SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wydarzenia i imprezy

Obchody Dnia Górnika w Toruniu

Pracownicy Geofizyki oraz Polskiej Spółki Gazownictwa w Toruniu świętowali Barbórkę. W uroczystościach uczestniczył kujawsko-pomorski wicewojewoda Józef Ramlau.

Centralne Obchody Barbórki w Bełchatowie

Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie w dniu święta wszystkich górników po raz kolejny wypełnili po brzegi Halę Widowisko-Sportową w swoim mieście. W uroczystościach uczestniczył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

UROCZYSTOŚCI BARBÓRKOWE W KROŚNIE

3 grudnia br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w krośnieńskich uroczystościach barbórkowych.

Barbórka ze szpadą w Katowicach

Uroczystości barbórkowe WUG odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wziął w nich udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który odczytał list od Premiera Rzeczypospolitej skierowany do pracowników nadzoru górniczego.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

W Gdańsku rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy.W tym roku po raz pierwszy na Targu Węglowym stanęła 5 metrowa brama w kształcie świecznika adwentowego w której umieszczono kalendarz adwentowy.

„NIEPODLEGŁA W EUROPIE” – KONCERT PATRIOTYCZNY

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się uroczysty koncert pt. „Niepodległa w Europie”.

„SŁUŻYMY NIEPODLEGŁEJ” – PIKNIKI NA PODKARPACIU

10 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w jednostkach wojskowych 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odbyły się pikniki wojskowe „Służymy Niepodległej”.

Pobiegli, by uczcić Niepodległą

Blisko 750 zawodników wystartowało w XII Biegu Niepodległości w Kielcach. Popularna sportowa impreza odbyła się w ramach organizowanych przez wojewodę Agatę Wojtyszek obchodów Święta Niepodległości.

Czy praca wojewody jest ciekawa?

Choć lekcje wychowania obywatelskiego dla dzieci i młodzieży szkolnej są organizowane w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim od dawna, to rzadko biorą w nich udział przedszkolaki. Poprowadzenie zajęć dla tak wymagającej grupy jest nie lada wyzwaniem.

Gramy dla Niepodległej w Ćmielowie

Kolejne powiatowe eliminacje Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” odbyły się w Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Zespoły biorące udział w rozgrywkach odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu dotyczyła członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Festiwal Orkiestr w Mundurach ze służbami MSWiA

Na stadionie PGE Narodowy odbył się Festiwal Orkiestr w Mundurach. Okazją do zaprezentowania orkiestr służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji były obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Organizatorami koncertu były MON i MSWiA.

Wspomnienia z Festiwalu „Nasza Wspólna Niepodległa”

Już prawie dwa tygodnie temu odbył się Festiwal „Nasza Wspólna Niepodległa” zorganizowany przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniak oraz Fundację Arrtrakcja

W Łęcznej uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej

W kościele p.w. Marii Magdaleny w Łęcznej odbył się koncert pieśni patriotycznych, w czasie którego śpiewano pieśni powstańcze. Wykonano m.in. takie utwory jak „Pałacyk Michla” czy „Warszawianka 1831”. W koncercie uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Piknik Militarny w Otwocku

21 września 2019 r. w Otwocku odbył się Piknik Militarny z okazji 75-lecia akcji "Burza" oraz 20-lecia Polski w NATO. Wydarzenie odbyło się na skwerze rtm. Pileckiego w Otwocku. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej i Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa

Na teranie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu zainaugurowany został dziś IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Piknik patriotyczno-rodzinny w Wierzchach

W miejscowości Wierzchy w gminie Koluszki odbył się piknik patriotyczno-rodzinny. Była to okazja do spotkania wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau z mieszkańcami województwa.

Zakończenie Jarmarku Dominikańskiego 2019

Ceremonia zakończenia 759 Jarmarku Dominikańskiego odbyła się w niedziele 18.08 2019 przed Dworem Artusa./GALERIA ZDJĘĆ I FILM/

Piknik wojskowy w Raszynie

Dziś w Raszynie zakończyły się oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego pod hasłem "Wierni Polsce". W wydarzeniu uczestniczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Pyromagic 2019: Francuzi zwycięzcami tegorocznego festiwalu

Show przygotowane przez ekipę z Francji zostało uznane za najlepszy i najciekawszy pokaz podczas tegorocznego XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic.

Pyromagic 2019: Pokazy z Czech i Malezji przyciągnęły tłumy

Pierwsze konkursowe pokazy pirotechniczne w XII Międzynarodowym Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic już za nami. Niebo nad Szczecinem zostało pięknie rozświetlone, a podziwiały to tłumy mieszkańców i turystów

Przed nami II Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Już 15 września (niedziela) miłośnicy jednośladów znów oddadzą hołd pomordowanym w Lesie Piaśnickim. Piaśnica to miejsce w którym Niemcy podczas II Wojny Światowej rozstrzelali ponad 12 tysięcy ludzi, głownie przedstawicieli inteligencji i duchowieństwa z Pomorza i Kaszub.

W Tucznej odbyła się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk uczestniczył w Wojewódzkiej Wystawie Koni Zimnokrwistych w Tucznej. Była to XII edycja tej wystawy, która jest największą tego typu imprezą nie tylko w regionie, lecz także w skali kraju, a nawet Europy.

Na Warmii trwa zlot 30-lecia ZHR

Zlot rozpoczął się w Rybakach nad jeziorem Łańskim 3 sierpnia. Uczestniczy w nim około 6 tys. harcerzy. Spotkali się z nimi Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki.

Loty Red Bull Gdynia 2019

Do Gdyni po raz drugi zawitał Konkurs Lotów Red Bull.Do konkursu zgłosiło się 1500 ekip z całej Polski.Z tej liczby zostało wybranych 40 drużyn w tym 10 reprezentowało trójmiasto .W gdyńskim Basenie Prezydenta została wybudowana 6 metrowa rampa z której to zawodnicy musieli skoczyć.Sędziowie oceniali długość lotu oraz kreatywność i 30 sekundowy pokaz.

OBCHODY 135-LECIA ISTNIENIA LINII KOLEJOWEJ JAROSŁAW-SOKAL

1 sierpnia br. w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej odbyła się okolicznościowa konferencja, w której udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Otwarcie Jarmarku Dominikańskiego 2019 i Święto Chleba

W sobotę 27.07 o godzinie 12.00 przy Dworze Artusa nastąpiło otwarcie Jarmarku św. Dominika.Wiceprezydent Piotr Borawski przekazał Andrzejowi Bojanowskiemu, prezesowi Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A klucz do bram miasta kupcom./GALERIA ZDJĘĆ/

XXII INSCENIZACJA BITWY POD GRUNWALDEM - BYŁO BEZPIECZNIE

Funkcjonariusze na motocyklach, w pojazdach oznakowanych i tych nieoznakowanych, policyjne centrum dowodzenia wyposażone w monitoring, funkcjonariusze nieumundurowani, wszyscy czuwali nad bezpieczeństwem tysięcy osób, które przyjechały, aby obejrzeć najważniejszą walkę średniowiecza.

CHARYTATYWNY FESTYN Z PARĄ PREZYDENCKĄ I MAZOWIECKIMI POLICJANTAMI

Kilka tysięcy osób wzięło udział w pikniku rodzinnym w Brańszczyku, który zainaugurował akcję charytatywną "Pomagam z radością" zorganizowaną przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Orioniści Prowincja Polska. Patronat nad akcją objęła Para Prezydencka Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda. Na festynie nie mogło także zabraknąć mazowieckich policjantów.

Spotkanie grup rekonstrukcji historycznych. Piknik w Dęblinie

W roku stulecia wojskowej współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki, w Dęblinie odbył się piknik wojskowy „Good Morning, Dęblin”. To pierwszy taki w Polsce zlot grup rekonstrukcji historycznych, odtwarzających uzbrojenie i wyposażenie wojska Stanów Zjednoczonych Ameryki z lat 1775-2019.

Water Show Gdańsk 2019

Na Motławie w weekend odbyła się druga edycja Water Show.W różnych dyscyplinach wodnych takich jak Flyboarding,Death Diving czy Jet Surf zmierzyli się zawodnicy z Polski i świata.Na zakończenie imprezy w niedziele zaprezentowano nowości wodne oraz odbył się nocny pokaz świetlny i pirotechniczny.

IX Podlaski Piknik Militarny

Piknik Militarny „Misja Wschód” jak co roku przyciągnął wielu miłośników militariów, którzy mogli podziwiać wojskowe sprzęty i oglądać zmagania grup rekonstrukcyjnych. W największej w Polsce wschodniej imprezie o tematyce historyczno-militarnej, która odbywała się na terenie starej żwirowni w Ogrodniczkach, wzięli udział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Książ 2019

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w XXIV Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych Książ 2019 zorganizowanej tradycyjnie przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.W trakcie wydarzenia odbyły się również uroczystości z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictw

Dzień Konia na Podlasiu w Niewodnicy Kościelnej

Setki osób przyjechały w niedzielę na wystawę i czempionat koni zimnokrwistych w Niewodnicy Kościelnej. Swoje najpiękniejsze konie zaprezentowali hodowcy z całego Podlasia. Dzień Konia zorganizowano w Niewodnicy po raz XVI. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Dni Morza Sail_Szczecin 2019 dobiegły końca

Wszystko co dobre, niestety kiedyś się kończy – za nami trzeci i ostatni dzień wielkiego żeglarskiego święta, jakim bez wątpienia były Dni Morza Sail_Szczecin 2019.

Taka była sobota na Dniach Morza

Za nami dzień pełen wrażeń pogodowych oraz artystycznych. Do tego moc atrakcji sportowych, cudowny czas na rodzinne zabawy. A na deser? Muzyczna eksplozja i wystrzałowe fajerwerki! Oj działo się podczas Dni Morza_Sail Szczecin.

50 – lecie Daru Szczecina

Przepłynął 200 tysięcy mil morskich, wyszkolił niezliczoną liczbę żeglarzy i odwiedził setki portów. Dar Szczecina, flagowa jednostka naszego miasta skończyła 50 lat. Jak to na urodzinach, był tort, życzenia i prezenty. W czasie Dni Morza_Sail Szczecin jubilata można podziwiać na Nabrzeżu Starówka.

Dni Morza_Sail Szczecin 2019: Dzień pełen emocji

Rozpoczęło się wielkie, żeglarskie, wyczekiwane przez wszystkich mieszkańców święto. Tegoroczne Dni Morza_Sail Szczecin, tak jak co roku, przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz turystów.

Zostań wolontariuszem na 44. FPFF

Chcesz uczestniczyć w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i mieć wpływ na to, by spotkanie twórców i miłośników polskiego kina przebiegało sprawnie? Zgłoś się na wolontariat w ramach tegorocznej edycji Festiwalu. Rozpoczęła się rekrutacja

DZIEŃ DZIECKA W KPRM Z UDZIAŁEM WSZYSTKICH SŁUŻB

Podczas Narodowego Dnia Dziecka zabawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie było końca. Naszych najmłodszych gości przywitaliśmy przy Alejach Ujazdowskich, w Łazienkach Królewskich, a także w parku Agrykola.

Pokazy koni i kuców w Bychawie

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w Ogólnopolskim Czempionacie Kuców oraz XIV Pokazie Użytkowania Koni i Kuców pt. „100 koni na 100-lecie Polski Niepodległej”. Spotkanie miało charakter ogólnopolski. Jego celem było upamiętnienie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polscy rycerze z medalami

W niedzielę w Serbii zakończyły się rycerskie mistrzostwa świata federacji HMB. Reprezentacja Polski zdobyła cztery srebrne medale i jeden brązowy w walkach indywidualnych. Miło jest nam poinformować, że dwa z nich przywieźli do Polski rycerze, których wyjazd wspierał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Żeglarskie wydarzenia i inicjatywy od teraz w jednym miejscu

5 maja Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim zainaugurowała sezon żeglarski 2019 oraz przedstawiła nowy projekt Sail Żeglarski Szczecin

#EUROPEJSKAmałoPOLSKA

Pod takim hasłem odbył się 2 maja na krakowskich Błoniach wielki piknik rodzinny zorganizowany przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z partnerami z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 15-lecia Polski w Unii Europejskiej.

W Wejherowie zagrali księża z samorządowcami

Na stadionie sportowym Gryfa 3 maja po raz czwarty odbył się mecz charytatywny w którym zmierzyli się księża z samorządowcami z powiatu wejherowskiego. Duchowni wygrali 7:5./Galeria zdjęć/

Rzeźba boga wód została uruchomiona na sezon letn

Cieszą dzieci i dorosłych, chłodzą odpoczywających i ozdabiają Gdańsk. Właśnie teraz, po zimowej przerwie, rusza sezon miejskich fontann i zdrojów

PIKNIK „EUROPA OTWARTA DLA WSZYSTKICH”

Obchody 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej odbyły się w Mucznym, w Bieszczadach. Rozpoczęły się oficjalną wizytą na Ukrainie i spotkaniem z przedstawicielami Obwodu Zakarpackiego, w którym uczestniczyli marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wicemarszałkowie – Ewa Draus i Piotr Pilch, a także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Uczestnicy wycieczki przeszli na Ukrainę w miejscu tymczasowej pieszej odprawy granicznej Wołosate-Łubnia. W obchodach udział wzięli również Małgorzata Jarosińska-Jedynak i Adam Hamryszczak, podsekretarze stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Premier Mateusz Morawiecki na Game Jam Square

Szef rządu wziął udział w wydarzeniu podczas którego spotkał się m.in. z programistami i influencerami. Wydarzenie to dedykowane jest twórcom gier, fanom gamingu oraz przedstawicielom biznesu. Ma na celu promowanie talentów i branży rozrywki elektronicznej. W tym roku odbywa się po raz pierwszy.

Otwarcie sezonu letniego na Wiśle

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia z wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu. Tradycyjnie ruszy statek do Serocka i darmowe rejsy. Nie zabraknie aktywności dla fanów ćwiczeń nad rzeką i koncertu.

„InterCamp 2022” odbędzie się w województwie kujawsko-pomorskim

Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Andrzej Rakowicz oraz Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego hm. Anna Nowosad i Komendant Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Jerzy Gębara podpisali dzisiaj list intencyjny w sprawie wspólnej organizacji międzynarodowego zlotu skautek i skautów.

Znamy zwycięzców konkursu „Śląskie w kapsule czasu”

Znamy już laureatów konkursu „Śląskie w kapsule czasu” ogłoszonego przez Śląski Urząd Wojewódzki. Wczoraj komisja konkursowa wybrała spośród zgłoszeń trzy artefakty. Kto zwyciężył? Co znajdzie w kapsule czasu ten, kto otworzy ją za 90 lat?

Gdynia - Kolosy za rok 2018

W piątek 8 marca o godzinie 11.00 po raz 21 w Gdyni rozpoczęły się Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,Żeglarzy i Alpinistów - Kolosy.

Laserowa Gdynia przywitała 2019 rok

Mimo zapowiedzi ,że nie będzie fajerwerków to jednak były. Ludzi też nie było za dużo. Rekord frekwencyjny z 2013 roku długo nie zostanie pobity./GALERIA ZDJĘĆ I FILM/

Śmieszny ludzik z Gdańska

W Gdańsku trwa cisza wyborcza i zakończy się 4 listopada o godz 21. Dla poprawy nastrojów przypominamy filmik z Jarmarku Dominikańskiego z 2013 roku.

XXII Zjazd ZHP Chorągwi Krakowskiej

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa – Pałacu Krzysztofory odbył się XXII Zjazd Zwyczajny Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej. Wziął w nim udział także wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy uhonorował odznaczeniami państwowymi druhny i druhów ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Jubileusz leśników w Kielcach

Obok siedziby nadleśnictwa odsłonięto obelisk upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości i jubileusz kieleckich leśników. Posadzony został także Dąb Pamięci. Na obelisku umieszczono napis: „Naszym Poprzednikom, którzy przez dziesięciolecia chronili i dbali o tutejsze lasy, gospodarując w nich dla dobra kraju, regionu, społeczeństwa i ochrony przyrody”.

Motocyklowy Rajd Piaśnicki 2018

Po raz pierwszy w niedzielę 9 września z Wejherowa do Piaśnicy przejechali motocykliści aby upamiętnić zbrodnie niemieckie na Narodzie Polskim. Pomysłodawcą i organizatorem rajdu był Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa Marcin Drewa./Galeria zdjęć i film/

Spektakl plenerowy "Remus" Oliwa ogród przy Muzeum Etnografii MN Gdańsk

W Oliwie w ogrodzie oddziału etnografii Muzeum Narodowego Gdańsk odbył się spektakl plenerowy "Remus".Spektakl został zaprezentowany w ramach projektu „Powrót Remusa .Scenariusz powstał na motywach powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”./Galeria zdjęć/

Zbliża się X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Znane są już filmy, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Jubileuszowa edycja zacznie się w sobotę, 29 września i potrwa do wtorku, 2 października.

Dłubali w Spychowie po raz dziewiąty

Od 7-11 sierpnia po raz dziewiąty w Spychowie dłubali jednopienne łodzie W tym czasie, mimo upałów, nad jezioro Spychowskie przyjechało sześć drużyn, których celem było wykonanie w kilka dni łodzi z topolowych pni.

Gdynia Aerobaltic Air Show 2018

Przez trzy dni od piątku do niedzieli na gdyńskiej plaży oraz na lotnisku Babie Doły mieszkańcy trójmiasta oraz turyści przebywający w Trójmieście mieli okazje oglądać dziesiątki samolotów w powietrzu i na ziemi.

POKAZY LOTNICZE W LASZKACH

15 sierpnia br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w Pikniku Lotniczym w Laszkach.

Kończy się Zlot 100-lecia ZHP. Jak wygląda działalność ZHP w 2018 roku?

Związek Harcerstwa Polskiego od 100 lat wychowuje pokolenia młodych, aktywnych obywateli. Metoda harcerska, niezmiennie, wyznacza kurs działaniom ZHP. Charakteryzuje się pozytywnym i indywidualnym podejściem do młodych ludzi, wzajemnością oddziaływań w grupie rówieśniczej, dobrowolnym dążeniem do realizacji założonych sobie celów, naturalnością i pośredniością w działaniu. Założenia te, razem ze słowami Przyrzeczenia Harcerskiego „Będę służył Bogu i Polsce”, były kluczowe również dla Zlotu ZHP Gdańsk 2018, który uroczyście zakończyły się 15 sierpnia o godz. 20.00 na Wyspie Sobieszewskiej.

Anglia zwycięzcą XI Festiwalu Pyromagic 2018

Wszystko, co dobre szybko się kończy. XI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2018 właśnie przeszedł do historii. Zwycięzcą jedenastej edycji festiwalu Pyromagic została firma Pyrotex Fireworx z Anglii.

To był wystrzałowy początek weekendu w Szczecinie

Za nami pierwszy dzień festiwalu sztucznych ogni Pyromagic 2018. Ekipy z Rumunii i Filipin pokazały, że w tym roku mamy do czynienia pirotechniką na najwyższym, światowym poziomie

Podsumowanie Pol’and’Rock Festival 2018

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie podsumowali działania zabezpieczające Pol’and’Rock Festival 2018

Otwarcie Zlotu ZHP na Wyspie Sobieszewskiej

Dziś (7 sierpnia )na Wyspie Sobieszewskiej rozpoczął się Zlot Związku Harcerstwa Polskiego „Gdańsk 2018”, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

SKRZYDLATE MAZURY

Przeloty nowoczesnych i zabytkowych samolotów, wodnopłaty lądujące na wodzie, akrobacje indywidualne i zespołowe w wykonaniu czołowych pilotów - to wszystko mogli obejrzeć widzowie 20. edycji pokazów Mazury AirShow, które odbyły się w dnia 4-5 sierpnia nad jeziorem Niegocin w Giżycku.

10 lat Hewelianum

W niedzielę 22 lipca od godziny 11.00 do 18.00 Centrum Hewelinum w Gdańsku świętowało swoje 10 urodziny. Bogaty program przy pięknej pogodzie zapewnił rozrywkę dla mieszkańców Gdańska oraz gości przebywających w mieście./Galeria zdjęć/

Po raz trzeci w Choczewie odbędzie się Bieg Pamięci „Tropem wyklętych Maks i Aldona”

Już w najbliższą sobotę 14 lipca na obiektach sportowych przy ul. Kusocińskiego 7 odbędzie się III edycja biegu "Tropem Wyklętych" Bieg odbywa się w 24 rocznice śmierci kapitana Antoniego Rymszy ps. "MAKS"

XX Światowy Zjazd Kaszubów w Luzinie

Kaszubi z całego świata przyjechali do Luzina w sobotę 7 lipca 2018 r na uroczysty jubileuszowy bo dwudziesty zjazd. Swoją obecnością zaszczycił ich prezydent Andrzej Duda. /Galeria zdjęć i film/

EDUKACYJNY RAJD MOTOCYKLOWY WYRUSZYŁ W TRASĘ

5 lipca wyruszył w trasę edukacyjny rajd motocyklowy organizowany w ramach inicjatyw, które na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości realizuje wojewoda podkarpacki.

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro! Zlot ZHP Gdańsk 2018

Hasło Zlotu 100-lecia ZHP pokazuje nam moc, jaką mają harcerki, harcerze, instruktorki i instruktorzy. Prawie 15 000 osób weźmie udział w największym harcerskim przedsięwzięciu ostatnich lat. Czeka na nich przygoda ukryta w sześciu modułach: Źródło, Dziedzictwo, Natura, Służba, Rozwój, Cywilizacja i Kalejdoskop. Ceremonie otwarcia i zamknięcia oraz Dzień Regionów będą kulminacją święta harcerstwa, jakim jest Zlot ZHP. Od 6 do 16 sierpnia 2018 roku harcerskie życie skoncentruje się na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Szczecin gospodarzem Światowych Dni Morza

W Szczecinie trwają Światowe Dni Morza 2018 – największe święto morskie Narodów Zjednoczonych. Po raz pierwszy odbywają się w Europie Środkowo-Wschodniej i po raz pierwszy w regionie Morza Bałtyckiego

XXIV Rajd Jurajskiego Hufca Podkrakowskiego Związku Harcerstwa Polskiego

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w zakończeniu XXIV Rajdu Jurajskiego Hufca Podkrakowskiego Związku Harcerstwa Polskiego. Jednym z głównych punktów uroczystości było przekazanie sztandaru 77 Drużynie Harcerskiej „Biedronka” im. AK z Krzęcina.

Leśnicy z całej Polski świętowali w Janowie Lubelskim

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w ogólnopolskich i regionalnych obchodach święta lasu w Janowie Lubelskim. Podczas wydarzenia odsłonięto pomnik leśników pomordowanych i poległych w walce o wolną Polskę

Bicie rekordu w tańczeniu poloneza w Lubelskiem

Pamiętam studniówkowego poloneza. Wszystkie polonezy, które się tańczy mają miejsce w takich uroczystych chwilach. Najbardziej zapadł mi w pamięci ten ostatni polonez, który tańczyliśmy z ambasadorami, którzy przyjechali na swoją misję na Lubelszczyznę.

Rodzinny Festyn w Parku Oruńskim

10 czerwca 2018 w Parku Oruńskim im. Emilii Hoene odbył się XX Wielki Festyn Rodzinny.Na festynie przy pięknej pogodzie bawili się mieszkańcy Oruni z dziećmi oraz mieszkańcy innych dzielnic Gdańska. Przygotowano wiele atrakcji jak przejażdżki końmi,wielki plac zabaw,koncerty ,konkursy czy stoiska ze smakołykami.

Ostatni dzień Dni Morza_Sail Szczecin 2018

Za nami trzeci, ostatni dzień tegorocznych Dni Morza. Widzieliśmy wspaniałą, kolorową i muzyczną paradę, próbowaliśmy smacznych potraw oraz wyszaleliśmy się w wesołym miasteczku. Jednym słowem bawiliśmy się świetnie!

Drugi dzień Dni Morza Sail_szczecin 2018 za nami

Ależ to była sobota, świetnie bawiliśmy się w Strefie Gym, czego dowodem jest nieoficjalne pobicie rekordu w tabacie, natomiast wieczorem wróciliśmy na chwilę do magicznych lat 80-tych i 90-tych, a to wszystko w otoczeniu pięknych żaglowców. Słoneczna pogoda dopisała, dzięki czemu imprezę w kulminacyjnym momencie odwiedziło70 tys osób!

Przyszłość zaczyna się dziś

7 czerwca w Olsztynie rozpoczął się II Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości z udziałem znanych osobistości i ciekawych prelegentów - przedsiębiorców, samorządowców, naukowców, przedstawicieli administracji i bankowości, którzy spotkali się w Centrum Konferencyjnym UWM, aby porozmawiać o przyszłości gospodarczej. Gościem specjalnym Kongresu był Guenter Verheugen były komisarz unijny, który mówił o wyzwaniach w kontekście Unii Europejskiej i Brexitu.

Pierwszy dzień Dni Morza_Sail Szczecin 2018 za nam

Przepiękny Sedov, bandera na maszcie Maciejewicza, zamki z piasku, wesołe miasteczka, żaglowce i niesamowite koncerty na zakończenie dnia. Od ilości atrakcji aż kręci się w głowie! Piątkowe wydarzenia rozpoczęły trzydniową zabawę nad Odrą, a pierwszego ani w kulminacyjnym momencie przy Wałach Chrobrego bawiło się blisko 50 tysięcy osób.

Piątkowa odsłona muzycznej strony Dni Morza

Mocnym muzycznym akcentem rozpoczęły się tegoroczne koncerty podczas Dni Morza. Energetyczna muzyka wprawiła w świetny nastrój odwiedzających szczecińskie nabrzeża i Wały Chrobrego i przygotowała ich na kolejne dni doskonałej zabawy.

Kręci mnie bezpieczeństwo na wodą – pow. braniewski

4 czerwca 2018 r. w porcie we Fromborku odbył się pokaz ratownictwa wodnego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzień Strażaka na puckim Rynku 2018.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się 30 maja na Starym Rynku. Wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali z rąk wicewojewody pomorskiego i Komendanta KW PSP Gdańsk awanse i odznaczenia. / Galeria zdjęć i film /

Marsz równości w Gdańsku

Dzisiaj 26 maja 2018 roku ulicami Gdańska przeszedł kolejny już marsz równości. Zobacz jak było rok temu./Galeria zdjęć i film/

Dzień Strażaka w Wejherowie

Uroczysty przebieg miało w tym roku święto strażaków powiatu wejherowskiego. Obecni byli min. poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk, wicewojewoda Mariusz Łuczyk oraz zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Socha.

Wielkie powodzenie Nocy Muzeów w Ministerstwie Sprawiedliwości

Wizyta w znanej z telewizji sali posiedzeń Komisji Weryfikacyjnej, zwiedzanie historycznych miejsc, kino plenerowe, przejazd więźniarką, niecodzienne pokazy – wyjątkowe atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczestników Nocy Muzeów.

