SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Drugi Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku
O Europie Wschodniej i jej regionach, o gospodarce, współpracy, przyszłości i biznesie będą rozmawiali politycy, naukowcy i eksperci podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Polski Wschodniej rozpocznie się już w czwartek – 24 września 2015 r.

Druga edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w Białymstoku już 24 i 25 września 2015 r. Główne nurty tegorocznego Kongresu to: Europa Wschodnia – gospodarka, współpraca, przyszłość, Pogranicze – szanse w sąsiedztwie, Regiony Polski Wschodniej – horyzont 2020 oraz Biznes w Polsce Wschodniej. W piątek (25.09.) zostanie zaprezentowany raport o Białymstoku. Oszacowano w nim wielkość kapitału rozwojowego naszego miasta i takich obszarów rozwoju jak: finanse, inwestycje, infrastruktura, instytucje, wizerunek, ludzie i jakość życia.

Uczestnicy Kongresu skoncentrują się na tematach kluczowych dla przyszłości i rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej. Zaplanowano ok. 30 sesji tematycznych, w których udział weźmie ponad 100 prelegentów. Organizatorzy spodziewają się ponad tysiąca gości z Polski oraz Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy – polityków, liderów życia gospodarczego, przedstawicieli polskich i zagranicznych firm, ekspertów i naukowców. Wschodni Kongres będzie okazją do dyskusji panelowych i licznych spotkań.

– Podlasie to brama Europy na Wschód. Takie spotkania mogą przyczynić się do wzmocnienia rozwoju gospodarczego, do promocji naszego miasta i regionu. To okazja, aby chwalić się tym, co mamy i korzystać z doświadczeń tych, którzy na tegoroczny Kongres przyjadą – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Podczas uroczystej gali (24.09.) zostaną wręczone statuetki nagrodzonym w konkursie Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2015. Wśród dziesięciu laureatów – najciekawszych inwestycji – znalazł się Stadion Miejski w Białymstoku. Wyróżnienia zostaną wręczone już po raz drugi. Rok temu Białystok nagrodzono za przebudowę Rynku Kościuszki oraz przygotowanie terenów dla Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Organizator Kongresu uhonoruje także 10 wyróżniających się pracodawców z pięciu województw Polski Wschodniej.

I Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku zgromadził w 2014 roku ponad tysiąc uczestników. Organizatorem WKG jest Grupa PTWP SA, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej informacji o WKG można znaleźć na stronie www.wschodnikongres.eu/pl.

Data dodania artykułu: 2015-09-23
Autor artykułu: www.bialystok.pl
stat4u