SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Paraolimpijski rekord świata Bartosza Tyszkowskiego
Tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej to już 6. edycja wspaniałej imprezy sportowej. Co roku na imprezie pojawiają się największe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Podczas warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbył się 13 września na Stadionie Narodowym w Warszawie, wraz ze światowymi gwiazdami lekkiej atletyki po raz kolejny wystąpili sportowcy z Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”: Maciej Lepiato, Bartosz Tyszkowski, Mateusz Michalski, Maciej Kęsicki, Tomasz Blatkiewicz, Marcin Herbut, Mariusz Pietrucha oraz Sandra Pieczychlebek.

Zawodnik GZSN „START” Bartosz Tyszkowski ustanowił nowy rekord świata w rzucie dyskiem z wynikiem 44,96 m, natomiast Mateusz Michalski zajął II miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 10,98, zaś Tomasz Blatkiewicz w pchnięciu kulą osiągnął wynik 13,02. Bardzo dobry wynik – 2,14 w skoku wzwyż uzyskał również nasz zawodnik Maciej Lepiato. Mariusz Pietrucha na zawodach poprawił swój wynik życiowy w biegu na 100 m i osiągnął wynik 11,75.

Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnął na trybuny 18.107 widzów, którzy bardzo entuzjastycznie kibicowali naszym zawodnikom.

Data dodania artykułu: 2015-09-16
Autor artykułu: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”
stat4u