SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Turystyka i podróże

Bramki ABC na lotnisku w Poznaniu

Podróżni korzystający z lotniska w Poznaniu mogą samodzielnie odprawiać się w bramkach ABC. Port lotniczy Poznań Ławica wprowadza to rozwiązanie jako trzeci w Polsce, po Lotnisku Chopina i lotnisku Warszawa - Modlin. Tam w bramkach ABC odprawiło się tam już prawie 1,2 miliona podróżnych.


Modernizacja linii z Suchej Beskidzkiej do Chabówki oraz z Wadowic do Andrychowa

W obecności poseł Anny Paluch, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na modernizację linii kolejowych z Suchej Beskidzkiej do Chabówki oraz z Wadowic do Andrychowa.


O innowacyjnych rozwiązaniach w KRAKÓW AIRPORT

10 grudnia 2019 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice odbyło się spotkanie przedstawicieli MSWiA, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, służb granicznych i krakowskiego lotniska.

Wracają bezpośrednie pociągi z Lublina do Warszawy przez Puławy i Dęblin

Zakończył się kolejny etap prac na linii Lublin – Warszawa. Dla pasażerów oznacza to lepszy dostęp do pociągów oraz szybsze i wygodniejsze przejazdy koleją w kierunku Warszawy oraz w regionie.

Nysa – Opole: szybciej i wygodniej już od 15 grudnia

Już od 15 grudnia podróże pomiędzy Nysą a Opolem będą wygodniejsze i co najważniejsze, szybsze! Czas przejazdu skróci się o 20min.! Dzięki inwestycji za ponad 120 mln złotych, realizowanej przez Polskie Linie Kolejowe S.A. Nysa zyska nowy przystanek- Nysa Wschodnia. O postępach prac na linii Nysa-Opole, na wspólnej konferencji prasowej z Arnoldem Breschem, Członkiem Zarządu-Dyrektorem ds. Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A, mówił Wojewoda Opolski Adrian Czubak

„CHORWACKI ZADAR CZĄSTKĄ POLSKIEJ HISTORII”

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy „Chorwacki Zadar cząstką polskiej historii”. Gościem wydarzenia był ambasador Chorwacji w Polsce Tomislav Vidošević, który przebywa z oficjalną wizytą w regionie.

Krótsza odprawa na dwóch mazowieckich lotniskach

Niemal co piąty podróżny skorzystał z automatycznej odprawy granicznej na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Dzięki biometrycznym bramkom ABC (ang. Automated Border Control) czas indywidualnej odprawy skrócił się do 15 sekund.

STACJA RZESZÓW GŁÓWNY – PRZEBUDOWA I PODRÓŻE

Konstrukcje nowych peronów, budowa podziemnego przejścia i przebudowa wiaduktu, to widoczne zmiany na stacji Rzeszów Główny. 2 września rozpoczyna się przebudowa wąskiego wiaduktu na ul. Batorego w szeroki obiekt.

Modernizacja trzech mazowieckich dworców kolejowych

Dziś przed południem w budynku dworca kolejowego w Błoniu podpisana została umowa na modernizację kolejowych dworców. W wydarzeniu udział wzięli m. in.: Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Polska musi być potęgą uzdrowiskową i turystyczną

Szef rządu odwiedził spalony rok temu Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie-Zdroju w woj. dolnośląskim i zadeklarował dofinansowanie jego odbudowy.

Bądźmy bezpieczni nad wodą

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” – tak nazywa się ogólnopolska akcja, której patronuje MSWiA. W jej ramach nad zbiornikiem wodnym Dziećkowice, na terenie Yacht Club Opty w Chełmie Śląskim, odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w których wzięli udział uczestnicy półkolonii organizowanych przez ZHP Hufiec Ziemi Mikołowskiej i Urząd Miasta w Mikołowie. Zajęcia obserwowali wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wraz z wicewojewodą Janem Chrząszczem.

Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskie

Przywrócenie połączenia wodnego Warszawa - Pisz to jedno z priorytetowych zadań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Starostwo Powiatowe w Piszu i Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku podpisały protokół przekazania gruntów na potrzeby budowy zaplecza technicznego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Piszu.

Ponad 300 miłośników turystyki rowerowej na rajdzie rodzinnym w Mierzynie

Wczoraj odbył się III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy na który przybyło ponad 300 miłośników turystyki rowerowej z Mierzyna, Gminy Dobra, Szczecina oraz różnych miejscowości Pomorza Zachodniego. Upał nie zniechęcił rowerzystów i przybyli do Mierzyna całymi rodzinami. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wraz z Mierzyńskim organizacjami pozarządowymi, a swojego patio na festyn, który się odbył na zakończenie rajdu użyczyło Centrum Handlowe Ster.

Szczecin-Poznań – coraz bliżej lepszych podróży

Komfortowe perony, tory przygotowane do jazdy 160 km/h i bezpieczniejsze podróże – to efekty modernizacji linii Szczecin-Szczecin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują kolejny odcinek - między Słonicami a Choszcznem. To następny etap prac dla wygodniejszych podróży między Pomorzem Zachodnim a stolicą Wielkopolski.

W Grudziądzu powstanie nowy dworzec kolejowy

5 czerwca minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wspólnie z Anną Gembicką - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz kujawsko-pomorskim wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, poinformował o rozszerzeniu Programu Inwestycji Dworcowych o nowe obiekty, w tym o nowoczesny dworzec w Grudziądzu. W konferencji prasowej uczestniczyli także przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych.

Zgoda wojewody na 10-letnią dzierżawę plaż morskich w Międzyzdrojach

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zarządzeniem upoważnił starostę kamieńskiego do zawarcia z gminą Międzyzdroje – na okres 10 lat – w trybie bezprzetargowym umowy dzierżawy plaż z przeznaczeniem na utrzymanie charakteru turystyczno-wypoczynkowego gminy oraz kąpielisk morskich.

Wizyty wojewody w gospodarstwach agroturystycznych

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau zwiedził gospodarstwo ekologiczne Piotra Krajewskiego w Wilczkowicach Dolnych oraz „Osadę Rybacką Sereczyn” Wojciecha Oleśko w Pabianicach. Przypomniał rolnikom o możliwościach, jakie stwarza prowadzenie tzw. MOL, czyli działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej, a także o zasadach rolniczego handlu detalicznego.

Rozwój lotniska Szczecin Goleniów

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś spotkanie na temat rozwoju i aktualnej sytuacji Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. W spotkaniu, na zaproszenie wojewody Tomasza Hinca, uczestniczyli wicewojewoda Marek Subocz, marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, burmistrz gminy Goleniów Robert Krupowicz, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski oraz prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu.

Rowerzyści wyruszyli do Szwecji w ramach szczecińskich obchodów Dni Skandynawskich

18 maja, miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina, Pomorza Zachodniego oraz innych części Polski wyruszyli wspólnie do Szwecji. Rajd organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach szczecińskich obchodów Dni Skandynawskich . Jest to już piąta wyprawa rowerzystów organizowana w ramach Dni Skandynawskich.

IX rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Ponad 400 miłośników turystyki rowerowej z Polski, Niemiec oraz Ukrainy objechało Zalew Szczeciński

Podróżnicze bogactwo w Gdyni

Rok 2018 był podróżniczo bardzo bogaty. Na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów przyznano Kolosy we wszystkich kategoriach. W poprzednich latach bywało, że w niektórych kategoriach Kapituła Kolosów nie decydowała się uhonorować żadnego z nominowanych dokonań. Tak było na przykład podczas Kolosów 2015, gdy nie przyznano Kolosa ani za Podróże odbyte w 2014 roku, ani za Eksplorację Jaskiń.

Pierwsze Kolosy przyznane

W sobotnie popołudnie, drugiego dnia 21. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, poznaliśmy laureatów Kolosów w trzech pierwszych kategoriach. Kolejnych poznamy w niedzielę. To tegoroczna, ogólnie chwalona przez uczestników Spotkań nowość, że ceremonię wręczania nagród rozłożono na dwa dni.

Kraków Airport podsumowuje rok 2018

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystości podsumowującej rok 2018, którą przygotowało Kraków Airport. Wydarzenie odbyło się w Klubie Studio w Krakowie.

INAUGURACJA KOLEJNEGO SEZONU AKCJI „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU”

12 stycznia br. w ośrodku „Kasina Ski” odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” organizowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Opowieści z wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu”

Przez osiem dni opływali najpiękniejszą wyspę Bałtyku. Uczestnicy letniej wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu” zobaczyli niezwykłe krajobrazy, najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem, wysokie skaliste wybrzeże północnej części wyspy i urokliwe porty, a o tym wszystkim już w najbliższą sobotę opowie Piotr Owczarski, pomysłodawca wyprawy.

Puck - Nowy Rok na molo!

Pierwszy dzień 2019 roku upłynął w Pucku pod znakiem zimna i wichury. Taka pogoda odstraszyła całkowicie amatorów spacerowania i wypoczynku./ZOBACZ FILM/

Polskie Koleje Linowe wracają do państwa polskiego

Jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA. To jest nasz diament narodowy – powiedział premier Mateusz Morawiecki na Kasprowym Wierchu.

Największe doroczne święto turystyki odbyło się w Kopalni Soli w Wieliczce

Największe doroczne święto turystyki – Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki 2018 – odbyło się w tym roku w Kopalni Soli w Wieliczce, jednej z ikon turystyki w Polsce, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas uroczystej gali zostały wręczone honorowe odznaki „Za zasługi dla turystyki”, a także wyłoniono laureatów konkursu „Turystyczne mistrzostwa blogerów”.

Ultra Gryfus - pierwszy turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

W dniach 7 – 9 września 2018 roku odbył się pierwszy szczeciński turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Partnerem wydarzenia była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, dlatego start, meta i dekoracja zawodów odbyły się na Łasztowni.

Jarmark Dominikański 2018

Tak wyglądał Gdańsk w przedostatnim dniu jarmarku 18 sierpnia na Długim Targu i straganach. Pogoda dopisywała a Neptun straszył ubraną kodziarską koszulką. /Galeria zdjęć i film/

Harcerski wypoczynek na Mazurach

Na Warmii i Mazurach zorganizowano ponad 100 obozów harcerskich. Harcerze ZHR i ZHP odpoczywają nad jeziorami, w lasach, gdzie doskonalą swoje sprawności, poznają walory regionu i relaksują się po całorocznych szkolnych trudach. W ostatnim tygodniu lipca wojewoda Artur Chojecki odwiedził obozy w Ogonkach k. Węgorzewa i Bałdach-Piecu, gdzie spotkał się z młodzieżą i w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających zapoznał się z warunkami w jakich znajdują się obozowiska.

POLICJANCI DBAJĄC O BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ KONTROLUJĄ NIELEGALNE KĄPIELISKA

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk.

Ponad 80 wystawców na Targach Turystycznych "Agro - Eko" w Augustowie

To inicjatywa, której głównym celem jest promocja polskich produktów regionalnych. W sobotniej inauguracji targów pod hasłem "Polska smakuje" wzięli udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki oraz wicewojewoda podlaski Jan Zabielski.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wrócił z wyprawy po Bornholmie

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakończył swoją czterodniową wyprawę po Bornholmie. Wyprawę zorganizowali wolontariusze działający w ramach Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a Partnerem wydarzenia była Polską Żeglugą Bałtycką, która zapewniła transport rowerzystów na wyspę oraz z powrotem. Podczas wyprawy rowerzystów wspierał także szczeciński producent rowerów elektrycznych – firma Geobike. Każdy z uczestników miał możliwość zregenerować swoje siły podczas jazdy rowerem elektrycznym, a także przetestować rozwiązania, które coraz bardziej popularne są także w Polsce

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Dziś (22 czerwca br.) Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wziął udział w naradzie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie i konferencji poświęconych bezpieczeństwu w czasie wakacji.

Dofinansowanie dla ratownictwa wodnego

400 tys. zł na zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego – umowy na ten cel podpisał Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

Z Rzeszowa polecisz też do Nowego Jorku

Bardzo cieszymy się, że po 10 latach wraca połączenie lotnicze z Nowym Jorkiem – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas briefingu prasowego na płycie lotniska, chwilę po lądowaniu Dreamlinera w malowaniu PLL LOT. Rejsy między portem Rzeszów-Jasionka a nowojorskim Newark, odbywać się będą raz w tygodniu.

Słowacy dojadą do Portu Lotniczego w Jasionce

Wraz z inauguracją lotów Rzeszów – Nowy Jork ruszają regularne połączenia autobusowe ze Słowacji na lotnisko Jasionce. To zapowiadany w połowie lutego efekt współpracy samorządów województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego.

PKP: z Opola do Nysy o 40 min szybciej!

W siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu odbyła się konferencja prasowa podczas której podpisana zostatała umowa na realizację przebudowy i modernizacji linii kolejowej Opole Zachodnie - Nysa. W wydarzeniu udział wziął wojewoda opolski Adrian Czubak.

