SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zielony Patrol z nagrodą ministra
Laureaci tegorocznego konkursu „Zielone Miasta - w stronę przyszłości!”, wśród nich Kielce, otrzymali od wiceministra środowiska statuetki za najlepsze rozwiązania w infrastrukturze miejskiej służące ochronie środowiska. Nagrodą dla zwycięskich miast był także udział w wizycie studyjnej w jednym z trzech ośrodków europejskich: Ljubljanie, Nantes lub Nijmegen - finalistach konkursu Komisji Europejskiej "Zielona Stolica Europy".

„Zielone miasta” to konkurs, którego celem jest promowanie nowoczesnej i przyjaznej środowisku polityki miejskiej. W tegorocznej, drugiej już edycji, zwyciężyły trzy miasta: Bieruń, Nakło nad Notecią i Poznań. Przyznano też sześć wyróżnień dla Lubina, Zabrza, Kępic, Krakowa, Janowa Lubelskiego i Kielc. O nagrodę walczyło 248 uczestników czyli ¼ wszystkich miast w Polsce. Projekty były oceniane w 3 kategoriach: środowisko a zdrowie, oszczędzanie zasobów oraz edukacja ekologiczna. Nagrody otrzymało 9 miast, w tym Kielce.

Miasto Kielce otrzymało wyróżnienie w 3 kategorii konkursu - EDUKACJA EKOLOGICZNA: Przedsięwzięcia lub inwestycje edukacyjne zrealizowane przez miasta, promujące zachowania proekologiczne wśród mieszkańców. Doceniono Projekt "Zielony Patrol" . Nagrodą był wyjazd studyjny do Nantes we Francji.

Data dodania artykułu: 2015-12-15
Autor artykułu: www.um.kielce.plstat4u