Premier RP pożegnał „Dar Młodzieży"

Ta fregata pod pełnymi żaglami niech zachwyca was swoim pięknem, niech zachwyca cały świat – powiedział Premier RP Mateusz Morawiecki podczas pożegnania „Daru Młodzieży”, który dziś z portu w Gdyni wyruszył w „Rejs Niepodległości” dookoła świata. W uroczystości obok setek mieszkańców, rodzin, przyjaciół załogi uczestniczyli także m.in. wicepremier Piotr Gliński, minister Marek Gróbarczyk, wojewoda Dariusz Drelich i kpt. Zbigniew Sulatycki. Mszę św. koncelebrował metropolita gdański abp. Leszek Sławoj Głódź.

ORP Błyskawica wyjdzie w morze i odda świąteczny salut

Historyczny niszczyciel ORP Błyskawica w wyjątkowy sposób uświetni tegoroczne święto Marynarki Wojennej. Jego kulminacyjnym punktem będzie parada morsko-lotnicza, w której okręt ma wziąć udział. Według założeń Błyskawica wyjdzie w morze i odda świąteczny salut armatni. W ten sposób uczci setną rocznicę utworzenia Marynarki Wojennej i stulecie polskiej niepodległości.

Elbląg. Festyn służb mundurowych

11 maja o godzinie 12:00 na terenie Ośrodka Szkolenia Łączności Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Królewieckiej w Elblągu, odbył się coroczny festyn służb mundurowych.

Rycerskie potyczki na Zamku w Iłży

W miniony weekend, 5-6 maja br. na Zamku w Iłży odbywał się XXI Turniej Rycerski, który jest jednym z najbardziej znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności plenerowym festynem historycznym w kraju. Na zaproszenie władz miasta oraz organizatorów w XXI Turnieju Rycerski na Zamku w Iłży, w wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Uroczysta zmiana warty w Gdańsku

Jak co roku pomiędzy Złotą Bramą a Katownią w Gdańsku odbyła się uroczysta zmiana warty prowadzona przez Garnizon Gdański. Taka zmiana warty od pięciu już lat odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Błyskawiczna majówka w Gdyni

1 maja 2018 przed południem na nabrzeżu przed okrętem muzeum Błyskawica miała miejsce impreza pt. "Błyskawiczna majówka+ .

TUSK ARESZTOWANY PRZEZ POLICJĘ?

To tylko hapeening który miał miejsce w Warszwie podczas marszu KOD 7 maja 2016 roku. Obywatel który w proteście przeciwko wcześniejszej polityce rządu PO wyraził swój sprzeciw, został prawie natychmiast otoczony przez policję która uniemożliwiła mu ten pokojowy gest./Zobacz filmik/

Święto lotnictwa w regionie radomskim

W piątek, 20 kwietnia br. odbyły się uroczystości jubileuszowe Zespołu Akrobatycznego Orlik oraz święto 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Wziął w nich udział Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki.

Marsz Pingwinów za nami

Mimo niesprzyjającej pogody, wzięło w nim udział prawie sto osób, którym los pingwinów nie jest obojętny.

„Dar Młodzieży” po remoncie

Od grudnia był w stoczni, teraz wrócił na swoje stałe miejsce. „Dar Młodzieży” jest już po remoncie. Żaglowiec opuścił dziś gdyńską stocznię „Nauta” i przypłynął do nabrzeża Pomorskiego. Nie zostanie tam jednak na długo. Już w marcu popłynie w rejs szkoleniowy ze studentami z Belgii, a w maju wyruszy w wielki Rejs Niepodległości dookoła świata.

„Knudel” już na powierzchni

Zatonął prawie miesiąc temu, akcja jego wydobycia z dna gdyńskiej mariny trwała kilkanaście dni, ale w końcu się udało. Jacht „Knudel” jest już na powierzchni. Teraz zostanie wyciągnięty przez dźwig i wyremontowany. Według założeń właścicieli jeszcze tego lata ma wrócić na wodę.

Tłumy oglądających na Targach w Ostródzie

W Ostródzie po raz czwarty odbyły się Targi Mazury Agro Show, które połączone były z Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Targi odwiedzili minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Zbigniew Babalski. Obecny był również wojewoda Artur Chojecki.

Urodziny Heweliusza - wydarzenie plenerowe

28 stycznia każdego roku zieleniec naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego jest miejscem świętowania urodzin słynnego gdańskiego astronoma. Jana Heweliusza.

Coroczna wspólna kolęda u wojewody

Dziś do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przybyli kolędnicy z gminy Jabłonka, aby wspólnym kolędowaniem ogłosić radość z Narodzenia Pana.

Wigilijne przedpołudnie w Sopocie

W niedzielę 24 grudnia 2017 roku deszczowa i chłodna pogoda nie sprzyjała spacerom. Nielicznych jednak przechodniów bawiła magiczna karuzela./Zobacz film/

Mikołaje na motocyklach 2017

Już po raz 15 ulicami Trójmiasta przejechała kawalkada mikołajów na motocyklach .W tym roku start nastąpił z parkingu przy stadionie Energa Gdańsk a meta była na parkingu przy gdyńskim akwarium.

Znamy laureata Złotej Nitki 2017!

18 października br. odbyła się 24. gala najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego młodym projektantom. Zwyciężczynią tegorocznej Złotej Nitki została Karolina Mikołajczyk. Nagrodę główną – statuetkę Manequine oraz 30 tys. zł – wręczył mu, jeden z Jurorów Konkursu oraz dwukrotny zdobywca Złotej Nitki, Łukasz Jemioł.

20 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

W sobotę i niedzielę w centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo odbywały się jubileuszowe 20 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA 2017.

Święto Plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy

W Sopocie na terenie Grodziska w dniach 15-17 września 2017 miała miejsce impreza Święto Plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy.

Po raz XIII w Spychowie zabrzmiały myśliwskie rogi

Od 11do 12 sierpnia w Spychowie można było usłyszeć po raz kolejny zmagania sygnalistów myśliwskich z całego kraju. Był to już 13. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, którego organizatorami są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie.

Wojewoda otworzył rycerski turniej

Uroczysty orszak, na czele którego szedł wojewoda łódzki Zbigniew Rau, wykonująca zadania i kompetencje burmistrza miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk i dyrektor łęczyckiego muzeum Hanna Pawłowska, otworzył sobotni XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski. Za nimi podążali średniowieczni rycerze, damy dworu oraz artyści, którzy uświetnili przejście pochodu na Zamek Królewski w Łęczycy.

Gdynia AeroBaltic

W piątek 11 sierpnia i w sobotę 12 sierpnia w Gdyni odbyły się pokazy podniebnej akrobacji.Dwa dni pokazów zostały podzielone na dwa bloki popołudniowe i nocne.

Barwna parada zwieńczona rozdaniem nagród

Tego wydarzenia nie można było przegapić. Przez Szczecin przemaszerowała barwna parada załóg jednostek biorących udział w finale regat The Tall Ships Races 2017. W Teatrze Letnim rozdane zostały nagrody dla zwycięzców wyścigu

Jarmark pod "bykiem" w Gdańsku

Jarmark Dominikański jak co roku przyciąga tłumy mieszkańców, turystów i kolekcjonerów. W tym roku atrakcją była darmowa wyżerka pieczeni z byka. /Galeriia zdjęć/

TSR17 - List w butelce #4

To już oficjalne. Wielki finał regat The Tall Ships Races 2017 rozpoczęty, więc z czystym sumieniem możemy kontynuować zabawę! Wieczorem na scenie przy Wałach Chrobrego swoje nieprzeciętne umiejętności prezentował słynny Andrea Bocelli. Dzień zakończyliśmy natomiast efektownym pokazem sztucznych ogni. Działo się!

Świecino 2017 r. Rekonstrukcja bitwy!

W tym roku mija 555 lat od tego historycznego zwycięstwa Polaków nad Niemcami w 1462 roku. Na rekonstrukcję bitwy zjechali do Świecina miłośnicy historii i grupy rycerskie z całego kraju. Rekordowa była też widownia. /Galeria zdjęć i film/

List w butelce #2

Szczecińskie nabrzeże wypiękniało już widokiem jachtów i żaglowców, które przez cały dzień sukcesywnie wpływały do stolicy Pomorza Zachodniego. I choć do oficjalnego rozpoczęcia finału The Tall Ships Races pozostała jeszcze prawie doba, to można śmiało powiedzieć, że wielkie świętowanie zaczęło się już dziś.

Najwięksi wpływają do Szczecina

Są piękne, ogromne i już niebawem zawitają do naszego miasta. Przy nabrzeżach przycumują kolejne trzy jednostki, tym razem Klasy A: brazylijski Cisne Branco, Shabab Oman II oraz Dar Młodzieży.

Tajemnicze odkrycie pod płytą katowickiego Rynku.

Pod granitowymi płytami katowickiego rynku skrywa się charakterystyczne serce miasta, które znalazło odwzorowanie w logo miasta. To tylko jedna z tajemnic odkrytych właśnie na placu Centralnym w Katowicach. Kto chce zobaczyć więcej, musi stanąć w zaznaczonym miejscu i zrobić zdjęcie.

Wizyta pary książęcej Cambridge

Książę William i księżna Catherine rozpoczęli wizytę w Gdańsku. W Rębiechowie parę książęcą przywitał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich z żoną Małgorzatą. Z lotniska goście pojechali do Muzeum Stutthof, gdzie spotkali się z byłymi więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Dziewięćdziesiąte Urodziny Hymnu Polski

W niedzielę w Gdańsku przy Dworze Artusa mieszkańcy oraz goście przebywający w mieście wspólnie z chórem odśpiewali najsłynniejszą polską pieśń patriotyczną.

Wisłoujście 1628

W dniach 8-9 lipca 2017 r. w Twierdzy Wisłoujście odbył się festiwal historyczny zorganizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska . W inscenizacji bitwy pod Twierdzą Wisłoujście z roku 1628 wzięły udział grupy rekonstrukcyjne z całej Polski.

Piknik Militarny w Warszawie 6 lipca 2017 r

Na piknik przybyli nie tylko uczetnicy spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem, ale też mieszkańcy Warszawy a także minister Antoni Macierewicz który chetnie pozował do zdjęć i udzielał wywiadów./Galeria zdjęć i film/

Dni Morza w Gdyni 2017 r.

Po 1989 roku nie udało się wskrzesić Święta Morza w przedwojennym stylu. Udało się to dopiero w roku 2013. Od tego momentu Święto Morza w Gdyni organizowane jest co roku.Jednym z wydarzeń była Msza Święta w intencji ludzi morza - Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka oraz złożenie kwiatów pod Płytą Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki /Galeria zdjęć/

Można już szeptać w Oliwie

Dobra wiadomość dla zakochanych i posiadaczy wszelkich tajemnic: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła remont Grot Szeptów w Parku Oliwskim. Można szeptać

Dzień Jakuba w Wejherowie 2017

Bardzo hucznie obchodzone były coroczne urodziny miasta. /Galeria zdjęć/

Smocze łodzie na Motławie

Już po raz dziewiąty na Motławie odbyły się Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kulturalnych. Organizatorem regat było Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Fontanna na Placu Kaszubskim w Gdyni

W piątek wieczorem na Placu Kaszubskim została uruchomiona fontanna. Uruchomienie fontanny uświetnił występ zespołu Mira Art oraz spektakl światło i dźwięk

III Zlot Morsów w Helu

W sobotę 4 marca w Helu odbył się III Zlot Morsów.W tym dniu ponad 600 uczestników z różnych klubów z całej Polski przyjechało do Helu na zakończenie sezonu.

Bieg TROPEM WILCZYM 2017 Rumia

Około 400 osób z Rumi i okolic wystartowało w biegu Tropem Wilczym upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych/Galeria zdjęć/

Urodziny J.Heweliusza - widowisko plenerowe

Urodziny Heweliusza to plenerowe przedstawienie upamiętniające życie astronoma, gdańszczanina Jana Heweliusza .Związane jest to ze świętem Gdańskiej Nauki w dniach 28.01- 4.02.

Olsztynianka w światowym konkursie piękności

Niedawno olsztynianie byli dumni, gdy konkurs Miss Polonia 2016 wygrała nasza "krajanka" Izabella Krzan. Teraz fani jej urody mogą przyczynić się do jej zwycięstwa w konkursie Miss Universe.

Choczewo zaprasza na koncert

W sobotę 14 stycznia w budynku Urzędu Gminy odbędzie się niecodzienny koncert muzyki kresowej i rosyjskiej w wykonaniu studentek pierwszego roku; Malwiny Sarzyńskiej i Aleksandry Łasińskiej.

We Wrocławiu królują Krasnale !

Na wrocławskim rynku w tym roku tłok przed Świętami co niemiara. Tłumy ludzi i oblegane stragany , renifery oraz inne atrakcje! /Galeria zdjęć/

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

W Poznaniu Jarmark w tym roku skromny i mało ludzi. Być może niesprzyjająca aura jest tego powodem a może coś innego ? Za to można wysłać list do Świętego Mikołaja ! /Galerai zdjęć/

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dzierżoniowie

Trwa szał świątecznych zakupów i jarmarki są w modzie. Ten w Dzierżoniowie też ma dużo uroku./Galeria zdjęć/

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen w Wejherowie

W Wejherowie po raz pierwszy spotkali się miłośnicy kultowych postaci z filmu Georgea Lucasa. Wejherowski rynek pękał w szwach a Jakub Wejher zmieniła nawet swój wizerunek /zobacz galerię zdjęć/

Mikołajki w Wejherowie

Na wejherowskim rynku 6 grudnia dzieciaki miały dużo frajdy. Było spotkanie z bohaterami filmu „Kraina lodu” oraz Świętym Mikołajem./Galeria zdjęć/

Sopot - Bieg Mikołajów

W tym roku w niedzielę 4 grudnia odbył się po raz pierwszy Bieg Mikołajów. Sopot był jest jednym z 5 miast, w których odbył się taki bieg.

Hydropolis świętuje pierwsze urodziny

Hydropolis po 12 miesiącach działalności zapracowało na status jednej z najważniejszych atrakcji Wrocławia. Centrum wiedzy o wodzie odwiedziło już ponad ćwierć miliona gości.

Fashionable East 2016 zakończony

Finałowy pokaz Macieja Przybysza i poprzedzająca go kolekcja Jacob Birge Vision zamknęły trwający cztery dni Fashionable East 2016. Weekendowa gorączka modowa opanowała projektantów, modelki i mieszkańców

Jarmark Kaszubski z Wodeckim w tle!

W niedzielne popołudnie w Rumi odbył się XXIII Jarmark na który przybyły tłumy mieszkańców. Główną atrakcją był występ znakomitego wokalisty Zbigniewa Wodeckiego./Galeria zdjęć/

Piknik militarny w Lisewie

W strugach deszczu i błocie ale w radosnej atmosferze odbywał się piknik militarny zorganizowany przez Stowarzyszenie "Militarni Gniewino" /Galeria zdjęć/

Festyn w Wejherowie

W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim im. Majkowskiego odbył się festyn letni, który zgromadził tłumy mieszkańców miasta./Galeria zdjęć/

Pyromagic 2016 - Szczecin Music Live - muzyczna uczta

Tradycją stało się już, że pokazom fajerwerków PYROMAGIC towarzyszy wyjątkowa muzyczna oprawa. Już po raz czwarty niebanalne dźwięki Szczecin Music Live uświetnią dwa sierpniowe wieczory podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni. Zapraszamy na koncerty 12 i 13 sierpnia!

W Spychowie dłubali łodzie

W sobotę 9 lipca zakończyła się siódma edycja warsztatów historyczno-ekologicznych „Święto Mazurskiej Dłubanki” organizowanych przez Nadleśnictwo Spychowo. Są to jedyne tego typu warsztaty wykonywania tradycyjnych łodzi jednopiennych w Polsce, na które każdego roku coraz liczniej przybywają uczestnicy z całego kraju.

XX, Jubileuszowy i wyjątkowy Baltic Sail Gdańsk 2016!

Pod wieloma względami był to rekordowy zlot: liczby jednostek, ilości uczestników, rozmaitości atrakcji. Podczas Festiwalu Szanty Pod Żurawiem został ustanowiony oficjalny Rekord Polski w najdłuższym, zbiorowym wykonaniu szanty „Morskie Opowieści”

Rekonstrukcja Historyczna w Wejherowie

W dniach 24-26 czerwca przyjechali do Wejherowa rekonstruktorzy. W sobotę na Placu Wejhera pojawili się w okazałych strojach. /Galeria zdjęć/

Festyn Kultury Kaszubskiej i Religijnej w Gościcinie

W niedzielę 26 czerwca na terenie parafii w Gościcinie odbył się festyn na który przybyły tłumy mieszkańców. Organizatorem był proboszcz Ks. Kanonik Stanisław Bach oraz oddział gościciński Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego /Galeria zdjęć/

Kościuszko w narodowych barwach

Jak każdy szanujący historię Polski wie, Tadeusz Kościuszko ostatnie lata życia spędził w Szwajcarii. Nie ma jednak wątpliwości, że jutro będzie kibicował reprezentacji Polski

WYPŁYNIĘCIE: Aleksander von Humboldt II w Szczecinie!

Załoga żaglowca Aleksander von Humboldt II planuje wypłynąć ze Szczecina, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dzisiaj (21 czerwca) około godziny 22.00.

European Cycling Challenge 2016

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) - ECC2016 odbywa się między zespołami miast złożonymi z rowerzystów. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach 1-31 maja.

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 - Dni Morza za nami

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 przechodzą do historii. Przez trzy dni przez teren imprezy przewinęło się 125 tysięcy osób. Żaglowce powoli opuszczają nasze miasto

Harcerski Festyn Sportowo-Rodzinny w Redzie

W niedzielę 5 czerwca na terenie parafii Św. Wojciecha organizowaliśmy pierwszy Harcerski Festyn Sportowo-Rodzinny w Redzie. Pogoda była piękna, zabawa przednia, a humory jeszcze lepsze. Całe rodziny brały udział w konkurencjach sportowych i występach artystycznych. Można było się sprawdzić miedzy innymi w biegu z jajkiem na łyżce, skoku w dal, biegu trójnogów czy skoku w workach/Galeria zdjęć/

Morski weekend w Szczecinie

Już w ten weekend Szczecin po raz kolejny stanie się żeglarską stolicą Polski, a może nawet i Europy! Wszystko za sprawą Dni Morza, które w dniach 10-12 czerwca odbędą się między innymi na szczecińskich Wałach Chrobrego oraz nadodrzańskich nabrzeżach i bulwarach!

Tajski Festiwal

Pokaz regionalnych tańców tajskich pokazy kulinarne, takie atrakcje odbyły się na Małym Rynku w Krakowie w dniach 4-5 czerwca. W programie znalazły się między innymi masaż tajski, pokazy rękodzieła występy oraz teatr lalek.

Olsztyńscy leśnicy na Dniu Dziecka

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z okazji Dnia Dziecka olsztyńscy leśnicy przygotowali dla najmłodszych wiele leśnych atrakcji.

Parada Smoków w Krakowie

Przez cały weekend, 4-5 czerwca uczestniczyć można było w wielkim Rodzinnym Smoczym Pikniku usytuowanym na Bulwarach Wiślanych.

Aplikacja do organizacji w Polsce XXV Światowego Jamboree Skautowego 2023 przyjęta przez Światowe Biuro Skautowe

Światowa Organizacja Ruchu Skautowego (WOSM) potwierdziła złożenie przez ZHP oficjalnej aplikacji do organizacji w Polsce Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r.Dokument aplikacyjny, tzw. „Technical Report” wysłany został 30 maja br. do Światowego Biura Skautowego. W aplikacji ZHP przekazuje najistotniejsze informacje o proponowanym programie wydarzenia, założeniach edukacyjnych, lokalizacji jamboree, zapleczu technicznym i transportowym. Jamboree zaplanowane zostało dla 40.000 uczestników z 160 krajów świata na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Historyczny sukces Leśnej Braci

Sygnaliści z zespołu „Leśna Brać” przy Nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo pierwszy raz w historii zdobyli Róg Wojskiego stając się Mistrzami Polski.

Lajkonik przemierzył Kraków, a krakowscy flisacy zmierzyli się z Tatarami

2 czerwca orszak Lajkonika przeszedł ulicami Krakowa. Tegoroczny pochód był wyjątkowy, ponieważ Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Balet Dworski Cracovia Danza przygotowały nową oprawę widowiska. Nowe były też stroje, w których pojawili się Tatarzy.

Kolorowa parada rozpocznie 27. Dni Łazarza

Wezmą w niej udział uczniowie łazarskich szkół, zaproszeni goście, fantazyjnie przystrojone zabytkowe samochody i orkiestra dęta. Stałą trasą przez ulicę Głogowską wyruszy Parada Łazarska, rozpoczynając 27. Dni Łazarza.

Drugi Aerofestiwal już za nami

W niedzielę zakończyła się największa w Polsce impreza lotnicza - Aerofestival. W czasie dwudniowych pokazów zaprezentowano 50 maszyn, które w powietrzu wylatały łącznie 720 minut. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze w Poznaniu to nie tylko występy grup akrobatycznych i solistów, organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji, dostępnych na terenie lotniska. Rodzinny piknik uświetniły ekspozycje grup rekonstrukcyjnych, wystawa sprzętu lotniczego oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych.

Dzieci opanowały Rymanów!

Już po raz drugi Uzdrowisko Rymanów-Zdrój gościło dzieci z całego Podkarpacia na największej w regionie plenerowej imprezie. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Władysław Ortyl. Moc atrakcji dla najmłodszych sprawił, że Rymanów stał się Podkarpacką Stolicą Dzieci. I o to chodziło!

SKARBOWCY WALCZĄ O PUCHAR

Kilkuset skarbowców z całej Polski rozpoczęło w Toruniu zmagania sportowe o Puchar Ministra Finansów. 27-28 maja Toruń jest miejscem w XV Mistrzostw Polski Skarbowców. To impreza sportowo-integracyjna dla pracowników urzędów i izb skarbowych z całej Polski, której organizatorem jest Zarząd Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II.

Stutysięczny gość w Hydropolis

Od grudniowego otwarcia centrum wiedzy o wodzie cieszy się rosnącą popularnością. W poniedziałkowy poranek w Hydropolis pojawił się stutysięczny gość. Jubileuszową zwiedzającą była Aleksandra Łuczak, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Brzegu.

Smocze łodzie na Motławie - muzealnicy wiosłują

21 maja na Motławie w Gdańsku odbyły się Regaty Trójmiejskich Instytucji Kultury Smocze Łodzie 2016.Na starcie stanęło 8 załóg reprezentujących Archiwum Państwowe w Gdańsku ,Muzeum Archeologiczne w Gdańsku,Europejskie Centrum Solidarności,Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej ,Muzeum Historyczne Miasta Gdańska,Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku które było organizatorem tych zawodów.

Święto Morza ze śledziem w tle

W tym roku Święto Morza w Gdyni będzie krótkie, ale bardzo intensywne. Pierwszy wakacyjny weekend, 24-26 czerwca, obfitował będzie w najróżniejsze wydarzenia. Pokazy na wodzie, zwiedzania okrętów i statków, bezpłatne rejsy jachtami, prawdziwy chrzest morski, a nawet festyn kulinarny ze śledziem w tle - te i inne atrakcje znalazły się w programie tegorocznej czwartej już edycji. Muzycznym akcentem będzie koncert głównej gwiazdy powitania lata - NNEKI, na malowniczej plaży Śródmieście. Program wydarzenia poznaliśmy na konferencji prasowej 19 maja, która odbyła się na pokładzie statku badawczego Akademii Morskiej Horyzont II.

21 maja w Gdańsku – dzień pod znakiem manifestacji

Zmniejszyła się – nieznacznie – liczba grup, które chcą manifestować w centrum Gdańska w dniu 21 maja. Pikietę na Długim Targu (obok Fontanny Neptuna) odwołała osoba prywatna, która wcześniej zgłosiła ją w magistracie. Aktualnych pozostaje nadal 14 demonstracji.

Rosyjska para Dimitrij Żarkow-Olga Kulikowa Mistrzami Europy w Tańcach Standardowych

Faworyci potwierdzili dominację na europejskich i światowych parkietach. W wypełnionej kibicami Hali Stulecia nie zostawili swoim rywalom wątpliwości, kto był tego wieczoru najlepszy. Za każdy turniejowy taniec – walc wiedeński, angielski, tango, fokstrota i quickstepa otrzymali od sędziów najwyższe noty.

XII Dni Izraela w Krakowie

Od 14 do 22 maja w Krakowie potrwają XII Dni Izraela. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dni Izraela oraz Bliskowschodnie Koło Naukowe działające przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego ma na celu przybliżenie mieszkańcom Krakowa izraelską mieszankę kultur - żydowskiej, arabskiej, druzyjskiej i wielu innych.

Dawno temu w Jastarni.

Już po raz kolejny Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie Jastarnia zorganizowało festyn "Dawno temu w Jastarni". Turyści którzy przyjechali na długo majowy weekend mogli zobaczyć jak dawniej rybacy łowili łososie laskornem czyli ciągnęli sieć z morza do brzegu.

Święto flagi w Bydgoszczy

2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

Dzień Flagi w Poznaniu

Z okazji Dnia Flagi pracownicy Urzędu Miasta Poznania rozdali na Starym Rynku 1000 biało-czerwonych flag. Dostali je wszyscy mieszkańcy, jak i turyści obecni w południe pod Ratuszem.

Święto miasta za nami, Opole dziękuje wszystkim za udział!

Tłumy mieszkańców całymi rodzinami świetnie bawiły się podczas Dni Opola. Mieszkańcy obecni byli wszędzie tam, gdzie coś się działo. A atrakcji naprawdę było mnóstwo, co najlepiej zaobserwować na zdjęciach z naszej galerii.

W Dworze Artusa został w minioną niedzielę, 24 kwietnia zawarty II pokój toruński – po raz drugi.

Tym razem była to jednak inscenizacja historyczna, przygotowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia i Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w ramach trwającego Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Fontanna Neptuna tryśnie wodą już w poniedziałek!

Każdego roku, na przełomie kwietnia i maja swoją pracę rozpoczynają gdańskie fontanny. Zgodnie z tradycją to Król Mórz daje pozostałym fontannom sygnał do uruchomienia

Ułani przemaszerują ulicami Poznania!

Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie, capstrzyk, czyli przemarsz oddziałów ulicami miasta, a na koniec rodzinny piknik na Cytadeli. Wszystko to odbędzie się w ramach Dni Ułana. 22 kwietnia rozpocznie się święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Tłumy na Pyrkonie. Fani fantastyki opanowali Poznań

Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie przeżywały prawdziwe oblężenie. Festiwal przyciągnął kilkadziesiąt tysięcy osób, a na ulicach Poznania można było spotkać najrozmaitsze stwory.