Wyprawa rowerowa do Kopenhagi

Już za niecałe dwa miesiące w Szczecinie będziemy obchodzić Dni Skandynawskie. W ramach tego wydarzenia już po raz czwarty szczecińscy rowerzyści odwiedzą Skandynawię. W tym roku Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizuje wyprawę rowerową do szwedzkiego Malmö oraz duńskiej Kopenhagi.

„Fly & More” po raz drugi na Podkarpaciu

Zmiany w branży lotniczej w obliczu brexitu oraz nowe możliwości zwiększania przychodów pozalotniczych – to główne tematy, które zdominowały tegoroczną edycję kongresu Fly & More. Kongres odbywa się na terenie G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, udział w nim wziął marszałek Władysław Ortyl.

Kolosy 2018 za nami

W niedzielę 11 marca zakończyły się trwające trzy dni w Gdyńskiej Arenie Kolosy 2018. Jak co roku od piątku do niedzieli Gdyńską Arenę odwiedziło tysiące miłośników podróży. Na zakończenie imprezy wręczono statuetki kolosów.

NIEDŹWIEDZIE NA PODKARPACIU – INFORMACJE DLA TURYSTÓW

W niektórych miejscach na Podkarpaciu może się przydarzyć Państwu spotkanie z niedźwiedziem, prawdziwym władcą karpackiego lasu. W naszym regionie żyje ponad 200 osobników – to 90% krajowej populacji tego drapieżnika.

Port we Władysławowie zimą

W tym nadmorskim kurorcie zimą jedynie krzyki mew zakłócają wszechobecny spokój. Tak wyglądał port 8 lutego 2018 r. /Galeria zdjęć i film/

Targi AgroEkoTurystyczne Polska Smakuje

W sobotę i w niedzielę (15-16.07.2017 r.) w Augustowie odbyły się Targi AgroEkoTurystyczne - Polska Smakuje. W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel i wicewojewoda podlaski Jan Zabielski. Podczas dwóch dni targów swoje stoiska zaprezentowały gospodarstwa agroturystyczne oraz producenci żywności regionalnej i tradycyjnej.

Dlaczego warto odwiedzić Katowice? Nie wszyscy wiedzą

Goście z zagranicy pytają dlaczego warto odwiedzić Katowice? Słyszą, że dla „zamków” i żeby zrobić zakupy

Kolej ułatwi podróże w Krakowie i na trasach dalekobieżnych

Kraków zyskuje wygodniejszą obsługę codziennych przejazdów w obszarze miasta i sprawniejsze podróże międzyregionalne. Będą dwa nowe i cztery przebudowane przystanki, nowe mosty i dodatkowe tory m.in. na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko miliard złotych. To kolejna podpisana umowa PLK w ramach Krajowego Programu Kolejowego. W wydarzeniu uczestniczyli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel oraz wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Pierwsze Górskie Spotkanie Bałtyckich Długodystansowców...

W Spotkaniu (24-26 marca 2017 r) udział wzięły 32 osoby, w tym 27 "weteranów bałtyckich plaż" oraz 5 kandydatów. Uczestnicy obejrzeli dwie znakomite prezentacje Anny Kassolik (wolontariuszki Błękitnego Patrolu WWF): "Focze Spotkania" oraz "Patrolowe Spotkania", dokumentację dwóch ekstremalnych wypraw Mirosława Hałasowskiego oraz fotoreportaż Kuby Terakowskiego z kilku pierwszych Przechadzek.

Dubaj bliżej Wejherowa

Bardzo ciekawa prelekcja miała miejsce 14 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej którą kieruje Barbara Gusman. Było to kolejne spotkanie z mieszkańcami organizowane przez tę placówkę. Tym razem urok Dubaju przybliżyła Olga Dębicka /Galeria zdjęć z slajdów wyświetlanych przez autorkę/

Kolosy 2017

W Gdyni przez trzy dni od piątku 10 marca do niedzieli 12 odbywały się po raz XIX Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,Żeglarzy,i Alpinistów tzw.Kolosy.

Ósmy lutowy spacer bałtyckich długodystansowców

Blisko trzydzieści osób, w dniach 10-13 lutego 2017, pokonało ponad sto kilometrów z Kołobrzegu do Ustki.

Tomasz Jakmiuk, absolwent Politechniki Białostockiej w 11. edycji konkursu Travelery National Geographic

Tomasz Jakimiuk, absolwent Wydziału Zarządzania PB , latem 2016 roku na hulajnodze i autostopem podróżował do Chin. I właśnie za tę podróż otrzymał nominację National Geographic TRAVELER. Tomek wyruszył z Podlasia, przejechał Ukrainę, Rosję, Mongolię, aż do Chin po Wyżynę Tybetańską. W podróży spędził 105 dni. Swoimi doświadczeniami z tej wyprawy dzielił się na blogu www.jaktodaleko.pl.

Nowy przystanek na turystycznym szlaku

Zamek w Nidzicy to jedna z najładniejszych budowli gotyckich w Polsce. Położony na wzgórzu góruje nad miastem. Leży dosłownie ok. kilometra od trasy Gdańsk - Warszawa a od 1 stycznia 2017 roku spełnia też funkcję hotelu którego właścicielem jest miasto Nidzica. /Galeria zdjęć/

Hewelion odkrywa kolejne miejsca w Gdańsku!

Widziano go jak najpierw kręcił się przy Wielkim Młynie, a potem na wyspie Ołowiance. W każdym z miejsc przebrany za kogoś innego. O kim mowa? O Gdańskim Lwie Hewelionie, który kontynuuje swoją wędrówkę po Gdańsku! Hewelion to bohater szlaku turystycznego, którego pomysłodawcą jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

Jesień nad morzem

Mimo pochmurnej aury nadmorski brzeg w Mechelinkach k. Gdyni był dziś pełen uroku /Galeria zdjęć/

Światowy Dzień Turystyki w województwie podkarpackim

Bezpłatne wejścia do muzeów, wystawy, festiwale i kiermasz turystyczny – takie atrakcje czekają na gości, którzy przyjadą do Przemyśla w najbliższy weekend. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Turystyki, który wczoraj zainicjowało seminarium „Klastry w turystyce – wiedza, innowacyjność, rozwój”, w przemyskiej bibliotece. W godzinach popołudniowych na zamku w Krasiczynie miała miejsce z kolei uroczysta gala, podczas której uhonorowano zasłużonych dla rozwoju turystyki.

Wrześniowe lato nad morzem

Najstarsi Kaszubi nie pamiętają tak zimnego i deszczowego lata i tak ciepłego września.Karwia , Jastrzębia Góra i Władysławowo oblegane przez turystów. /Galeria zdjęć z 9 września /

Śnieżka oblegana przez turystów!

Mimo iż sezon turystyczny za nami, bo przecież już wrzesień to w Karkonoszach ruch w najlepsze. Aby dostać się na wyciąg krzesełkowy na Kopę trzeba odstać ponad godzinę. A na samej Śnieżce tłok./Galeria zdjęć/

Wyjątkowy pociąg wyruszył z opolskiego dworca!

Przejażdżka tym pociągiem to prawdziwa przyjemność! Dzisiaj (26 sierpnia) odbyła się uroczysta prezentacja nowych pociągów typu "Impuls", które będą przewozić pasażerów na regionalnych liniach Opolszczyzny. Inauguracyjny przejazd z Opola do Brzegu zgromadził wielu pasażerów, którzy mogli pokonać tę trasę wraz z przedstawicielami lokalnych władz i zaproszonymi gośćmi. Opolski Urząd Wojewódzki reprezentowała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

GMINA CHOCZEWO ZAPRASZA TURYSTÓW

Choczewo to urocza i przyjazna turystom gmina sąsiadująca z Morzem Bałtyckim i słynąca z wielu atrakcji oraz z rozwijającej się agroturystyki.

W Truskawcu o Turystyce

W Truskawcu (obw. lwowski) odbyło się dziś (10 sierpnia) polsko-ukraińskie dot. rozwoju turystyki w Euroregionie Karpackim. Udział w nim wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw i władz regionalnych Polski i Ukrainy, wśród nich marszałek Władysław Ortyl, poseł Bogdan Rzońca i wiceminister sportu Dawid Lasek.

Podróżuj bezpiecznie za granicę z „Odyseuszem”

Wakacje na półmetku, a planów urlopowych i wyjazdów nadal mnóstwo. Zarejestruj się w bezpłatnym serwisie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) „Odyseusz” i zadbaj o bezpieczeństwo - swoje i Twoich bliskich - podczas podróży zagranicznych

Jezioro Ukiel jednym z Cudów Polski?

Trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic Traveler. W kolejnej edycji bierze udział także największy olsztyński akwen. Miesięcznik organizuje akcję już szósty raz. W rywalizacji biorą 32 miejsca z całej Polski - po dwa z każdego województwa - zaproponowane przez przedstawicieli redakcji podróżniczego pisma.

Rynek Główny bez dorożek podczas ŚDM

Ważna informacja dla dorożkarzy! Ze względu na wymogi bezpieczeństwa oraz dużą liczbę wydarzeń towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży, od 19 do 31 lipca zostanie wprowadzony całkowity zakaz poruszania się i postoju dorożek na Rynku Głównym

Więcej pociągów latem na Podkarpaciu

12 lipca Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o zwiększeniu ofert przewozowej województwa i uruchomieniu na czas Światowych Dni Młodzieży czterech dodatkowych pociągów regionalnych – każdego dnia - kursujących z Podkarpacia do Krakowa.

2,3 mln pasażerów krakowskiego lotniska w pierwszym półroczu

Od stycznia do czerwca 2016 roku w Kraków Airport obsłużono już 2 mln 310 tys. pasażerów. Jest to wzrost o prawie 340 tys. dodatkowych osób, korzystających z usług lotniska w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku.

Z objazdem po Beneluksie

Be-Ne-Lux – są pierwszymi literami nazw trzech państw, od których wzięło się słynne określenie „Beneluks” będące unią Belgii, Holandii i Luksemburga, która została zawarta jeszcze podczas II wojny światowej przez rządy na uchodźctwie

Tegoroczne lato w Gdańsku – pod znakiem bursztynu!

Rok 2016 jest opisany w Gdańsku kolorem bursztynowym. Nic w tym dziwnego: mija dziesięć lat, odkąd nasze miasto nosi miano Światowej Stolicy Bursztynu. Z okazji jubileuszu latem tego roku na gdańszczan i turystów czeka wiele niezwykłych bursztynowych atrakcji.

Wśród zagranicznych turystów trwa moda na Kraków

Chociaż do wakacji zostało jeszcze kilka tygodni, sezon turystyczny w Krakowie rozkręcił się na dobre! Ilość zagranicznych turystów odwiedzających nasze miasto i zachwalających jego walory w mediach społecznościowych stanowi doskonały prognostyk zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Airbusem lub Boeingiem z Bydgoszczy do Frankfurtu

Nawet 200 pasażerów zabiorą na pokład samoloty Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737-300, które w czerwcu i lipcu będą obsługiwać wybrane rejsy w ramach stałego połączenia Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt.

Wiceminister Dawid Lasek o organizacji obchodów Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu

Światowe Dni Turystyki w ujęciu ogólnopolskim i regionalnym – o tym rozmawiano dziś w urzędzie marszałkowskim województwa podkarpackiego w Rzeszowie na spotkaniu, w którym uczestniczył wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek.

Krakostopem do Czarnogóry

O tym, że wycieczki autostopem stają się coraz bardziej popularne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I nie chodzi tylko o tani sposób podróżowania, a o przygodę. I to tym ostatnim kierowało się kilkuset uczestników Krakowskiego Wyścigu Autostopowego, który ruszył w piątek, 29 kwietnia z Krakowa. Podróżnicy mają do pokonania 1500 kilometrów. Meta to camping w Czarnogórze.

TVP3 Rzeszów na rozpoczęcie sezonu turystycznego

Specjalne „turystyczne” wydanie programu informacyjnego „Aktualności”, przekazy „na żywo” z najbardziej atrakcyjnych miejsc Podkarpacia, relacje z imprez i wydarzeń, zapowiedzi i zaproszenia – to oferta TVP3 Rzeszów na długi majowy weekend. Audycje przygotowane przez rzeszowskich dziennikarzy ukażą się nie tylko na antenie regionalnej, ale też w ogólnopolskich programach Telewizji Polskiej.

Fachowo o Koperniku na Warmii i Mazurach

Informatorzy turystyczni i pracownicy samorządowych biur promocji z regionu spotkali się na szkoleniu w olsztyńskim ratuszu. Tematem przewodnim był Szlak Kopernikowski.

Zagrają nam fontanny

Trwają przygotowania do uruchomienia krakowskich fontann. Wszystkie obiekty są praktycznie gotowe do sezonu letniego, pozostaje jedynie montaż urządzeń w poszczególnych pompowniach. Fontanny ruszą 29 i 30 kwietnia.

Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają – inauguracja sezonu

19 kwietnia 2016 r. w Luzinie w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf" Gdynia i 23 samorządy, najbardziej na północ Polski wysuniętego obszaru Kaszub, zrzeszone w Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA, zaprezentowały miejscowe atrakcje i wydarzenia, przygotowane z myślą o mieszkańcach, jak i turystach licznie przybywających na letni odpoczynek.

O Olsztynie na południu Polski

Rusza kampania promocyjna naszego miasta na Śląsku. Od połowy kwietnia mieszkańcy tego regionu Polski będą mogli dowiedzieć się o walorach stolicy Warmii i Mazur.

Bydgoszcz z wyróżnieniem Travellers Choice 2016

Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się w dziesiątce najlepszych celów podróży w Polsce wg portalu TripAdvisor. TripAdvisor to największy na świecie portal turystyczny oparty na rekomendacjach. Jego użytkownicy oceniają zabytki, atrakcje turystyczne, hotele czy restauracje, które odwiedzili.

Otwarcie sezonu turystycznego w Krakowie

W piątek, 8 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się XXVII Forum Turystyki. To symboliczne otwarcie sezonu turystycznego, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo za sprawą pielgrzymów, którzy przyjadą do naszego miasta by spotkać się z papieżem Franciszkiem i wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Kolosy 2016

W Gdyni po raz 18 odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,Żeglarzy i Alpinistów"Kolosy 2016". Od piątku 11 marca w Gdyńskiej Arenie oraz PPNT od rana do wieczora odbywają się prezentacje [relacje,pokazy zdjęć oraz filmów] najciekawszych podróżniczych dokonań w minionym roku kalendarzowym.

Polska bardzo atrakcyjna dla turystów. Ranking Best in Travel

Polska znalazła się na 7. miejscu w corocznym zestawieniu najatrakcyjniejszych dla turystów krajów według rankingu Best in Travel, opracowywanego przez znanego wydawcę przewodników turystycznych "Lonely Planet".

Ciekawi Świata – podróż do Iranu

Miłośników egzotycznych wypraw Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata”. Tym razem – balonowa wyprawa do Iranu

SIÓDMY LUTOWY SPACER...

W dniach 18/21.02.2016, ponad czterdzieści osób, pokonało sto kilometrów dzielących Gdynię, od granicy w Piaskach. Trasa ; Gdynia - Gdańsk - Stogi - Wyspa Sobieszewska - Przekop Wisły - Krynica Morska - granica Polski - Piaski.

Kielce wśród miast, które warto odwiedzić

Kielce znalazły się na liście najbardziej zachwycających polskich miast poza głównym szlakiem turystycznym. Miejsc, które przy swojej otwartości jednocześnie urzekają lokalnym klimatem. Zestawienie takie opublikował Skyscanner - wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży. Kielce znalazły się na 4 miejscu wśród 7 miast - Przemyśla, Olsztyna, Słupska, Lublina, Płocka i Świdnicy.

Przewodnicy Mieszkańcom 2016

21 lutego to Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza mieszkańców na wycieczki tematyczne. Jeśli chcesz spacerować śladami Henryka Sienkiewicza i Heleny Modrzejewskiej czy świętego Brata Alberta – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Poznań za pół ceny. Znamy datę!

Weekend 30 kwietnia - 1 maja to daty tegorocznej akcji Poznań za pół ceny! Podobnie jak w latach poprzednich na turystów i mieszkańców będzie czekać unikalny program turystyczny oraz 50% zniżki u ponad setki partnerów z Poznania i okolic.

Kraków wyróżniony w rankingu trivago.pl

Kraków znalazł się na 22. miejscu rankingu portalu trivago.pl. Miasto zostało docenione za bardzo dobrą bazę hotelową. Wśród wyróżnionych w 2015 roku miast świata jest też Warszawa, Wrocław i Poznań.

Gdańsk zaprasza Kraków!

Zanim zabytkowy tramwaj ZKM, który przeszedł renowację w Krakowie, przyjedzie do Gdańska, ma do wypełnienia ważną misję. Tramwaj Ring, bo o nim mowa, przez trzy najbliższe weekendy zachęcał będzie mieszkańców Krakowa do odwiedzenia naszego miasta.

Przypomnienie lata !

Zima w pełni więc przypominamy jak wyglądało upalne lato nad morzem. Może ktoś zatęskni? /Zobacz galerię zdjęć/

Malta najlepszą atrakcją w Wielkopolsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Malta został uznany za najlepszą atrakcję turystyczną Wielkopolski w rankingu www.polska.travel - Narodowego Portalu Turystycznego. Wyróżnienie jest szczególnie ważne, ponieważ wyboru Top 5 atrakcji dokonywali internauci na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Łódzki port Lotniczy w liczbach

W grudniu 2015 roku Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta obsłużył 19 969 pasażerów, czyli o 3 788 więcej (+23,41%) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku

Kraków zyskuje popularność

Kraków znalazł się na 8. miejscu w rankingu Travellers’ Choice™ w kategorii „Lokalizacje zyskujące popularność” zorganizowanym przez największy na świecie serwis turystyczny TripAdvisor. To duże wyróżnienie, bo wysoka pozycja Krakowa oznacza, że podróżni z całego świata piszą pochlebne recenzje o pobycie w naszym mieście!

Rekordowy rok dla turystyki w Krakowie

Aż 10 050 000 turystów odwiedziło w 2015 roku Kraków. To o 150 000 więcej niż w 2014 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa. Wyniki badań zostały przedstawione w czwartek, 3 grudnia podczas XXVI Forum Turystyki – corocznego podsumowania sezonu turystycznego w Krakowie.

Kraków coraz atrakcyjniejszy dla Czechów

Kraków staje się coraz częstszym celem wizyt naszych sąsiadów znad Wełtawy, szczególnie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Świadczy o tym choćby fakt, że od dziś, 27 listopada uruchomione zostało specjalne połączenie autobusowe pomiędzy Ostrawą a stolicą Małopolski.

Ukiel popularny też w Singapurze

Choć wracamy bez lauru, to jednak sama obecność tam jest ogromnym wyróżnieniem. Olsztyn zaprezentował się podczas World Architecture Festival.

Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych

Naukowcy i leśnicy wspólnie z samorządowcami i przedsiębiorcami przez dwa dni będą dyskutowali o tym jak rozwijać turystykę na obszarach leśnych objętych ochroną. 22 października 2015 r. w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego rozpoczęła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka na Obszarach Przyrodniczo Cennych”.

Audio przewodnik po łódzkim ZOO

Kolejne nowości w łódzkim ZOO. Tym razem zwiedzający dostali do dyspozycji nowe, a co najważniejsze bezpłatne narzędzie, które umożliwi zwiedzanie ogrodu wraz przewodnikiem... audio przewodnikiem.

Podsumowanie sezonu na kąpieliskach w Gdyni

35 ratowników, blisko 3 miesiące pracy i 126 interwencji - tak w skrócie wyglądało lato na kąpieliskach morskich w Gdyni. Z końcem września zakończyły się patrole ratowników wodnych Gdyńskiego Centrum Sportu. Rok 2015 był kolejnym bezpiecznym sezonem - na strzeżonych plażach w Gdyni nikt nie utonął od ponad 17 lat.

MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA ZWYCIĘZCĄ

Muzeum Toruńskiego Piernika wygrało plebiscyt na Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu.

Jak wypoczynek jesienią i zimą to tylko w Gdyni i Północnych Kaszubach

Bogactwo atrakcji dla mieszkańców i turystów, nie tylko latem ale także od jesieni do wiosny, oferują Gdynia i Północne Kaszuby. W środę 30 września w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się druga w tym roku konferencja prasowa Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA.

Głosuj na Bydgoszcz!

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

Olsztyński Ukiel wyróżniony

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel wśród najlepszych. Nasza sztandarowa inwestycja została doceniona przez kapitułę konkursu "Polska Pięknie - 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Kraków Airport przetestowane

750 pasażerów i 200 osób obsługi – w sobotę (5 września) obyły się testy symulacyjne nowego terminala Kraków Airport. Osoby biorące udział w próbach wcieliły się w rolę pasażerów odlatujących i przylatujących.

Kraków najmilszym miastem w rankingu Condé Nast Traveler

Kraków znalazł się na czwartym miejscu w rankingu na najbardziej przyjazne miasto na świecie. Wyprzedziło go Queenstown w Nowej Zelandii, Dublin oraz Sydney, które zajęło pierwsze miejsce.

Krakowski Rynek najpiękniejszy?

Czy krakowski Rynek jest najpiękniejszym miejskim placem w Małopolsce? Wszystkich krakowian i zakochanych w Krakowie zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie portalu nasze miasto.pl i zagłosowanie właśnie na Rynek Główny!

Coś na ochłodę - tak wyglądają plaże zimą!

Mamy obecnie afrykańskie upały które są trudne do wytrzymania. Dla odmiany przedstawiamy galerię zimowych zdjęć plażowych z okolicy Lubiatowa (gm. Choczewo)

Z Łodzi do Pragi polecisz w godzinę!

Łódzkie lotnisko gościło przedstawicieli Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego, którzy promowali bezpośrednie loty z Łodzi do Pragi

Podkarpacie potrzebuje spójnej kampanii promocyjnej

Wywiad z Alicją Wosik – Prezesem Zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - rozmawiał Łukasz Kleska

„Gdańsk Gift Shop” i meble gdańskie, czyli Ławy Mięsne po nowemu

Nowa, nietuzinkowa przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców i turystów powstała w historycznym centrum Gdańska. Nietuzinkowa, bo pojawiły się tam obiekty, których nie spotka się obecnie w żadnym innym miejscu. Na skwerze między ulicą Mariacką, a Św. Ducha stanęły prototypy mebli gdańskich oraz „Gdańsk Gift Shop”.

Sierpień w Łodzi z atrakcjami

Cykl ponad 40 różnego typu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych zapowiedział na nadchodzący miesiąc dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Bartłomiej Wojdak. Swoją ofertę na sierpień przedstawili na konferencji prasowej, m.in. Teatr Pinokio, Geyer Music Factory, Hammond&Co., Zarząd Zieleni Miejskiej i Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Gadżety dla łodzian i turystów

W Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87 pojawiły się nowe gadżety, przygotowane przez miejskie spółki - MPK oraz ZWiK.

Aktywne lato w Gdańsku - zwiedzaj dzielnice na rowerze!

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na specjalne, rowerowe spacery po dzielnicach. 2 sierpnia Alicja Łaniewska poprowadzi wycieczkę po Dolnym Mieście, 9 sierpnia przeniesiemy się do Nowego Portu, o którym opowie Katarzyna Werner, a 23 sierpnia Jarek Orłowski pokaże miłośnikom murali całą kolekcję Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Spacery są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl. Piesze spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami oraz szlakami kobiet odbywają się regularnie, kilka razy w tygodniu przez cały okres letni

TRAM TOUR w Gdańsku na półmetku

Miesiąc temu wystartowała tramwajowa linia turystyczna TRAM TOUR. Na wycieczkę po Gdańsku można się wybrać zabytkową czerwoną N-ką w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca wakacji. W tym roku gdański Zakład Komunikacji Miejskiej oferuje nową trasę z przewodnikiem.

Kraków w TOP25 europejskich destynacji turystycznych

Kraków został wybrany jednym z dziesięciu najlepszych celów podróży w Polsce oraz jako jedyne miasto w Polsce znalazł się w TOP25 europejskich destynacji według portalu TripAdvisor POLSKA.

NOWY INFOMAT PRZY ZAMKU W TORUNIU

Pierwszy nowoczesny infomat stanął na ul. Przedzamcze w okolicy Zamku Krzyżackiego w Toruniu. Urządzenie ma funkcje Informacji Turystycznej.

Odkryj swoją Warszawę z aplikacją WarsawTour

Rozwiązania mobilne coraz częściej zastępują tradycyjne przewodniki turystyczne. Właśnie ruszyła najnowsza warszawska aplikacja „WarsawTour”, która pozwala nowoczesnym turystom z łatwością odnaleźć ciekawe miejsca w stolicy.

Kraków zaprezentował się na EXPO w Mediolanie!

W Mediolanie trwa kolejny cykl poświęcony promocji polskiej turystyki – jako pierwsze zaprezentowane zostały Kraków i Małopolska. W ciągu tygodnia (6-12 lipca) nasz region wykorzystał możliwość pokazania swoich największych atrakcji. Motywem scalającym wszystkie Tygodnie Regionów jest jabłko jako symbol polskiego pawilonu EXPO.

Przedsiębiorcy dla Piotrkowskiej w Łodzi

Łódzcy przedsiębiorcy prowadzący firmy przy ul. Piotrkowskiej wyszli z inicjatywą reklamowania ulicy wśród łodzian i przybywających do nas turystów. Przedsiębiorcy zorganizowali wspólnie kampanię reklamową ulicy na czas Urodzin Łodzi.

