SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn
W Katowicach miała miejsce inauguracyjna Konferencja Prasowa Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. W spotkaniu udział wzięli Arne Elovsson, Wiceprezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Frantisek Taborsky, delegat Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, Zygfryd Kuchta, Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Marcin Krupa Prezydent Miasta Katowice.

Goście zwracali uwagę na to, że jest to największe wydarzenie związane z piłka ręczną w Polsce. Podkreślali doskonałą organizację i dobrą współpracę Związku Piłki Ręcznej i Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej z Miastem Katowice. To właśnie w tym roku spodziewane jest pobicie rekordu frekwencji publiczności podczas mistrzostw.

Prezydent Katowic Marcin Krupa wskazywał, że pomimo, że w Spodku nie gra Polska reprezentacja to bilety na większość meczy grupy B są praktycznie wysprzedane. Obiekt znany jest z wspaniałej atmosfery podczas imprez sportowych. – Jesteśmy gotowi na rozpoczęcie tego sportowego święta. Gotowa jest też Strefa i Kibica i wiele atrakcji dla gości – dodał prezydent.

Przypomnijmy - Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia. Turniej zostanie rozegrany w czterech miastach - Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Bilety na mecze można nabywać za pośrednictwem portalu ebilet.pl oraz poprzez oficjalną stronę turnieju pol2016.ehf-euro.com.

Data dodania artykułu: 2016-01-15
Autor artykułu: www.katowice.eustat4u