Ulubione targi kielczan rozpoczęte

W Targach Kielce trwa kolejny wystawowy weekend. Już po raz dwudziesty trzeci w halach przy ulicy Zakładowej możemy zapoznać się z pełną ofertą firm budowlanych, porozmawiać z ekspertami z zakresu wystroju wnętrz i aranżacji ogrodu. Wszystko to w ramach odbywających się targów Dom, Ogród i Ty, Salon Kamienia, a także międzynarodowych targów Home&Garden.

Niedziela w paski – pasiasty event w łódzkim ZOO.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zebry, łódzkie ZOO zaprasza 17.04.2016 na imprezę pt. NIEDZIELA W PASKI.

19. Przygodowy Rajd na Orientację "Tropiciel"

Już niebawem kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością Przygodowego Rajdu na Orientację "Tropiciel". Trwają zapisy dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział i zmierzyć się z zadaniami na trasach o różnych stopniach długości i trudności. Co ważne, im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższa opłata startowa, warto się zatem decydować już teraz.

Święto Rękawki – bogowie i ludzie na kopcu Krakusa

Pod kopcem Krakusa odbyło się Święto Rękawki, na którym mozna było zapoznać się z tradycjami pogańskich obrzędów. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Bogowie i ludzie - panteon bogów słowiańskich”.

Emaus na Zwierzyńcu w Krakowie

Emaus to jedna z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich tradycji. W Wielkanocny Poniedziałek kolorowy jarmark wzdłuż ulicy Kościuszki, u stóp klasztoru sióstr Norbertanek, znów przyciągnął tłumy zwiedzających.

Pyrkon 2016: najbardziej fantastyczna impreza w Polsce już 8 kwietnia!

Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami, cosplaye, koncerty, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy - tak zapowiada się Pyrkon 2016, czyli najbardziej rozpoznawalny w Polsce festiwal fantastyki. Wydarzenie potrwa od 8 do 10 kwietnia.

Intel Extreme Masters Katowice 2016

ESL zorganizowało największe wydarzenie e-sportowe w historii - finały 10. sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach przyciągnęły 34 miliony unikalnych widzów, a transmisja została uruchomiona ponad 86 milionów razy. Najchętniej oglądany turniej ESL był transmitowany w 26 językach na 14 platformach. W Spodku przez trzy dni pojawiło się 113 tysięcy osób.

Wings for Life w maju w Poznaniu!

- Setki tysięcy osób w 34 miastach na świecie, startują dokładnie w tym samym momencie i nikt nie wie, jak daleko zdoła dobiec, zanim dogoni go meta - przekonuje Colin Jackson, dyrektor sportowy biegu Wings for Life. Polska edycja charytatywnego wyścigu po raz trzeci będzie miała miejsce w Poznaniu. 8 maja Wings for Life wystartuje znad Jeziora Maltańskiego, a za kierownicą Samochodu Pościgowego zasiądzie Adam Małysz.

Choczewo zaprasza na bieg Tropem Wyklętych

W 22-gą rocznicę śmierci legendarnego kapitana Antoniego Rymszy odbędzie się bieg Tropem Wyklętych "Maks i Aldona"

Festiwal Świętego Patryka uświetnił obchody narodowego święta Irlandii w Polsce

17 marca organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka uświetnił obchody narodowego święta Irlandii w Polsce.

Wybierz się na Targi Wielkanocne

Ponad 60. kupców reprezentujących Kraków, Małopolskę a także inne części Polski bierze udział w tegorocznej edycji Targów Wielkanocnych, które rozpoczeły się w piątek, 18 marca i potrwają do Lanego Poniedziałku. Organizatorami Targów są: Urząd Miasta Krakowa, Krakowska Kongregacja Kupiecka i firma Artim.

Pierwszy Dzień Wiosny tuż tuż

Słońce daje nam ostatnio znać, że wiosna coraz bliżej. Zgodnie z wrocławską tradycją, najlepiej powitać ją w sercu miasta, nad Odrą, czyli na Wyspie Słodowej

Życie bez ograniczeń - Nick Vujicic w TAURON Arenie Kraków

Nick Vujicic – obecnie największy mówca motywacyjny na świecie, będzie główną gwiazdą kongresu "Życie bez ograniczeń", który 1 października 2016 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W programie wydarzenia oprócz prelekcji światowej klasy liderów znajdą się także występy artystyczne.

Morsy nie dały się Warcie

Morsy pokonały wpław Wartę. Z zimnem i silnym nurtem rzeki zmierzyło się kilkudziesięciu śmiałków. Organizowane przez Stowarzyszenie Morsy Swarzędz III Przepływanie Warty odbyło się pod hasłem "Warta przyjazna morsom."

Kaziukowe smaki w MCK „Zawarcie”

12 marca odbędzie się kolejna odsłona Kaziuków. Tym razem organizatorzy zapraszają na jarmark wileński oraz koncert polskiego zespołu z Jaszun.

II Zlot Morsów w Helu

W sobotę 5 marca w Helu odbył się II Zlot Morsów .Organizatorem tej imprezy były Helskie Morsy Cold Water. Z całej Polski przybyło ponad 300 morsów . Gościem specjalnym był Zbigniew Falkowski. Ice Lord, który w zeszłym roku pobił rekord Guinnessa w lodowej kąpieli. /Galeria zdjęć/

Uroczyste otwarcie ronda Żołnierzy Wyklętych w Wejherowie

W samo południe 1 marca nastąpiło poświęcenie i otwarcie nowego ronda u zbiegu ulic Krasińskiego, Derdowskiego i Nadrzecznej./Zobacz galerię zdjęć i film/

Poznań - Za tydzień "Kaziuki"!

Już za tydzień rozpoczynają się "Kaziuki". Doroczne spotkanie z kulturą kresową otworzy wystawa w Urzędzie Wojewódzkim z cyklu "Kresy w fotografii Wielkopolan". Głównym punktem wydarzenia będzie jednak jak zawsze Kiermasz Kaziukowy, który rozpocznie się w niedzielę, 6 marca o godz. 11.30.

Człowiek legenda ambasadorem Hydropolis

Pierwszy człowiek, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi, został ambasadorem Hydropolis. Don Walsh odwiedził wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, zobaczył replikę batyskafu Trieste, którym 56 lat temu eksplorował Głębie Challengera i spotkał się z wrocławianami

Marcin Gortat ojcem chrzestnym żyrafka z Warszawy

Marcin Gortat zostaje ojcem chrzestnym małego żyrafka! Historia zwierzaka, który dzielenie walczył z chorobą, dotarła nawet za ocean. Sportowiec odwiedzi swojego „chrześniaka” późną wiosną, po zakończeniu rozgrywek w NBA. Wtedy także odbędzie się uroczystość z udziałem obu Gortatów.

Mistrzowie lotów na motocyklach wracają do Krakowa

W 2015 roku bilety na krakowską rundę Mistrzostw Świata w Freestyle Motocrossie wyprzedały się już na sześć tygodni przed zawodami, dlatego też w 2016 r. Diverse NIGHT of the JUMPs wraca do Grodu Kraka.

Walentynkowy koncert w Redzie

Dzisiaj z okazji Walentynek w MDM "Fabryka Kultury w Redzie odbył się koncert zespołu Farba.Wstęp był wolny ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc były wydawane wcześniej wejściówki. /Galeria zdjęć/

Romantyczna przejażdżka wyjątkowym tramwajem

Już tradycyjnie z okazji święta zakochanych gdański ZKM zaprasza na przejażdżkę zabytkowym tramwajem walentynkowym.

Kraina Lodu – największe przeboje Disneya zabrzmiały w TAURON Arenie

„Jestem cholernie dumny, że mogę być bałwankiem!” – powiedział po swoim piątkowym (5 lutego) występie Czesław Mozil, odtwórca roli Olafa w polskiej wersji „Krainy Lodu” Chrisa Bucka i Jennifer Lee. W specjalnym pokazie megahitu The Walt Disney Animation Studios z muzyką na żywo – jednym z pierwszych na świecie wykonaniu wersji koncertowej z orkiestrą, solistami i chórem na żywo oraz pierwszym wydarzeniu związanym ze zbliżającym się 9. Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie – uczestniczyło prawie siedem tysięcy widzów!

Do jedzenia, gotowi, start! Mistrzostwa "Pączkożerców" za nami

Piotr Grzelczyk zwyciężył w XII Mistrzostwach "Pączkożerców" organizowanych przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu oraz Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą. Konkurencja polega na jak najszybszym zjedzeniu, bez popijania, 10 pączków. Zwycięzcy udało się tego dokonać dokładnie w 6 minut i 5 sekund.

Gdański Żuraw znowu w grze!

„Quadropolis” to gra, podczas której gracze wcielają się w rolę burmistrza nowoczesnego miasta: ustalają jego strategię rozwoju w oparciu o potrzeby mieszkańców i próbują pokonać konkurencję, zlecając architektom konstrukcję różnych budynków

Po raz pierwszy wystąpi w Polsce legenda World Music Anoushka Shankar

Występowała z filharmonikami berlińskimi, nowojorskimi, z LA, Bonn, Lipska. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy. Zdobyła mnóstwo nagród, wyróżnień, rzesze wielbicieli. Aż trudno uwierzyć, że po raz pierwszy w naszym kraju pojawi się legenda współczesnej muzyki świata, bez wątpienia najsłynniejsza dziś artystka Indii, Anoushka Shankar.

IV Festiwal Serc

W niedzielę 24 stycznia br. w kościele pw. Chrystusa Króla w Wejherowie odbyło się już IV Charytatywne Kolędowania „Festiwal Serc”. /Zobacz Galerię zdjęć/

Dar Młodzieży jeszcze młodszy po remoncie

Dwa i pół miesiąca trwały prace remontowo-modernizacyjne na „Darze Młodzieży" w Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta". Po 33 latach eksploatacji żaglowiec poddano gruntownej przebudowie.

XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” - Rzeszów 2016

Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Teatr „Maska” w Rzeszowie zapraszają do udziału w XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” - Rzeszów 2016, który odbędzie się w dniach 26 – 28 maja 2016 r. w Rzeszowie.

Zaplanuj ślub w jeden dzień! Targi Ślubne na MTP

Blisko 300 wystawców, najnowsze trendy w branży i tysiące zwiedzających. Przez całą niedzielę. 17 stycznia, w Pawilonie nr 3 na MTP trwać będą Targi Ślubne. Jest to już 11 edycja tego największego wydarzenia branży ślubnej w Wielkopolsce.

Kosmiczna kariera gdańskich mebli

Dopiero co zagrały w najnowszym filmie o agencie 007, a już rozpytują o nie kolejni filmowi producenci. Niewykluczone, że gdańskie meble pojawią się w… kolejnych Gwiezdnych Wojnach.

PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ IMPREZY SYLWESTROWEJ NA WROCŁAWSKIM RYNKU

W sylwestrową noc podczas koncertu przez wrocławski rynek i plac Solny przewinęło się ponad 200 000 osób z całego świata. Zgłoszeń jakie otrzymały służby było znacznie mniej niż w ubiegłym roku, był to bardzo spokojny sylwester

Huczne powitanie Nowego Roku w Gdyni

Mroźna aura nie przeszkodziła w szampańskim i hucznym powitaniu Nowego Roku 2016 w Gdyni. Na Skwerze Kościuszki wystąpili bracia Cugowscy wraz z ojcem i Tymon Tymański, a zabawę poprowadził nieobliczalny, pozytywnie zakręcony Konjo. Przez teren imprezy, w trakcie całego wieczoru przewinęło się około 15000 osób. Było bezpiecznie - w okoilicach sceny nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

Kielczanie powitali Nowy Rok „Pod Gwiazdami”

Ostatni dzień 2015 roku, scena na Rynku w Kielcach i tradycyjny „Sylwester pod Gwiazdami”. Jak nie skorzystać z zaproszenia na tę największą imprezę plenerową w województwie świętokrzyskim? Dla prawdziwych imprezowiczów ani chłód, ani późna pora nie są przeszkodą, a jeśli jeszcze można powitać Nowy Rok wspólnie z innymi, to po prostu trzeba tu być.

Sylwester w Białymstoku

Białostocki Ośrodek Kultury, który co roku organizuje miejskiego sylwestra oraz prezydent Tadeusz Truskolaski zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do wspólnej zabawy. W ten szczególny wieczór nastąpi zmiana w organizacji ruchu

Galowy Koncert Sylwestrowy w Rzeszowie

Na ostatnią noc roku Urząd Miasta Rzeszowa wraz z rzeszowską Estradą przygotowują tradycyjną, huczną imprezę plenerową. W tym roku proponujemy mieszkańcom Rzeszowa specjalny "Galowy Koncert Sylwestrowy" na rzeszowskim Rynku.

Fajerwerki: policjanci i strażnicy miejscy apelują o ostrożność!

Noc sylwestrowa i Nowy Rok to oczywiście także fajerwerki. Jak jednak ich używać, by ta widowiskowa zabawa była bezpieczna? Strażnicy miejscy i policjanci od kilku lat spotykają się pod koniec roku z dziećmi i młodzieżą, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa.

Sylwester: lasery zamiast fajerwerków

Największe muzyczne spotkanie Sylwestrowe w Polsce już dziś na Rynku Głównym w Krakowie. Tak jak w roku ubiegłym zamiast fajerwerków, o północy będzie można podziwiać specjalnie przygotowany pokaz laserów oraz wyjątkowe wizualizacje.

FUNtastyczna zabawa na Sylwestrze w Krakowie!

Już dziś (31 grudnia, czwartek) Rynek Główny w Krakowie będzie miejscem nieograniczonego funu! Najwięksi polscy artyści, ulubieńcy publiczności sprawią, że krakowski Sylwester przejdzie do historii. Muzyczna scena połączy ludzi i nie zatrzyma się ani na chwilę. O północy życzenia mieszkańcom i gościom złoży Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

"Kiedy Gdynia czadu daje, cały świat na głowie staje"

Przeboje zespołu Bracia, Tymona Tymańskiego a także Budki Suflera, The Beatles czy Davida Bowiego wybrzmią podczas zabawy sylwestrowej w Gdyni. Powitanie Nowego Roku na Skwerze Kościuszki poprowadzi Paweł „Konjo” Konnak. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00, tuż przed północą życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Sylwester – zmiany w organizacji ruchu

W związku z imprezą sylwestrową na Rynku Głównym przewidziane są zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum Krakowa.

Przygotowania do sylwestrowej zabawy w Bydgoszczy

Podczas Świąt Bożego Narodzenia artyści, którzy wystąpią na sylwestrowej scenie, nie odpoczywali. Pierwszy i drugi dzień świąt upłynął pod znakiem prób i treningów.

Tanecznym krokiem w Nowy Rok

W rytmie swinga Poznaniacy powitają nowy, 2016 rok. Plac Wolności zamieni się w taneczny parkiet, rozkołysany hitami w stylu swing. Gorącą atmosferę podgrzewać będą znani i lubiani polscy artyści estradowi.

Sylwester pod Gwiazdami w Kielcach

Kielczanie, którzy nie zaplanowali jeszcze, gdzie spędzą noc sylwestrową mogą powitać Nowy Rok na Rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami". Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00 konkursami z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół RED LIPS, znany z takich piosenek, jak: "To co nam", "Kochaj i Żyj". Koncert zespołu RED LIPS rozpocznie się o. godz. 23.00.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015 z największym karaoke świata - wprost z serca Katowic

Po raz dziewiąty w historii Sylwestrowa Moc Przebojów zabrzmi setką najnowszych i starych przebojów, rozbłyśnie feerią dyskotekowych świateł i zaleje widzów doskonałym dźwiękiem. Po raz pierwszy wprost z serca Katowic z placu Honorowego pod symbolem miasta – Spodkiem, wystąpią artyści, których wielkie przeboje będzie mógł zaśpiewać każdy na placu i przed telewizorem – bo w tym roku zaprosimy widzów na największe karaoke na świecie!

Noworoczne życzenia pod neonem w Łodzi

Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz zespół Black Radio zapraszają wszystkich łodzian po świętach, w dniach 28-31 grudnia, w godz. 17:00 a 19:00 na ul. Piotrkowską (przy al. Mickiewicza) pod napis świetlny „Kocham Łódź”.

Podsumowanie jarmarku świątecznego na ul. Piotrkowskiej

Po ubiegłorocznym sukcesie jarmarku świątecznego łodzianie kolejny raz mogli poczuć wspaniałą atmosferę świąt na ulicy Piotrkowskiej. Tegoroczna edycja jarmarku została wzbogacona o dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące. Odwiedzający mogli pojeździć na łyżwach, pozjeżdżać ze stoku saneczkarskiego i powirować na karuzeli weneckiej.

Spotkanie wigilijne z przedstawicielami mediów

Przedstawicieli kieleckich mediów podjęli na świątecznym spotkaniu w ratuszu prezydent Kielc wraz z zastępcami, przewodnicząca Rady Miasta oraz skarbnik miasta.

W Poznaniu Żłóbek już gotowy!

27 metrów głębokości, 14 metrów szerokości i 16,5 metra wysokości - to wymiary franciszkańskiego żłóbka przy pl. Bernardyńskim.

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

Wędliny, sery, wędzone ryby, pierogi, chleby na zakwasie prosto od regionalnych producentów. Wszystko to można znaleźć na kieleckim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na Placu Artystów poza jedzeniem znajdziemy również mnóstwo świątecznych dekoracji, bombek oraz stroików. Przedsiębiorcy z różnych części Polski nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Zobacz Żywą Szopkę u Franciszkanów

Każdy kto spędza Święta Bożego Narodzenia w Krakowie z pewnością nie wyobraża ich sobie bez Żywej Szopki, przygotowywanej przez braci franciszkanów. Tak samo będzie w tym roku – od 24 do 26 grudnia (czwartek – sobota) zapraszamy na ul. Franciszkańską 4, by zobaczyć Maryję i Józefa z małym Jezusem, pastuszków i żywe zwierzęta: lamy, osiołka, kucyka, owce i kozy.

Na Śródce są już anioły!

Anioł na Bydgoskiej ma wesołe, pasiaste skarpetki. Ten przed muralem pozuje dostojenie na tle okazałej choinki. A jeszcze inne zapraszają do kościoła, kawiarni czy szkoły. Śródkę ponownie przed Bożym Narodzeniem opanowały anioły.

Kraków dla milczących aniołów

We wtorek (22 grudnia) w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert dobroczynny dla Milczących Aniołów. Cały dochód z zakupu biletów – cegiełek przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom chorym na Zespół Retta. Zagrają: Sinfonietta Cracovia, Grzegorz Majzel i zespół Inacy, który zagra najpiękniejsze polskie kolędy w nowych aranżacjach. Na koncert zapraszają: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta Piotr Wójcik i Radna Katarzyna Pabian.

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza na Placu Artystów potrwa do 23 grudnia br. W godzinach 09.00 -18.00 będzie okazja do zakupu różnorodnych towarów

Laureat „The Voice of Poland” z wizytą w ratuszu

Student bydgoskiej Akademii Muzycznej wygrał tegoroczną edycję programu telewizyjnego typu talent show emitowanego w TVP2. Celem programu jest odkrycie wokalnych talentów uczestników.

Gorzów odwiedził najprawdziwszy Św. Mikołaj z Laponii

Ten najprawdziwszy, najukochańszy i uwielbiany przez dzieci - Św. Mikołaj prosto z Laponii - odwiedził najmłodszych mieszkańców Gorzowa. Okazją do spotkania był oczywiście Jarmark Świąteczny.

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Leśnicy

Świąteczne stragany z Saksonii i Dolnego Śląska stanęły na tarasach CK „Zamek” w Leśnicy. Cały jarmark potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy to koszt 25 milionów złotych, jednak 75 procent środków pochodzi z dotacji Unii Europejskiej. Planowano otwarcie na sierpień 2014 jednak po wielu perypetiach z koncepcją ekspozycji, ostatecznie otwarto ją na razie nieoficjalnie 17 grudnia 2015.

Gdańska Wigilia

Coroczna Wigilia gdańszczan odbędzie się na Długim Targu, gdzie przy akompaniamencie carillonu świąteczny stół nakryją kolędnicy. Żywa szopka z Marią i Józefem, chórem pasterzy oraz aniołami będzie stanowić piękną oprawę dla bożonarodzeniowych życzeń składanych przez włodarzy miasta.

Kielczanie otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kielc. Wszyscy chętni mogli je odebrać na Rynku z rąk harcerzy i zanieść do domów. Światełko przyjęli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, mediów, sportowcy i mieszkańcy miasta. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 25 lat.

W Poznaniu Przypnij kokardę!

Biało-czerwone rozetki w klapach, hydranty ubrane w narodowe okrycia, spotkania i Powstańczy tramwaj - po raz trzeci już w Poznaniu rusza akcja "Przypnij kokardę", upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie.

FUNtastyczna zabawa na Sylwestrze w Krakowie!

W tym roku Rynek Główny w Krakowie będzie miejscem nieograniczonego funu! Najwięksi polscy artyści, ulubieńcy publiczności sprawią, że krakowski Sylwester przejdzie do historii. Muzyczna scena połączy ludzi i nie zatrzyma się ani na chwilę. Podczas wydarzenia zobaczymy gwiazdy od lat rządzące listami przebojów, a wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Ania Wyszkoni, Afromental i Patrycja Markowska oraz finaliści programów „Mam Talent!” oraz „X Factor”. Ten wyjątkowy wieczór poprowadzą Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop, Olivier Janiak oraz Krzysztof Jankowski Jankes. Imprezę sylwestrową prosto z krakowskiego Rynku będzie transmitować telewizja TVN.

Christmas Tram w Gdańsku

Nie tylko w Budapeszcie, Amsterdamie, Zurichu czy Istambule, bo od kilku lat także w Gdańsku można podziwiać wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych. Niecodziennie udekorowana czerwona N-ka będzie kursować przez cały przedświąteczny tydzień, codziennie tuż po zmroku.

Biegiem w nowy rok w Krakowie

Nie masz pomysłu na Sylwestra? Może w tym roku warto spędzić go na sportowo? Przypominamy, że trwają zapisy do 12. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który 31 grudnia wystartuje w samo południe z Rynku Głównego. Termin przyjmowania zgłoszeń internetowych został przedłużony do 17 grudnia (czwartek).

Stan wojenny na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach

Rekonstrukcja wprowadzenia stanu wojennego oraz warsztaty dla uczniów kieleckich szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 11 grudnia 2015 r. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu ruszył pełną parą. Za nami marsz Mikołajów, warsztaty rzeźbienia w lodzie wraz z pokazem na scenie oraz koncert Julii i Jędrka Skibów. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koziołki przed urzędem miasta już mają świąteczne ubranka!

Który kubraczek na którego koziołka i jak nałożyć czapki, żeby dokładnie przykrywały uszy - dzieci z Przedszkola nr 127 na osiedlu Pod Lipami zgodnie z jedenastoletnią już tradycją ubrały rzeźby koziołków stojących na placu Kolegiackim w świąteczne szatki.

MURAL NA 90-LECIE ZWIK ŁÓDŹ

Łodzi przybył kolejny mural, który odnosi się do historii miasta. Przedstawia łódzkich robotników z początku XX wieku. Można go oglądać na ścianie budynku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej 52. Malowidło jest ostatnim akcentem tegorocznych obchodów 90-lecia ZWIK.

Znamy zwycięzców 73. Konkursu Szopek Krakowskich

6 grudnia 2015 r., w sali audytoryjnej – Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory, zostały ogłoszone wyniki 73. Konkursu Szopek Krakowskich oraz zainaugurowano Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich

Dziś (7 grudnia) zainaugurujemy sezon świąteczny

Dziś o godz. 16.00, jak co roku, na kieleckim Rynku rozbłyśnie piętnastometrowa choinka. Lampki, specjalnym pilotem, włączy prezydent Wojciech Lubawski wraz z najmłodszymi kielczanami. Już od 15.30 kolędy będą śpiewać soliści i chór Młodzieżowego Domu Kultury.

Krakowskie targi świąteczne docenione

Jak zapewniają autorzy bloga „A Luxury Travel Blog” Kraków może być doskonałą alternatywą dla najpopularniejszych targów bożonarodzeniowych organizowanych w Niemczech (Monachium, Norynberga). Oprócz Krakowa na liście piętnastu wyróżnionych europejskich miast z tego typu targami znalazły się między innymi Salzburg (Francja), Praga (Czechy), Budapeszt (Węgry), Brugia (Belgia) oraz Bolzano (Włochy).

Mikołajkowa Gdynia 2015 r.

Ponad 2 tysiące motocyklistów w przebraniu św. Mikołaja zjechało na Skwer Kościuszki w Gdyni. Zebrano ponad 100 tysięcy złotych dla chorych dzieci. /Zobacz galerię zdjęć i film/

Mikołajki z Mikołajem z Laponii

Przed nami niedziela pełna wrażeń. Najprawdziwszy Joulupukki – Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii – zawita do Białegostoku, by spotkać się z mieszkańcami miasta. Podczas tego wieczoru (6.12) na miejskiej choince przy Rynku Kościuszki rozbłysną światełka

Wizjoner w Kielcach został Św. Mikołajem

Tak jak w latach ubiegłych, Wizjoner stojący przed Galerią „Wieża Sztuki” został dziś św. Mikołajem. Wizjoner – rzeźba Arkadiusza Latosa symbolizująca człowieka sztuki patrzącego w przyszłość, ale nie zapominającego o przeszłości – będzie w tym stroju, przez swoją lunetę, oglądał gwiazdy w okresie bożonarodzeniowym.

FUNtastyczna zabawa na Sylwestrze w Krakowie!

W tym roku Rynek Główny w Krakowie będzie miejscem nieograniczonego funu! Najwięksi polscy artyści, ulubieńcy publiczności sprawią, że krakowski Sylwester przejdzie do historii. Muzyczna scena połączy ludzi i nie zatrzyma się ani na chwilę. Podczas wydarzenia zobaczymy gwiazdy od lat rządzące listami przebojów, a wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Ania Wyszkoni, Afromental i Patrycja Markowska oraz finaliści programów „Mam Talent!” oraz „X Factor”. Ten wyjątkowy wieczór poprowadzą Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop, Olivier Janiak oraz Krzysztof Jankowski Jankes. Imprezę sylwestrową prosto z krakowskiego Rynku będzie transmitować telewizja TVN.

Co Mickiewicz ma na głowie?

Zdobią już głowę pomnika Mickiewicza, pomnika Higiei a nawet samego Neptuna na Starym Rynku - mowa o świątecznych czapeczkach, które pojawiły się na poznańskich monumentach za sprawą uczniów z Technikum Odzieżowo-Usługowego.