Kolejny finał olsztyńskiego Ukielu!

Najpopularniejsza olsztyńska inwestycja ponownie doceniona. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel znalazło się w finale konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Plebiscyt jest organizowany już ósmy raz. Jego celem jest promocja przedsięwzięć dotyczących turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które dostały wsparcie z unijnej kasy.

Filharmonia Szczecińska „cudem Polski”?

Filharmonia Szczecińska ma szansę zostać kolejnym „cudem Polski”. To wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez National Geographic Traveler. Ideą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, jest wyróżnienie oraz promocja niezwykłych i ciekawych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie całej Polski. Celem konkursu jest również udowodnienie, że polskie atrakcje turystyczne mogą równać się z zagranicznymi i być równie zachwycającymi.

Opole - Budka wraca z nowościami. Jest wi-fi, VOIP i Skype

Charakterystyczna budka, która przez wielu mieszkańców Opola i turystów odwiedzających nasze miasto traktowana jest jako nieodzowna atrakcja, zyskała nową funkcjonalność. Zgodnie z nowym przeznaczeniem, oprócz tła dla pamiątkowych zdjęć, będzie też służyć jako punkt dostępu do internetu oraz darmowych rozmów poprzez VOIP i Skype.

Latem odwiedź Białystok

Zachęcamy turystów do odwiedzania naszego miasta podczas tegorocznych wakacji. Centrum Informacji Turystycznej, aplikacje: Miejsca z Historią i City2Go, podróże zabytkowym autobusem „Ogórkiem” i akcja „Lato z zabytkami” pozwolą odkryć i lepiej poznać Białystok

Marina Lubczyna oficjalnie oddana wodniakom

W sobotę 4 lipca odbyło się oficjalne otwarcie przystani. Połączono z Festynem pt. " Rodzinny Piknik Bosmański" Bawiono się przy muzyce, konkursach,pokazach. Były również atrakcje na wodzie dla dorosłych i dzieci. Dla wytrwałych dyskoteka i pokaz ogni sztucznych, dopełniły oddanie "Mariny Lubczyna" do użytku.

Lato z widokiem na Nowe Centrum Łodzi

Na XV piętrze budynku Textilimpexu przy ul. Traugutta 25, 60 metrów nad ziemią działa punkt widokowego Nowego Centrum Łodzi. Jak poinformował Tomasz Korowczyk z NCŁ, w czasie wakacji przygotowano tam szereg atrakcji dla dzieci.

Drewniane szkuty i szanty nad Wartą w Poznaniu

Nowe pomosty, stylowe domki w Starym Porcie, statki, drewniane szkuty i szanty nad Wartą - lato nad brzegami naszej rzeki zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Warto się wybrać na Wartę - choćby po to, by zobaczyć, co nowego tam się pojawiło...

Olsztyn frontem do jezior

Nie milkną zachwyty nad najnowszą olsztyńską inwestycją. Oddane niedawno do użytku obiekty nad jez. Ukiel przyciągają tysiące mieszkańców i przyjezdnych. Zresztą - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nawet długo przed letnim sezonem. To bardzo ważne, bowiem powstały właśnie z myślą o wielbicielach rekreacji o każdej porze roku.

Trzeba zobaczyć Kraków i … żyć!

Czytelnicy jednego z najpopularniejszych amerykańskich portali Buzzfeed umieścili Kraków na 1. miejscu w rankingu „23 najbardziej niedocenianych miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić, zanim umrzesz”. Kraków wyprzedził takie miejsca, jak Lizbona, Pierścień Kerry w Irlandii czy Praga.

Słoneczny pociąg połączy stolicę z Gdynią

Już po raz jedenasty, na tory kolejowe wyjedzie pociąg Kolei Mazowieckich „Słoneczny”. Przystankiem na relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa, będzie Gdynia. Wakacyjne kursowanie rozpocznie się 28 czerwca.

Plażujesz w Gdyni? Możesz czuć się bezpiecznie!

Gdyńskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Polsce. W sezonie letnim z ich uroków korzystają tysiące mieszkańców i turystów z całego kraju. Nie inaczej będzie w 2015 roku. W takiej sytuacji niezbędne jest zapewnienie plażowiczom bezpieczeństwa. To zadanie dla kilkudziesięciu ratowników Gdyńskiego Centrum Sportu, którzy na oficjalnym spotkaniu z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem potwierdzili swoją gotowość do pracy.

Na plażach w Poznaniu robi się coraz ciekawiej!

Piasek, leżaki, hamaki, miejsca do gier czy zabaw i warunki, które sprzyjają wypoczynkowi - Plaże Miejskie nad Wartą stają się coraz popularniejsze wśród poznaniaków.

Słoneczny taras w Termach Maltańskich

Termy Maltańskie przed rozpoczęciem wakacji przygotowały kolejne niespodzianki dla swoich klientów. 4 czerwca otwarty został słoneczny taras, który jest przedłużeniem plaży zewnętrznej. Przez cały miesiąc nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Błękitna Flaga dla Lubczyny

Międzynarodowe Jury w Kopenhadze przyznało Błękitne Flagi dla ponad 4000 marin plaż oraz z 49 krajów. Po raz kolejny Błękitna Flaga przyznana została na sezon 2015 także dla Kąpieliska OSiR w Lubczynie.

Brama na Dzień Dziecka i do końca września

W poniedziałek (1 czerwca) dla wszystkich mieszkańców i turystów swoje podwoje otwiera Brama Targowa, jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Starego Miasta w Elblągu.

„Olsztyn dla mieszkańca i turysty”

Mobilny przewodnik miejski i pakiet lojalnościowy – to kolejne sposoby na zachęcanie turystów do odwiedzania Olsztyna. Ale jest też coś dla mieszkańców – konkursy z cennymi nagrodami. Liczymy, że przygotowane prace dodatkowo wypromują nasze miasto.

Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2015

Chcesz pojeździć na wielbłądzie albo zobaczyć z bliska teksański kaktus? A może poczuć dreszczyk emocji spacerując po cmentarzysku sprzed tysięcy lat? By przeżyć coś ekscytującego i poszerzającego horyzonty, nie trzeba wcale jechać daleko. Przekonywały o tym gminy i powiaty Forum NORDA podczas wspólnej inauguracji sezonu turystycznego 2015 w Gdynia InfoBox.

W Toruniu coraz więcej turystów

Ponad 1,7 miliona turystów odwiedziło Toruń w 2014 roku – wynika z corocznego badania ruchu turystycznego. Gości w grodzie Kopernika jest coraz więcej. Niezmiennie nasze miasto kojarzy się z piernikami, Mikołajem Kopernikiem i starówką.

Rzeszów polecają turyści z całego świata – ranking Travellers' Choice

Rzeszów zajął wysoką, szóstą lokatę wśród miast najatrakcyjniejszych turystycznie w Polsce, został doceniony przez turystów z całego świata. Stolica Podkarpacia znalazła się w pierwszej dziesiątce miast, które warto odwiedzić w Polsce w 2015 roku.

A może w Krakowie rejs po Wiśle?

W pierwszy majowy weekend rozpoczął się nowy sezon rejsów Krakowskiego Tramwaju Wodnego. To kolejny ciekawy sposób poznawania naszego miasta. W tym sezonie oferta rejsów jest jeszcze bardziej atrakcyjna – operator KTW – Krakowski Klub Wodny Wir obniżył cenę przewozu rowerów z 10zł na 3,50zł.

Poznań wraca latem nad rzekę!

Tegoroczne lato warte jest poznania. Trzy plaże miejskie, w tym dwie w nowych lokalizacjach, pomosty pływające, przystań jachtowa, regularnie kursujące statki pasażerskie oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego będą magnesami przyciągającymi poznaniaków i turystów nad Wartę. "To pierwsze kroki. Zaczynamy od małych rzeczy, by stworzyć coś wielkiego. Hasło - Poznań wraca nad rzekę - przestaje być pustym sloganem" - mówi zastępca prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Molo w Brzeźnie - pozimowe porządki

W dniu 12 maja MOSiR w Gdańsku przystąpił do wiosennych napraw posztormowych molo w Brzeźnie. Oprócz wymiany uszkodzonych elementów pokładu dolnego, renowację przejdą barierki, które miejscowo zostaną odmalowane, a część z nich wymieniona. Spacerowicze już wkrótce będą mogli skorzystać z dodatkowych piętnastu nowych ławek.

Sezon wycieczkowców w Gdyni otwarty. Na początek Costa Pacifica

Costa Pacifica zainaugurowała kolejny sezon wycieczkowców w naszym mieście. Jednostka pływająca pod włoską banderą weszła do portu w czwartek 7 maja, około godziny 7.00 rano. Wyjście jeszcze tego samego dnia, o godz. 20.00.

Piknik nad Odrą w Szczecinie coraz bliżej

Targi Organic, 24.Targi Turystyczne Market Tour, piąta edycja akcji „Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, czyli bezpłatnych wycieczek po mieście oraz nowe wydarzenie w programie - Wielkie Wędzenie - tak zapowiada się tegoroczny PIKNIK NAD ODRĄ. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na Wałach Chrobrego.

III Wyścig Autostopem - nietypowy pomysł na majówkę

Jak zwiedzić świat nie wydając przy tym góry pieniędzy? Oszczędni z natury poznaniacy znaleźli na to świetny sposób! 29.04 o godzinie 9:00 z placu Wolności ruszy III Wyścig Autostopem. Tym razem trasa będzie prowadzić z Poznania do Budapesztu. Uczestnicy podzieleni na dwuosobowe zespoły wyruszą w tym samym czasie z tego samego miejsca, a wygra ta para która jako pierwsza dotrze na metę w Budapeszcie.

Rozpoczęcie sezonu tramwaju wodnego już wkrótce!

Już za 8 dni dobrze znane mieszkańcom i turystom jednostki: „Sonica” i „Sonica I” wyruszą w pierwsze w nowym sezonie rejsy. W piątek, 1 maja nastąpi inauguracja trwającego do 30 września sezonu tramwaju wodnego. Dwie jednostki obsługujące linie F5 i F6 wyruszą wraz z pasażerami w pierwsze tegoroczne rejsy. Długość szlaku gdańskich tramwajów wodnych wynosi 45,1 km.

Elbląg za pół ceny, czyli… smacznie, zdrowo, aktywnie, a do tego taniej!

W najbliższy weekend, 25 i 26 kwietnia, już po raz ósmy zapraszamy wszystkich elblążan oraz turystów odwiedzających nasze miasto do wzięcia udziału w akcji „Elbląg za pół ceny”. Czeka mnóstwo specjalnych ofert. To wyjątkowa okazja, aby zafundować sobie dobrą kuchnię, relaks i aktywny wypoczynek – za pół ceny.

Exploseum na Szlaku Europejskiego Dziedzictwa Przemysłowego

Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego to prestiżowa sieć turystycznych obiektów, które przypominają o regionach Europy, które słynęły z przemysłu.

Od maja kolejny sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

Początek maja, to zawsze mocno wyczekiwany okres, szczególnie w Porcie Gdynia. To w tym miesiącu rozpoczyna się sezon turystyczny. W czwartek 7 maja zainauguruje go pływający pod włoską banderą statek pasażerski „Costa Pacifica". Będzie to jedno z 7 zawinięć tej jednostki, która mierzy 290,2 m długości i jest jednym z największych statków wycieczkowych, które w tym roku przybędą do Gdyni.

Warszawa z nowym Chopinem dla turystów

Już niedługo w Warszawie będziemy mogli spotkać młodego Chopina. Aplikacje mobilne, strona internetowa poświęcona kompozytorowi, wielojęzyczne wydawnictwa i inne atrakcje czekają warszawiaków i turystów dzięki projektowi „Warszawa Chopina”.Podpisana została w tej sprawie umowa o dofinansowanie z UE.

Hejnalica w Krakowie na nowo otwarta

W czwartek, 9 kwietnia wyższa z wież Kościoła Mariackiego, hejnalica, po dwuletnim remoncie została udostępniona krakowianom i turystom. W tym dniu wejście na wieżę było bezpłatne.

Lublin promuje się turystycznie

"Sezon Lublin" to cykl imprez inaugurujących okres turystyczny w naszym mieście. W ciągu 10 dni, od 24 kwietnia do 3 maja odbędzie się ponad 200 bezpłatnych wydarzeń w ramach 69 propozycji tematycznych, które czekają na turystów i mieszkańców Lublina.

Wolny Dziedziniec w Poznaniu otwarty na propozycje

Od 1 kwietnia na dziedziniec Urzędu Miasta mieszkańcy i turyści będą mogli wejść bramą w arkadach placu Kolegiackiego (od ulicy Klasztornej). Symboliczne otwarcie Wolnego Dziedzińca to także początek konsultacji społecznych, które pomogą zdecydować, co będzie działo się w jego przestrzeni i jak mogłaby ona wyglądać w przyszłości.

