SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Godzina dla Ziemi i wilka w Krakowie
Tegoroczny finał międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi odbędzie się 19 marca. Ta wyjątkowa akcja społeczna, która każdego roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach na całym świecie odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, tych którzy go nie mają”.

W sobotę, 19 marca o godzinie 20:30 w Krakowie zgasną dla wilka: iluminacja Pałacu Wielopolskich, Bazylika Najświętszej Marii Panny, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kopiec Kościuszki oraz Kładka- Bernatka. W obiektach tych łącznie zostanie wyłączonych 989 sztuk iluminatorów o łącznej mocy 40,8kW.

Godzina dla Ziemi WWF do tej pory kojarzona była głównie, z symbolicznym gaszeniem światła w domach i budynkach użyteczności publicznej. Od zeszłego roku akcja zmieniła swój charakter i postawiła sobie za cel by jednocześnie realizować konkretne problemy ekologiczne. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”. Akcja zwraca uwagę na problemy, z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. – Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc- powiedziała Magdalena Dul-Kumosińska, Dyrektor Naczelna WWF Polska.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się i udziału w tegorocznej proekologicznej akcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl.

Data dodania artykułu: 2016-02-29
Autor artykułu: www.krakow.plstat4u