Hydropolis oficjalnie otwarte! Wrocław zyskał wyjątkową atrakcję

Pierwsi zwiedzający przekroczyli bramy Hydropolis. Nowoczesna, multimedialna i interaktywna wystawa poświęcona wodzie została otwarta w sobotę o godzinie 10. To jedyny taki obiekt w Europie, który będzie nową wizytówką Wrocławia i regionu

Zobacz najpiękniejsze szopki

Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia w Krakowie bez konkursu szopek? Z pewnością nie! Zgodnie z tradycją, w pierwszy czwartek grudnia twórcy szopek przynieśli przed południem swoje dzieła na Rynek krakowski pod pomnik Adama Mickiewicza. W tegorocznym 73. Konkursie Szopek Krakowskich zgłoszono blisko 200 szopek. W niedzielę (6 grudnia) poznamy zwycięzców.

SuperEnduro w Łodzi

Atlas Arena po raz czwarty zaprasza na Mistrzostwa Świata w SuperEnduro. Są to największe i jedyne takie światowe zawody w Polsce, które odbędą się w Łodzi już 5 grudnia 2015 roku.

Lodowisko na Stadionie Wrocław

W tym roku lodowisko ponownie zagości na Stadionie Wrocław. Planowe otwarcie nastąpi 6 grudnia (niedziela) przy okazji wizyty św. Mikołaja. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne dla „lodowiska pod chmurką”, otwarcie może się opóźnić. O dacie, cenniku, godzinach otwarcia i innych szczegółach, poinformuję w kolejnej wiadomości.

Mała Amazonia w Warszawie

Już od mikołajek, 6 grudnia, mieszkańcy zyskają namiastkę Ameryki Południowej. W Miejskim Ogrodzi Zoologicznym w Warszawie, po gruntownej modernizacji, otwarte zostanie nowe akwarium. Największą atrakcją wyremontowanego pawilonu będzie jedenastometrowe akwarium stanowiące imitację amazońskiej rzeki

Gdańsk już w sobotę rozbłyśnie świątecznie!

Blisko 100 tysięcy dekoracyjnych lampek na choinkach i miejskich drzewach. Dwa kilometry nitek świetlnych, gwiazda i 70 sopli, 300 bombek i ponad czterystumetrowy łańcuch na dużej gdańskiej choince. Do tego druga – oświetlona i ubrana choinka na Targu Węglowym. Około 170 dużych elementów iluminacji umieszczonych wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Łącznie ponad 1700 (!) elementów i ozdób świątecznych. Gdańsk już jutro pokaże się w pełnej świątecznej krasie!

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015

Sylwestrowa Moc Przebojów 2015 z największym karaoke świata - wprost z serca Katowic

Jarmarki świąteczne w całym Poznaniu!

Betlejem Poznańskie, które oficjalnie rozpocznie się 6 grudnia, nie jest jedynym świątecznym jarmarkiem w stolicy Wielkopolski. Na przedświąteczne i wyjątkowe zakupy zaprasza też Wilda, Jeżyce, Nowa Gazownia i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Warto zarezerwować sobie czas w przedświąteczne weekendy!

Św. Mikołaj na Stadionie Wrocław!

6 grudnia (niedziela) Stadion Wrocław osobiście odwiedzi św. Mikołaj. Towarzyszyć mu będą Śnieżynki, które razem ze św. Mikołajem zabiorą dzieci w niezwykłą podróż po zakamarkach Stadionu Wrocław. Nie zabraknie upominków, łakoci oraz pamiątkowych zdjęć. W czasie podróży po stadionie, będzie można natknąć się również na zawodników Śląska Wrocław.

Otwarcie Hydropolis w najbliższą sobotę

Trwa sprzedaż internetowa biletów do Hydropolis. Pierwsi zwiedzający przekroczą bramy centrum wiedzy o wodzie w sobotę o godzinie 10. Z okazji Mikołajek na gości nowoczesnej wystawy czekają dodatkowe atrakcje

Najpiękniejsze krakowskie szopki

Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia w Krakowie bez konkursu szopek? Z pewnością nie! Już dziś (3 grudnia, czwartek) odbędzie się jego 73. edycja. Na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza w godz. 10.00 - 12.00 będzie można obejrzeć te wyjątkowe dzieła sztuki! W niedzielę (6 grudnia) poznamy zwycięzców.

Moc atrakcji Betlejem Poznańskiego

Już w najbliższą niedzielę, poczujemy na poznańskim Starym Rynku prawdziwie świąteczny klimat. Przed Ratuszem zostanie rozświetlona bożonarodzeniowa choinka, pojawi się żłóbek i świąteczny jarmark. Atrakcji w ramach Betlejem Poznańskiego będzie jednak dużo więcej.

Dizajn ze sznurka w Parku Kasprowicza

Niecodzienna konstrukcja pod nazwą „Dizajn ze sznurka” pojawiła się w Szczecinie. Ta wyjątkowa instalacja do nauki haftu krzyżykowego i szycia w skali makro testowana była wczoraj przez najmłodszych uczniów Szkoły Demokratycznej z Fundacji „Droga Wolna”.

Możliwość zwiedzenia Sejmu „śladem architektury” ostatni raz w tym roku - w najbliższą sobotę

Wszystkie osoby zainteresowane historią i architekturą gmachów Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie, zapraszamy do zwiedzenia parlamentu w najbliższą sobotę 5 grudnia br. Wycieczkę oprowadzi Radosław Gajda - architekt, wykładowca Politechniki Warszawskiej i twórca kanału na youtube pt. „Architecture is a good idea”.

Znamy gwiazdę „Sylwestra Narodowego” w Warszawie

31 grudnia zapraszamy warszawiaków i gości stolicy na błonia stadionu PGE Narodowy, gdzie wspólnie powitamy Nowy Rok na największej otwartej imprezie roku. Zanim jeszcze wybije północ, ogromną dawkę energii dostarczy nam gwiazda wieczoru - brytyjski zespół The Kooks.

Sylwestrowa Moc Przebojów tym razem w Katowicach

Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy sylwestrowo-noworocznej na placu Honorowym obok Spodka, która będzie ukoronowaniem 150-tej rocznicy nadania praw miejskich Katowicom. Organizatorami tegorocznej imprezy są telewizja Polsat i Miasto Ogrodów.

Nowy rok powitamy z rodziną Cugowskich

Gdynianie rok 2016 powitają z zespołem Bracia oraz Krzysztofem Cugowskim. Kolejną gwiazdą sylwestrowej zabawy na Skwerze Kościuszki będzie Tymon Tymański. Nad całością zapanuje Paweł Konjo Konnak.

Trwa budowa lodowiska przed PKiN

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie lodowiska przed Pałacem Kultury i Nauki. Robotnicy dokonali już niezbędnych pomiarów i przystąpili do robót konstrukcyjnych. Otwarcie lodowiska planowane jest na Mikołajki, 6 grudnia.

PIERNIKOWE OPOWIEŚCI w TORUNIU

Hucznie obchodziło 25 listopada imieniny Katarzyny Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej.

Pierwszy festiwal sita 'Sitofest'

Rusza europejski, międzymiastowy festiwal sita, który tym razem zawita do Trójmiasta goszcząc w gdyńskiej tuBAZIE i Infoboxie. Sitodruk - bo on obchodzić będzie swoje święto - znalazł zastosowanie w projektach artystycznych lokalnych twórców, plakatach oraz ręcznie wykonanych gadżetach. Wernisaż "SITOFEST-u" to nie jedyna atrakcja przygotowana przez tuBAZĘ.

Skowronki przed koncertem w Carnegie Hall

Poznański Chór Dziewczęcy Skowronki zaśpiewa w Carnegie Hall. Dla każdego artysty występ w słynnej nowojorskiej sali to duże wyróżnienie. Koncert odbędzie się 16 grudnia. Natomiast już w sobotę, 28 listopada, repertuaru przygotowanego dla amerykańskiej publiczności będzie można posłuchać podczas występu Skowronków w kościele oo. Franciszkanów.

Iluminacje świąteczne na ulicach Poznania

Gwiazdki, lodowe sople, świetlne choinki, a nawet ledowe fontanny i drzewka - świąteczne dekoracje w Poznaniu w tym roku będą się prezentowały znacznie bardziej interesująco i okazale niż w latach poprzednich, będzie ich też znacznie więcej.

Poczuj magię świąt – najlepiej na Rynku w Krakowie!

Krakowski Rynek Główny powoli nabiera świątecznego klimatu. Od lat jednym z jego elementów są Targi Bożonarodzeniowe, będące doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu. W tym roku Targi potrwają od 27 listopada do 27 grudnia.

Atrakcyjny grudzień w Łodzi

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz organizatorzy wielu imprez zapraszają na liczne grudniowe atrakcje, które będą miały miejsce się w Łodzi.

Otwarty IKM – wspieramy Twoje pomysły na wydarzenia!

Otwarty IKM to program dla mieszkańców, animatorów kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów czy instytucji. Dzięki niemu każdy może zrealizować swój pomysł na działanie kulturalne, społeczno - kulturalne czy edukacyjne w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. IKM zapewnia wsparcie merytoryczne pracowników instytucji oraz, w razie potrzeby, finansowe (do 500 zł). Na propozycje i pomysły działań na styczeń czekamy już od 20 listopada do 10 grudnia! Szczegóły na stronie: www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm.

Dekoracje świąteczne według nowej koncepcji

Już w przyszłym tygodniu w Krakowie rozbłysną pierwsze świąteczno-noworoczne dekoracje. W tym roku ozdoby będą wykonane według nowej koncepcji artystycznej, nawiązującej do motywów etnograficznych Małopolski.

Francuzi będą w Gdańsku tworzyć biżuterię bursztynem

23 listopada 2015 roku ruszają w Gdańsku VII Międzynarodowe Warsztaty Bursztynnicze, które zakończą się uroczystym wernisażem w Muzeum Bursztynu w dniu 28 listopada 2015 roku, o godz. 19.00 (sobota, wstęp wolny). Wernisaż będzie też okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu gdańskiej wystawy "Baltic Amber. Tradition and Innovation", która prezentowana była podczas Expo 2015 w Mediolanie.

Jak święta to tylko w Warszawie

Brytyjska gazeta „The Sun” zachwala Warszawę jako jedno z pięciu miast na świecie, do którego warto wybrać się na święta Bożego Narodzenia. Polecane przez redakcję stołeczne smakołyki i pamiątki będą dostępne na warszawskich jarmarkach i przy lodowiskach

Trwa festiwal Małopolska Jesień Enologiczna 2015

Od 11 września na południu Polski trwa festiwal "Małopolska Jesień Enologiczna 2015", który w tym tygodniu, w dniu święta młodego wina czyli 19 listopada zostanie zwieńczony konferencją pn. „Produkcja i spożycie wina i cydrów w Polsce – historia kulturowa i perspektywy rozwoju”, która odbędzie się w Pałacu pod Baranami.

Jesteśmy solidarni z Paryżem!

Podświetlony w kolorach flagi Francji gdyński InfoBox był znakiem solidarności naszego miasta z rodzinami ofiar zamachów w Paryżu oraz jego mieszkańcami. Trójkolorowa iluminacja mieszczącego się przy ulicy Świętojańskiej 30 „Obserwatorium zmian" pozostała włączona przez całą noc z niedzieli na poniedziałek (15-16 listopada).

Jest, gdański mural wyłoniony!

Bardzo gdański, intryguje i z bliska i z daleka, pełen ciekawych detali – symboli grodu nad Motławą (zabytkowych, industrialnych i współczesnych, np. kultowych falowców) - niekwestionowanym zwycięzcą internetowego głosowania został mural autorstwa gdańskiego artysty – Marcina Budzińskiego. Swój głos oddało na niego 1085 gdańszczan.

Nakręć film i leć do Brukseli!

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem, lubisz podróżować i chcesz ze swoimi znajomymi poznać Brukselę - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Władza w rękach Marcina!

11 listopada to szczególny dzień w Poznaniu. Imieniny obchodzi wówczas Marcin - jeden z najpopularniejszych świętych w stolicy Wielkopolski, a jednocześnie patron centralnej ulicy miasta. Z tej okazji odbyło się wiele atrakcji, w których chętnie uczestniczyli poznaniacy.

Filmowy mural powstaje w Warszawie

Pierwszy mural upamiętniający niezapomniany aktorski duet, który stworzyli Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz, powstaje właśnie na granicy Woli i Śródmieścia.

Konkurs na ozdoby świąteczne w Opolu

Zapraszamy do udziału w Konkursie na Ozdoby Bożonarodzeniowe organizowanym przez Urząd Miasta Opola. Wszystkie ozdoby zgłoszone do konkursu, będą zawieszone na choinkach, ustawionych na Rynku w Opolu, w Teatrze Lalki i Aktora, Bibliotece Miejskiej na ul. Minorytów 4 oraz Katedrze Opolskiej.

Premiera gry Monopoly Kraków

To gratka dla wszystkich miłośników Krakowa i… gier planszowych. Kraków jako jedno z nielicznych na świecie miast może pochwalić się własną edycją gry Monopoly! Premiera Monopoly Kraków odbyła się 7 listopada. W Galerii Bonarka City Center została odsłonięta wielka plansza krakowskiej edycji. Dla dzieci z tej okazji przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z Panem Monopoly.

Święta na Piotrkowskiej

Po ubiegłorocznym sukcesie Jarmarku Świątecznego na ulicy Piotrkowskiej jego kolejna edycja będzie wzbogacona o dodatkowe atrakcje. Za realizację całości przedsięwzięcia odpowiada Łódzkie Centrum Wydarzeń. Odwiedzając Pasaż Schillera oraz ulice Piotrkowską, w dniach od 6 do 23 grudnia będzie można między innymi wysłuchać koncertów kolęd w wykonaniu gwiazd polskiej estrady oraz wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach. W trakcie Jarmarku do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną także: lodowisko, stok saneczkarski oraz karuzela wenecka. Wzorem innych europejskich miast zorganizowana zostanie także przestrzeń handlowa. Znajdzie się w niej około 45 stoisk handlowych.

Radosne Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r.

We Wrocławiu od 2002 roku odbywają się Radosne Obchody Święta Niepodległości. W tym roku również zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnego świętowania

"Na przykład. Nowy dom polski" - wystawa w Muzeum Miasta Gdyni

Wystawa „Na przykład. Nowy dom polski" to prezentacja wyjątkowych współczesnych polskich domów jednorodzinnych. Powstała, aby zaprezentować dobre wzorce szerokiej publiczności w Polsce i jako wizytówka polskiej architektury za granicą. Wernisaż trwającej do 28 lutego 2016 roku wystawy odbędzie się w piątek 6 listopada 2015 roku, o godz. 18.00.

Moc atrakcji z okazji Święta Niepodległości

11 listopada będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z rocznicą, w Szczecinie odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie wydarzenia, oprócz tradycyjnych uroczystości patriotycznych, znalazło się wiele atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie

Grand Prix dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Wybór najlepszego dzieła architektonicznego w czterech różnych kategoriach to główny cel konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego, który, jak zapewniają organizatorzy, ma służyć promocji województwa poprzez architekturę oraz kształtować świadomość estetyczną w zakresie jej tworzenia.

Festiwal "Bardauskaja Vosień" w Białymstoku

Już po raz czwarty w naszym mieście zagości Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień". Finałowy koncert odbędzie się w niedzielę – 8 listopada o godz. 15.00. Przed białostocką publicznością zaprezentują się: laureat Nagrody Grand Prix Festiwalu oraz dwa zespoły z Białorusi – Bosae Sonca oraz Navi

HYDROPOLIS - NOWA MEGAATRAKCJA WROCŁAWIA

To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wrocławskie Hydropolis, ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie, już na początku grudnia otworzy swoje progi dla zwiedzających. – Wierzymy, że obiekt zlokalizowany w sercu Wrocławia stanie się nową, niezwykłą wizytówką miasta i regionu – mówi Zdzisław Olejczyk, prezes spółki MPWiK, która zrealizowała inwestycję

Upamiętniono pisarkę Christę Wolf

29 października odbyło się polsko-niemieckie sympozjum upamiętniające Christę Wolf oraz uroczyste odsłonięcie Ławeczki Nelly.

KONCERT W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Muzyka zespołu Pink Floyd zabrzmi podczas specjalnego koncertu prezydenckiego 11 listopada 2015 r. z okazji Święta Niepodległości w Auli UMK.

Nagrody dla wokalistów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Aż 9 najwyższych nagród zdobyli reprezentanci Rzeszowa z Centrum Sztuki Wokalnej podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”. Ponadto otrzymali 6 nagród specjalnych – nominacji do bezpłatnego wyjazdu i udziału w kolejnej edycji festiwalu, który odbędzie się w Turcji w 2016 roku.

W Łodzi smakujemy Niepodległość!

W dniach 11-13 listopada odbędzie się kulinarna akcja pod hasłem „Smakujemy Niepodległość", która nawiązuje do przedwojennych tradycji Święta 11 Listopada i uroczystych biesiad, opartych przede wszystkim na potrawach z polskiej gęsiny.

Książki opanowały Collegium Maius

Ruszyły już 19 Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej. Oprócz stoisk z interesującymi publikacjami wydawców książek naukowych i popularnonaukowych, imprezie towarzyszą spotkania autorskie, promocje książek, spotkania branżowe i prezentacje.

Świąteczne choinki w centrum Białegostoku

Do 4 grudnia 2015 r. w centrum naszego miasta staną trzy żywe, udekorowane lampkami choinkowymi, świerki. Ustawieniem i pielęgnacją drzewek zajmie się białostocka firma

Filharmonia nominowana do kolejnego tytułu

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma szansę na kolejne wyróżnienie. Tym razem „szczecińska góra lodowa” została nominowana do tytułu Miejsce Roku 2015, w konkursie „Nocne Marki” organizowanym przez magazyn „Aktivist”.

Kramberry vol.5 w Bydgoszczy

Kramberry to festiwal pełen świeżych trendów i unikatowych projektów. Na event składa się kilka elementów: targi, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawa z cyklu Re:format.

Sukces poznańskiego hip hopu w Rennes

Przedstawiciele poznańskiej fundacji Ewy Johansen "Talent" wzięli udział w polsko-francusko-czesko-niemieckiej wymianie młodzieżowych zespołów hip hopowych w Rennes. Poznań reprezentowali utalentowani tancerze Piotr Szwarc i Jakub Kamiński oraz koordynator z ramienia fundacji, Pani Justyna Piskorska.

Świętujemy rocznicę wyzwolenia Krakowa

W tym roku przypada 97. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji dziś (29 października, czwartek) odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazła się m.in. inscenizacja historyczna na Rynku Głównym oraz bieg sztafetowy o szablę kpt. Antoniego Stawarza.

Jedzenie albo psikus! – helloweenowe niespodzianki dla zwierzaków z łódzkiego ZOO.

Helloween już wkrótce! Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, ale nie zapominajmy, że w Polsce jest również ceniona ze względu na walory kulinarne. Zwierzęta z łódzkiego ZOO z okazji Helloween miały okazję poznać nie tylko walory smakowe dyń, lecz również aktywnie spędzić czas bawiąc się dyniowymi piłkami.

„EXCENTRYCY" W RADIOWEJ "TRÓJCE"

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 11.50 w radiowej „Trójce” można słuchać fragmentów książki „Excentrycy". Zdjęcia do filmu nakręconego na jej podstawie kręcono w Toruniu.

Pasjonaci ze Szczecina po raz 4. zainspirują mieszkańców do tworzenia

Szczecin Aloud to oficjalny blog miejski tworzony przez mieszkańców. W ramach proaktywnych działań mających zainspirować kolejnych szczecinian, na początku listopada, po raz czwarty odbędą się "Seminaria Szczecin Aloud”. W tym roku poruszane będą tematy budowania wizerunku w mediach społecznościowych i realizacji profesjonalnych fotoreportaży oraz tworzenia filmów na YouTubie.

Stadion Wrocław - Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m2 powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami. „Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już od 7 listopada na Stadionie Wrocław

Moc atrakcji Jesiennej Akademii Off Fashion

Warsztaty, panele dyskusyjne oraz pokazy mody, to wszystko czeka na uczestników najnowszego przedsięwzięcia organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury wspólnie z innymi instytucjami, m.in. Kieleckim Parkiem Technologicznym, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego czy Muzeum Narodowym. To Jesienna Akademia Off Fashion 2015, zupełnie nowy projekt, który realizowany będzie w Kielcach w dniach od 2 do 8 listopada 2015 r. Motyw przewodni brzmi: "Czytanie jest modne".

3 lipca 2016 r. na Stadionie Wrocław wystąpi legendarny zespół Iron Maiden. Koncert odbędzie się w ramach trasy The Book Of Souls.

Legenda rocka Iron Maiden, którego nowy podwójny album studyjny The Book of Souls zadebiutował na 1 miejscu w Polsce, po długim oczekiwaniu zabrzmi również na Stadionie Wrocław. Bilety trafią do sprzedaży w dniu 30 października o godzinie 10:00. Jak zwykle, dla członków Fan Clubu IRON MAIDEN przygotowana została przedsprzedaż, której szczegóły będzie można znaleźć na www.ironmaiden.com

Idea Hub już w Manufakturze

Na mapie miasta pojawiło się nowe miejsce dedykowane małym biznesom, w którym można napić się pysznej kawy, przeczytać codzienną prasę, ale co najważniejsze, popracować i przeprowadzić spotkanie biznesowe. Idea Hub działający na terenie Manufaktury łączy bowiem w sobie kawiarnię z przestrzenią coworkingową. Nowatorskie miejsce powstało w odpowiedzi na dynamiczny rozwój łódzkiego sektora mikro i małych przedsiębiorstw, m.in. start-upów czy biznesów kreatywnych. Tylko w tym roku w regionie działalność rozpoczęło bowiem blisko 12 tys. firm, z czego prawie 75% to indywidualne działalności gospodarcze.

Kolejne narodziny w opolskim ZOO

Urodziła się druga w historii naszego ogrodu samiczka żyrafy. W sumie to 8 nasz przychówek żyrafy.

Muzyczne wspomnienia z Gali Seriali

Muzyka do Czasu honoru zyskała uznanie publiczności i krytyki nie tylko w Polsce, ale i za granicą, o czym świadczą choćby dwie nominacje do nagrody IMFCA — Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej. Najpiękniejsze tematy muzyczne z tego właśnie serialu połączone z muzyką z Misji Afganistan mogliśmy usłyszeć podczas Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Grass już na swojej ławeczce

Punktualnie w południe 16 października, w 88. rocznicę urodzin Güntera Grassa, odsłonięto pomnik słynnego pisarza na ławeczce na Placu Wybickiego we Wrzeszczu. Grass dosiadł się do swojego najpopularniejszego powieściowego bohatera - Oskarka. Tym samym pomnik zaprojektowany piętnaście lat temu przez Sławoja Ostrowskiego uzyskał pełną formę.

W Krakowie casting do filmu!

Już w listopadzie w Krakowie odbędą się zdjęcia do amerykańsko-polskiego filmu fabularnego MUSIC WAR AND LOVE w reżyserii Marthy Coolidge.

4. urodziny Term Maltańskich pełne niespodzianek

W niedzielę 18 października Termy Maltańskie będą odchodzić swoje 4. urodziny, na których nie zabraknie atrakcji i niespodzianek dla wszystkich urodzinowych gości. Będzie tort, będą konkursy z nagrodami, ćwiczenia, dmuchany tor przeszkód - a wszystko rozpocznie się już w sobotę, 17 października.

W Poznaniu będą rozgrzewać się przed Hackathonem

Uczestnicy Hackathonu, a także wszyscy chętni, będą mogli wziąć udział w poniedziałkowej Rozgrzewce, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Grass gotów na urodziny!

Czysty garnitur, świeża fryzura, wypolerowane buty, odkurzona ławeczka. Gunter Grass jest gotów na dzisiejsze urodziny. Dziś (piątek, 16.10) o 12.00 (na zakończenie tegorocznego Festiwalu Grassomania) odsłonięcie figury pisarza siedzącej na ławeczce na wrzeszczańskim Placu Wybickiego.

Olsztynianie uświetnili Dzień Edukacji Narodowej

Ogromne wyróżnienie dla olsztyńskiej grupy Pryzmat Mini. Młodzi tancerze ze stolicy regionu wystąpili w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników związanych z edukacją. Jak się okazuje, może być też niesamowitym przeżyciem dla uświetniających go osób.

“Music, War and Love” - ruszyły zdjęcia do amerykańsko-polskiego filmu

W Łodzi ruszyły zdjęcia do filmu – “Music, War and Love” w reżyserii Marthy Coolidge – pierwszego prezesa w spódnicy Amerykańskich Związków Zawodowych Reżyserów (DGA). Coolidge wyreżyserowała takie kultowe filmy jak „Historia Rose” z Laurą Dern, „Dziewczyna z doliny” z Nicolasem Cagem, „Ange” z Giną Davis, „Wschodząca gwiazda” z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, komedia romantyczna „Książę i ja” oraz kultowe seriale – jak „Strefa mroku” i „Seks w wielkim mieście”.

Tydzień Amerykańskiej Kultury i Biznesu w Rzeszowie

W dniach 4-11 października 2015 roku w Rzeszowie, w ramach współpracy z miastami partnerskimi z USA, Buffalo, ze stanu Nowy Jork i Gainesville, ze stanu Floryda zorganizowany został Tydzień Amerykańskiej Kultury i Biznesu.

Srebro dla Oksany Kostoń–Vailo z Zespołu Tańca Brzucha Gussel

Oksana Kostoń-Vailo z Rzeszowskiego Domu Kultury zdobyła srebrny medal podczas międzynarodowego festiwalu „Pressburg Dance Fest” na Słowacji. Solowy sukces tancerki to kolejne osiągnięcie Zespołu Tańca Brzucha Gussel, który doczeka się wkrótce rozszerzenia za sprawą nowo powstającej grupy dziecięcej Mini Gussel.

Rock opera w łódzkim Pasażu

Z propozycją przygotowania plenerowej wersji musicalu do Teatru Muzycznego w Łodzi zgłosiło się Łódzkie Centrum Wydarzeń.S cena stanęła w pasażu Schillera i mimo październikowej aury zainteresowanie spektaklem było ogromne. Tłumy łodzian oglądajacych widowisko wypłniły cały pasaż Schiilera aż do ul. Piotrkowskiej.

LuxFest w poznańskiej Arenie

Zbliża się jedna z najbardziej wyjątkowych imprez rockowych w Polsce. LuxFest to niepowtarzalny festiwal muzyczny, który przebiega w rodzinnej atmosferze - na imprezie mile widziani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Czwarta edycja tego wydarzenia odbędzie się 3 i 4 października w poznańskiej Arenie.

Konkurs o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zapraszają na III Edycję Konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę, 4 października (godz. 12.00) w OMPiO na Wzgórzu Zamkowym.

