SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Betlejemskie Światło Pokoju w Szczecinie
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Szczecina. Z rąk harcerzy, w imieniu mieszkańców, odebrał je prezydent Piotr Krzystek.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Pierwotnie nazwa akcji brzmiała „Światło w ciemności” i była propagowana przez austriackie media.

Ogień z Betlejem, to żywy symbol pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Każdego roku, dzieci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego, a następnie przekazywane z rąk do rąk, trafia do wszystkich osób, którym bliskie jest niesione przez nie przesłanie. Ta wyjątkowa inicjatywa, jest nie tylko znakiem pokoju, ale również poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła Polakom odbywa się naprzemiennie - raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce za pomocą rąk harcerek i harcerzy.

Data dodania artykułu: 2015-12-22
Autor artykułu: UM Szczecinstat4u