SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!”
W dniach 19 – 20 listopada 2015 roku odbyła się VI Międzyszkolna Spartakiada zdrowego trybu życia z cyklu „Być zdrowym – to modne!” skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola, której organizatorami byli: • Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, • Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, • Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu.

W Spartakiadzie wzięło udział 17 szkół podstawowych z terenu miasta Opola.

W pierwszy dzień Spartakiady w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu została przeprowadzona część edukacyjna, podczas której dzieci wysłuchały wystąpień opolskich sportowców oraz osób związanych ze środowiskiem sportowym nt. roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia oraz wykładu pn. „Dlaczego tak ważna jest wiedza o prawidłowym odżywianiu?” połączonej z wystawką oraz degustacją zdrowej żywności. Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego organizowanego w ramach Programu zapobiegania nadwadze i otyłości oraz niedożywieniu u dzieci w wieku wczesnoszkolnym pn. „ABC zdrowego odżywiania” finansowanego ze środków budżetu miasta Opola.

Drugiego dnia odbyła się część konkursowa na terenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Opolu, podczas której reprezentacje szkół rywalizowały między sobą w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, higieny, bezpieczeństwa, a także w zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych.

Podsumowując wyniki poszczególnych dyscyplin sprawnościowych, w których brały udział dzieci z poszczególnych szkół podstawowych, wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, jury zdecydowało o nagrodzeniu następujących reprezentacji szkół:
III miejsce – Publiczna szkoła Podstawowa Nr 5 – otrzymała odtwarzacz DVD,
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 – otrzymała radioodtwarzacz,
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 16 – otrzymała kamerę cyfrową.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Opola.

Niezapomnianych wrażeń artystycznych podczas części konkursowej dostarczył pokaz żonglerki artystycznej w wykonaniu Pana Krzysztofa Riewolda – półfinalisty IV edycji programu „Mam Talent”, występ mażoretek oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu, jak również pokaz Aikido w wykonaniu grupy prowadzonej przez Panią Annę Żołud.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Spartakiadzie.

Więcej zdjęć na www.opole.pl

Data dodania artykułu: 2015-11-24
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u