"Puls Ziemi" Józef Skrzek i przyjaciele: Sikora/Göttsching/Lawler

29 września o godzinie 19.00 Józef Skrzek dał wyjątkowy koncert na cztery strony katowickiego Rynku. Multiinstrumentalista i założyciel legendarnego zespołu SBB na wyjątkowym koncercie na cztery strony katowickiego Rynku. Na jubileusz 150-lecia Katowic Józef Skrzek przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi”.

Finisz w Ogrodzie Łazarz w Poznaniu

Koncert, piknik, spotkanie z artystą oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci - na to wszystko zaprasza 27 września Ogród Łazarz. To Finisz w Ogrodzie Łazarz, czyli zakończenie kilku intensywnych miesięcy działalności przy ulicy Klaudyny Potockiej 39/41.

Łódź stolicą gier komputerowych

Wkrótce rusza 26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Komputerowych. - Na dwa dni 3 i 4 października Łódź zamieni się w polską stolicę gier komputerowych. Będziemy gościć nie tylko graczy i drużyny, ale również specjalistów oraz fanów - mówi Izabela Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Impreza odbędzie się na łódzkiej Atlas Arenie.

Gdyński Red Bull Air Race wydarzeniem roku 2014 na Pomorzu

Gdynia otrzymała nagrodę marszałka województwa pomorskiego za Red Bull Air Race Gdynia 2014 w kategorii „Wydarzenie Roku". Zwycięzców ogłoszono w środę 23 września podczas obchodów światowego dnia turystyki w na zamku Malborku. Mieczysław Struk uzasadnił wybór bardzo dobrą organizacją wydarzenia, odnosząc się szczególnie do wysokiego poziomu bezpieczeństwa wydarzenia. Statuetkę odebrał Bartosz Bartoszewicz, obecnie wiceprezydent Gdyni, który pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta ds. Red Bull Air Race 2014.

Misterny mural w Łodzi

Do Łodzi przyjechał twórca kolejnego muralu, Alexis Diaz z Puerto Rico. Jest on czołowym i znanym na całym świecie artystą wielkoformatowym.

"Kulturalna demolka" w byłym Pireusie w Poznaniu

Zaplanowano ją na 26 września, weźmie w niej udział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, a celem demolki jest przystosowanie lokalu po dawnej restauracji do działaności kulturalnej, a konkretnie - Łazarskiego Inkubatora Kultury.

Muzeum Marynarki Wojennej gra w statki

To będzie historyczny moment dla polskich gamerów. 26 września poznamy nowy okręt, który dołączy do najsłynniejszych jednostek popularnej gry o historycznych potyczkach pływających niszczycieli, krążowników, pancerników i lotniskowców - World of Warships. To wydarzenie nie może się odbyć w innych miejscu, jak w Muzeum Marynarki Wojennej, które jest w ścisłej współpracy z twórcami gry. Tego dnia przygotowano również kilka akcji towarzyszących.

I Opolski Festiwal Piwa

Ponad 30 gatunków piwa, namiot o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i dużo muzyki. Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się I Opolski Festiwal Piwa, na która zapraszają wspólnie Prezydent Opola i opolscy restauratorzy. Zapraszamy na Rynek w dniach od 2 do 4 października

Moto Rajd 2015 w Łodzi

W sobotę 19 września odbył się Moto Rajd 2015, podczas którego łódzcy motocykliści zwiedzali nasze miasto. Impreza rozpoczęła się na Starym Rynku, po czym kierowcy jednośladów przejechali kolejno do Centrum Dialogu, Domu Dziecka nr 2 przy ul. Aleksandrowskiej, Stadionu Miejskiego przy al. Unii, skansenu przy Białej fabryce, EC-1, dętki pod placem Wolności oraz Stacji Radegast

Gdańsk stolicą blogosfery po raz szósty!

Ponad 200 uczestników, 43 prelegentów z Polski i USA, wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty. W weekend 26-27 września w Gdańsku odbędzie się największa w Polsce interdyscyplinarna konferencja dla blogerów

Rock opera w Pasażu Schillera w Łodzi

Już 2 października 2015 r. łodzianie będą mogli zobaczyć inscenizowany koncert na podstawie rock opery Jesus Christ Superstar. Na specjalnie wybudowanej scenie, w Pasażu Schillera wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi, którzy przygotowali swoją wersję jedno z najsłynniejszych musicali na świecie. Spektakl opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa widzianego oczami jego zwolenników i przeciwników, a całość po raz pierwszy w Polsce śpiewana jest po angielsku. Podczas bezpłatnego występu wystąpi prawie cały zespół łódzkiego teatru oraz młodzi artyści wybrani w castingu.

Trójwymiarowy mural na Śródce w Poznaniu

Na poznańskiej Śródce powstał efektowny mural, wykonany w technice 3D. Dzieło nosi nazwę "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle" i jest częścią projektu "W środku Śródki".

„Atomowa groza” w dawnym kinie Światowid

W piątek (18 września) Muzeum PRL-u (os. Centrum E 1) otwiera "Atomowa groza. Schrony Nowej Huty". Podczas weekendu 19-20 września będzie ją można zwiedzać bezpłatnie w ramach akcji Zajrzyj do Huty - obowiązują rezerwacje.

AnimArt, czyli święto lalek w Łodzi

W najbliższą sobotę, 19 września, rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji „AnimArt", którego organizatorem jest Teatr Lalek Arlekin, współpracujący z PWSTviT w Łodzi. Tym samym teatr wraca do tradycji festiwali lalkarskich, które nie odbywały się w trakcie remontu placówki.

Kryminalny Poznań. Festiwal kryminałów Granda już w październiku

"Granda" powstała z zazdrości i fascynacji. Pozazdrościliśmy innym miastom i zorganizowaliśmy literacki festiwal kryminałów w Poznaniu - mówiła o genezie pierwszej edycji imprezy Marita Lipska, dyrektor festiwalu - Książki, czytelnictwo, czytanie kryminałów jest naszą wielka pasją. Mamy nadzieję, że poznaniaków również i że całą grandą przyjdą na dworzec, gdzie zainaugurujemy to wydarzenie

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy

W sobotę (12 września) w Bydgoszczy spotkali się miłośnicy przemysłowej historii miasta. W ramach TehoFest 2015, do zwiedzania udostępniono obiekty, do których na co dzień nie ma możliwości wstępu. Sobotnie święto na nowo odkryło przed mieszkańcami szlak turystyczny TeH2O. Na nazwę składają się T jak Technika, H jak Historia i O jak Opowieść - razy dwa. Trasa liczy 15 obiektów, związanych z przemysłem, rzemiosłem i wodą. Zazwyczaj ich dostępność dla turystów jest ograniczona, dlatego też atrakcją była możliwość podziwiania obiektów od wewnątrz.

Ostatnie dni głosowania na Filharmonię w Szczecinie

Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym na to, by oddać głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, która bierze udział w plebiscycie "7 nowych cudów Polski". Głosować można jedynie do 22 września!

„Love 2 Love” – Edyta Górniak w TAURON Arenie Kraków

W tym roku Edyta Górniak obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej, długo oczekiwanej płyty oraz trasę koncertową „Love 2 Love". Na trasie nie mogło oczywiście zabraknąć Krakowa. 9 grudnia 2015 r. jedna z największych gwiazd polskiej estrady wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Gościem specjalnym koncertu będzie Glaca z zespołu SweetNoise.

Wisła honorowym gościem na Festiwalu Loary w Orleanie

Tegoroczna edycja Festiwalu Loary w Orleanie jest wyjątkowa z wielu powodów. Przede wszystkim Francuzi w tym roku będą przyglądać się tradycjom rzecznym Wisły, która będzie tematem festiwalu. Dodatkowo artyści związani z gdańskiem uświetnią wydarzenie dużą wystawą w posakralnej przestrzeni Colegialle Saint Pierre Le Puellier

Pomnik Polującej Diany powraca po 70 latach na swoje miejsce!

10 czerwca Polująca Diana, rzymska bogini łowów i przyrody, powróciła do Parku Szczytnickiego (na skwer Zbyszka Cybulskiego), gdzie do 1945 roku stał jej pomnik. Autorem dzieła był Ernst Seger, niemiecki rzeźbiarz studiujący we Wrocławskiej Szkole Sztuki, a później w Paryżu. Ernst zasłynął także jako autor wrocławskiej fontanny Alegorii Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II.

Krynicka Fanfara w prezencie od Krakowa

Forum Ekonomiczne w Krynicy to najważniejsze tego typu wydarzenie w tej części Europy. Na początku września do tego małego uzdrowiska zjeżdżają najważniejsi politycy, światowej sławy eksperci i setki dziennikarzy. Teraz, za sprawą Miasta Krakowa i Sinfonietty Cracovii Forum zyskało swoje unikatowe, muzyczne logo.

Wyjątkowe eksponaty w muzeum w Bydgoszczy

We wtorek (8 września) odbyła się prezentacja przekazanych przez Muzeum Wojny w Oslo do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy historycznych wózków transportowych do moździerzy, które zostały wydobyte z jeziora na terenie Norwegii.

Inscenizacja "Bitwy o Wielką Wieś" we Władysławowie

W dniach 5-6 września odbyło się w nadmorskim Władysławowie widowisko historyczne "Bitwa o Wielką Wieś" , związanego ze zwycięskim kontratakiem polskich żołnierzy u nasady płw. Helskiego w 1939 r. /Zobacz galerię zdjęć/

Żywioły i... tańce świata - wspaniały koncert na Łęgach Dębińskich w Poznaniu

Było już całe stado koziołków przed Ratuszem, była wodna huśtawka, a wieczorem 5 września - koncert muzyki z... żywiołami, i to w jak najbardziej dosłownym sensie. W naprawdę wystrzałowy sposób poznański Aquanet obchodzi 150-lecie wodociągów.

Żywa geometria w Parku Centralnym w Olsztynie

Park w zakolu Łyny zmienia się w oryginalny sposób. Wkład w nowości oferowane odwiedzającym to miejsce mają nauczyciele olsztyńskiego "Plastyka". Adam Cieślak i Bartek Świątecki to doskonale znani w Olsztynie artyści. Obaj są nauczycielami Państwowego Liceum Plastycznego, obaj też namacalnie zmieniają nasze miasto.

Zombie Walk przeszedł ulicami Poznania

Po 2 latach przerwy na ulice Poznania powróciły zombie. W tym roku "Zombie Walk" jest częścią większej imprezy "Zombie Day Poznań".

Imprezy na Stadionie Narodowym i bieg na Trakcie Królewskim

W poniedziałek 7 września mecz piłki nożnej Polska-Gibraltar a wcześniej, w sobotę 5 września pokazy fajerwerków to dwie najbliższe imprezy na stadionie.

Żywe trupy na ulicach miasta. Pierwsza edycja Zombie Day w Poznaniu

Najbliższa sobota będzie w Poznaniu dniem żywych trupów. Wylegną na ulice, będą straszyć w Zamku Cesarskim, słowem zawładną miastem. Na ten jeden dzień każdy może stać się jednym z nich.

Drużyna z Chełmna wygrała tegoroczny turniej toczenia beczek

Drużyna z Chełmna wygrała tegoroczny turniej toczenia beczek podczas święta ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi. W nagrodę otrzymała z rąk zastępcy prezydenta Torunia Andrzeja Rakowicza statuetkę złotego śledzia – główne trofeum turnieju. Już po raz siódmy w ostatnią sobotę wakacji, 29 sierpnia 2015 r. główny trakt handlowy toruńskiej starówki obchodził swoje święto. Główną atrakcją imprezy jest Turniej Toczenia Beczek ze Śledziami, nawiązujący do nadanego Toruniowi w 1537 roku przez króla Zygmunta Starego przywileju składu śledzi i soli.

Cała Polska świętowała z Katowicami

Tłumy świętowały 150-lecie Katowic podczas koncertu, jaki miał miejsce 30 sierpnia w Strefie Kultury. Specjalny koncert śląskich i katowickich gwiazd, transmitowany na cały kraj przez TVP2, cieszył się ogromną popularnością./Zobacz zdjęcia/

Piknik militarny na Festynie "Solidarność pokoleń" w Gdańsku

Podczas pikniku można oglądać min. legendarne wozy bojowe Rosomak i Hummer, czołg Leopard , i wyrzutnie rakiet. Sprzęt do zadań specjalnych zaprezentowała Morska Jednostka Działań Specjalnych FORMOZA. /Zobacz galerię zdjęć/

Dożynki 2015 w Poznaniu : pierwszy chleb już podzielony!

Krojcie go nie za dużo, nie za mało, aby dla wszystkich stało! - z tymi tradycyjnymi dożynkowymi życzeniami Agnieszka Szaroleta, starościna poznańskich dożynek, uroczyście przekazała pierwszy bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna w ręce Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania.

Brama nr 2 wyróżniona przez Komisję Europejską

Piotr Duda razem z Małgorzatą Omilanowską, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, Basilem Kerskim, dyrektorem ECS i Wiesławem Bielawskim, zastępcą prezydenta Gdańska odsłonił na historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej tablicę Znak Dziedzictwa Europejskiego.

Dianne Reeves w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Dianne Reeves należy do absolutnej czołówki wokalistek jazzowych, obok Dianny Krall i Casandry Willson. Jako jedyna zdobyła Grammy trzy lata z rzędu. Dzięki interpretacjom takich przebojów jak „Lovin You" czy „Summertime" oraz znakomitemu soundtrackowi do filmu „Good Night and Good Luck" kochają ją nie tylko miłośnicy jazzu.

Miejskie Granie w Poznaniu po raz ostatni

"Nie przeszkadzaj mi bo tańczę", "Notoryczni debiutanci", "Zamarzam". Te i wiele innych przebojów kultowego zespołu Muchy rozbrzmią na zakończenie wakacji podczas wielkiego finału cyklu bezpłatnych koncertów na Maltańskiej Scenie Muzycznej.

Białystok # 1 Pamięć - prezentacja muralu kolażowego

Białostoccy artyści zaprezentowali efekty swoich działań. We czwartek (27 sierpnia 2015 r.) zobaczyliśmy pierwszy w przestrzeni Białegostoku, unikalny także w skali światowej – mural kolażowy. Praca ozdobiła ścianę budynku Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. Do uczelni z propozycją współpracy przy realizacji tego przedsięwzięcia wystąpiło Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2015 na pożegnanie wakacji

Cztery dni pełne atrakcji, ponad 400 artystów i 40 wydarzeń. Zapraszamy do Białegostoku na trzecią edycję festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Od 27 do 30 sierpnia miasto i jego okolice zostaną opanowane przez twórców z Polski, krajów Partnerstwa Wschodniego i Europy Zachodniej

ORP Drużno – okręt bliski Elblągowi

W miniony piątek w Porcie Wojennym w Świnoujściu odbyła się uroczystość z okazji 25. rocznicy podniesienia bandery na trałowcu ORP „Drużno”. Poprzez swoją nazwę i wykorzystywane symbole okręt ten związany jest z Elblągiem, dlatego też w okolicznościowej zbiórce i podniesieniu wielkiej gali banderowej wziął udział wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka.

Akademia Gitary: Happening Gitarowy w Poznaniu

Już w najbliższą niedzielę 30 sierpnia Stary Rynek zabrzmi w rytm "Don't worry, be happy". Setki entuzjastów gitary zagrają utwór Bobby'ego McFerrina w ramach Happeningu Akademii Gitary.

Czy uda się zorganizować Mistrzostwa Polski w grach komputerowych w Łodzi?

Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na polskiej scenie e-sportowej, czyli Mistrzostwa Polski w grach komputerowych mają odbyć się w Łodzi. Termin zawodów zapowiedziano na 3-4 października bieżącego roku. Łódzkie Centrum Wydarzeń wystąpiło już o fundusze na to przedsięwzięcie. Koszt zorganizowania mistrzostw oszacowano na ok. 500 tys. zł.

Tłumy poznaniaków na pikniku rowerowym na placu Kolegiackim

Dziedziniec otworzył się na rowerzystów. Przybyło na niego setki poznaniaków, którym rozdano tysiąc dzwonków. Największą popularnością cieszyło się znakowanie rowerów, do którego ustawiła się gigantyczna kolejka.

Trwa konkurs "Video-Fon" w ramach Breakout Days 2015

W pierwszy weekend października (1-3.10) w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Breakout Days. Festiwalu, który został stworzony ku pamięci Tadeusza Nalepy i jego twórczości.

Warszawa - w weekend zamknięta ulica – Otwarta Ząbkowska

Najbliższa sobota i niedziela (22-23 sierpnia) to kolejna odsłona festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Ząbkowskiej. Festiwal zajmie odcinek od ul. Targowej do Brzeskiej. Spektakle, koncerty, wernisaże i warsztaty - to tylko część weekendowych atrakcji.

Filharmonia Szczecińska z szansą na kolejne wyróżnienie

Budynek szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza ma szansę na kolejne wyróżnienie. Wszystko za sprawą plebiscytu organizowanego przez magazyn National Geographic Traveler.

100 lat? Dla Zamku Cesarskiego to za mało!

21 sierpnia Zamek Cesarski w Poznaniu będzie obchodził swoje 105. urodziny. Z okazji tego święta przygotowano wiele kulturalnych atrakcji.

Stadion Wrocław - zostań piłkarzem lub VIP-em

Do końca wakacji (31 sierpnia) każdy, kto odwiedzi Stadion Wrocław, będzie mógł poczuć się jak piłkarz lub VIP, dzięki nowym trasom zwiedzania. W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy.

Chórzyści „Zawiszy Czarnego" płyną podbić Szkocję i Holandię

Śpiewacy a zarazem żeglarze - członkowie Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny" już dziś, w środę 19 sierpnia, wyruszają w podróż do szkockiego Edynburga. Przed nimi nie lada wyzwania: występ w Thomas Morton Hall w ramach Festiwalu Sztuki w Edynburgu a następnie udział w festiwalu „Bie Daip" w holenderskim Appingedam.

Polcon 2015. Fani fantastyki zjadą do Poznania

Rusza Polcon 2015. Konwent, który w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie, rozpocznie się już w czwartek. Tym razem miłośnicy fantastyki spotkają się na Politechnice Poznańskiej.

Bydgoszcz-Rzeka Muzyki Młodych: Pawbeats

Pawbeats oraz zaproszeni goście zagrali repertuar z "Utopii" oraz inne utwory, w przygotowanej specjalnie na tę okazję aranżacji. Pawbeats, czyli Marcin Pawłowski znany jest jako kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent muzyczny wielu albumów, w tym kilku złotych i platynowych, m.in. Piha, KęKę czy Miuosha. 12 września 2014 roku pojawiła się jego producencka płyta pt. "Utopia", na której gościnnie wystąpiła plejada cenionych raperów oraz wokalistów. W kwietniu Pawbeats odebrał Złotą Płytę za Utopię i zaczął grać koncerty z udziałem live bandu i kwartetu smyczkowego.

Jabadabadooo! Flinstonowie wygrywają Konkurs Lotów Red Bull

Gdyński zespół Flinstonowie i Pterodaktyl wygrał 5. Konkurs Lotów Red Bull. Załoga nie dość że oddała najdłuższy skok, to jeszcze dostała najlepsze noty od jurorów za kreację i show na rampie. Pojazd przeleciał 10,80 m, a ekipa zademonstrowała błyskotliwe show z pterodaktylem w roli głównej. Występy czterdziestu finałowych zespołów oceniało wyjątkowe jury, w którym zasiedli m.in.: Felix Baumgartner, Adam Małysz, Jarosław Hampel, Łukasz Czepiela, Michał Kościuszko, Jakub Przygoński, Tomasz Kuchar, Paulina Przybysz, Ania Bosak, Alan Andersz oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Rywalizację pasjonatów awiacji obserwowała łącznie 100 000 tys. widzów.

5. Konkurs Lotów Red Bull w Gdyni

16 sierpnia przy Skwerze Kościuszki 40 najlepszych zespołów z całej Polski walczyło o wygraną podczas 5. Konkursu Lotów Red Bull. W oryginalnych machinach latających startowały odważne załogi które chciały wykazać się nie tylko najdłuższym lotem ale też i oryginalnością i artyzmem. /Zobacz galerię zdjęć/

Średniowieczni wojowie opanowali Poznań

Wataha wojów słowiańskich, Wikingów i gości z dalekiej Pannonii przedefilowała przez centrum Poznania, rozpoczynając Piknik Wieków Średnich w Starym Porcie. Imprezę otworzył Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Kilece przekazały flagę Europeady

Kielce przekazały flagę Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej EUROPEADA tegorocznemu organizatorowi, miastu Helsingborg w Szwecji. Symbolicznego aktu dokonał na festiwalowej scenie prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką. Wystąpili w tradycyjnych strojach kieleckich szytych na Europeadę, której gospodarzem rok temu było nasze miasto.

Transatlantyk 2015 za nami

Transatlantyk 2015 zakończył rejs. Dokąd popłynie dalej? Na razie nie wiadomo. Faktem jest, że jak co roku przyciągnął tłumy miłośników kina, których nie odstraszyły nawet rekordowe - w porównaniu z poprzednimi edycjami festiwalu - upały. W kilkuset wydarzeniach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 65 tysięcy widzów.

Trwają 39. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie

Święto polskiej spółdzielczości, czyli 39. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej jak co roku goszczą na Rynku Głównym. Tym razem potrwają aż 18 dni. Na krakowskim Rynku prezentuje się około 800 twórców ludowych, rzemieślników oraz kupców prezentujących rękodzieło i sztukę ludową Krakowa, Małopolski, Polski oraz naszych europejskich sąsiadów.

Green Festival na start!

Rusza najbardziej ekologiczny festiwal w Polsce. Olsztyn Green Festival to nie tylko wydarzenia muzyczne, ale mnóstwo dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku. 14 i 15 sierpnia to dwa dni, które niebanalnie można spędzić na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Wystarczy przyjść wczesnym popołudniem i zostać do późnych godzin nocnych.

ŚWIETLISTY ORSZAK NA ŚWIĘTO WISŁY

Nocna parada jednostek pływających, opowieści o gwiazdozbiorach i pokazy flyboard, taki mamy plan na tegoroczne Święta Wisły. To najważniejsze dla środowisk wiślanych wydarzenie odbędzie się już za miesiąc - 12 września.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym, na oddanie głosu w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”. Przypominamy, że wśród nominowanych miejsc znalazła się Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

ROCK’N’ROLLOWO JAK W ŁODZI

Największe gwiazdy polskiego rocka zagrały na Top Łódź Festiwal. Mega hity sprzed lat śpiewała z nimi cała publiczność.

VII edycja Paderewski Piano Academy

Paderewski Piano Academy już po raz 7 zostanie zorganizowana w Ostromecku, koło Bydgoszczy. To jedyna na świecie akademia, umożliwiająca doskonalenie umiejętności solistów gry z orkiestrą symfoniczną

Szanty na moście Biskupa Jordana

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania z cyklu "A w niedzielę po sumie na moście", można było posłuchać szant w wykonaniu "Grupy Trzymającej Ster".

Transatlantyk Festival 2015 oficjalnie zainaugurowany

SUPERB Evening Gala Otwarcia oficjalnie zainaugurowała 5. jubileuszową edycję Transatlantyk Festival 2015. Projekcje filmów na Moście Jordana rozpoczęły pokazy Mobilnego Kina Škody.

Głosujmy na cud z Krakowa!

Do 22 września w miesięczniku National Geographic trwa głosowanie na 7 nowych cudów świata. Wśród nominowanych znalazło się krakowskie Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania na tę perełkę województwa małopolskiego – wystarczy jedno kliknięcie!

Poznań otwarty na folklor

Węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki - to może oznaczać tylko jedno. Już 10 sierpnia w Poznaniu rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", w którym udział może wziąć każdy.

Przygotowania do wystrzałowych nocy

Już dzisiaj 7 sierpnia w Szczecinie rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2015. Prace przygotowawcze do tego wyjątkowego wydarzenia trwają pełną parą! Od dwóch dni Wyspa Grodzka na pierwszy rzut oka przypomina wojskowy poligon. Ustawione rzędami rury, specjalne rusztowania przypominające metalowe wachlarze i niezliczone metry kabli. Wszystko po to, by w najbliższy weekend zachwycić szczecińską publiczność efektownymi pokazami sztucznych ogni.

Kraków - Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

6 sierpnia 1914 roku na rozkaz Józefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów I Kompania Kadrowa. O godz. 9.45 żołnierze "Kadrówki" obalili słupy graniczne państw zaborczych w Michałowicach i po wyzwoleniu z rąk rosyjskich Słomnik, Miechowa, Jędrzejowa i Chęcin, dotarli 12 sierpnia do Kielc. I Kadrowa była pierwszym od zakończenia powstania styczniowego regularnym oddziałem armii polskiej. Dała ona początek Legionom Polskim, które swym wysiłkiem zbrojnym w latach I wojny światowej przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, już od 50. lat (35 lat po wojnie) odbywa się Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Szczecin Firefighter Combat Challenge 2015 & 5th European Firefighter Combat Challenge 2015

W ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromnagic 2015 zobaczymy zmagania najlepszych strażaków. W tym roku strażacy będą rywalizować nie tylko w piątej edycji Szczecin Firefighter Combat Challenge 2015”, ale również „5th European Firefighter Combat Challenge 2015”. Imprezy odbędą się w dniach 7-9 sierpnia w Szczecinie na Wałach Chrobrego.

Niemieccy harcerze odwiedzili Olsztyn

Przyjeżdżali już artyści, uczniowie, sportowcy a teraz także harcerze. Nie słabnie współpraca między partnerskimi miastami Olsztynem i niemieckim Offenburgiem. Ponad 80 harcerzy z niemieckiego Offenburga stacjonuje w Pozezdrzu nad jez. Śniardwy na Mazurach. Przy okazji wizyty w regionie nie mogli nie odwiedzić Olsztyna. Wszak oba grody od 1999 roku są miastami partnerskimi.

Wybierzmy 7 nowych cudów Polski!

Przypominamy o trwającym plebiscycie „7 nowych cudów Polski”, w którym udział bierze Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. W tej chwili, w plebiscycie organizowanym przez magazyn National Geographic Traveler Filharmonia Szczecińska zajmuje 3. miejsce (zdobyła 7.94% wszystkich głosów). Szczecińską „górę lodową” wciąż wyprzedzają tylko Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego oraz Kościół Pokoju ze Świdnicy. Wspólnymi siłami możemy to zmienić i sprawić, że gmach zaprojektowany przez hiszpańskich architektów zajmie pierwsze miejsce!

Najlepsi drwale na świecie będą walczyć w Poznaniu

Drwale na start! W listopadzie Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Stihl Timbersports Series. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w konkurencjach indywidualnych i drużynowych rywalizować będzie ponad 100 zawodników z 20 krajów.

Nie tylko Grunwald! Pod Świecinem Krzyżacy też dostali lanie!

