SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Biegli w hołdzie Żołnierzom Wyklętym
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbył się w Kielcach. Jest to największy Bieg Pamięci w Polsce. W projekt organizowany po raz czwarty przez Fundację Wolność i Demokracja włączył się Urząd Miasta Kielce. W naszym mieście Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz drugi. Prawdziwym amatorom biegania nie przeszkodził deszcz. W Parku Miejskim im. Stanisława Staszica spotkało się niemal 1000 osób. Biegli w dwóch grupach. Pierwsza - przeszło stuosobowa, miała do pokonania 1963 metry - dystans ten odnosi się do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek.

Trasa krótszego biegu poprowadzona została alejkami Parku. Na metę przed Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej jako pierwszy dotarł Szymon Szymański. Jako drugi dobiegł Kamil Zarychta, trzeci był Mariusz Jedynak. Zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez wojewodę świętokrzyską oraz prezydenta Kielc. Wśród pań najszybsza na krótszym dystansie była Klaudia Kotańska. Drugie miejsce zajęła Natalia Chmiel, trzecie - Maria Duda.

Bieg na drugim, znacznie dłuższym, dystansie zgromadził przeszło 900 osób. Mieli do pokonania 10 kilometrów. Trasa została poprowadzona ulicami miasta. Na metę, wśród panów, pierwszy dotarł Sylwester Lepiarz, drugi był Łukasz Woźniak, trzeci - Tomasz Biskupski. W grupie pań najszybsza była Sabina Jarząbek, tuż za nią uplasowała się Lidia Czarnecka, jako trzecia ukończyła bieg Ilona Kardaś.

W Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w tym roku włączyło się 160 miast.

Więcej zdjęć na www.um.kielce.pl

Data dodania artykułu: 2016-02-29
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u