SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jakość powietrza w Krakowie poprawia się
Średnie stężenie pyłu PM10 z ostatnich 8 godzin (0.00 – 08.00), ze wszystkich stacji pomiarowych w Krakowie wyniosło 59,38 μg/m3

Po krótkim, gwałtownym epizodzie wzrostu zanieczyszczeń, wczoraj w godzinach wieczornych , stacje pomiarowe WIOŚ w Krakowie odnotowały stała poprawę jakości powietrza. Biuro Prasowe UMK przypomina także, że w dniu dzisiejszym, tj. 2 stycznia, do godz. 24:00 obowiązuje bezpłatna komunikacja dla osób posiadających ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego.

Dobra jakość powietrza prognozowana jest również na jutro (3 stycznia). Aktualne stężenia zanieczyszczeń powietrza można na bieżąco monitorować na stronie http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/pm10/stacje/46-148-1723-57/dzienny/02.01.2016 Kolejny komunikat w sprawie jakości powietrza zostanie opublikowany ok. godziny 17.

W razie pogorszenia się sytuacji, przypominamy o podjęciu środków zapobiegawczych: tj.: dla osób z grup:

- wrażliwych, tj: dzieci poniżej 5 lat, osób z problemami: astmatycznymi, sercowo- naczyniowymi, sercowymi, oddechowymi

- ryzyka, tj: osób u których w trakcie epizodu występuje nasilenie niekorzystnych dla zdrowia objawów, w tym: diabetyków, osób o obniżonej autoodporności, cierpiących na schorzenia: neurologiczne, sercowe, oddechowe, choroby zakaźne

- reszty populacji

rekomenduje się i zaleca ograniczenie lub unikanie aktywnego wysiłku fizycznego i sportowego (wymagającego intensywnego oddychania przez usta) na otwartej przestrzeni.

Przypominamy, że do godz. 24 z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, z aktualnym badaniem technicznym, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi- maksymalnie w ilości zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Data dodania artykułu: 2016-01-02
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u