1 sierpnia w kaszubskim Świecinie odbył się piknik i inscenizacja znamiennej bitwy z 1462 r. kiedy Polska odzyskała Pomorze.Na piknik przybyło kilka tysięcy turystów. /Galeria zdjęć/

Dzieci zaśpiewają „Piosenkę dla Małego Powstańca”

Znicze, kwiaty i piosenki powstańcze. W poniedziałek, 3 sierpnia, dzieci i młodzież biorące udział w programie „Lato w mieście” pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale) oddadzą hołd najmłodszym uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Białystok Fashionable East 2015

Kilkunastu projektantów, kilkadziesiąt modelek, wspaniałe kolekcje i elektryzujące pokazy. Tego lata, już po raz trzeci, na cztery dni – od 30 lipca do 2 sierpnia 2015 r. – Białystok stanie się centrum modowych wydarzeń

Po nitce do kłębka - rywalizacja o "Dizajn ze sznurka" trwa!

Ogromne guziki, kolorowe nici i gwarancja dobrej zabawy - już niedługo instalacja do rozrywki i nauki "Dizajn ze sznurka" może stanąć na terenie Starego Zoo. Niezbędne są jednak do tego głosy poznaniaków. Piętnaście polskich miast, w tym stolica Wielkopolski, walczy bowiem o taką nagrodę. Głosowanie trwa tylko do końca tygodnia.

Wielkie święto gminy Choczewo!

W piątek 24.07.2015 odbyły się "Dni Choczewa " . Zaczęły się od tradycyjnego zlotu garbusów . Kulminacja imprezy odbyła się 25.07.2015 r podczas której to zobaczyć można było na scenie "Formacja Chatelet" , lidera zespołu Czarno-Czarni oraz miejscowe talenty .

Tysiące urodzinowych gości w Łodzi

115 tys. łodzian bawiło się przy ulicy Piotrkowskiej, w Manufakturze i na 200 wycieczkach po łódzkich inwestycjach. Najwięcej uwagi przyciągnęły oczywiście atrakcje ulicy Piotrkowskiej i koncert w Manufakturze. Przez dwa wieczory dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach, a dorośli podziwiali popisy kabareciarzy, marionetkarzy, iluzjonistów i innych artystów ulicy. W każdej przecznicy czekała inna niespodzianka - żywe rzeźby, pokazy wielkich baniek mydlanych, kataryniarz z żywą papugą, baloniarze i inne ciekawostki.

25 lipca ruszył Jarmark Dominikański w Gdańsku

Przy pochmurnej a chwilami deszczowej pogodzie pierwsi turyści zwiedzali stoiska jarmarku. Tradycyjnie bardzo dużym powodzeniem cieszyły się stoiska ze starociami. /Zobacz galerię zdjęć/

Za darmo i pod gołym niebem. Kina plenerowe w Poznaniu

Jeśli latem do kina, to najlepiej do takiego pod chmurką! Plenerowe pokazy cieszą się w Poznaniu ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że kin letnich z każdym rokiem przybywa. To, co przyciąga kinomanów, to przede wszystkim możliwość nadrobienia zaległości z klasyki kinematografii, zobaczenia najciekawszych produkcji z minionych sezonów a także niewątpliwy urok oglądania filmów pod gołym niebem i w dodatku - za darmo.

Dzisiaj rozpoczyna się Jarmark Dominikański w Gdańsku

To już 755 lat tradycji, ponad 8 mln turystów z Polski i całego świata, blisko 1000 stoisk handlowych, barów, słynny targ staroci ,występy artystyczne i mnóstwo innych atrakcji czeka na gości. Jarmark zaczyna się dzisiaj 25 lipca i potrwa zgodnie z tradycją 23 dni.

Kielce - Święto 13. Pułku Ułanów Wileńskich

Obchody święta 13. Pułku Ułanów Wileńskich odbędą się 25 lipca w Kielcach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do kościoła Świętej Trójcy na uroczysta mszę świętą (godz. 17.00).

Atrakcje z okazji 592 urodzin Łodzi

Serdecznie zapraszamy do udziału w Urodzinach Łodzi. Z okazji 592. rocznicy nadania praw miejskich Łodzi w dniach 24-26 lipca łodzian czeka wiele atrakcji.

Już 7 milionów Polaków wie o See Bloggers w Gdyni. A ty?

Blog jest dzisiaj jednym z najpotężniejszych narzędzi Internetu. Ich twórcy mogą zyskać zarówno tysiące czytelników i wielkie pieniądze. Blogi przekazują treści edukacyjne, związane z podróżami, modą, literaturą, rozrywką czy aktywnością fizyczną. O znaczeniu blogów, będzie się można przekonać już w najbliższy weekend podczas największego tego typu wydarzenia w Polsce - See Blogers w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Ruszył Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru w Białymstoku

25 zespołów m.in. z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Bałkanów czy Izraela wystąpi podczas „Podlaskiej Oktawy Kultur”. Będzie to ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru – w tym roku festiwal odbędzie się między 21 a 26 lipca 2015 r.

Dzień Ryby w Helu – 25 lipca 2015

W imieniu współorganizatorów, Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, zapraszam na Dzień Ryby w Helu, który odbędzie się 25 lipca 2015 roku w Helu.

Cała Polska słucha Gdyni

Dzięki pomysłowi dwójki mieszkańców Krakowa, cała Polska może podsłuchiwać, co słychać w Gdyni. Na stronie http://www.radio-wezel.pl/ zamieszczona została ścieżka dźwiękowa szumu morza na plaży pod klifem, lasu Kępy Redłowskiej i odgłosów gdyńskiego portu. Projekt, który powstał w ramach tegorocznego Gdynia Design Days, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wielki finał Urodzin Łodzi: Gwiazdy „Lata ZET i Dwójki” w Manufakturze

Na zakończenie pełnego atrakcji weekendu Urodzin Łodzi, Manufaktura zaprasza na wielki, plenerowy koncert w ramach wakacyjnej trasy koncertowej „Lato ZET i Dwójki” organizowanej przez Radio ZET i TVP2. W niedzielę (26.07) wystąpią m.in.: Lady Pank, Feel, Ania Wyszkoni i Sarsa.

Rycerze na poznańskim Madalinie!

Mężni bojownicy, zacni rycerze i piękne księżniczki - w ten weekend Madalina przeniesie się w czasy średniowiecznych zamków. Na miejscu spotkać się będzie można również z mistrzami sztuk walki ze Schola Gladiatoria.

Olsztyn Green Festival w komplecie!

Patrycja Markowska, Warszawskie Combo Taneczne i Peter and Jacob to następni wykonawcy, których w sierpniu będzie można posłuchać podczas Olsztyn Green Festival.

60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki - największe urodziny w mieście

Za kilka dni 60-te urodziny Pałacu Kultury i Nauki. Mieszkańcy będą mieli wiele okazji do poznania historii samego Pałacu, jak i historii Placu Defilad, bo nie zawsze stał tam PKiN. Przez kilka dni będzie coś dla dużych i dla małych, rozrywkowo i poważnie.

Gwiazdy „Lata ZET i Dwójki” w Łodzi

26 lipca Rynek Manufaktury w Łodzi stanie się największym przystankiem muzycznym w Polsce, organizowanej przez Radio ZET i TVP2 trasy koncertowej. Tego dnia na scenie wystąpi 8 zespołów: Lady Pank, Feel, Ania Wyszkoni, Sarsa, Formacja Nieżywych Schabuff, Kielich, Kobranocka, Sound and Grace i Tatiana Okupnik.

Rzeszowski Gussel najlepszy w Europie Wschodniej

Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury odniósł kolejny i największy do tej pory sukces zdobywając dwa złote medale podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym. W zawodach wzięło udział ponad dwustu uczestników z Europy Wschodniej

Łódź współorganizatorem EU Design Days 2015

Miasto Łódź wraz siecią ERRIN i z partnerami międzynarodowymi zostało współorganizatorem EU Design Days 2015. Wydarzenie będzie miało miejsce w terminie 24-25 września w Brukseli. Temat przewodni tegorocznego EUDD 2015 to "Design the future: Smart trends in design & innovation" - czyli ukierunkowanie na trendy i kierunki rozwoju oraz wykorzystywania designu w przyszłości.

W Kielcach Harcerze odebrali klucze do bram miasta

450 młodych wykonawców z województwa świętokrzyskiego wystąpiło w Koncercie Gospodarze - Gościom, który rozpoczął 42 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

Holenderski Aphrodite w Szczecinie

Przy szczecińskim nabrzeżu zacumował żaglowiec bandery holenderskiej s/y Aphrodite. Osoby, które chciały zobaczyć jednostkę z bliska, miały ku temu okazję ponieważ żaglowiec był udostępniony do zwiedzania. Jednostka korzysta z programu „Szczecin – Przyjazny Port”.

W Spychowie dłubali łodzie

Od 7-11 lipca w Nadleśnictwie Spychowo trwało Święto Mazurskiej Dłubanki Są to jedyne tego typu warsztaty ekologiczno-historyczne w Polsce organizowane przez Nadleśnictwo Spychowo, na których uczestnicy wykonują łodzie jednopienne przy użyciu nowoczesnych narzędzi, takich jak pilarka łańcuchowa, jak i tradycyjnych cioseł, siekier, ośników i dłut.

Przyjdź na Targ Węglowy i obejrzyj „Aidę” Verdiego

„Aida”, która uchodzi za jedną z najbardziej widowiskowych oper Giuseppe Verdiego, zostanie pokazana na Targu Węglowym w sobotę, 18 lipca o godz. 20.00. Opera, która powstała dla uświetnienia uroczystości otwarcia Kanału Sueskiego od 140 lat gości w repertuarze teatrów operowych z całego świata. Gdańszczanie i turyści obejrzą ją bezpłatnie na ekranie diodowym, komentowaną na żywo przez Jerzego Snakowskiego i Katarzynę Hołysz.

25-lecie Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej "Pomost International" w Rzeszowie

6 lipca 2015 r. rozpoczął się w Rzeszowie jubileuszowy XXV Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej Pomost International, organizowany corocznie w lipcu w ramach współpracy Rzeszowa z miastem partnerskim Buffalo w USA. Ze strony Buffalo Kurs organizowany jest przez Stowarzyszenie „Pomost International”, natomiast ze strony Rzeszowa tegoroczny Kurs został przygotowany przez Rzeszowski Dom Kultury.

Najbardziej kolorowy festiwal na świecie już w lipcu w Łodzi!

Łódź została wybrana w internetowym głosowaniu jako jedno z miast organizatorów oryginalnego Festiwalu Kolorów. W czołowej czwórce znalazły się także Kraków, Trójmiasto i Lublin.

Najlepszy drwal RDLP w Olsztynie

W słoneczną sobotę 4 lipca 2015 przy temperaturze 35°C, w Nadleśnictwie Spychowo odbyły się I Regionalne Zawody Drwali RDLP w Olsztynie

Rock w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Wielka muzyczna uczta dla wielbicieli rockowego brzmienia. 11 lipca w Parku Leśnym Doliny Trzech Stawów wystąpi Dżem, Myslovitz oraz Kat&Roman Kostrzewski. Wstęp wolny!

Jubileuszowe Szalom w Krakowie!

Wielkim koncertem „Szalom na Szerokiej" zakończył się w sobotę (4 lipca) 25. Festiwal Kultury Żydowskiej. Impreza, jak co roku, przyciągnęła tłumy widzów z całego świata.Koncert tradycyjne rozpoczął się hejnałem. Następnie na scenie wystąpili: Alte Zachen, The Klezmatics, Shai Tsabari Future Orchestra&Ahuva OZeri, David Krakauer & Ancestral Groove, Shlomo Bar&Habrera Hativeet, Kutiman Orchestra i Festival All Stars pod wodzą Franka Londona.

Kierownicy zespołów uczestniczących w BIM-ie w bydgoskim ratuszu

24 zespoły z 14 państw– tak zapowiadają się tegoroczne, XXXVIII Bydgoskie Impresje Muzyczne. 30 czerwca tradycyjnie powitano w ratuszu kierowników zespołów. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży rozpoczęły się w poniedziałek, 29 czerwca i potrwają do 4 lipca.

Odra w Opolu potencjał ma ogromny! Część pokazaliśmy w niedzielę

I Opolski Dzień Rzeki przyciągnął do stolicy województwa nie tylko Flis Odrzański ale też wiele innych atrakcji. Występy zespołów szantowych z krajowej czołówki, liczne konkursy, zawody i pokazy na wodzie oraz kampania na rzecz zwiększenia klasy żeglowności Odry cieszyły się ogromną popularnością. Sądząc po zainteresowaniu i odbiorze mieszkańców, wydarzenie ma szansę na stałe miejsce w kalendarzu imprez odbywających się w Opolu.

Warsztaty QR-kodów na Wschodzie Kultury w Rzeszowie

25 czerwca 2015 r. w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2015 – Wschód Kultury odbyły się warsztaty QR-kodów z prof. Andrzejem Głowackim z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i ASP w Krakowie.

Zawisza Czarny wypłynął w kolejny rejs

Blisko 3 miesiące spędzi w rejsach harcerski żaglowiec Zawisza Czarny. Młodzi żeglarze odwiedzą Danię, Norwegię, Szetlandy, Szkocję, Holandię, Anglię i Niemcy. W sobotę, 27 czerwca odbyło się pożegnanie żaglowca w Gdyni. W skład pierwszej załogi weszli m.in. niewidomi żeglarze – uczestnicy X edycji programu „Zobaczyć Morze”.

MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA „LIEPAJA” W ELBLĄGU

Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga będzie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Liepaja” z zaprzyjaźnionego z Elblągiem łotewskiego miasta Lipawa (Liepaja). Orkiestra powstała w marcu 2009 roku. Głównym celem jej utworzenia było przywrócenie wcześniejszych tradycji zbiorowego muzykowania. Jego członkami są zarówno doświadczeni muzycy, którzy kiedyś grali w zespołach orkiestr dętych, jak też uzdolniona młodzież Liepaji, głównie z tamtejszej Szkoły Muzycznej im. Emila Melngaila oraz Liepajskiego Centrum Dziecięco-Młodzieżowego.

Czas na festiwal Drums Fusion 2015 w Bydgoszczy

To będzie wielkie święto rytmu. Największy Festiwal Sztuki Perkusyjnej w Polsce - DRUMS FUSION startuje 25 czerwca w Bydgoszczy. W programie same gwiazdy.

„Wianki-Święto Muzyki” ponownie zaczarowały Kraków

6 scen, 56 koncertów, wydarzeń towarzyszących i atrakcji. Łącznie 150 tysięcy widzów zamieniło Kraków w prawdziwe miasto muzyki! Cały dzień wypełniony koncertami – tak wyglądały tegoroczne Wianki w Krakowie. Wydarzenie muzyczne nawiązujące do tradycji nocy świętojańskiej, które od lat jest jedną z największych krakowskich imprez odbyło się 20 czerwca, już po raz drugi w formule miejskiego Święta Muzyki!

Światowy Dzień Żyrafy w gdańskim zoo

Najdłuższy dzień w roku i najdłuższa szyja w gdańskim zoo to doskonałe powody do świętowania. 21 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Żyrafy, z tej okazji opiekunowie długoszyich lokatorów oliwskiego zoo przygotowują dla swoich podopiecznych specjalny tort. Degustacji smakołyku, która rozpocznie się o godzinie 13.00, będziemy mogli się poprzyglądać. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z gdańskimi żyrafami!

Jarmark dominikański błogosławionego Czesława we Wrocławiu

21 czerwca o godz. 14:00 z klasztoru wyruszy pochód wenecki – poprowadzą go organizatorzy: dominikanin o. Norbert Oczkowski i dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks. W korowodzie pójdą szczudlarze, mażoretki, seniorki w sukniach z dawnych epok, strażnicy miejscy na koniach, do włączenia się w ten radosny pochód zaproszeni są wszyscy wrocławianie i turyści.

W weekend Dni Twierdzy Poznań

W weekend 20-21 czerwca odbędzie się trzecia edycja Dni Twierdzy Poznań. Organizatorem imprezy jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami. Dni Twierdzy Poznań to wydarzenia, w którym udział może wziąć każdy. Tegoroczna, trzecia już edycja, odbędzie się w przededniu 187. rocznicy rozpoczęcia budowy Twierdzy Poznań, które nastąpiło 23 czerwca 1828 roku.

Wianki nad Wisłą po raz dwudziesty!

Już w sobotę, 20 czerwca, największe plenerowe wydarzenie nad Wisłą – Wianki. W programie imprezy mnóstwo atrakcji i doskonałej muzyki. Wystąpią m.in. The Charlatans, Maciej Maleńczuk czy GrubSon. Wydarzeniem specjalnym wieczoru będzie koncert „Dekady Estrady. Miks polskiego beatu na 60-lecie”.

Baltic Tall Ships Regatta 2015 przeszedł do histori

Wydarzenie w Szczecinie odbyło się od 12 do 15 czerwca 2015 r. Udział w regatach wzięli: największy szkolny żaglowiec świata, pływający pod rosyjską banderą SEDOV, DAR MŁODZIEŻY i MIR, FRYDERYK CHOPIN, którego portem macierzystym jest Szczecin, ZAWISZA CZARNY, GENERAŁ ZARUSKI, SHTANDART, MERCEDES, ZŁOTY LEW, JOANNA SATURNA i inne. W tym wielkim święcie żagli na szczecińskich Wałach Chrobrego towarzyszył jubileuszowy 10 Zlot Oldtimerów, to wiekowe żaglowce i jachty, zmodernizowane barki i kutry rybackie.

PIERNIKOWE ZAGADKI NA FECEBOOKU

Do wygrania bezpłatne wejściówki do Muzeum Toruńskiego Piernika, które rusza 20 czerwca 2015 r. W związku z otwarciem nowego oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu - Muzeum Toruńskiego Piernika – począwszy od poniedziałku 15 czerwca, przez pięć dni na profilu Mój Toruń będą publikowane zagadki związane z muzeum i piernikarstwem.

W Kielcach odjechał modowy Orient Express

Zuzanna Kwapisz, tegoroczna absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, zdobyła tytuł Najlepszego Projektanta Offowego oraz pierwszą nagrodę 17. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Statuetkę oraz czek w wysokości 15 tys. złotych wręczył zwyciężczyni prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, pomysłodawca konkursu.

W Krakowie trwa 12. Święto Chleba

Już po raz dwunasty obchodzone jest Święto Chleba, od lat pod honorowym patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Od 12 do 14 czerwca na placu Wolnica zgromadzą się piekarze i producenci tradycyjnych produktów regionalnych, w tym również win z winnic Małopolski

Rusza Jarmark Świętojański w Poznaniu!

Ponad setka stoisk, na których będzie można kupić unikatowe wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne, a także wiele koncertów oraz warsztatów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych - Jarmark Świętojański rusza już 13 czerwca!

Rzeszowianka wystąpi na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2015!

Rzeszowianka Żaneta Łabudzka wystąpi podczas Koncertu SuperDebiuty na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2015. Tym samym artystka będzie walczyć o nagrodę imienia Anny Jantar i Opolską Karolinkę. Pierwszy dzień festiwalu poświęcony będzie Zespołowi Skaldowie, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. Debiutanci zaprezentują największe hity Skaldów. Usłyszymy m.in. piosenki: Prześliczna wiolonczelistka, Cała jesteś w skowronkach czy Dopóki jesteś.

Smocze Łodzie na poznańskiej Malcie

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, na Torze Regatowym Malta w Poznaniu ruszają Poznańskie Dragony 2015 - VII edycja Mistrzostw Smoczych Łodzi oraz I Poznań Canoe Challenge - wyścig, w którym na kajakach turystycznych zmierzą się amatorzy.

Lajkonik przemierzy Kraków 11 czerwca

11 czerwca Lajkonik i jego orszak przemierzą przy dźwięku krakowskich melodii niezmienioną od lat trasę: od ulicy Senatorskiej, do Klasztoru Sióstr Norbertanek, ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką pod Filharmonię Krakowską, następnie ulicą Franciszkańską i Grodzką do Rynku Głównego. Na scenie pod Wieżą Ratuszową odbędzie się finałowy taniec Lajkonika i odebranie „haraczu" z rąk Prezydenta Miasta.

Festiwal z mocnym uderzeniem w Łodzi

9 czerwca odbędzie się 4 edycja Impact Festivalu. Na terenie Atlas Areny stanęły dwie sceny. W tegorocznej edycji usłyszeliśmy mocne brzmienia z pogranicza rocka oraz heavy, death, thrash i groove metalu. Zagrała znana m.in. z występów w maskach grupa Slipknot, bostoński Godsmack czy francuski zespół Gojira. Polskich artystów usłyszeliśmy w projektach Lionsheperd czy One.

„Bydgoszcz! To logiczne!” ku pamięci Mariana Rajewskiego

W niedzielę (7 czerwca) odbyła się impreza „Bydgoszcz! To logiczne!”, organizowana z okazji 110. rocznicy urodzin wybitnego kryptologa - Mariana Rejewskiego.

Hip-Hop i Rock Opole 2015. Tysiące osób bawiło się doskonale!

„Tłumy na błoniach PO”, „Dobra rozgrzewka przed Festiwalem”, „Kukiz porwał Opolan” to tylko niektóre z nagłówków, które pojawiły się w poniedziałkowych wydaniach serwisów informacyjnych na temat dwóch koncertów jakie Miasto Opole zorganizowało 6 i 7 czerwca. Blisko 10 tysięcy widzów w sobotę i niedzielę doskonale bawiło się najpierw w rytmach hip-hopu a następnie przy mocnych, rockowych brzmieniach.

Koncert na otwarcie w skateparku w Łodzi

Skatepark przy ul. Przybyszewskiego 335 obok Lasku Widzewskiego został oficjalnie otwarty. Ucieszył licznie zgromadzonych użytkowników deskorolek i bmx-ów. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty i konkursy z nagrodami. Wystapił m.in. zespół Call The Sun. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezydent Tomasz Trela.

WARSAW INNOVATION DAYS już od 8 czerwca

Dziesiątki wydarzeń, setki prelegentów, tysiące uczestników. Wszyscy skoncentrowani na innowacjach. Tak w czerwcu wyglądać będzie Warszawa dzięki pionierskiej inicjatywie Warsaw Innovation Days. Miasto Stołeczne Warszawa i Fundacja Globe Forum z partnerami zapraszają do udziału w tym festiwalu innowacyjności.

Śladami rewolucji - wycieczka w Łodzi

Odbyła się pierwsza wycieczka trambusem z cyklu „Łódzkim Szlakiem Rewolucji 1905 Roku". Kolejne spotania z historią zaplanowano na następne soboty 13 i 27 czerwca br. o godz. 11 i 14.

Rzeszowski Festiwal Gier Games Days Rzeszów

6 czerwca 2015 r. Rzeszowski Klub Gier Planszowych Avalon, Rzeszowski Klub Fantastyki RKF Nawigator oraz sklep z grami planszowymi Gamekeeper po raz trzeci zaprosili miłośników gier planszowych, karcianych i strategicznych na jedyny w Rzeszowie Festiwal Gier Games Days Rzeszów. Impreza odbyła się w Osiedlowym Klubie Kultury Gwarek na Osiedlu Kmity. Organizatorzy dwudniowego festiwalu (6-7 czerwca) przygotowali ponad 100 różnych gier planszowych i karcianych.

W sobotę 6 czerwca kolejna edycja Olsztyńskiego Festiwalu Baniek Mydlanych

O godzinie 14:00 w Parku Centralnym rozpocznie się II edycja Olsztyńskiego Festiwalu Baniek Mydlanych. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem integracji międzypokoleniowej. Wspólna zabawa potrwa do godziny 18:00. W programie imprezy przewidziane jest wspólne puszczanie ogromnych baniek mydlanych, jednak jak podkreślają organizatorzy nie jest to jedyna z tegorocznych atrakcji.

Święto Miasta – Kraków 2015

Aż 9 dni potrwa w tym roku Święto Miasta Krakowa. Rozpoczęło się 30 maja tradycyjnym już wielkim smoczym widowiskiem na Wiśle, a zakończy Dniem Otwartym Magistratu, koncertem orkiestry Solvay oraz uroczystym przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta.

NAGRODA JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO 3 czerwca 2015

3 czerwca w wyjątkowym miejscu, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, odbyły się uroczystości wręczenia jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce. Nagrody Jana Nowaka - Jeziorańskiego. Decyzją Kapituły Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego w 2015 r. przyznano Tomasowi Venclowie, litewskiemu poecie, prozaikowi, eseiście, literaturoznawcy, publicyście, krytykowi i tłumaczowi – za twórczą wierność wartościom, które stanowią fundament europejskiej cywilizacji.

BTSR 2015 - „Jarmark pod Żaglami” i atrakcje dla dzieci

Baltic Tall Ships Regatta 2015 to nie tylko zlot wielkich żaglowców, które przyciągają na swoje pokłady tłumy zwiedzających. To również liczne imprezy towarzyszące, wprawiające wszystkich uczestników w doskonały nastrój. Jedną z nich jest „Jarmark pod Żaglami”, na którym wiele ciekawych rzeczy znajdą dla siebie nie tylko dorośli, ale i dzieci. Na Wałach Chrobrego, w pobliżu zacumowanych tam jednostek, zostaną ustawione stoiska handlowe, kawiarenki, restauracje oraz inne punkty gastronomiczne, w tym tawerny, w których rozbrzmiewać będą szanty. Właśnie na „Jarmarku pod Żaglami” sprzedawane będą pamiątki marynistyczne oraz różnego rodzaju rękodzieło. Powstanie tam również wesołe miasteczko i place zabaw dla dzieci, bo chcemy zapewnić rozrywkę zarówno małym, jak i dużym miłośnikom wielkich żaglowców, które zawitają już niedługo do Szczecina.

Smoki rządzily w ostatni weekend w Krakowie !

W weekend smoki opanowały Kraków. Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk" połączyło efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentowały się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 metrów długości i 15 metrów wysokości).

Festiwal piosenki rosyjskiej w Łodzi

Zakończył się V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział ponad 200 uczestników reprezentujących 65 szkół z Łodzi, Warszawy, Koszalina, Poznania, Lublina, Inowrocławia, Siedlec, Krakowa, Rzeszowa, Zamościa, Białegostoku, Kielc i wielu innych miast. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Od klasycznych rosyjskich pieśni, po nowoczesne aranżacje rockowe.

Cała Łódź jest Oscarem - nowa gwiazda na Piotrkowskiej

Nowa gwiazda zabłysła w łódzkiej Alei Sławy. Upamiętni twórców „Idy", oscarowej produkcji łódzkiego Opus Filmu. Uroczystość rozpoczęła święto ulicy Piotrkowskiej. Nowa gwiazda znajduje się na wschodniej stronie Alei Sławy. W tym miejscu tradycyjnie wmurowywane są gwiazdy reżyserów, operatorów i innych twórców, którzy obok aktorów pracują na sukces filmu. Goście uroczystości zgadzali się jednak, że gwiazda twórców „Idy" jest gwiazdą wszystkich łodzian.