Uskrzydlona Łódź - nowy przewoźnik

Pierwszy lot do Amsterdamu to ważny moment dla rozwoju łódzkiego lotniska, gdzie powstała baza słoweńskiego przewoźnika Adria Airways. Samolot z nazwą „Łódź” sześć razy w tygodniu, oprócz soboty) będzie latał do Amsterdamu oraz Monachium. Harmonogram lotów wygląda następująco: poranny lot do Monachium o 6.45, potem powrót do Łodzi i wylot do Amsterdamu o godz. 10.45, powrót do Łodzi i kolejny lot do stolicy Bawarii oraz powrót ok. 21 wieczorem na noc do bazy.

Rusza sezon letni w Kraków Airport

Letni rozkład lotów w Kraków Airport to 60 połączeń regularnych do 57 portów w 18 krajach oraz 14 kierunków czarterowych. Sezon letni rozpoczyna się w niedzielę, 29 marca. Bogata oferta połączeń gwarantuje podróżnym nie tylko duży wybór kierunków wakacyjnych, ale również wiele ciekawych połączeń biznesowych. Siatka połączeń z krakowskiego lotniska obejmuje większość stolic europejskich oraz największe porty przesiadkowe, takie jak Londyn Heathrow czy Frankfurt, z których można podróżować do najbardziej odległych zakątków świata.

Pasja podróżowania - Z Fidżi do Poznania

Podróżowanie to największa pasja rodziny Albothów. Wraz z 5,5-letnią Hanią zwiedzili już 35 krajów świata, 4-letnia Mila była już w dwudziestu krajach. Tuż po czteromiesięcznej wizycie na wyspach Pacyfiku przyjechali do Poznania i… są zachwyceni!

Gdański Neptun przygotowuje się do sezonu

Fontanna Neptuna zostanie oczyszczona po zimie, usunięta zostanie z niej także powłoka zabezpieczająca fontannę przez zimową aurą i zanieczyszczeniami. Właśnie rozpoczęły się prace prowadzone przez konserwatorów, przygotowujące fontannę do sezonu letniego. Jeżeli aura będzie sprzyjająca, i temperatura nie będzie już spadać poniżej zera, fontanna uruchomiona zostanie już na święta!

Bądź NA STYKU KULTUR! Targi w Łodzi

W hali Expo - Łódź rozpoczęły się XXI Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Szanse na dowiedzenie się wszystkiego o o podróżowaniu, egzotycznych krajach, turystyce rowerowej i sposobach na odkrywanie nieznanych zakątków Polski będziemy mieli do niedzieli. W najbliższy marcowy weekend będzie można m.in. zaplanować urlop, wakacje czy spontaniczny wypad z rodziną, dowiedzieć się ciekawostek turystycznych, posłuchać relacji podróżniczych i spróbować produktów regionalnych wyrabianych według tradycyjnych receptur.

Opole na Międzynarodowych Targach Turystycznych „ITB” w Berlinie

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Urzędem Miasta Opola promuje atrakcje turystyczne Opolszczyzny na największych tego typu targach na świecie. W pawilonie polskim można znaleźć lokalne produkty spożywcze oraz prezentacje tradycji województwa opolskiego a przede wszystkim bogatą ofertę turystyczną regionu. W tym roku polskie stoisko narodowe zmieniło nie tylko aranżację ale także sposób prezentacji oferty turystycznej. Pawilon 15.1 podzielony jest na strefy: aktywnego wypoczynku, eko i dobrego jedzenia, turystyki medycznej, zwiedzania oraz wypoczynku i relaksu. W strefie ogólnej znalazły się między innymi Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016.

Wrocław na największych targach turystycznych świata

Olimpiada Teatralna i Afrykarium, widowiska światła i dźwięku w Hali Stulecia i wielkie koncerty w Narodowym Forum Muzyki, megawidowiska w Operze Wrocławskiej i tysiące śpiewających wrocławian na Stadionie Wrocław, Światowy Dzień Książki, Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Jazz Nad Odrą, gala Europejskich Nagród Filmowych i kilkaset innych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Już po raz dziesiąty Kraków włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji dziś (27 lutego, piątek), o godz. 11:00, w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się okolicznościowe spotkanie z przewodnikami miejskimi.

Turystyka - Kraków to nowy Nowy Jork

W internetowym wydaniu holenderskiego magazynu De Telgraaf można przeczytać o atrakcyjności turystycznej Krakowa. Nasze miasto zostało nawet nazwane nowym Nowym Jorkiem. To kolejny dowód uznania Holendrów dla walorów turystycznych Krakowa.

Kraków na turystycznym celowniku Holendrów

W najnowszym numerze „Wiadomości turystycznych" czytamy o wzroście zainteresowania holenderskich turystów Polską i Krakowem. Stolica Małopolski jest najchętniej odwiedzanym miastem w naszym kraju. Wygrywa również w holenderskim rankingu na najlepszy cel turystyczny.

Meleksy w Krakowie na nowych zasadach?

Urząd Miasta Krakowa wspólnie z przedsiębiorcami przygotowuje projekt zarządzenia w sprawie regulacji dotyczących zasad używania pojazdów wolnobieżnych z silnikiem elektrycznym dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Warszawa 42. najchętniej odwiedzanym miastem świata

Warszawa obok Madrytu otwiera czwartą dziesiątkę najchętniej odwiedzanych miast świata. Tak wynika z zestawienia „Top 100 City Destinations Ranking” międzynarodowej firmy badawczej Euromonitor International.

Ślub w Gdyni zamiast.... w Las Vegas, czyli ciekawe przypadki w informacji turystycznej

Urlop w Gdyni to ciekawe przeżycie. Dzięki turystom interesująca jest także praca w Miejskiej Informacji Turystycznej. Miniony rok zapisał się w pamięci jej pracowników z kilku powodów. W Gdyni odbyło się kilka imprez o międzynarodowym charakterze: Red Bull Air Race, Operacja Żagle Gdyni czy Herbalife Triathlon Gdynia, ale też MIT rozpoczęła działalność edukacyjną. Nie zabrakło też gości naszego miasta z osobliwymi sprawami, jak na przykład ślub w stylu Las Vegas.

Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2014 roku

W 7042 spotkaniach biznesowych w stolicy Górnego Śląska w 2014 roku (przyrost o prawie 17% w porównaniu z rokiem 2013) uczestniczyło ponad pół miliona uczestników. Średnie wydatki uczestnika spotkania konferencyjnego nie korzystającego z noclegu w Katowicach kształtowały się na poziomie 145 zł, natomiast delegaci nocujący wydali średnio ponad 640 zł, w tym na nocleg ok. 286 zł. Główne powody uczestnictwa w spotkaniach konferencyjnych w Katowicach to niezmiennie zdobywanie wiedzy, nawiązywanie nowych kontaktów, stosunkowo niskie koszty uczestnictwa, dogodna odległość od miejsca zamieszkania.

Eurolotem z Bydgoszczy do Warszawy, Lufthansą do Frankfurtu

Od 26 stycznia Port Lotniczy Bydgoszcz zaoferuje pasażerom nowe połączenie na trasie Warszawa-Bydgoszcz-Warszawa. Z kolei od 29 marca z bydgoskiego lotniska uruchomione zostaną loty do Frankfurtu. Port Lotniczy w Bydgoszczy zaoferuje pasażerom nowe połączenie na trasie Warszawa-Bydgoszcz-Warszawa. Dodatkowe połączenie – tzw. trzecia rotacja – pozwoli na wygodny poranny wylot w obu kierunkach i powrót samolotem tego samego dnia. Teraz pasażerowie w dniach od poniedziałku do piątku będą mieć do dyspozycji trzy godziny wylotów z Bydgoszczy – o godz. 5.40, 9:15, 18.30 oraz trzy godziny wylotów z Warszawy - o godz. 8.00,16:50, 22:30.

ICE Kraków w prestiżowym magazynie Travel + Leisure

Kraków, Paryż, Nowy Jork wymieniane jednym tchem przez Travel + Leisure. Jeden z najbardziej prestiżowych magazynów poświęconych turystyce i podróżom, umieścił Centrum Kongresowe ICE Kraków na liście najciekawszych, nowych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć w 2015 roku!

Narty na Dojlidach

2 stycznia 2014 r. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił na Dojlidach wypożyczalnię nart biegowych. Do dyspozycji białostoczan i turystów jest ok. 500 metrów ścieżek narciarskich na plaży nad zalewem Ośrodek na Dojlidach (ul. Plażowa) w ostatnich kilkunastu miesiącach przeszedł gruntowną modernizację. Od połowy grudnia każdy może osobiście się o tym przekonać, wybierając się w to urokliwe miejsce na spacer, pobiegać czy poćwiczyć w siłowni pod chmurką. Jednym z celów modernizacji jest to, by ośrodek był wykorzystywany przez cały rok, a nie tylko latem.

Turyści kochają Kraków

W minionym 2014 roku Kraków odwiedziło prawie 10 mln gości. Blisko 90% z nich zadeklarowało, że poleci Kraków swoim znajomych i wróci do naszego miasta. Kraków wielokrotnie znajdował się także w czołówce rankingów miejsc wartych odwiedzenia. To doskonały wiadomość zwłaszcza dla blisko 20% mieszkańców miasta zajmujących się działalnością związaną z szeroko rozumianą turystyką.

Przedświąteczny Sopot

Ten oblegany latem przez turystów kurort świeci obecnie pustkami. Ale miasto przystroiło efektownie ulice zgodnie ze świąteczną tradycją. /Galeria zdjęć/

Polska i Kraków promują się w Holandii

„Move Your Imagination – Eye on Poland" – to tytuł konferencji dla holenderskiej branży turystycznej, która dziś (środa, 10 grudnia) odbędzie się w amsterdamskim Eye Film Institute. Wydarzenie organizuje Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. W konferencji udział weźmie kilkudziesięciu touroperatorów oraz niezależnych agentów turystycznych. Kraków będzie na niej reprezentowała Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta ds. Kultury i Promocji Miasta.

Milionowy rowerzysta w Gdańsku coraz bliżej!

Już wkrótce na najbardziej ruchliwej rowerowej drodze w Polsce, w Pasie Nadmorskim w Gdańsku, może paść rekord. Od początku tego roku przejechało nią bowiem już ponad 960 tys. rowerzystów, co oznacza, że do magicznej liczby 1 miliona jest już bardzo blisko. Jeśli utrzyma się zeszłotygodniowa średnia, milion rowerzystów w Pasie Nadmorskim stanie się faktem jeszcze przed świętami.

Nowe połączenia lotnicze z Łodzi

Linie lotnicze Adria, które operują z łódzkiego lotniska od marca br. rozszerzą swoją ofertę od początku sezonu letniego 2015r. o dodatkowe, drugie w ciągu dnia połączenie do Monachium oraz nowe połączenie do Amsterdamu. Łódź stanie się także bazą operacyjną Adria Airways, gdzie stacjonować będzie Bombardier CRJ700.

Kolejny turystyczny rekord w Krakowie

Prawie 10 mln osób odwiedziło Kraków w mijającym 2014 roku – taką informację podał w czwartek (27 listopada) Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – To ogromny i ważny sukces, który nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób, które zajmują się branżą turystyczną. To także zasługa mieszkańców, dzięki którym Kraków postrzegany jest jako miasto o wyjątkowej atmosferze, przyjazne i gościnne – mówi Prezydent Jacek Majchrowski.

‘Kwadrat’ w Szczecinie gotowy

Trwa budowa zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie. Pierwszy z nich – zakątek ‘Kwadrat’ jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały tylko prace porządkowe oraz ustawienie kabiny sanitarnej.

Kapitanat nad jez. Ukiel

Największe olsztyńskie jezioro Ukiel doczekało się wreszcie Kapitanatu z prawdziwego zdarzenia. Jest to część zagospodarowania brzegów jeziora Ukiel, które z dnia na dzień zyskuje nowy blask – mówi Halina Zaborowska-Boruch, z-ca prezydenta Olsztyna.

Rekord na gdańskim lotnisku

Gdańskie lotnisko bije nowy rekord: od początku 2014 roku obsłużyło już trzy miliony pasażerów. Ten trzymilionowy pojawił się w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy 21 listopada. 2014 r.

Każda pora roku dobra na rower w Gdyni

Bez względu na pogodę, praca wre. Gdynia wspólnie z Nadleśnictwem Gdańsk wytycza leśne ścieżki rowerowe, buduje infrastrukturę w atrakcyjnych miejscach oraz znakuje trasy zgodnie ze standardami PTTK.

