SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Udany rok Term Maltańskich w Poznaniu
Jak informują Termy Maltańskie obiecująco zakończył się rok 2014 dla największego Aquaparku w Polsce. Padły rekordy frekwencji, a wynik finansowy uległ znacznej poprawie, w porównaniu z poprzednimi latami. Termy Maltańskie trzeci rok z rzędu zanotowały wyższą frekwencję. Pierwszy raz w historii liczba odwiedzających wyniosła ponad 900 tysięcy. Wynik ten był lepszy o 8,5%, w porównaniu do roku 2013. W ciągu ostatnich 12 miesięcy dużą popularnością cieszyły się baseny sportowe, których frekwencja wyniosła 300 tysięcy osób (9,5%). Aż 15% wzrost zanotowały sauny, które mają coraz większą rzeszę oddanych fanów. Najpopularniejsza strefa Term Maltańskich, Aquapark, w minionym roku pierwszy raz przekroczyła pół miliona osób odwiedzających.
Na poprawę frekwencji miały wpływ między innymi rekordowe ferie zimowe, które były aż o 39% lepsze niż w roku 2013, oraz okres wakacyjny, który był lepszy o ponad 11%. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się bilety grupowe, a prawdziwym hitem okazały się bilety rodzinne. Wzrost na poziomie 48% udowadnia, że największy Aquapark w Polsce stał się znanym i lubianym centrum rozrywki dla kilku pokoleń.

Wraz z doskonałym wynikiem frekwencji znacznej poprawie uległy finanse Spółki. Przychody Term Maltańskich wzrosły o 12%, a wynik finansowy na koniec roku 2014 był o ponad 50% lepszy w porównaniu do roku poprzedniego. Przychód z biletów w minionym roku wzrósł o 11,5%. Doskonale w zestawieniu finansowym wypadły baseny sportowe, które poprawiły wynik finansowy o prawie 14%.

Amatorzy wodnych rozrywek częściej i dłużej przebywali w Kompleksie. Wpływ na to miały liczne inwestycje i wydarzenia, które były regularne organizowane w Termach Maltańskich. W roku 2014 powstała m.in. nowa restauracja, bezpośredni dojazd linią autobusową oraz klub fitness. Urozmaicono poszczególne strefy Kompleksu. W Aquaparku wyremontowano pokój opiekuna z dzieckiem i uruchomiono wypożyczalnie sprzętu sportowego. W Świecie Saun powstał zielony taras na którym pojawiła się nowa atrakcja - balia. Dla klientów SPA 1306 przygotowano niezależne wejście oraz parking. W ostatnim kwartale ruszyła sprzedaż biletów przez internet, która z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością.

Termy Maltańskie z optymizmem wchodzą w 2015 rok. Planowane liczne zawody sportowe, show telewizji Polsat oraz liczne animacje podczas ferii to jedne z wielu atrakcji, które pozwolą ugruntować pozycję Term Maltańskich jako idealnego centrum sportu i rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Data dodania artykułu: 2015-01-30
Autor artykułu: źródło-www.poznan.pl
stat4u