SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Biegniemy na Sylwestra w Krakowie!
W południe, 31 grudnia 2015 roku zorganizowany został na Rynku Głównym 12. Krakowski Bieg Sylwestrowy. To wydarzenie łączy ze sobą elementy rywalizacji i zabawy. Większość uczestników pobiegło w fantazyjnych przebraniach kończąc rok z dobrym humorem.

- Tradycyjnie na wesoło zakończyliśmy sezon biegowy w Krakowie. Do wyboru były dwa dystanse: Smocza Piątka i Radosna Dziesiątka. Ze względów organizacyjnych wprowadziliśmy limit startujących – 2 tysiące osób – informuje Magdalena Nowak-Obrzut, Zastępca Dyrektora ZIS. Dla biegaczy przygotowano atrakcyjne nagrody. - W szczególny sposób nagradzamy osoby wykazujące się dużą inwencją w wymyślaniu i przygotowaniu strojów. W konkursie było kilka kategorii: zespołowa, par, indywidulna oraz dzieci i młodzieży do lat 18. W tym roku doszła jeszcze specjalna kategoria – na najlepsze przebranie w ramach akcji „Bezpiecni”, propagującej program ograniczania niskiej emisji w Krakowie, polegającej na zastępowanie pieców grzewczych ciepłem systemowym - mówi dyrektor Nowak-Obrzut.

Bieg rozpoczął się o godzinie 12.00 na Rynku Głównym na odcinku pomiędzy ul. Sienną i Grodzką. Uczestnicy pobiegli ul. Floriańską, Westerplatte w kierunku Bernardyńskiej i Smoka Wawelskiego. U stóp Wawelu nastąpiło rozdzielenie tras na 5 km i 10 km.

Wyniki Biegu Sylwestrowego: http://www.zis.krakow.pl/12-krakowski-bieg-sylwestrowy-wyniki-online

Więcej zdjęć na > www.krakow.pl

Data dodania artykułu: 2016-01-01
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u