SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.
W najbliższy piątek, 17 kwietnia 2015 roku przypada 150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Tego dnia tradycyjnie w kaplicy Żeńskiego Domu Studenckiego na Poczekajce, prowadzonego przez Siostry Urszulanki SJK, o godz. 20.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL ks. abp Stanisław Budzik. Modlitwa będzie wspólnym „dziękczynieniem za dar życia i świętości s. Urszuli Ledóchowskiej”.
Siostry Urszulanki z Poczekajki zapraszają serdecznie na wspólne świętowanie studentów, pracowników, absolwentów KUL oraz wszystkich sympatyków świętej Urszuli. Po mszy świętej, jak co roku, tradycyjny i przepyszny tort urodzinowy oraz okazja do spotkania.

Warto przypomnieć, że Siostry Urszulanki z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Poczekajką związane są od ponad 60 lat – w 1953 roku ówczesny rektor KUL, ks. Józef Iwanicki siostrom z tego zgromadzenia powierzył administrowanie akademikami na Poczekajce. Przez te wszystkie lata Siostry nie tylko domami administrują, ale przede wszystkim opiekują się nimi, tworzą wspólnotę i współtworzą niepowtarzalną atmosferę Poczekajki.

Data dodania artykułu: 2015-04-16
Autor artykułu: L Jstat4u