SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Nadleśnictwie Wejherowo mówiono o gazie łupkowym
12 grudnia br. w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Wejherowo odbyło się spotkanie na temat problemów związanych z wydobywaniem gazu łupkowego w Polsce zorganizowane przez Wejherowski Uniwersytet Trzeciego YMCA.
Informację na ten temat z prezenetacją multimedialną przedstawił Jakub Siewko z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, z sekcji Ochrony Środowiska w Oddziale Geologii i Eksploatacji. Obecni byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Wejherowo oraz Kopalni Ropy Gazu Ziemnego w Żarnowcu, którzy omówili funkcjonowanie kopalni oraz urządzeń do poszukiwań gazu zimengo, w tym łupkowego.

Spotkanie zorganizowała Sekcja Ekologii i Ochrony Środowiska WUTW przy współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo i Zarządu Okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w ramach zajęć teoretycznych dla słuchaczy WUTW YMCA.

- Nas, jako ekologów, interesowało przede wszystkim to, jaki wydobycie gazu łupkowego wywiera wpływ na środowisko naturalne. Wiele cennych informacji znamy z internetu, ale postanowiliśmy poznać opinie na ten temat od specjalistów, którzy na codzień się tym zajmują. Chcieliśmy wiedzieć jakie z tego są korzyści, ale również jakie wiążą się z tym zagrożenia - mówi Wiktoria Rocławska dodajac, że słuchcze wypełnili też ankietę z wiadomości na gazu z tzw. łupków. Jak zapewnia Wiktoria Rocławska przedstawione podczas spotkania informacje na temat zasobów gazu łupkowego w Polsce oraz prognozy dotyczące rozwoju tej dziedziny gospodarki zostały przyjęte pozytywnie i olbrzymim zainteresowaniem.

- Przekazana nam wiedza rozwiała wiele wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa środowiska naturalnego podczas poszukiwań i wydobycia gazu ziemnego - dodaje Wiktoria Rocławska dziękując za pomoc w organizacji spotkania Izabeli Pleskot z Nadleśnictwa Wejherowo oraz za życzliwość dyrekcji Nadleśnictwa wobec ekologów z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Data dodania artykułu: 2014-12-16
Autor artykułu: źródło-www.wejherowo.plstat4u