SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Białystok z Podlaską Marką Roku 2014 za BiKeRa
Białostockie rowery miejskie BiKeR, Łazik marsjański Hyperion 2, Wynalazek naukowy pochodne diizochinoliny, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku i Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie to tegoroczni laureaci Podlaskiej Marki Roku
Białostocka Komunikacja Rowerowa, wprowadzona przez Miasto Białystok, została uznana za Podlaską Markę Roku 2014. BiKeR po raz pierwszy został uruchomiony rok temu (31.05.). W systemie zarejestrowało się już ponad 30 tys. osób, a użytkownicy dokonali już prawie 400 tys. wypożyczeń. W I sezonie do dyspozycji mieszkańców było 30 stacji i 300 rowerów. W czerwcu system zostanie powiększony o 15 dodatkowych stacji i 150 jednośladów.

W piątek (17 kwietnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala Finałowa podsumowująca konkurs Podlaska Marka Roku 2014. Do walki o wyróżnienie z 81 zgłoszeń Grupa Ekspercka wybrała 20 produktów. To spośród nich wybrano pięciu laureatów, którzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. złotych oraz szklaną statuetkę wykonaną wg koncepcji Profesora Leona Tarasewicza. Dodatkowo, faworytem internautów w Plebiscycie o Nagrodę Publiczności został Monastyr w Supraślu.

Udział w głosowaniu wzięło ponad 9 tys. osób (ponad tysiąc więcej niż w poprzedniej edycji). W tym roku, 11 galę konkursu poprowadził Tomasz Kammel a swoim występem uświetniła ją Urszula.

Data dodania artykułu: 2015-04-22
Autor artykułu: źródło-www.bialystok.pl
stat4u