Afisz dla poznaniaków, newsletter dla turystów

Słaba informacja o wydarzeniach kulturalnych to najważniejszy mankament oferty kulturalnej Poznania - taką diagnozę postawili licealiści i studenci podczas badania "Poznańska Mapa Kultury". Zmienić ten stan można na wiele sposobów - na przykład trafiając z informacją tam, gdzie turystom i poznaniakom najłatwiej ją znaleźć.

"Sobota z przewodnikiem". w Elblągu

W minioną sobotę, prezydent Elbląga Jerzy Wilk wziął udział w zakończeniu czwartej edycji projektu pn. "Sobota z przewodnikiem". Współorganizatorem tegorocznej edycji spotkań był także urząd miejski. - Włączyliśmy się do tej akcji i w tym roku spotkania rozpoczęły się już od kwietnia i trwały aż do połowy października. W sumie tych spotkań odbyło się 15 i wzięło w nich udział 1130 osób. Tak liczny udział świadczy o tym, że elblążanie doceniają bogatą historię naszego miasta, za co im serdecznie dziękuję - mówił prezydent Jerzy Wilk.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Bramy Poznania

Brama Poznania została laureatką ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na "Najlepszy Produkt Turystyczny" w kategorii "obiekt turystyczny" 2014. Do tego prestiżowego konkursu, kwalifikowane są "produkty turystyczne" najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 24 października na "Tour Salon 2014" w Poznaniu.

Elbląska Bażantarnia będzie promowana w całej Polsce

W miniony piątek, 10 października prezydent Elbląga Jerzy Wilk wziął udział w oficjalnym zakończeniu projektu pn. "Organizacja imprez cyklicznych i wzmocnienie produktu turystycznego elbląskiej Bażantarni" realizowanego przez elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Podczas spotkania odbyła się premiera niezwykle ciekawego filmu promującego naszą przepiękna i uwielbianą przez elblążan Bażantarnię

Więcej lotów z Kraków Airport

Linia lotnicza Ryanair, ogłosiła wczoraj (8 października, środa) swój rozkład lotów z Krakowa na lato 2015 r. z 28 połączeniami, w tym na Majorkę, Maltę, do Gdańska i Madrytu. Linia zwiększa także częstotliwość lotów na czterech trasach: do Dublina, Eindhoven, Liverpoolu i Londynu. Z kolei Kraków Airport poinformował o zimowym rozkładzie lotów i o postępie prac przy rozbudowie lotniska.

Bieszczady bliżej Gdyni

Dobra informacja dla wielbicieli górskich wędrówek. Od grudnia droga w Bieszczady stanie się łatwiejsza. PKP Intercity wznawia bezpośrednie połączenie z Gdyni do Zagórza.

Festiwal Przygody WANOGA w Wejherowie

Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają w dniach od 2 do 5 października do Filharmonii Kaszubskiej na 3. Festiwal Przygody „Wanoga”. Główny organizator imprezy Michał Witkiewicz zapewnia, że to jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Gwiazdą „Wanogi” będzie himalaista Krzysztof Wielicki.

Wycieczkowce odpłynęły z Gdyni do ciepłych krajów

Gdyński port i miasto żegnają się do wiosny z imponującymi elegancją i wielkością statkami pasażerskimi. W sobotę 27 września wizytą pływającego pod banderą Bahama, mierzącego 206 metrów Seven Seas Voyager zakończyliśmy tegoroczny sezon wycieczkowców. I już wypatrujemy kolejnych za osiem miesięcy.

INFO OLSZTYN z gwiazdkami!

Istniejąca od ponad roku Miejska Informacja Turystyczna w Olsztynie otrzymała swoje pierwsze gwiazdki w systemie certyfikacyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikacja punktów i centrów informacji turystycznej w Polsce prowadzona jest od 2010 roku. Jej celem jest dbałość o zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów odwiedzających punkty informacji oraz stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

Dinozaury zamieszkają na Strzeszynku w Poznaniu

Po Rusałce kolejne znane Poznaniakom miejsce rekreacji zyskało nowego dzierżawcę. Nad Strzeszynkiem już niedługo czekają nas nowe inwestycje i niezwykłe atrakcje. Dzięki spółce Pangea Investment, która wygrała przetarg na zarządzanie niezagospodarowaną dotąd częścią terenu, do Poznania zawitają dinozaury. Staną one na ścieżce edukacyjnej Plenerowego Muzeum Ziemi "Pangea".

Tłok na górskich szlakach

Wrześniowa, wyjątkowo słoneczna pogoda sprzyja turystyce. Zakopane w ostatni weekend (5-7 września ) pękało w szwach. /Zobacz galerię zdjęć/

W Zakopanem trwają 10 Spotkania z Filmem Górskim

W tym roku minie 10 lat od pierwszej edycji Spotkań z Filmem Górskim! Wszystko zaczęło się z inicjatywy grupy zakopiańczyków, od pierwszego przeglądu zorganizowanego w kameralnym gronie. W roku 2005 powstało Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, rozpoczęliśmy współpracę z najstarszym festiwalem filmów górskich w Europie, Trento Film Festival i z wieloma innymi, ważnymi instytucjami.

Ciesz się rzeką i zobacz wiślane instalacje w Warszawie

Papierowa łódeczka, Magiczny las, Rusztowanie warszawskie i Centrum Gier Planszowych to nadwiślańskie instalacje, które nie tylko zaciekawiają, ale także umilają wypoczynek nad Wisłą.

Wodny plac zabaw na plaży miejskiej w Olsztynie

Trwają testy nowego wodnego placu zabaw na plaży miejskiej. Choć mieszkańcom udostępniony będzie oficjalnie dopiero od maja przyszłego roku, śmiałkowie od najbliższej soboty będą mogli wypróbować dmuchańce

Centrum Nauki EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym w regionie

Lepszego prezentu na pierwszą rocznicę przeprowadzki Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98) nie mogło sobie wyobrazić. Gdyńska wystawa interaktywna wygrała w dwunastej edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego, organizowanego przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Rowerowo na Alei Kwiatowej w Szczecinie

Na Alei Kwiatowej stanęła 3 września duńska wystawa „The Good City-miasto przyjazne rowerzystom”. W piątek 5 września br. uroczyście otworzą ją Ambasador Królestwa Danii oraz prezydent Szczecina. Ekspozycji towarzyszyć będzie szereg atrakcji: stoiska za sprzętem rowerowym, promocja roweru miejskiego, darmowy serwis rowerowy, rowery elektryczne, miasteczko rowerowe, animacje dla dzieci oraz pyszna kawa z kawiarenki rowerowej.

Podsumowanie sezonu letniego na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku podsumował sezon letni. Rok 2014 był 25. sezonem funkcjonowania kąpielisk administrowanych przez MOSiR i kolejnym bez utonięć. Przez ćwierć wieku nie odnotowano przypadku utonięcia na akwenach strzeżonych

Efekt Euro2012! Mamy coraz więcej turystów w Poznaniu

Niemcy, Brytyjczycy oraz Hiszpanie - to właśnie ta grupa gości zagranicznych najchętniej odwiedza stolicę Wielkopolski. Tak wynika z raportu oceniającego stan turystyki w aglomeracji poznańskiej w 2013 r. To pierwszy taki dokument, który powstał na podstawie danych Poznańskiego Barometru Turystycznego. Okazuje się, że w 2013 roku punkty informacji turystycznej w Poznaniu odwiedziło o 63% więcej turystów niż rok wcześniej.

Spływ kajakowy z Metropolią Poznań już 6 września. Są jeszcze wolne miejsca!

W sobotę 6 września odbędzie się IV Metropolitalnym Spływie Kajakowym. Jego trasa przebiega już tradycyjnie wzdłuż Warty. W tym roku poprowadzi od Śremu przez Puszczykowo do Poznania. Jej długość wyniesie około 50 km. Zapisy trwają!

Białystok - Plaża miejska na Dojlidach zmienia się

Nowe wypożyczalnie sprzętu wodnego, z prysznicami i przebieralniami, pomosty, drewniane tarasy wokół wyspy czy miejsca kempingowe i na grilla – ośrodek na Dojlidach zmienia się i pięknieje. Już wybudowano restaurację, siłownię na świeżym powietrzu i przebieralnie

Elbląg za pół ceny, atrakcje na 100%

Zbliża się kolejna, siódma już edycja akcji „Elbląg za pół. Przedsięwzięcie przyjęło się w naszym mieście doskonale. Elbląskie firmy dwa razy do roku przygotowują atrakcyjne ceny na swoje towary i usługi, a w weekend, kiedy promocje już obowiązują, elblążanie i turyści przemierzają miasto szukając miejsc objętych akcją. Dominuje branża gastronomiczna, jednak coraz więcej jest różnego rodzaju usług kulturalnych, rozrywkowych, kosmetycznych. Katalog ten wciąż się poszerza.

Kawiarnia w tramwaju.. w Poznaniu

Tramwajem można nie tylko podróżować, można też w nim zjeść, wypić i spędzić bardzo miło czas. Jak? Za sprawą Caffe Bimba, znajdującej się przy ul. Zielonej w Poznaniu.

ZEFIR zawiatał do Gorzowa

Szukasz pomysłu na to jak ciekawie spędzić czas? Wybierz się w rejs statkiem pasażerskim. ZEFIR zawitał na kilka dni do Gorzowa. Stacjonuje na Bulwarze Wschodnim.

Visit Szczecin teraz także na Windows Phone

Z Oficjalnego Mobilnego Przewodnika po Szczecinie Visit Szczecin mogą już korzystać użytkownicy urządzeń mobilnych opartych na systemie Windows Phone. Wcześniej aplikacja trafiła do użytkowników iPhone’a i urządzeń z systemem Android.

Rekordowy lipiec Term Maltańskich

Lipiec w Termach Maltańskich okazał się najlepszym miesiącem od momentu otwarcia kompleksu. Największy Aquapark w Polsce w minionym miesiącu odwiedziło ponad 110 tysięcy fanów wodnej rozrywki. To ponad 20 tysięcy więcej niż w zeszłym roku.

Spacery po Opolu

Zachęcamy do pobrania niezwykłego, mobilnego przewodnika, który oprowadzi Państwa po mieście Opolu.

STS Generał Zaruski - dzień otwarty

W niedzielę 27 lipca podczas IV Światowego Zjazdu Gdańszczan, STS Generał Zaruski zaprosił wszystkich chętnych na swój pokład

W Elblągu Punkt Informacji Turystycznej działa w Ratuszu Staromiejskim

Są też dwa punkty sezonowe – w Bramie Targowej i kolejny, który funkcjonuje w zabytkowym wagonie tramwajowym ustawionym na Starym Rynku. Wszystkie punkty zlokalizowane są na starówce, miejscu skupiającym najwięcej atrakcji turystycznych, skąd turyści rozpoczynają większość swoich wędrówek. Głównym Punktem jest ten umieszczony w Ratuszu Staromiejskim.

Plaża na Solnym we Wrocławiu

Trwa rozsypywanie 180 ton piasku na pl. Solnym. Powstaje tam plaża, która tradycyjnie towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Od czwartku 24 lipca będzie tam można odpocząć na leżaku w cieniu palmy.

Pętla Toruńska

Spływy kajakowe to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Z tej okazji Centrum Kultury Dwór Artusa prezentuje serię zdjęć z jednego z piękniejszych szlaków wodnych – Pętli Toruńskiej.

Konkurs Nasze Karpaty w Rzeszowie rozstrzygnięty!

W dniach od 20 lipca do 2 sierpnia w CH Milenium Hall w Rzeszowie (Al. Kopisto 1) będzie można oglądać wystawę międzynarodowego konkursu fotograficznego Nasze Karpaty, który został zorganizowany przez Fundację Karpacką we współpracy z magazynem National Geographic Polska. Składa się na nią 30 nagrodzonych fotografii.

Najazd blogerów na Poznań

Wśród turystów odwiedzających Poznań w okresie wakacyjnym są blogerzy i dziennikarze, którzy relacjonują wizytę na swoich portalach i w mediach tradycyjnych. Jak miasto prezentuje się w ich oczach

„Bezpieczny turysta” w Toruniu

W związku trwającymi wakacjami Straż Miejska w Toruniu realizuje wspólnie Planetarium realizację autorskiego programu pod nazwą „Bezpieczny turysta”.

Wszystkie europejskie drogi prowadzą do Poznania!

Grecja, Turcja i Chorwacja - to właśnie te kraje poznaniacy wymieniają najczęściej jako kierunki wakacyjnych podróży. Coraz więcej z nas wczasy spędza jednak w polskich górach i nad rodzimym morzem.

Od 19 lipca Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy dłużej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego wydłuża godziny otwarcia placówki w czasie wakacji.

