SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Łodzianie, spełniajcie marzenia!
Zachęcam, by przy pomocy budżetu obywatelskiego realizować swoje marzenia - mówił wiceprezydent Krzysztof Piątkowski, przypominając, że do 27 maja można składać wnioski w ramach trzeciej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania będzie aż 40 mln zł. Od początku przyszłego tygodnia, tj. 18 maja, rozpocznie się intensywna kampania promocyjna, przypominająca o możliwości złożenia dokumentów wymaganych w procedurze budżetu partycypacyjnego. W różnych punktach miasta pojawią się plakaty, w kampanię zaangażowane będzie łódzkie MPK, dużo informacji pojawi się też w internecie.
Jestem przekonany, że zgłoszone pomysły będą bardzo wartościowe. Jesteśmy otwarci na wszystkie projekty - podkreslał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski..

Jednym z przykładów miejsc, które zyskały nowy wygląd dzięki budżetowi obywatelskiemu są Stawy Jana. W 2014 roku wykonano m.in. nowe ścieżki, oświetlenie, plac zabaw i zamontowano urządzenia małej architektury. Przede wszystkim jednak odbyło się odmulenie stawu. W 2015 roku zakupiono sprzęt dla przystani, a planowane jest jeszcze wykonanie kolejnych ścieżek oraz montaż dodatkowych ławek, koszy, stojaków rowerowych, a także urządzeń na placu zabaw.
- Teraz jest to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą komfortowo i bezpiecznie spędzać wolny czas. Poprawiła się infrastruktura i jakość wody, jest też nowy sprzęt - podkreślał Eryk Rawicki, wicedyrektor MOSiR.

Podczas najbliższej edycji budżetu obywatelskiego łodzianie będą mogli poprzeć przeprowadzenie kolejnych inwestycji na Stawach Jana. Zmodernizowana może być infrastruktura przystani i kąpieliska, np. pomost dla ratowników. Wszystkie osoby, które chciałyby złożyć wniosek w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, a mają jeszcze pytania, dotyczące ewentualnych projektów, zapraszamy do Urzędu Miasta Łodzi.

Data dodania artykułu: 2015-05-17
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.pl
stat4u