SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XIV Ekumeniczne Święto Biblii
Biblijna gra miejska, koncert MATE.O i dyskusja o Biblii przy filiżance kawy - to niektóre z punktów XIV Ekumenicznego Święta Biblii, które rozpoczyna się w Poznaniu 19 października. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Przygarnięci przez Chrystusa".

Święto jest organizowane przez Polską Grupę Ekumeniczną i jest przeznaczone nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich zainteresowanych tematyką biblijną. Świadczy o tym także hasło tegorocznego święta, cytat z listu św. Pawła do Rzymian "Przygarnięci przez Chrystusa".

- Te słowa oznaczają nie tylko to, że wszyscy jesteśmy przygarnięci przez Pana Jezusa, ale także to, że wszyscy chrześcijanie wzajemnie się umacniają - wyjaśnia ksiądz doktor Tomasz Siuda, współprzewodniczący Polskiej Grupy Ekumenicznej ze strony Kościoła Rzymskokatolickiego. - Wydarzenia zaplanowane w ramach święta mają te akcenty wydobywać.

Punktem centralnym XIV Ekumenicznego Święta Biblii jest Nabożeństwo Słowa, które odbędzie się 21 października o godzinie 18 w Katedrze Poznańskiej, a przewodniczyć mu będą biskup profesor Marcin Hintz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz biskup doktor Damian Bryl z Kościoła Rzymskokatolickiego.

Data dodania artykułu: 2015-10-15
Autor artykułu: www.poznan.plstat4u