SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stypendia artystyczne w Gorzowie
20 sierpnia (czwartek) o godz. 13.00 Pan Prezydent Jacek Wójcicki wręczył stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Wyróżnienie odebrało czworo stypendystów w trzech dziedzinach: taniec, fotografia i literatura. Ideą stypendiów jest wspieranie indywidualnych ścieżek rozwoju utalentowanych ludzi związanych z Gorzowem i umożliwianie im realizacji swoich autorskich pomysłów. Łączna kwota przyznana w ramach stypendiów w tym roku to 12 900 zł.

Mikołaj Fronczak, 21 lat – TANIEC

Stypendium – 1.900 zł

Tancerz, współorganizator turniejów breakdance, laureat wielu konkursów i festiwali tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Stypendium przeznaczy na pokrycie kosztów obozu tanecznego „Catch the flava Outbreak Europe camp” w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) oraz udział w zawodach tańca breackdance „Outbreak Europe”, które odbędą się po obozie.

Monika Łuczak, 22 lata – FOTOGRAFIA

Stypendium – 5.000 zł

Studentka wydziału operatorskiego i realizacji telewizyjnej o specjalizacji fotografia. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Stypendium zostanie wykorzystane na zorganizowanie wystawy wielkoformatowej w przestrzeni miejskiej oraz na dofinansowanie zakupu profesjonalnego sprzętu umożliwiającego postprodukcję obrazu cyfrowego.

Patrycja Kopacka, 20 lat– LITERATURA

Stypendium – 3.000 zł

Uczennica Technikum Poligraficznego w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów poetyckich, m.in. Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Manufaktura Słowa”. Aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym Gorzowa, jest uczestniczką warsztatów literackich Klubu Poetów Okrągłego Stołu. Jej utwory publikowane są w czasopismach literackich, tomikach pokonkursowych i antologiach. Stypendium zostanie przeznaczone na wydanie samodzielnego autorskiego tomiku wierszy oraz udział w festiwalach poetyckich, w celu doskonalenia warsztatu twórczego.

Paulina Waszkiewicz, 19 lat – LITERATURA

Stypendium- 3.000 zł

Uczennica szkoły muzycznej w klasie fletu, tegoroczna maturzystka. Wielokrotna laureatka konkursów poetyckich, w roku 2014 wydała swój pierwszy tomik poetycki, swoje utwory publikuje również na łamach czasopism literackich. Przyznane pieniądze przeznaczy na udział w ogólnopolskich konkursach poetyckich oraz wydanie autorskiego tomiku wierszy.

Wśród dotychczasowych stypendystów Prezydenta Miasta Gorzowa są dojrzali już dziś artyści ze znakomitym dorobkiem oraz osoby zawodowo związane z kulturą i sztuką, m.in. Dagmara Barna, Beata Stanek, Monika Grubizna, Adam Bałdych, Przemysław Raminiak, dr Mirosław Pecuch, Michał Wróblewski, Robert Piotrowski, Sławomir Sajkowski, Marek Zalewski.

Data dodania artykułu: 2015-08-21
Autor artykułu: www.gorzow.pl
stat4u