SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,KTBS wybuduje kolejne mieszkania
Konferencja prasowa poświęcona II etapowi budowy osiedla na ul. Puscha przez Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. odbyła się w Urzędzie Miasta. W ratuszu przedstawiona została koncepcja programowo - przestrzenna budynków wielorodzinnych oraz zagospodarowania terenu działki przy ul. Puscha w Kielcach.

Autorem projektu jest Biuro Projektów Budownictwa Sp. z o.o. w Kielcach. Zakłada on budowę 200 mieszkań w dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach, tworzących kwartał. Pod budynkami oraz wewnętrznym dziedzińcem zaprojektowano parking podziemny na 161 miejsc. Pozostałe 37 miejsc parkingowych usytuowane zostanie na zewnątrz. Wewnętrzny dziedziniec stanowił będzie część rekreacyjno - wypoczynkową. Zaplanowano tam siłownie zewnętrzną, ciągi piesze, elementy małej architektury oraz zieleń. Budynek przystosowany będzie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. planuje rozpoczęcie tej inwestycji jesienią 2016 roku. Budowa ma potrwać dwa lata. W I etapie inwestycji przy ul. Puscha w 2014 roku zostało oddanych 146 mieszkań. Jak podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski tego typu przedsięwzięcie to dobry kierunek, który pomaga młodym ludziom pozyskać mieszkanie. Osoby które nie mają zdolności kredytowej wpłacają 50% wartości mieszkania, a następnie w formie czynszu spłacają kredyt zaciągnięty na dogodnych warunkach przez KTBS. Gwarantem jest tutaj Miasto, które wnosi do tego przedsięwzięcia także uzbrojony grunt. To nie ostatnia tego typu inwestycja - zapowiada prezydent W. Lubawski.

Data dodania artykułu: 2016-03-21
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u