SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Gorzowie rozwijają kształcenie zawodowe
Stypendium dla najlepszego ucznia w zawodzie technik mechanik to kolejny etap współpracy Zespołu Szkół Mechanicznych z firmą AUDIT - Doradztwo Personalne oraz rozwoju kształcenia zawodowego w Gorzowie. Pilotażowy program, w ramach którego firma AUDIT objęła patronatem pierwszą klasę o profilu technik mechanik, rozpoczął się we wrześniu 2014 roku. Do klasy uczęszcza 24 uczniów. - Do współpracy dołączyła teraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która w ramach tego patronatu ufundowała stypendium dla najlepszego ucznia tej klasy - mówi Piotr Kruk, p.o. dyrektora ZSM.
Umowa między K-SSSE a Miastem Gorzów - Zespołem Szkół Mechanicznych została podpisana w ubiegłym tygodniu. Dotyczy ona wsparcia finansowego najlepszych uczniów kierunków technicznych, którzy mają osiągnięcia naukowe i wykazują się aktywnością naukową. W roku szkolnym 2015/2016 K-SSSE przekaże szkole z tego tytułu w każdym miesiącu 2 tys. zł. Zarówno patronat, jak i stypendium są pierwszym i jedynym w województwie lubuskim działaniem tego typu. - Z pewnością jest to nowość, która podniesie rangę edukacji w naszym mieście - mówi P. Kruk.

W ramach współpracy z AUDITEM uczniom zostały zapewnione darmowe dodatkowe zajęcia z matematyki i języków obcych, profesjonalne doradztwo zawodowe oraz praktyki i staże zawodowe w gorzowskich firmach.

Udział w pilotażowym projekcie klasy patronackiej wspólnie z K-SSSE jest szansą nie tylko dla uczniów, ale również dla pracodawców, którzy sami ,,przygotują” sobie wykwalifikowaną kadrę.

Data dodania artykułu: 2015-04-30
Autor artykułu: źródło-www.gorzow.pl
stat4u