w krajowym konkursie Creative Business Cup otworzyła nam drzwi do rozwoju na rynkach zagranicznych oraz stworzyła możliwość dostrzeżenia wielkiego potencjału naszego startupu przez globalne marki - mówi Marek Trojanowicz, Prezes Zarządu CTAdventure.

Wygrana daje firmie możliwość uczestniczenia w Global Entrepreneurship Congress w Mediolanie w marcu przyszłego roku. Wraz z tytułem, do rąk zwycięzców trafi również nagroda w wysokości 20 000 dolarów.

Data dodania artykułu: 2014-11-25
Autor artykułu: źródło-UM Gdynia
stat4u