Smoki z Komodo są już w wrocławskim ZOO

Rozmiarami dorównują krokodylom, z wyglądu przypominają legendarne smoki znane z przekazów, a ich ślina jest zabójcza dla ugryzionej ofiary. Wrocławski ogród doczekał się niezwykłych mieszkańców, rzadko spotykanych w zoo. Chodzi o ogromne jaszczurki z Indonezji czyli warany z Komodo, inaczej nazywane smokami.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wysłania "Pocztówki z Opola"

Do tegorocznej edycji "Pocztówek z Opola" zostało nadesłanych ponad 30 projektów z czego 11 pocztówek zaprojektowanych przez 10 artystów zostało wydrukowane w ilości 16 000 sztuk.

W Poznaniu mamy dla Was największy katalog letnich atrakcji

Jak co roku Urząd Miasta Poznania uruchomił jedyny w swoim rodzaju portal internetowy, na którym każdy mieszkaniec stolicy Wielkopolski może znaleźć informacje o tym, jak kreatywnie zorganizować wolny czas latem.

Wakacyjna promocja Term Maltańskich. Baseny na 10zł

Termy Maltańskie przygotowały wakacyjną promocję dla wszystkich fanów pływania. Od 14 lipca do 24 sierpnia klienci Term Maltańskich będą mogli korzystać z basenów sportowych bez limitu czasowego za 10 złotych.

Gdańsk- pierwszy w Polsce ćwierkający tramwaj

Przez całe wakacje, po Gdańsku będzie jeździł pierwszy w Polsce tramwaj, w którym można usłyszeć głosy ptaków. Skąd pomysł? Dla jednych na odstresowanie, dla innych na poprawę humoru. Specjalny ptasi projekt powstał przy współpracy Miasta Gdańska, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku i Stowarzyszenia PTAKI POLSKIE w ramach Kampanii „Jestem na pTAK!”.

Odra popłynie we wrocławskim ZOO

Już za 3 tygodnie pierwsi goście będą mogli zwiedzać Odrarium, które zostało wybudowane we wrocławskim ZOO. Na zwiedzających czeka kompleks basenów i tuneli, w których zza szyb będzie można pogladać podwodny świat

Kielecka Kadzielnia zyskuje na atrakcyjności

Kadzielnia jest jedną z piękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Kielc

Saturator z darmową wodą na ulicach Gdańska!

Wakacyjna niespodzianka dla mieszkańców Gdańska! Od 28 czerwca w każdy weekend w centrum miasta pojawiać będzie się saturator. Urządzenie do dystrybucji wody prosto z miejskiej sieci stanie przy ul. Karmelickiej. Pragnienie ugasić będzie możną wodą z bąbelkami lub bez bąbelków, z dodatkiem soków albo ze świeżą cytryną, limonką i miętą! Woda z gdańskiego saturatora dostępna będzie bezpłatnie.

Plaża miejska w Toruniu

Piasek, plaża, bezpłatne leżaki czy boiska do siatkówki plażowej. Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu przez całe wakacje działa miejska plaża.

Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu

Grupy zorganizowane i turyści indywidualni mogą się umawiać na zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. W rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Włodkowica, Św. Antoniego i Św. Mikołaja do obejrzenia są cztery świątynie: Synagoga pod Białym Bocianem oraz kościoły - ewangelicki, katolicki i prawosławny.

Starożytny Egipt w samym sercu Poznania

Tuż przy poznańskim Starym Rynku jest miejsce, dzięki któremu można przenieść się w czasie, o tysiące lat wstecz i trafić do starożytnego Egiptu. Bilety na tę podróż oferuje Muzeum Archeologiczne z wystawą "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie".

Plaża przy Dworcu Głównym we Wrocławiu

W sobotę do listy wakacyjnych miejscówek Wrocławia dołączy restauracja KFC na Dworcu Głównym PKP. Na początku tego tygodnia powstała tam piaszczysta plaża, na której już w ten weekend będzie można przysiąść na leżaku i napić się letniego, kolorowego drinka.

Rynek Główny w Krakowie zwyciężył w rankingu TripAdvisor

Użytkownicy portalu TripAdvisor przyznali nagrody Travellers Choice 2014. W kategorii 10. najlepszych miejsc do odwiedzenia w Polsce w 2014 roku na 1 miejscu znalazł się Rynek Główny w Krakowie /Zobacz galerię zdjęć/

Gondolierzy w Krakowie

Podwawelska flota liczy ponad 100 różnorodnych łodzi , statków i motorówek. Niektóre z nich są ozdobione na wzór tych z Wenecji

Parowozem w piękny rejs... do Gdyni!

Dziś, 26 czerwca 2014 r. Gdynię odwiedził nietypowy gość. Miasto było jednym z przystanków na turystycznej trasie kolejowej pociągu „Zatoka", któremu przewodziła historyczna lokomotywa O149-69.

Bulwar - gdyńskie corso - kończy właśnie 45 lat!

Jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Gdyni. Urokliwy o każdej porze, nawet w niepogodę i sztorm. Bulwar Nadmorski, któremu patronuje Feliks Nowowiejski, właśnie skończył 45 lat.

Halabardnicy patrolują Toruń

Przez całe tegoroczne lato o zmierzchu po ulicach toruńskiej starówki będą chodzić strażnicy miejscy w strojach historycznych stylizowanych na XVI-wieczne.

Po Wrocławiu jeżdżą meleksy... z ogonami

Futro, uszy, wąsy, nos i oczywiście ogon! Futrzanych meleksów jeżdżących po mieście trudno nie zauważyć. Zwracają uwagę zarówno dzieci, na które zwierzęce pojazdy działają jak lep na muchy, jak i dorosłych, którzy jakkolwiek do meleksów w centrum Wrocławia już zdążyli się przyzwyczaić, to ze szczekającym i miauczącym pojazdem wciąż jeszcze się oswajają.

Z aparatem nad Wisłą w Warszawie

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom. Idealnym do tego miejscem są oczyszczone i odtworzone, po fali wezbraniowej, ścieżki oraz plaże nad Wisłą. Na przechadzkę warto zabrać ze sobą aparat lub kamerę, by wziąć udział w konkursie „Ciesz się rzeką”.

Słoneczny Rewal

Pogoda w ostatni weekend , 7-8 czerwca 2014 r. dopisała co skłoniło wielu turystów do dowiedzenia tej malowniczej miejscowości. /Galeria zdjęć/

Na Półwysep i Kaszuby z Gdyni koleją

Nareszcie, podróż z Gdyni na półwysep Helski i nad kaszubskie jeziora nie będzie się musiała kojarzyć z wielogodzinnymi postojami w korkach. Według zapewnień PKP PLK już w połowie czerwca zostaną wznowione połączenia pociągów na całej trasie pomiędzy Gdynią i Helem oraz Gdynią i Kościerzyną.

Więcej kolejek SKM na letnie imprezy w Gdyni

Dobra informacja dla wszystkich, którzy mają w planach odwiedzić tegoroczne wielkie imprezy w Gdyni. Dzięki dotacji od marszałka województwa i z budżetu Gdyni, Szybka Kolej Miejska uruchomi dodatkowe połączenia na czas festiwalu Open'er, lotniczych mistrzostw świata Red Bull Air Race oraz zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni.

Świętokrzyski Szlak Archeo - Geologiczny wyróżniony konkursie "Polska Pięknieje"

Projekt Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny znalazł się w gronie nominowanych do nagrody "Polska Pięknieje". Dyplom potwierdzający ten fakt odebrała z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej dyrektor Geoparku Kielce Elżbieta Czajkowska podczas gali w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie.

Rzeszów - Turystyka branżą przyszłości

27 i 28 maja w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie odbyło się V Forum Innowacji oraz I Forum Turystyczne Państw Karpackich. W wydarzeniach wzięło udział blisko tysiąc osób, przedstawicieli branży turystycznej, jednostek samorządowych i stowarzyszeń oraz uczelni, a także eksperci, specjaliści oraz reprezentanci wielu polskich i zagranicznych instytucji.

Tor podejściowy do Mariny Gdynia będzie głębszy

Dobra wiadomość dla żeglarzy i wodniaków! Tor podejściowy do gdyńskiej Mariny zostanie pogłębiony do 4 m. Prace czerpalne rozpoczną się 2 czerwca i potrwają około tygodnia.

Poznań gościł grupę przedsiębiorców z Irlandii

Blisko 70 tys. kibiców z Irlandii bawiło się w Poznaniu podczas UEFA EURO 2012™. Ale stolicą Wielkopolski interesują się nie tylko fani piłki nożnej i turyści. W ubiegłym tygodniu Poznań gościł grupę 60 przedsiębiorców z Zielonej Wyspy.

Bulwar w Toruniu gotowy do rekreacji

Ścieżki rowerowe, chodniki, miejsce do grillowania, boiska - tak po remoncie wygląda kolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego. Prace objęły odcinek od mostu drogowego do przystani AZS. Inwestycja była realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji i dostała unijne dofinansowanie. Koszt prac to 3,39 mln zł.

Usypują plażę w centrum Wrocławia

Trwa usypywanie plaży w centrum Wrocławia. Z powodu trwającej modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego znana dobrze wrocławianom Kafe Plaża musiała znaleźć inne miejsce. W tym roku zanurzać nogi w piasku będziemy mogli na wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Impartem!

Bydgoszcz miastem atrakcyjnym turystycznie

W czwartek 15 maja 2014 r. zaprezentowano wnioski z raportu „Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy w 2013 roku”.

Z początkiem maja ruszył sezon na tramwaj wodny w Gdańsku

Z początkiem maja rozpoczął się sezon kursowania gdańskich tramwajów wodnych. Pierwsze kursy w czwartek 1 maja zostały wykonane już o godz. 10.00 z przystani: Żabi Kruk oraz Targ Rybny. Rejs po Motławie czy Martwej Wiśle to doskonała okazja, by obejrzeć miasto z perspektywy wody i w pełni docenić jego urodę. Stanowi również atrakcyjną i niecodzienną formę spędzania wolnego czasu.

Pomorze - "Korony Smakosza" rozdane

Tegoroczny plebiscyt „Korona Smakosza” po raz pierwszy został przeprowadzony w 9 miastach z obszaru Metropolii, które wzięły udział w akcji „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny”. Dlatego też plebiscyt trwał aż trzy weekendy - 29 i 30 marca, 5 i 6 kwietnia oraz 12 i 13 kwietnia.

Asuka II w Gdyni

Kolejny gdyński sezon wycieczkowców rozpoczęty. Dziś rano o godzinie 7.00 do Nabrzeża Francuskiego przycumowała Asuka II, jednostka pływająca pod japońską banderą. Mierzący 240 metrów statek pozostanie w naszym mieście do godziny 17.00. A w piątek już kolejna wizyta...

Wycieczkowce wracają na wiosnę (i lato) do Gdyni

Imponują komfortem, luksusem i gabarytami. Kolejny rok z rzędu majestatyczne wycieczkowce wraz z pasażerami na pokładzie odwiedzą Gdynię. Sezon rozpocznie się w środę 7 maja o godzinie 7.00, kiedy w porcie zacumuje pływający pod japońską banderą Asuka II. A w drugiej połowie czerwca przy kei ustawi się prawdziwy gigant - liczący 317 metrów „Celebrity Eclipse". Takiego kolosa w żadnym polskim porcie jeszcze nigdy nie było.

"Strzała Łuczniczki" w Bydgoszczy

"Strzała Łuczniczki" to kolejna propozycja na zachęcenie dzieci do poznawania Bydgoszczy. Podobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego", również "Strzała Łuczniczki" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce.

Żegluj bezpiecznie w Elblągu

W związku z niedawnym, tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce na rzece Cieplicówce, Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, zwraca się do wszystkich osób wykorzystujących śródlądowe drogi wodne o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Inauguracja sezonu turystycznego Północnych Kaszub

W Pucku oficjalnie otwarto sezon turystyczny na Północnych Kaszubach. Konferencję zorganizowały po raz trzeci samorządy współpracujące w ramach Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów „NORDA”, które wspólnie zaprezentowały ofertę turystyczną naszego regionu.

Rozpoczynamy sezon na Wiśle w Warszawie

Królową polskich rzek znów popłyną statki i promy. Szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca sierpnia. W ubiegłym roku z rejsów po Wiśle skorzystało prawie 154 tys. osób.

Szkolenie przewodników turystycznych w Toruniu

22 przewodników turystycznych wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Straż Miejską w Toruniu oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Toruń odwiedza coraz więcej turystów

Coroczne badanie ruchu turystycznego wykazało, że gród Kopernika odwiedziło w ubiegłym roku blisko 1,7 miliona zwiedzających.

Renowacja Szlaków Turystycznych w Szczecinie

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników długich spacerów. Trwa renowacja pieszych szlaków turystycznych na terenie Szczecina. W mieście znajduje się około 140 km malowniczych, pieszych szlaków.