TVP odsłania karty 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej

Na specjalnej, zorganizowanej z dużym rozmachem konferencji prasowej, Telewizja Polska zdradziła obszerne szczegóły programu 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. W siedzibie TVP przy Woronicza oprócz przedstawicieli zarządu telewizji i władz Miasta Opola pojawili się reżyserzy, prowadzący i główni bohaterowie KFPP – ponad 30-sto osobowa reprezentacja artystów.

Zapisz się na Dancing Poznań 2015!

Zapraszamy na największą imprezę taneczną w Polsce. Od 22 do 29 sierpnia zespół Ewy Wycichowskiej z Polskiego Teatru Tańca zorganizuje znane tysiącom zwolenników tańca wydarzenie pod nazwą Dancing Poznań. Złożą się na nie XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez: http://www.ptt-poznan.pl.

Zegar kwiatowy przed PKiN na 60. urodziny

Z okazji 60. urodzin Pałacu Kultury i Nauki powstanie zegar kwiatowy dedykowany jubilatowi. W środę, 27 maja, o godz. 12.00, pracownicy i najemcy PKiN będą wspólnie sadzić kwiaty, które utworzą tarczę zegara.

Europa na widelcu 3–7 czerwca 2015 Wrocław, Rynek

Już po raz siódmy Biuro Promocji Miasta zaprasza na wielką kulinarną imprezę organizowaną na wrocławskim rynku. 3 czerwca rozpoczniemy jarmarkiem produktów i potraw europejskich. Jarmarkowi towarzyszyć będą targi książki kulinarnej „Książka na widelcu”. Oba wydarzenia potrwają do 7 czerwca. 5 czerwca zapraszamy na rynek na dzień dolnośląski poświęcony w szczególności rybom słodkowodnym, szparagom, rzodkiewce, ziołom i truskawkom.

Tydzień Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu

Od 25 do 29 maja 2015 r. w Katowicach odbywać będzie się Tydzień Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu, organizowany przez Uniwersytet Śląski oraz firmę Only1 Fight Corporation Ltd. Wydarzenie odbywać będzie się w różnych miejscach Katowic – na Uniwersytecie Śląskim, na katowickim rynku oraz w Spodku.

Morze, nasze morze... Święto Morza w Gdyni pod koniec czerwca

Tradycje Święta Morza sięgają początku lat 30-tych. Pierwszy raz obchodzone było w Gdyni w 1932 roku. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób, na czele z ówczesnym prezydentem RP Ignacym Mościckim. W dniach 20-28 czerwca 2015 roku, impreza odbędzie się po raz trzeci we współczesnej odsłonie. Ma przypominać, że z morzem związane są nie tylko Pomorze czy Pomorze Zachodnie, ale cała Polska, która leży nad Bałtykiem.

Projektanci pokazali odmieniony Rynek w Kielcach

Ośmiu uczestników drugiej edycji Włoskiej Szkoły Designu zaprezentowało efekty swoich zmagań z chaosem reklamowym na kieleckim Rynku. Projekt realizowało szereg specjalistów. Nad projektem szyldów w ścisłym centrum miasta pracowały osoby z całej Polski. Ich dotychczasowa praca to pierwszy krok do uporządkowania reklam, nie tylko w ścisłym śródmieściu

Zapisz się na Dancing Poznań 2015!

Zapraszamy na największą imprezę taneczną w Polsce. Od 22 do 29 sierpnia zespół Ewy Wycichowskiej z Polskiego Teatru Tańca zorganizuje znane tysiącom zwolenników tańca wydarzenie pod nazwą Dancing Poznań. Złożą się na nie XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez: http://www.ptt-poznan.pl.

Lego Arena powstaje na gdańskim stadionie

Na PGE ARENIE wciąż oglądać można największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Już teraz cieszy się ona dużym zainteresowaniem, ale wkrótce przybędzie jej nowy - wyjątkowy element. Organizator postanowił bowiem wzbogacić ekspozycję o klockową wersję gdańskiego stadionu.

Powrót wielkich żaglowców. Piękna przygoda w Szczecinie

Już za niecały miesiąc, rozpocznie się w Szczecinie wielkie żeglarskiego święto. W dniach 12-15 czerwca, odbędzie się finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015.

"Marki nocą" przed "Nocą Muzeów" w Poznaniu

Jak powstają samochody i autobusy? Co się dzieje "po godzinach" na targach i na lotnisku? Ile trwa proces produkcji herbaty i palenia kawy? Jak sporządza się słynne kosmetyki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas akcji "Marki nocą". W czwartek, 14 maja, tuż przed Nocą Muzeów, poznańskie firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań otwierają się dla zwiedzających.

Rzeszowskie XII Święto Paniagi w stylu retro

Tegoroczne Święto miało nieco inną formułę niż dotychczas. Główna scena zlokalizowana była na placu przed Narodowym Bankiem Polskim. Uroczystego otwarcia XII Święta Paniagi dokonał Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc - Każde miasto ma swoją ulicę, swój plac. Taką ulicą, którą się szczycimy w Rzeszowie, to ulica 3 Maja, ale też i Rynek. Za chwilę będziemy jeszcze przebudowywać tę ulicę, żeby była jeszcze piękniejsza. Życzę Wam wszystkim wspaniałej zabawy – powiedział Tadeusz Ferenc.

W sobotę święto Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu

9 maja rozpoczęły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

pierwsza wrocławska tamborrada

Punktualnie o godzinie 12:00 8 maja na placu Nowy Targ rozległo się wielkie bębnienie – dzieci i młodzież ze szkół Wrocławia i okolic rozpoczęli I Wrocławską Tamborradę. Na scenie wtórował im m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz goście z San Sebastian, którzy mogli usłyszeć pierwszą zagraniczną Tamborradę. Impreza ta odbywa się bowiem raz do roku w San Sebastian i jest jedną z najbardziej znanych tradycji tego baskijskiego miasta, które w 2016 roku będzie wraz z Wrocławiem nosiło miano Europejskiej Stolicy Kultury.

STS Chopin wrócił do Szczecina

Chopin, który na początku tygodnia przepłynął Kanał Kiloński, kończy trwającą 9 miesięcy podróż, wracając do swojego macierzystego portu – Szczecina. Tradycją jest witanie żaglowca oraz jego załogi (tym razem są to uczestnicy programu Niebieska Szkoła). Jednostka cumowała przy Wałach Chrobrego w dniach 30 kwietnia - 1 maja.

W Łodzi tegoroczny maj będzie pełen wrażeń

Interesująco i bogato zapowiada się kalendarz majowych, łódzkich wydarzeń kulturalnych, rocznicowych i festiwalowych. Na konferencji prasowej w Art_Inkubatorze przedstawiono niektóre z propozycji. Przede wszystkim 70-lecie świętują łódzkie uczelnie wyższe, a Uniwersytet Łódzki zorganizował Światowy Zjazd Absolwentów UŁ, natomiast 24 maja chce uhonorować tytułem doktora honoris causa wybitnego pisarza i badacza kultury Umberto Eco. W związku z jego wizytą odbędzie się również szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. kryminalna noc literatury zaplanowana 8 maja w Muzeum Miasta Łodzi. Z okazji jubileuszu Akademia Sztuk Pięknych organizuje 31 maja spotkanie i warsztaty dla dzieci w plenerze przed gmachem uczelni przy ul. Wojska Polskiego. Dziekan Wydziału Aktorskiego PWSFTviT mocno podkreślała role dorocznego Festiwalu Szkół Teatralnych, który może stać się jedną z wiodących imprez w Łodzi.

Molo Fest na Placu Zdrojowym w Sopocie

W dniu 3 Maja na sopockim Placu Zdrojowym odbył się festyn dla mieszkańców i turystów. Był min. Piknik Militarny, gra planszowa w szachy, stoiska kulinarne i zajęcia sportowe. /Galeria zdjęć/

Błogosławieni Miłosierni - koncert w Krakowie

W niedzielę (26 kwietnia) o godzinie 20:30 na Rynku Głównym odbył się koncert "Błogosławieni Miłosierni", na który zaprosili Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizatorami koncertu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

Flaga Łodzi ponownie okrążyła świat

Uczestnicy akcji „Łódzka flaga na krańcach świata" spotkali się by wspominać podróże z ubiegłego roku. Goście spotkania odwiedzili Węgry, Czechy, Norwegię, Islandię, Turcję, Chiny oraz Amerykę Południową.

Ciało człowieka bez tajemnic w Gdyni

Gdyński EXPERYMENT przygotował pokaz - jak ciekawa może być anatomia. Pokaz odbył się w ostatni weekend 25-26 kwietnia w holu Centrum Handlowego Batory

W Poznaniu Trwa 15-ty jubileuszowy Pyrkon

Warsztaty, spotkania z pisarzami, prelekcje, konkursy z nagrodami oraz wiele wciągających rozrywek, których nie może ominąć żaden miłośnik fantastyki - Pyrkon 2015 potrwa od 24 do 26 kwietnia! Jubileuszowy 15. Pyrkon gości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Corocznie przyciąga on rzesze miłośników fantastyki. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło blisko 25 tysięcy osób. Teraz ma być ich jeszcze więcej.

Stadion Wrocław tylko dla dorosłych!

Już 12 czerwca podczas Festiwalu „Dozwolone od lat 18” na jednej scenie wystąpią legendy polskiej piosenki. W muzyczną podróż w czasie zabiorą nas: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Grażyna Łobaszewska, Jerzy Połomski, Wojciech Gąssowski oraz zespół Czerwone Gitary. Gospodarzem imprezy będzie Robert Janowski.

Fantastyczny Poznań - dzisiaj początek

Warsztaty, spotkania z pisarzami, prelekcje, konkursy z nagrodami oraz wiele wciągających rozrywek, których nie może ominąć żaden miłośnik fantastyki - Pyrkon 2015 rusza już 24 kwietnia!

Najlepsi bboye na Warsaw Challenge 2015

W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji Warsaw Challenge. Z tej okazji Miasto Stołeczne Warszawa zaprosiło 24 ekipy breakdance z całego świata. Przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie tancerze zaprezentują swoje możliwości już 9 i 10 maja. Zawodom będą towarzyszyły koncerty legend hip-hopu.

Białystok z Podlaską Marką Roku 2014 za BiKeRa

Białostockie rowery miejskie BiKeR, Łazik marsjański Hyperion 2, Wynalazek naukowy pochodne diizochinoliny, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku i Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie to tegoroczni laureaci Podlaskiej Marki Roku

Krakowscy Hejnaliści z Diamentowym Mikrofonem!

21 kwietnia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów 90-lecia Polskiego Radia. Tego wieczoru przyznano również najważniejsze nagrody radiowe. Wśród laureatów znaleźli się krakowscy Hejnaliści, którzy za swoją owianą legendą pracę i rolę, jaką sumiennie odgrywają w historii i tradycji naszego kraju, otrzymali prestiżowy Diamentowy Mikrofon.

Kultowa Maltanka od soboty znów na trasie

Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia po zimowej przerwie, na swoje tory wróciła poznańska Maltanka. Kolejka będzie kursować 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 19, łącznie ze świętami. W dni powszednie odjazdy będą co godzinę, a w weekendy i święta - co pół godziny.

Za nami trzeci skandynawski dzień w Szczecinie. Jednym z najważniejszych wydarzeń była Konferencja oraz Giełda kooperacyjna B2B odbywająca się w ramach modułu biznesowego.

Szczecin podąża w wielu przestrzeniach za państwami skandynawskimi. Mówimy tu o ekologii, rozwiązaniach służących poprawie życia mieszkańców, a także biznesie i nowoczesnych technologiach. Ważne jest inwestowanie w przyszłość. – mówił podczas konferencji biznesowej Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Dni Skandynawskie w Szczecinie rozpoczęte

Tegoroczne Dni Skandynawskie zostały oficjalnie rozpoczęte. Wydarzenie zostało zainaugurowane uroczystym odnowieniem porozumienia partnerskiego pomiędzy Szczecinem a duńskim miastem Esbjerg. Celem Dni Skandynawskich jest budowanie długotrwałego i cyklicznego forum spotkań, ułatwiającego nawiązywanie kontaktów w sferach biznesowych czy społecznych. Dni Skandynawskie to także inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki, oraz zintegrowanie z ofertą miasta społeczności skandynawskiej uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Zabytkowy autobus z Ingolstadt zaprezentowany na Rynku

W czwartek na opolskim Rynku miała miejsce prezentacja zabytkowego autobusu Bussing Trambus Prafekt 13X. To maszyna należąco do Ingolostadt, partnerskiego miasta Opola w Niemczech. Pojazd został wyremontowany na Opolszczyźnie i lada dzień wróci do naszych zachodnich sąsiadów.

Puchar Świata w Rock and Rollu

Eksplozja energii, ekstremalna akrobatyka, perfekcyjny dynamiczny taniec w wykonaniu najlepszych na świecie par Rock'n'Rolla Akrobatycznego - tego wszystkiego będzie można doświadczyć 18 kwietnia w Krakowie.

Ściana z kijowskiego Majdanu w Łodzi

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa - z udziałem wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego oraz sekretarza Ambasady Ukrainy w Polsce Wasyla Jordana - otwarto wystawę „Ściana", ukazującą w artystycznej formie dramatyczne, ubiegłoroczne wydarzenia w Kijowie.

W piątek 17 kwietnia Dni Ułana w Poznaniu

Archaiczne mundury, lśniące szable i dawne lance - 17 kwietnia, już po raz 30, rozpoczną się w Dni Ułana. Imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji, z których mogą skorzystać wszyscy poznaniacy.

Majówka na Podzamczu z nowym pokazem fontann

Fontanny na Podzamczu skrywają tajemnice, o których dotychczas nie wiedzieliśmy. Pod powierzchnią wody ciągną się tunele, przejścia i ukryta sterownia, z której dostarczana jest moc Warszawie. Na powierzchni widzimy ją dzięki „Światłom wody”. Premierowy pokaz w piątek, 1 maja o godz. 21.00.

Tony Blair w czerwcu będzie w Krakowie

Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, w czerwcu przyjedzie do Krakowa! Brytyjski polityk będzie gościem VI Konferencji ABSL, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Pamięci Jacka Kaczmarskiego. Koncert i "Pieśniobranie" w DŚT

10 kwietnia br. minie jedenasta rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów, pieśniarzy i prozaików. Dzień później, w sobotę 11 kwietnia o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej w Kielcach, planowane jest wydarzenie, które uczci kolejną rocznicę śmierci autora "Obławy" i "Murów". Uczci, jakżeby inaczej, poprzez niebanalne spotkanie z utworami mistrza Jacka.

DOROCZNY JARMARK WIELKANOCNY w TORUNIU

Pisanki, kolorowe palmy, stroiki, staropolskie wędliny, regionalne sery i wiele innych atrakcji – to wszystko na corocznym Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się na Rynku Staromiejskim w dniach 27 marca-4 kwietnia

Święta Wielkanocne coraz bliżej

Wystawcy z całej Polski, a także goście z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Węgier zaprezentują swoje produkty podczas Targów Wielkanocnych, które potrwają do 4 kwietnia. Organizatorami Targów są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma Artim.

Gdyńskie cheerleaderki z mistrzowskimi tytułami

Cheerleading w naszym mieście ma się doskonale. Sukcesy odnosi nie tylko najpopularniejsza grupa, czyli Cheerleaders Gdynia, ale także młodsze zawodniczki. Tancerki Młodzieżowego Domu Kultury oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10 z sukcesami reprezentowały Gdynię na XVIII Mistrzostwach Polski.

Żeglarska Reprezentacja Szczecina – nabór trwa!

Rekrutacja do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty Baltic Tall Ships Regatta 2015 potrwa do 10 kwietnia. Młodzi żeglarze popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: s/y DAR SZCZECINA i s/y ZRYW. Rywalizacja rozpocznie się w Kłajpedzie, a 12 czerwca jednostki zawitają do Szczecina na wielki finał regat.

Święta Wielkanocne coraz bliżej

Wystawcy z całej Polski, a także goście z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Węgier zaprezentują swoje produkty podczas Targów Wielkanocnych, które potrwają od 27 marca do 4 kwietnia. Organizatorami Targów są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma Artim.

ZAGRAJ W FILMIE KRĘCONYM W TORUNIU

Janusz Majewski realizuje film fabularny „Ekscentrycy”. Zdjęcia do najnowszej produkcji polskiego reżysera odbywać się będą w Toruniu. W filmowych kadrach Toruń zaprezentowany zostanie w scenerii lat 50’ XX wieku. Premiera planowana jest późną jesienią, film pokazany będzie również na festiwalu w Gdyni.

XVIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO i XI MIĘDZYNARODOWEGO konkursu "Igłą Malowane"

26 marca, w Odzieżówce odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Igłą Malowane". Nadesłano kilkaset prac z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy. Nagrody zostały wręczone licznie zebranym uczestnikom, którzy wolny czas i pomysłowość oraz talent poświęcają dziełom rękodzielniczym! Prace mieściły się w szeroko pojętym rękodziele. Można było podziwiać prace malowane igłą jak i również przeróżne techniki wzornictwa użytkowego. Jury w składzie: Dariucz Sapkowski, Maja Powalska, Roman Lubiński oraz Maria Szcześniak stanęli przed nie lada wyzwaniem. Po burzliwych obradach ustalono zwycięzców.

Mega-pisanka zdobi wejherowski rynek

Na wejherowskim rynku w pobliżu ratusza i kolegiaty stanęła ponownie mega-pisanka pomalowana w kaszubskie wzory. Oznacza to, że Święta Wielkanocne już blisko. Mega-pisanka zdobiąca plac Jakuba Wejhera każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi ozdobiona w kaszubskie wzory nawiązuje do tradycji naszego regionu. Jak zapewnia prezydent Krzysztof Hildebrandt ma ona w okresie przedświątecznym cieszyć oczy mieszkańców i ich gości. Stanowi też atrakcję turystyczną nadającą miastu odświętny charakter. Lubiana jest szczególnie przez dzieci i zachęca do wiosennych spacerów po wejherowskiej starówce.

Rekrutacja w Szczecinie dobiegła końca – The Baltic Tall Ships Regatta

Rekrutacja na wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji finału The Baltic Tall Ships Regatta dobiegła końca. W ciągu 52 dni naboru zgłosiło się prawie 150 chętnych. Teraz czekają ich rozmowy kwalifikacyjne, a następnie szkolenia oraz warsztaty mające na celu przygotowanie do roli oficera łącznikowego albo obsługi wydarzenia. Do udziału w rekrutacji, która obywała się za pomocą strony internetowej www.ttsr.eu, zaproszone były pełnoletnie osoby, znające języki obce, kreatywne, otwarte, odpowiedzialne i wykazujące się odwagą oraz odpowiedzialnością.

Głosujcie na Bramę Poznania w konkursie "Życie w Architekturze"!

19 lutego tego roku poznaliśmy finalistów konkursu "Życie w Architekturze" na najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w latach 2013-2014, a 11 marca na stronie redakcji rozpoczął się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. O ten prestiżowy tytuł walczy 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs, w tym 10 projektów z województwa śląskiego i mazowieckiego, 8 obiektów z małopolskiego, po cztery z wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, po trzy z dolnośląskiego, lubelskiego i pomorskiego, a po jednym z terenu województwa opolskiego i świętokrzyskiego.

Figura Misia Uszatka stojąca przy Piotrkowskiej 87 została pokryta białym proszkiem

To na szczęście nic poważnego. Figura Misia Uszatka stojąca przy Piotrkowskiej 87 została pokryta białym proszkiem, by uzyskać matową powierzchnię. Specjaliści zrobili to, aby niezwykle dokładnie zeskanować postać misia. Cyfrowy model posłuży do wydrukowania Misia Uszatka w drukarce 3D. - Potrwa to nawet 2 tygodnie, ale miś będzie identyczny. Postać powstanie we fragmentach, które później zostaną połączone - mówi Paweł Ślusarczyk koordynator przedsięwzięcia.

Warszawa częścią światowej edycji Monopoly

Udało się! Fani gry Monopoly z całego świata wybrali swoje ulubione miasta, które chcieliby umieścić na nowej planszy specjalnego wydania Monopoly Tu i Teraz – edycja 2015. W prestiżowym gronie 22 miast znalazła się również Warszawa! Swój głos na stolicę oddało ponad 100 tysięcy internautów.

Poznańskie obchody Dni Świętego Patryka

Koncert muzyki irlandzkiej, otwarte warsztaty stepu, celtyckie wróżby czy zielone warsztaty plastyczne - z tych oraz wielu innych atrakcji będzie można skorzystać podczas Dni św. Patryka. W Poznaniu odbywać się będą one do 17 marca.

Kraków znów będzie stolicą mody

Pokazy, warsztaty, międzynarodowa wystawa obuwia, konkurs dla fotografów mody i spotkania z projektantami to tylko niektóre atrakcje Cracow Fashion Week (21-29 marca), czyli największego wydarzenia modowego w Małopolsce. Krakowski Tydzień Mody otworzy wielka gala Cracow Fashion Awards, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jubileuszowa X Konferencja Kobiet w Gorzowie

Porady dietetyka, konsultacje ze stylistą, doradcą zawodowym, czy dyskusje na temat profilaktyki chorób nowotworowych, to tylko część programu tegorocznej jubileuszowej Konferencji Kobiet. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy już od dziesięciu lat jest radna Grażyna Wojciechowska, prezes Fundacji Czysta Woda. Spotkanie rozpoczęło się od wernisażu malarstwa Agaty Kaczuk-Jagielczyk, która poprzez swoje obrazy pokazała „Kobiety i kwiaty w malarstwie”. Zaraz po tym publiczność porwał koncert „Najpiękniejsze arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu Karoliny Garlińskiej – sopran, Bartosza Kuczyka – tenor oraz Mirosława Niewiadomskiego – tenor.

Modowy Dzień Kobiet w Rzeszowie za nami

Tegoroczny Dzień Kobiet upłynął pod znakiem mody. Największe rzeszowskie galerie zaproponowały paniom, m.in. porady makijażystek, manicurzystek oraz stylistów fryzur. Ponadto, panie mogły wziąć udział w bezpłatnych lekcjach tańca, fitness czy skorzystać z badań medycznych. Na wszystkie przedstawicielki płci pięknej czekały upominki i niespodzianki.

300 dni do startu Europejskiej Stolicy Kultury: ESK na największych imprezach zaprasza Europę do Wrocławia

Najlepsi polscy pisarze na najsłynniejszych targach książki, wrocławskie „Mosty” na Wystawie Światowej, oferty kulturalne na największych na świecie targach turystycznych. Na 300 dni przed dniem, w którym stolica Dolnego Śląska stanie się Europejską Stolicą Kultury, Wrocław postawił na ofensywę europejską. Zaprasza na ESK podczas prestiżowych imprez w Paryżu, Londynie, Mediolanie czy Madrycie.

Kultura Japonii - wystawa w Łodzi

Ogród Botaniczny - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę Kultura Japonii, która odbędzie się, pod patronatem Ambasady Japonii, w dniach 20 - 22 lutego 2015 w godz. 9.00 - 17.00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39/65.Na wystawie prezentowane będzie m.in. wnętrze pokoju służącego do ceremonii herbacianej w japońskim domu, tradycyjne kimona oraz ceramika.

Głosowanie już trwa! Obecnie Warszawa znajduje się na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Hong Kong i Rygę

Trwa wielkie głosowanie. Warszawa jako jedno z 22 miast z całego świata ma szansę stać się częścią planszy Monopoly Tu i Teraz – edycja 2015. Specjalne wydanie gry przygotowywane jest z okazji jej 80 urodzin. Warszawa została wytypowana do ścisłego grona 80 miast na które będą mogą głosować internauci z całego świata. Wybór stolicy nie był przypadkowy. Nasze miasto może pochwalić się miejscem w rankingu najczęściej odwiedzanych miast świata. Więcej informacji o rankingu tutaj. Warszawa rywalizować będzie m.in. z Berlinem, Buenos Aires, Limą, Londynem, Paryżem, Stambułem czy Wilnem.

Cała Polska głosuje na Warszawę

Jest najbardziej rozpoznawalną grą na świecie. Rozegrano w nią już ponad bilion partii, a jej sprzedaż prowadzona jest w 114 krajach. Gra Monopoly, bo o niej mowa, obchodzi 80 urodziny. Z tej okazji przygotowywana jest specjalna, ogólnoświatowa wersja gry, na planszy której ma szansę znaleźć się Warszawa

Nabory na oficerów łącznikowych – The Baltic Tall Ships Regatta

W czerwcu tego roku, po raz kolejny powitamy przy szczecińskich nabrzeżach najpiękniejsze żaglowce i jachty z całego świata. Szczecin wraz z litewską Kłajpedą i Sail Training International jest współorganizatorem regat The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Już od dziś, wszystkie zainteresowane osoby, mogą zgłosić swoją kandydaturę na oficerów łącznikowych, obsługujących finał reg

Kraków Arena hitem 2014 roku

Internauci „Magicznego Krakowa" wybrali najważniejsze wydarzenia minionego roku. Ponad 1/3 głosujących zdecydowała, że hitem 2014 roku było otwarcie Kraków Areny. Na drugim miejscu znalazły się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II, a trzecią pozycję uzyskało otwarcie ICE Kraków.

Huczne i bezpieczne powitanie Nowego Roku w Gdyni

Huczne, radosne, tłumne i bezpiecznie - takie było przywitanie nowego roku w Gdyni. Na wielkiej i efektownej scenie na skwerze Kościuszki zaprezentowało się ponad 20 artystów, na czele z grupą Enej, Big Cyc, Dodą, Krzysztofem Krawczykiem, Mrozem i Bednarkiem. W Sylwestrowy Rejs Przebojów dookoła świata z Gdynią i telewizją Polsat wybrało się ponad 50 tys. osób, a co najmniej drugie tyle bawiło się na ulicach miasta poza strefą imprezy masowej. Służby porządkowe nie odnotowały większych incydentów.

Sylwestrowa Noc Przebojów w Gdyni

Blisko 200 tys. ludzi świętowało na Skwerze Kościuszki w Gdyni Nowy 2015 Rok. /Galeria zdjęć/

Królewskie powitanie Nowego Roku

Kraków w królewskim stylu przywitał Nowy Rok! Na imprezie sylwestrowej Kraków – Miasto Królów bawiło się ponad 150 tys. osób, z czego 20 tys. pod samą sceną u stóp krakowskiego ratusza.

Tak bawił się Wrocław

W sylwestrową noc podczas koncertu przez wrocławski rynek i plac Solny przewinęło się około 200 000 osób z całego świata.Był to bardzo spokojny sylwester. Zgłoszeń, jakie otrzymały służby, było znacznie mniej niż w ubiegłym roku. Pomocy lekarskiej w punkcie medycznym zlokalizowanym w Sukiennicach 9 udzielono 32 osobom. W większości przypadków były to niegroźne urazy. Policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zdarzeń poza nielicznymi interwencjami dot. osób nietrzeźwych. Po zakończeniu imprezy sylwestrowej służby porządkowe przystąpiły do sprzątania wrocławskiego Rynku.

