SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PB na RobotChallenge w Wiedniu
12 i 13 marca, w Wiedniu, odbędą się zawody RobotChallenge 2016. Drużyna studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej właśnie wyjechała, by wziąć udział w tych zmaganiach. Te prestiżowe mistrzostwa samodzielnie wykonanych autonomicznych robotów mobilnych organizowane są od 2004 roku. To jedne z największych zawodów tego typu na świecie. W RobotChallenge co roku rywalizuje kilkaset robotów z kilkudziesięciu krajów świata.

Maciej Wysocki, Bartłomiej Łukaszuk, Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Bartosz Pawłow i Adam Kalinowski przygotowali roboty, które wystąpią w kategorii sumo. Natomiast Tomasz Szczęsny i Adam Wieczorek skonstruowali urządzenia, które powalczą w kategorii Linefollower i Lego sumo.

Wyjazd do Wiednia na RobotChallenge 2016 został dofinansowany z budżetu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez osiągnięcia studentów Politechniki Białostockiej. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, ale kciuki trzymamy oczywiście za naszych studentów z Koła Naukowego Robotyków.

Data dodania artykułu: 2016-03-12
Autor artykułu: mat. prasowe PBstat4u