SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zostań vlogerem – zamieszkaj w Białymstoku
A dlaczego Białystok? Czy można zakochać się w tym mieście? Dlaczego warto tu studiować? Jakie może być studenckie życie w Białymstoku? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą nam nowi ambasadorzy miasta wyłonieni w konkursie zorganizowanym w ramach kampanii „Studiuj w Białymstoku”

Kampania ma na celu promocję Białegostoku, jako miejsca atrakcyjnego dla młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje, spełniać ambicje i mieszkać w prężnie rozwijającym się mieście. Jest to pierwszy tak innowacyjny projekt adresowany do maturzystów i studentów, w którym użytkownicy kampanii staną się jej twórcami. Jego założeniem jest pobudzenie aktywności młodych ludzi, zachęcenie ich do stworzenia własnego komunikatu, który będzie skierowany do ich rówieśników.

Organizatorem kampanii „Studiuj w Białymstoku” jest Urząd Miejski w Białymstoku. Planując akcję Studiuj w Białymstoku, chcieliśmy pokazać zarówno maturzystom, jak i studentom, że Białystok to miasto rozwijające się, oferujące szerokie perspektywy i otwarte na nowych mieszkańców – mówi Edyta Mozyrska, p.o. Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Sportu. – Zależy nam na tym, aby studenci nie tylko rozpoczynali u nas studia, ale także wiązali z miastem swoje przyszłe zawodowe życie.

Prowadzony w ramach kampanii konkurs „A dlaczego Białystok?” będzie obsługiwany za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej na portalu Facebook – Studiuj w Białymstoku. Konkurs wystartuje 16 września 2015 r. Uczestnikami konkursu będą 2-4 osobowe grupy maturzystów lub studentów. Ich zadaniem będzie nakręcenie filmiku, w którym odpowiedzą na pytanie: A dlaczego Białystok? Grupa zwycięzców otrzyma na rok mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta i smartfony Samsung Galaxy S5.

Zwycięzcy konkursu, stając się vlogerami, będą pełnić funkcję ambasadorów promujących miasto i jego aspekty kulturalne, biznesowe i rozrywkowe. W tym celu, w ramach nagrody, przewidziano dla nich roczne karnety wstępu do różnych instytucji kulturalno-rozrywkowych na terenie Białegostoku. Zwycięska drużyna będzie prowadzić przez rok vloga Dlatego Białystok, na którym zaprezentuje miasto okiem młodych ludzi.

– Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie nie tylko studiowali w naszym mieście, ale również zostawali tutaj po skończeniu studiów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Mamy nadzieję, że akcja „Studiuj w Białymstoku” i konkurs pokażą młodym ludziom dlaczego warto tu mieszkać.

Przypominamy, że od maja 2015 r. Miasto Białystok we współpracy z trzema publicznymi uczelniami wyższymi – Politechniką Białostocką, Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem w Białymstoku, prowadzi kampanię pod hasłem „Studiuj w Białymstoku”. Wspólnie zachęcamy uczniów szkół średnich do podjęcia studiów w naszym mieście. Chcemy „otworzyć” oczy młodych ludzi na Białystok i zainteresować ich ofertą naszych uczelni. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.studiuj.bialystok.pl.

Data dodania artykułu: 2015-09-16
Autor artykułu: www.bialystok.pl
stat4u