Z(visit)uj Olsztyn

Ruszył olsztyński turystyczny portal: www.visit.olsztyn.eu. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z portalem i przekazania nam uwag. Chcemy żeby portal był wygodny zarówno naszym dla turystów jak i mieszkańców – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Najlepsza promocja turystyki 2013 dla Wejherowa

Rada Programowa Gdańskich Targów Turystycznych przyznała Miastu Wejherowo tytuł „najlepszej promocji turystyki województwa pomorskiego 2013” w konkursie „Bursztynowy Kompas”, w kategorii Inwestycja – nauka i kultura, za budowę Filharmonii Kaszubskiej. Nagroda została wręczona podczas uroczystego otwarcia targów w piątek ,11 kwietnia br.

„Przechodzący przez rzekę” w Bydgoszczy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Bydgoszczy, po wykonanych pracach renowacyjnych, wróciła na swoje miejsce w okolice mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Potencjał Elbląga prezentowany na Międzynarodowych Targach Turystycznych

Przez trzy dni atuty miasta oraz potencjał turystyczny prezentowany jest na Międzynarodowych Targach Turystycznych Jantur. Na stoisku Miasta Elbląg reklamują się firmy z klastra turystycznego oraz inne podmioty oferujące usługi rekreacyjne, gastronomiczne i hotelowe

Łódź turystyczna dla wszystkich

Pomimo cięć w budżecie promocji miasta udało się wygospodarować środki na upowszechnianie turystyki. Na dotacje dla organizacji pozarządowych, które złożyły wnioski na zadania związane z upowszechnianiem turystyki przeznaczono kwotę ok. 50 tys. zł - poinformował na konferencji prasowej dyrektor Biura Promocji, Turystki i Współpracy z Zagranicą UMŁ Bartłomiej Wojdak.

Rozpoczyna się remont Hotelu Gdynia

Budowa Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim nie będzie jedyną zmianą w tej okolicy. Metamorfozę przejdzie też pobliski Hotel Gdynia, w którym właśnie zaczyna się gruntowny remont.

Zatoka Gondoli we Wrocławiu czeka na otwarcie

Flota Zatoki Gondoli to dziś 30 kajaków, trzy łódki wiosłowe, 10 łodzi motorowych 4-osobowych (można pływać bez uprawnień) oraz łódź motorowa Qicksilver, w którą można zabrać się w rejs, mając uprawnienia sternika motorowodnego (albo skorzystać z obsługi Zatoki, co dodatkowo kosztuje).

Za pół ceny - w Gdańsku i Metropolii

Po raz szósty w Gdańsku i po raz pierwszy w miastach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego odbędzie się akcja „Weekend za pół ceny”.

Mediolan na weekend z Lublina

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz oficjalnie otworzyli stanowiska odprawy pasażerów. Pierwszy lot z Lublina do Mediolanu wystartował w piątek punktualnie o 15.00.

Wrocław za pół ceny

Zachęceni sukcesem akcji promującej Dolny Śląsk w październiku ub. roku jej organizatorzy z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej postanowili podobną formułę odnieść do stolicy regionu. „Wrocław za pół ceny” zaplanowano na weekend 11-13 lipca br., a udział w niej wezmą takie podmioty, jak hotele, restauracje, obiekty, miejsca i wydarzenia dotyczące szeroko pojętej kultury, rozrywki i wypoczynku – czyli wszelkie atrakcje ulokowane we Wrocławiu.

Wrocławianie ciągną nad Odrę

Od maja w marinie Topacz między mostami Pomorskim i Uniwersyteckim stacjonować będą łodzie motorowe, które każdy będzie mógł wyczarterować. Jachty mają niewiele ponad osiem metrów długości i trzydziestokonny silnik.

„Warmińska Niteczka” w okół Olsztyna

Około 60 km – tyle ma wynosić szlak pieszo-rowerowy tworzący pętlę wokół czterech gmin. Dziś w ratuszu podpisano deklarację, na podstawie której powstanie „Warmińska niteczka” czyli turystyczno-rekreacyjna trasa łącząca Barczewo, Dywity, Olsztyn oraz Purdę. Olsztyn ma bardzo rozbudowany i dobrze oznakowany system szlaków – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Teraz, gdy ich trasa będzie wybiegać poza granice administracyjne miasta, wycieczki będą jeszcze ciekawsze – dodaje.

Jubileuszowe targi Na Styku Kultur w Łodzi

Już po raz dwudziesty, podczas Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR spotkają się w Łodzi miłośnicy podróży – tych dalekich i tych bliskich. Targi odbędą się w dniach 21-23 lutego 2014 roku w Hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Łódzki Pałacyk w fabrykanckiej willi.

Łódzki Pałacyk chce przybliżać gościom historię miasta i stać się nie tylko miejscem noclegu i wypoczynku dla Gości, ale żywym muzeum i miejscem spotkań także dla mieszkańców Łodzi o atmosferze z czasów fabrykanckiej świetności.

Jedne z najlepszych hoteli na świecie są w Gdańsku!

Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu miast słynących z najlepiej na świecie ocenianych hoteli. Ranking opublikowała wyszukiwarka hoteli trivago.pl. Pod uwagę wzięto ponad 82 miliony opinii z ponad 200 stron rezerwacyjnych (w tym Expedia.com, Hotels.com, itp.). Klasyfikacji poddano hotele z ponad 60 opiniami z miejscowości mających co najmniej 135 hoteli.

Zostań partnerem akcji „Elbląg za pół ceny”

Już po raz szósty i siódmy elbląskie lokale gastronomiczne, hotele, salony urody, punkty usługowe i sklepy będą oferować swoje produkty za połowę ceny.

Kalwaria Wejherowska w spocie reklamowym Polska Pięknieje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ruszyło z VII edycją ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Apartamenty Stare Kino w Łodzi to coś więcej niż hotel

Konwencja hotelu nie jest dziełem przypadku. Natchnieniem do stworzenia miejsca hołdującego tradycji filmowej Łodzi była historia posesji przy ul. Piotrkowskiej 120. To właśnie tu w 1899 r. bracia Władysław i Antoni Krzemińscy założyli pierwsze stałe kino w Polsce.

Zagłosuj na Gdański Produkt Turystyczny 2014

Gdańska Organizacja Turystyczna rozpoczęła drugi etap konkursu na Gdański Produkt Turystyczny 2014. W tym etapie internauci mogą głosować na jeden z dziesięciu produktów turystycznych najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursu. Plebiscyt będzie trwał dwa tygodnie - do 10 lutego 2014

Gdańsk wśród 40 najatrakcyjniejszych urlopowych miejsc na świecie!

Internetowe wydanie brytyjskiego dziennika The Guardian opublikowało TOP 40 najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych na rok 2014. W rankingu – na miejscu 31 – jako jedyne polskie miasto znalazł się Gdańsk !

Pogoda sprzyja spacerom we Władysławowie

Bardzo łagodna tegoroczna zima zachęca do wypoczynku nad morzem. Na plażach w całej Polsce nie brakuje amatorów spacerów. Tak wygląda Władysławowo - galeria zdjęć.

Neptun jeszcze w noworocznej szacie

Stojąca na Długim Targu w Gdańsku słynna fontanna z Neptunem bardzo ładnie wygląda po zmroku. Galeria zdjęć.

Toruńskiej Piernikarce już cieplej.

Piernikarka to patynowa rzeźba postawiona w 2011 roku przy rogu ulic - Małe Garbary i Królowej Jadwigi. Jest jedną z atrakcji toruńskiej Starówki i turyści chętnie robią sobie z nią zdjęcia.

Brda – jedna z najpiękniejszych polskich rzek.

W samym sercu Borów Tucholskich ma swoje źródło rzeka Brda, która płynąc na południe wpływa do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego – Bydgoszczy.

Mostek Czarownic we Wrocławiu

To widokowy punkt owiany legendą i miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć

Sopot jesienią

Na plaży pusto. Na molo dalej tłok.

Jastarnia po sezonie

Port rybacki w obiektywie

Barokowa perła Wrocławia

Dawny kościół jezuitów to niezwykła świątynia

Wrześniowy Hel

Miasto o tej porze roku świeci pustkami - galeria

Każdy Polak musi to zobaczyć

Panorama Racławicka to miejsce chwały polskiego patriotyzmu

Historyczna zmiana warty w Gdańsku

To duża atrakcja dla turystów

Największa atrakcja Zakopanego

Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch to obowiązkowy element pobytu w kurorcie

Morskie Oko konia tuczy

Mimo, że drogo to jeszcze godzinami trzeba stać w kolejkach

Atrakcje Krupówek

Zobacz galerię zdjęć z Zakopanego

Lewitująca dziewczyna

Nikt nie wie jak ona to robi

Niezwykła atrakcja

Spływ Dunajcem cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem

Kontrowersyjny pomnik

Dzieło Władysława Hasiora do dzisiaj wzbudza kontrowersje

Ustka przegrała z Łebą

Zakończyło się głosowanie na łamach naszej gazety internetowej

Widokowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska posiada kilka punktów widokowych

Wrocławskie Krasnale

To niewątpliwa atrakcja miasta

Zakopane zatłoczone

W ostatni długi weekend tegorocznego lata do stolicy Tatr i okolicy zjechała rekordowa liczba turystów.

Jak w Krakowie to na Wawel

To miejsce oblegane jest przez turystów z całego świata

Malowniczy Nosal

Ten niewielki szczyt górski jest popularny wśród turystów

Atrakcje Krakowa

Rynek Główny opanowali różnego rodzaju uliczni artyści. -galeria

PKiN Warszawa

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest obowiązkowym elementem turystycznego zwiedzania Stolicy

Zabawny Zgredzik w Gdańsku

Oto jedna z atrakcji Jarmarku Dominikańskiego

Piaskowe rzeźby

Upalne lato sprzyja plażowaniu i twórczości którą uprawiają nie tylko dzieci.

Ustka - tłok na plaży

Galeria zdjęć z 3 sierpnia

Plażowa Łeba

Galeria zdjęć z 3 sierpnia

Ustka przegrywa z Łebą !

Łeba 66% a Ustka tylko 34%

Panorama Gdańska - galeria

Z gradowej Góry rozlega się panoramiczny widok na miasto

Góra Gradowa w Gdańsku

Kiedyś kluczowe dla miasta fortyfikacje, obecnie ciekawe muzeum.

Kolorowy Monciak w Sopocie

Latem jest tu tłok ja na Krupówkach. Zobacz galerię i film

Łuczniczka Nova w Bydgoszczy

Jest jednym z najładniejszych pomników w mieście

Gdynia - plaża w lipcu

Galeria z plaży 7-8 lipca

Sopocka plaża - galeria

Zdjęcia z 7 lipca

Most zakochanych w Bydgoszczy

Od ponad dwóch lat zakochani ślubują tu sobie miłość

Ustka - galeria i film

Tak wyglądała Usta pod koniec czerwca

Łukęcin - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Gąski - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Jastrzębia Góra - galeria 2013

Aktualne zdjęcia z Jastrzębiej Góry

Trzęsacz - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Świnoujście - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Stilo - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Sianożęty - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Rewal - galeria

Jeżeli posiadasz nowsze zdjęcia prześlij nam je korzystając z linku na stronie pt. "Wyślij nam informacje, zdjęcie lub film" Najciekawsze opublikujemy!

Pogorzelica - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Pobierowo - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Niechorze - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Mielno - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Międzyzdroje - galeria

Zdjęcia z 2010 r.

Dąbki - galeria

Plaża 2010 r.

Łazy - galeria

Plaża 2010 r.

Dźwirzyno - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Dziwnów - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Dębki - plaża

Zdjęcia z 2009 r.

Darłowo - galeria

Plaża - zdjęcia z 2009 r.

Chłopy - galeria

Zdjęcia z 2009 r.

Władysławowo - lato

Galeria zdjęć z 1 lipca 2013

Gdańsk - galeria

30 czerwca 2013

Sopot - galeria

29 czerwca 2013 r.

Gdynia - galeria

29 czerwca 2013 r.

Błękitna Flaga dla Gdyni

Plaża Śródmieście spełnia najwyższe kryteria

Jedyne takie Muzeum w Europie

Bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu Zaprasza

Elbląska Starówka-galeria

Będąc w Elblągu warto pospacerować po odnowionych uliczkach

Nadmorska Stolica Polski?

Ustka od lat konkuruje z Łebą

Stolemy witają w Gniewinie

Te olbrzymy przyniosły szczęście Hiszpanom

Najazd turystów

Leżący poza głównymi szlakami turystycznymi Lublin jest jednak chętnie odwiedzany.

Toruń oblężony.

Tysiące turystów zjechało doi grodu Kopernika

Rewa czeka na turystów

Ta popularna nadmorska miejscowość jeszcze świeci pustką.

Miasto zakochanych

Do Chełmna przyjeżdżają zakochani z całej Polski

Śladami Kopernika

Zamek w Olsztynie chętnie zwiedzają turyści

Niebezpieczna góra

Giewont to jeden z najbardziej obleganych górskich szczytów.

Najczystsza plaża w Polsce.

Słajszewo to plaża niemal nieznana.stat4u