SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Świątecznie pomagamy w Poznaniu 23 raz!
Ponad 120 000 wolontariuszy, ponad 1700 sztabów, zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie, miliony darczyńców i jeden cel - pomoc w podniesieniu standardów leczenia dzieci i seniorów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 23 oczywiście także w Poznaniu.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia. W związku z nim w Poznaniu odbędzie się kilka wydarzeń, w których będzie można aktywnie uczestniczyć.

Już po raz szósty odbędzie się bieg "Policz się z cukrzycą". Organizatorzy zapewniają, że nie będzie on formą rywalizacji. Uczestnicy wyruszą o godz. 14 sprzed CK Zamek i przebiegną ulicami miasta ok. 2 km. Meta zlokalizowana będzie w miejscu linii startowej.

Poznański Sztab WOŚPu oraz Poznańska SalsaFit zaprasza z kolei na charytatywny Maraton Zumby. Rozpocznie się on o godz. 10 w Sali gimnastycznej AWFu przy ul. Rocha 9. Środki z sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie 23 Finału WOŚP.

W ramach Finału WOŚP, CK Zamek organizuje również szereg koncertów, które odbędą się w przystosowanych do tego salach. Na miejscu będzie można posłuchać muzyki takich zespołów jak Second Child, Wowa z Charkowa, Dret, Yelram czy Swing Suicide.

W pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można zaangażować się również poprzez uczestnictwo w licytacjach, które dostępne są na stronie Allegro. Akcję wsparł również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który przekazał swój beret. A to nie jedyna prezydencka aukcja. Więcej na: http://www.poznan.pl/mim/poznaj/news,1226/aukcje-prezydent-dla-wosp-2015,76991.html

W czasie poprzednich finałów WOŚP przekazał na wsparcie polskiej medycyny ponad 590 mln złotych. W tym roku pieniądze zbierane są na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Data dodania artykułu: 2015-01-09
Autor artykułu: źródło-www.poznan.pl
stat4u