Impreza „Sylwester pod ratuszem” w Olsztynie

Jeśli nie masz planów na Sylwestrowy wieczór, to nie może zabraknąć Cię na wyjątkowym balu pod chmurką. W samym centrum miasta, pod ratuszem olsztynianie i goście przebywający w mieście już tradycyjnie żegnają stary i witają nowy rok. W dobry nastrój wprawia wszystkich muzyka grana przez DJ-a oraz przez zespół Not Ordinary Acoustic Trio coverujący włoskie przeboje. Na pięć minut przed końcem 2014 r. życzenia mieszkańcom składa prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. A równo o północy rozpoczyna się deszcz fajerwerków.

Światowe Przeboje na Starym Rynku w Bydgoszczy

Sylwestrowa noc rozpocznie się w Bydgoszczy o 21.00.Usłyszymy znane i lubiane, światowe przeboje. Na najlepiej przebranych sylwestrowych gości czekają atrakcyjne nagrody.

NOWOROCZNA GALA Z NAGRODAMI

Arie z najsłynniejszych oper i operetek, przeboje Zbigniewa Wodeckiego i wręczenie medali Thorunium – tak zapowiada się Prezydencki Koncert Noworoczny 2015 r.

Sylwester 2014 - końcowe odliczanie w Krakowie

Już jutro (31 grudnia, środa) na krakowskim Rynku zapanuje radość i zabawa, przy akompaniamencie zapewnionym przez najlepszych polskich artystów. Nadejście Nowego Roku będziemy świętować zarówno z widzami zgromadzonymi na płycie Rynku, jak i z tymi zasiadającymi przed ekranami telewizorów. Zabawę rozpoczynamy o 19:00, a na transmisję na antenie stacji TVN zapraszamy już od 20:00.

Sylwestrowe super selfie w Warszawie

Już jutro ostatni dzień roku i wielka zabawa sylwestrowa na błoniach Stadionu Narodowego. Poza występami polskich zespołów i zagranicznych gwiazd oraz spektakularnym pokazem sztucznych ogni, na warszawiaków czekają niespodzianki

Sylwester Miejski 2014/2015 w Białymstoku

Białostocki Ośrodek Kultury i Prezydent Białegostoku zapraszają na Miejskiego Sylwestra na Rynku Kościuszki Tatiana Okupnik z zespołem, Klezmafour, pokaz sztucznych ogni – to główne atrakcje, które czekają na uczestników sylwestra w Białymstoku. Wspólną zabawę pod gołym niebem zapewnią didżeje Roball i Koston.

Sylwester 2014 na rynku w Rzeszowie

Jak co roku Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania sylwestra na rzeszowskim Rynku. Zabawę rozpoczynamy o godzinie 21.00. Na scenie pojawią się zespół Guitar Force, My Bike oraz gwiazda wieczoru BRODKA. O północy, w blasku fajerwerków, wspólnie z Prezydentem Miasta Rzeszowa Tadeuszem Ferencem przywitamy Nowy Rok.

Sylwester 2014/2015 w Katowicach

Rok 2015 witamy pod Spodkiem!​ Zaczynamy już o godz. 19. Będzie rozrywkowo, rockowo i hiphopowo. Cztery koncerty i Dj-skie sety aż do godz. 1 w nocy. Tuż po północy niebo nad Katowicami rozbłyśnie fajerwerkami, a życzenia wszystkim zebranym pod Spodkiem złoży Prezydent Marcin Krupa. Przybywajcie!

Sylwester we Wrocławiu na Rynku – kto zagra

Sylwester 2014-2015 na Rynku we Wrocławiu – zobacz, kto zagra. TVP2 i Miasto Wrocław zapraszają na sylwestra z Dwójką na Rynku.

Komunikacją na sylwestra w Warszawie

Na sylwestrową imprezę na błoniach Stadionu Narodowego najlepiej będzie dojechać komunikacją miejską. 31 grudnia zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe, które ułatwią uczestnikom dojazd i powrót z imprezy.

Sylwestrowa Moc Przebojów - pakiet informacyjny

Gdynia i gdynianie będą po raz drugi współgospodarzami zabawy sylwestrowej, pod tytułem „Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem" na Skwerze Kościuszki. Jak na gospodarzy przystało starajmy się, by to wielkie wydarzenie pozostało w pamięci uczestników i milionów telewidzów - jako wyjątkowe i udane, a przede wszystkim bezpieczne.

Sylwestrowy Bal na Placu Wolności w Poznaniu

Gala gwiazd polskiej sceny muzycznej, widowisko świetlne, grafika laserowa oraz pokaz kolorowych fajerwerków - takie atrakcje czekają na wszystkich tych, którzy Sylwestra będą chcieli spędzić na Placu Wolności.

Sylwester 2014 - rozpoczynamy odliczanie!

31 grudnia na krakowskim Rynku zapanuje radość i zabawa, przy akompaniamencie zapewnionym przez najlepszych polskich artystów. Nadejście Nowego Roku będziemy świętować zarówno z widzami zgromadzonymi na płycie Rynku, jak i z tymi zasiadającymi przed ekranami telewizorów. Na scenie o szerokości 50 m i wysokości sięgającej 17 m będą królować gwiazdy polskiej estrady: wokaliści, performerzy i tancerze. Zabawę na Rynku rozpoczynamy o 19:00, a na transmisję na antenie stacji TVN zapraszamy już od 20:00.

Tłumy odwiedzają zoo po świętach we Wrocławiu

Mimo świąt i mroźnej pogody wrocławskie zoo może poszczycić się wysoką frekwencją – w czasie dwóch dni świąt (25 i 26 grudnia), zoo odwiedziło 8 tysięcy ludzi. W sobotę do godziny 17.00 kasy zoo sprzedały 6,5 tys. biletów

Miejski sylwester z przebojami Anny Jantar

Z przebojami Anny Jantar wejdą poznaniacy w 2015 rok. Tradycyjną miejską zabawę sylwestrową na placu Wolności wypełnią jej piosenki, śpiewane przez wielu wykonawców.

Sylwester Miejski 2014/2015

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią. Zabawa światłem i obrazem skompilowana z muzyką przeniesie każdego, kto spędzi ten wyjątkowy wieczór na Jasnych Błoniach w niecodzienny wymiar. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się zagraniczni DJ’e: Papajam, Nicco i Crew 7. Początek sylwestrowej zabawy zaplanowano na godzinę 22.00. Tradycyjnie o północy niebo rozświetli pokaz fajerwerków.

Spotkanie wigilijne w Ptak Fashion City

14 grudnia w Hali Ptak Expo w Ptak Fashion City w Rzgowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim polscy producenci odzieży i przedsiębiorcy z branży mody oraz specjalnie zaproszeni goście, m.in. jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Spotkanie umilił koncert kolęd w wykonaniu Justyny Steczkowskiej.

Żywe szopki już od Wigilii

Osiołek, szkocka krówka, kucyki i owieczki z wrocławskiego zoo zostają wysłane na świąteczną delegację. Od Wigilii do Święta Trzech Króli będą gwiazdami żywej szopki na wrocławskim Wittigowie.

W Gdyni trwaja prace nad sylwestrową oprawą Polsatu

Po sukcesie ubiegłorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów, Polsat i Gdynia po raz drugi wspólnie powitają nowy rok./Galeria zdjęć/

Kobra z „Czasu honoru” powita nowy rok w Bydgoszczy

Dawid Kartaszewicz na Starym Rynku zaśpiewa największe światowe przeboje. Znany z produkcji telewizyjnych aktor, wcieli się w rolę wokalisty.

Mikołaj na jarmarku !

Sanie Mikołaja wylądowały w samym sercu ulicy Piotrkowskiej! A renifery szybko poczuły się jak u siebie. Wyjątkowych gości spotkaliśmy na jarmarku przez cały weekend!

Piotrkowska gotowa na święta!

Na ulicy Piotrkowskiej przy placu Wolności już stoi unikalna choinka. To 21-metrowa konstrukcja imitująca prawdziwe drzewo. W uroczystym odpaleniu światełek wzięła udział prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Prezydent ma nadzieję, że jarmark świąteczne atrakcje w centrum ożywią ulicę Potrkowską i przyciągną do niej wielu łodzan.

Świąteczne targowanie w Krakowie

Tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, pora na przygotowania do Wigilii i ostatnie zakupy, które można zrobić odwiedzając Krakowski Rynek Główny i trwające na nim Targi Bożonarodzeniowe. Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące targom m.in. Korowód Kolędniczy, Opłatek Prezydencki, Lekcję Śpiewania i inscenizację „Dziadów Polskich".

Niezwykłe iluminacje przy Hali Stulecia

Od wczoraj (18 grudnia) można oglądać pod Halą Stulecia niezwykle barwne i oryginalne iluminacje świąteczne.

"Sylwester pod Gwiazdami" w Kielcach

Kielczanie, którzy nie zaplanowali jeszcze, gdzie spędzą noc sylwestrową mogą powitać Nowy Rok na Rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie się "Sylwester pod Gwiazdami". Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00 konkursami z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności.

Jason Derulo po raz pierwszy w Warszawie!

45 milionów sprzedanych płyt na świecie. 1,3 mld odsłon klipów na YouTubie. 7 z 13 singli w pierwszej dziesiątce przebojów amerykańskich i zachodnioeuropejskich rozgłośni radiowych. Jason Derulo da jedyny koncert w Warszawie podczas miejskiego sylwestra na błoniach.

Kielczanie otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kielc. Wszyscy chętni mogli je odebrać na Rynku z rąk harcerzy i zanieść do domów. Światełko przyjęli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, mediów, sportowcy i mieszkańcy miasta. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju już od 24 lat.

Wybierz wydarzenie roku 2014

Otwarcie Kraków Areny, kanonizacja Jana Pawła II, a może start budżetu obywatelskiego? Rusza konkurs na wydarzenie roku 2014.

Pierwsza edycja wielkiej gali Miss Fashion World 2014

71 Miss krajów całego świata. 25 finalistek Miss Polski 2014. Wieczór wielkich i znanych osobistości. Koncerty super gwiazd: Donatana&Cleo oraz Margaret. Blask fleszy. Setki dziennikarzy. Kilkanaście telewizji z kraju i zagranicy. Tysiące gości śledzących wydarzenia na żywo. Niezapomniane emocje. Za nami pierwsza edycja wielkiej gali Miss Fashion World 2014!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

16 grudnia na Placu Artystów rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach.

Sylwester 2014 Kraków - Miasto Królów

Noc sylwestrowa to niezaprzeczalnie królowa wszystkich nocy. Należy ją hucznie uczcić i z honorami przywitać Nowy Rok, dlatego idealnym miejscem do tego jest Kraków – Miasto Królów! Największe polskie gwiazdy, królowe i królowie polskiej estrady, wśród nich m.in. Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips i Future Folk, pojawią się w Krakowie, aby wspólnie z mieszkańcami miasta świętować ostatnią noc w roku. Imprezę sylwestrową prosto z krakowskiego Rynku będzie transmitować telewizja TVN.

II Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie otwarty

W piątkowe popołudnie przy dźwiękach muzyki, w atmosferze zabawy i przedświątecznych zakupów, został oficjalnie otwarty II Jarmark Bożonarodzeniow w Wejherowie.

Święty Mikołaj odwiedzi Poznań!

Długa biała broda, okulary, charakterystyczny czerwono-biały strój i worek pełen prezentów - tak może wyglądać tylko Święty Mikołaj. Postać znana z różnych historii zdecydowała się ujawnić szerokiej publice swoje prawdziwe oblicze. W jaki sposób? Święty Mikołaj postanowił odwiedzić Poznań, do którego przyjedzie prosto z Finlandii!

"Kartka świąteczna z Olsztyna“

Jak co roku, tuż przed Świętem Bożego Narodzenia, olsztyńska starówka przyozdabiana jest świątecznymi ozdobami, a stare kamienice rozświetlają kolorowe iluminacje. W tym roku przygotowaliśmy konkurs na najpiękniejszą „kartkę świąteczną” ukazującą Olsztyn w świątecznym klimacie – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna

Lodowe arcydzieła dodadzą magii Staremu Rynkowi

Piły, frezarki, dłuta i szczypce o łącznej wadze 40 kilogramów - to ekwipunek każdego z rzeźbiarzy, którzy w najbliższy weekend staną do konkursu w ramach STIHL Poznań Ice Festiwal. Prace artystów z Japonii, Kanady czy USA będzie można zobaczyć na Starym Rynku.

Jowita Budnik w DKF Megaron

Czwartego grudnia w DKF Megaron odbyło się niezwykłe spotkanie! Przy okazji gorzowskiej premiery filmu "Jeziorak" członkowie DKFu i widzowie mogli porozmawiać z Jowitą Budnik. Niezwykle energetyczna i pełna humoru aktorka opowiedziała o swojej pracy nad rolą podkomisarz Izy Dereń oraz o wcześniejszych filmach.

XII Półmaraton Św. Mikołajów w Toruniu

7 grudnia już po raz XII wystartował Półmaraton św. Mikołajków. Zawodnicy wystartowali na dystansie blisko 22 kilometrów z toruńskiej starówki i ul. Szosa Chełmińska pobiegli w kierunku Barbarki.

Św. Mikołaj oficjalnie otworzył 7 grudnia lodowisko na Stadionie Wrocław

O godz. 11, św. Mikołaj przeniósł się do wnętrz stadionu, aby rozpocząć największą w Polsce imprezę mikołajową. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zapraszone na moc darmowych atrakcji do godz. 17. Lodowisko natomiast będzie czynne do godz. 22.

Owacje na stojąco dla Bereniki!

Niesamowity pokaz tańca na rurze zaprezentowała w finale programu Mam Talent Berenika Nienadowska. Wrocławianka przez niecałe dwie minuty dała prawdziwe show zwinności, poczucia rytmu i przede wszystkim piękna. Wrocławianka nie wygrała głównej nagrody. Ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Miejska choinka rozświetliła Poznańskie Betlejem!

W sobotę 6 grudnia punktualnie o godzinie 17.00 tuż obok Ratusza rozbłysła 12 metrowa miejska choinka. Tym akcentem na dobre rozpoczął się w Poznaniu Festiwal Zimowych Emocji, a Stary Rynek zamienił się w Poznańskie Betlejem. W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mieszkańców czeka moc atrakcji. Poza choinką, szopką, targiem i koncertami, prosto z Finlandii przyjedzie do nas również prawdziwy Święty Mikołaj. 13 i 14 grudnia po raz 9. odbędzie się słynny już międzynarodowy festiwal rzeźby lodowej.

Św. Mikołaj odwiedził wrocławskie dzieci

Święty Mikołaj, który przybył dzisiaj do Wrocławia, zanim na Rynku uroczyście rozświetli choinkę, odwiedził wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania (WCOW).

Fenomenalne szopki krakowskie

Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia w Krakowie bez konkursu szopek? Z pewnością nie! W czwartek (4 grudnia) odbyła się jego 72. edycja. Na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza odbyła się prezentacja tych wyjątkowych dzieł sztuki!

Św. Mikołaj rozświetlił choinkę

"Wspaniała" - stwierdził św. Mikołaj po rozświetleniu choinki na Rynku. Gość z Laponii razem z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem przybył na Rynek o 17.30. Po spotkaniu z dziećmi o 18.30 wszyscy wspólnie rozświetlili choinkę.

Choinka stanęła na toruńskim Rynku

Dziś, 4 grudnia 2014 roku, na Rynku Staromiejskim w Toruniu stanęła tradycyjna, świąteczna choinka. Kilkunastumetrowe drzewko będzie ozdobą starówki do początków lutego.

Sylwester we Wrocławiu na Rynku – kto zagra?

TVP2 i Miasto Wrocław zapraszają na sylwestra 2014-2015 na wrocławskim Rynku. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia widzowie przed telewizorami oraz publiczność na Rynku we Wrocławiu będą się bawić w rytm największych przebojów Europy. Wśród gwiazd m.in. Bajm, Donatan & Cleo i Modern Talking. Formuła koncertu – muzyczna podróż bez granic po krajach Europy – to nawiązanie do jednego z najważniejszych programów Unii Europejskiej – projektu Europejska Stolica Kultury. W 2016 roku tytuł przypadnie właśnie Wrocławiowi.

Bajkowa moda w Łodzi

W tym roku mikołajki na łódzkich ulicach, w parkach i na skwerach będą wyjątkowe. Stanie się tak za sprawą wspólnej akcji Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi i Galerii Łódzkiej, którzy postanowili ubrać w czapki i szaliki wszystkie bajkowe pomniki, przedstawiające postacie z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.

Grudniowe zajęcia z robienia na drutach i szydle w Gdańsku

W niedzielę 7 grudnia i sobotę 20 grudnia od godziny 12.00 zapraszamy do sieni Instytutu Kultury Miejskiej na ostatnie przed świętami zajęcia z robienia na drutach i szydle. Warsztaty poprowadzi znany i lubiany kolektyw Prulla, który pomoże uczestnikom i uczestniczkom w dzierganiu czapek, szali, rękawiczek i swetrów z wełny oraz pokaże, jak zrobić różne, użyteczne przedmioty z taśmy bawełnianej

Szarża wielkich serc w Łodzi

Wielka Szarża WOŚP wraca na ul. Piotrkowską. 11 stycznia na najpiękniejszej ulicy Łodzi pojawią się parady jeździeckie, zaprzęgi konne, zabytkowe pojazdy oraz...miasteczko słowian.

Zakochaj się w jeździectwie na CAVALIADZIE

Po raz piąty na początku grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich królować będzie prestiżowy sport, gracja i konne atrakcje dla dzieci, a wszystko za sprawą CAVALIADY Poznań. W zależności od upodobań, czy to koneserzy jeździectwa, czy rodzice, którzy chcą spędzić z dziećmi wolny czas w rodzinnej i radosnej atmosferze, znajdą coś dla siebie.

Gorączka Sylwestrowej Nocy 2015 w Szczecinie

Przed nami kolejna okazja, by przywitać Nowy Rok 2015 w rytm tanecznych, dyskotekowych dźwięków. Multimedialne show z udziałem popularnych w Europie DJ'ów zagwarantuje wyśmienitą zabawę podczas sylwestra miejskiego. Tegoroczny sylwester miejski będzie miał charakter niepowtarzalnej nowatorskiej koncepcji „pokazania” muzyki. Wszystko za sprawą niezwykłego połączenia nowoczesnych technologii audio z muzyką taneczną i klubową energią.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA ELBLĄŻAN 13-14 grudnia 2014 r.

Od ośmiu lat w Elblągu realizowane jest przedsięwzięcie o niepowtarzalnej atmosferze i wyjątkowym przesłaniu - „Świąteczne Spotkania Elblążan”. Wpisane w bożonarodzeniowe tradycje „Spotkania” są dla mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego świętowania

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

21 listopada o godzinie 17 odbyło się oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. W uroczystości uczestniczył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Podczas otwarcia wystąpiła świąteczna orkiestra. Jarmark Bożonarodzeniowy będzie czynny do 22 grudnia codziennie od 10.00 do 21.00. Można kupić tu regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

Złoto Diebla zdobyte!

W sobotę 29 listopada w Katowicach miała miejsce pierwsza w Polsce gra łącząca gry miejskie z zupełnie nowym nurtem wymagającej rozrywki - real life escape games. Jej organizatorem był katowicki samorząd, a realizacją i pomysłodawcą - Silesia Events. Inspiratorką gry była Marta Obuch - autorka komedii kryminalnej "Szajba na peronie 5.", rozgrywającej się w międzywojennych Katowicach. Klimat międzywojenny objął całość gry i wyznaczył miejsca lokalizacji zadań, które się z tym okresem kojarzą.

Wrocławianka w finale Mam Talent

Chyba nie ma takiej figury, której by nie zrobiła. Berenika Nienadowska z wygimnastykowanym ciałem potrafi zrobić prawie wszystko. Szpagat, mostek, piruet – wszystko podczas karkołomnego układu na rurze. Jej taniec zachwycił nie tylko publiczność programu, ale i surowe jury. Agnieszka Chylińska nie przebierała w słowach i powiedziała wprost: „Jesteś za…sta”.

Świąteczne targowanie czas zacząć

Krakowski Rynek Główny nabiera świątecznego klimatu. Od lat jednym z jego elementów są Targi Bożonarodzeniowe, które są doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu podczas Lekcji Śpiewania. Tegoroczne Targi zostały uroczyście otwarte w sobotę (29 listopada) i potrwają do 26 grudnia.

Ognisty korowód elfów przeszedł po Rynku

Elfy, krasnale, księżniczka na szczudłach, czyli uczestnicy tradycyjnej już parady świątecznej ubarwili i uświetnili niedzielny Jarmark Bożonarodzeniowy. Korowód elfów wyruszył godz. 17.00 i przy akompaniamencie skocznej irlandzkiej muzyki przemaszerował wokół Rynku.

Królewna Śnieżka na lodzie!

Wild Rose UK Production powraca do Polski z nowym show – „Królewna Śnieżka ON ICE”! Wspaniała scenografia, artystyczna choreografia, podniebne, zapierające dech w piersiach ewolucje w wykonaniu łyżwiarzy, kostiumy, olśniewające rekwizyty i piękna muzyka Silvio Amato – to wszystko 8 grudnia w Hali Stulecia.

Nowe przyrządy nawigacyjne na Alei Żeglarzy w Szczecinie

Na początku grudnia Aleja Żeglarzy „wzbogaci się” o kolejne elementy. Tym razem, na Bulwarze Piastowskim, zostanie zamontowany sekstant oraz astrolabium. Pierwsze z urządzeń to kątomierz lusterkowy, optyczny przyrząd nawigacyjny, stosowany w żeglarstwie i astronomii. Służy on do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, a także kątów poziomych i pionowych pomiędzy obiektami widocznymi na Ziemi. Drugim elementem będzie astrolabium - pomiarowy przyrząd astronomiczny, używany w nawigacji do początku XVIII wieku. W przeszłości służył do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, poprzednik sekstantu.

Znamienici goście na Jubileuszu Mangghi

Pierwsza Dama Japonii Akie Abe, Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką, Prezydent Lech Wałęsa wraz z Małżonką, minister Małgorzata Omilanowska, Krystyną Zachwatowicz i Andrzej Wajda, Ambasador Japonii w Polsce, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski – to tylko część osób, które potwierdziły swój udział w zaplanowanych na dziś (29 listopada, sobota) uroczystościach związanych z obchodami 20-lecia istnienia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Dzień otwarty Manggha Matsuri dla publiczności zaplanowano na 7 grudnia (niedziela).

Festiwal zimowych emocji w Poznaniu

W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mieszkańców czeka moc atrakcji. Płyta Starego Rynku zamieni się w Poznańskie Betlejem, na którym stanie miejska choinka. Prosto z Finlandii przyjedzie do nas również prawdziwy Święty Mikołaj. 13 i 14 grudnia po raz 9. odbędzie się słynny już międzynarodowy festiwal rzeźby lodowej.

Mikołajki w Wejherowie

Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 6 grudnia o godz. 16.00 wszystkie dzieci z rodzicami na plac Jakuba Wejhera, gdzie odbędą się tradycyjne Mikołajki.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Świąteczna atmosfera na wrocławskim Rynku zapanuje już 21 listopada. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu będzie czynny do 22 grudnia codziennie od 10.00 do 21.00. Jak co roku na jednym z najpiękniejszych jarmarków staną drewniane domki ozdobione świątecznymi dekoracjami. Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

Spielberg kręci film, a mieszkańcy kręcą nosem?

Mieliśmy okazję zobaczyć Stevena Spielberga i jego ekipę przy pracy. Zwiedziliśmy plan filmowy. Rozmawiano z nami serdecznie, za każdym razem podkreślając, jak ważnym ogniwem hollywoodzkiej produkcji są zdjęcia we Wrocławiu, który na międzynarodowej ekipie filmowców wywarł spore wrażenie. W dużej mierze to zasługa samych wrocławian. Zapytaliśmy więc o relacje z tymi z ul. Kurkowej i Ptasiej.

ECS w Hong Kongu

Popularny tygodnik ukazujący się w Hong Kongu zachęca swoich czytelników do wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.

Mocne uderzenie przez 3 lata w Łodzi

W łódzkiej Atlas Arenie podpisano list intencyjny w sprawie organizacji Impact Festival przez najbliższe 3 lata w naszym mieście.

Ostatnie przygotowania do filmu „St. James Place”

Wrocław stał się planem do filmu Stevena Spielberga pt. „St. James Place”. Scenografia budowana na kilku ulicach miasta jest już prawie skończona. Jak na prawdziwy film szpiegowski przystało, produkcja owiana jest od początku ogromną tajemnicą.

Moda jak biżuteria, czyli Śniadanie u Tiffany’ego na początek Off Fashion

Wystawę "Śniadanie u Tiffany’ego - moda jak biżuteria" można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach. Kuratorem i pomysłodawcą ekspozycji, zorganizowanej w ramach tegorocznego konkursu OFF Fashion, jest historyk sztuki Katarzyna Sosenko.

Zagraj z krasnalami w "Misję Wrocław"

Można już grać w internetową grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Premiera gry miała miejsce podczas pierwszego dnia targów Hall Of Games

Fotorelacja z imienin ulicy Święty Marcin

Kolejne imieniny Ulicy Święty Marcin za nami. Tradycyjnej paradzie ulicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Oczywiście nie zabrakło też rogali świętomarcińskich.

Ogólnopolska premiera klipu do utworu „Pąki Róż” w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

11 listopada 2014 r. w dniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się ogólnopolska premiera klipu do utworu „Pąki Róż” w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie pod kierunkiem Anny Czenczek.

11 listopada Stadion Wrocław ponownie zamienił się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną

Membrana stadionu o wysokości 30 metrów i szerokości 780 metrów, która na co dzień może świecić w dowolnym kolorze, tego dnia rozbłysła tylko na biało – czerwono

Akwarium Terrarium w Bydgoszczy otwarte!

9 listopada otwarto pawilon Akwarium Terrarium. Przez cały dzień wejście do ZOO i Akwarium Terrarium było darmowe.

Neon powrócił na poznańską Wildę

Po blisko dekadzie nieobecności, neon, który świecił nad dawnym kinem Wilda (dziś dyskontem Biedronka) powrócił. Odsłonięty został w piątek 7 listopada wieczorem.

Wrocław-Dla Spielberga zgolę brodę!

W sobotę 8 listopada 2014 r. od 11:00 budynek CETA Wytwórni Filmów Fabularnych szturmowali mężczyźni. W różnym wieku, wysocy, niscy, szczupli, przy kości, bruneci i blondyni. Wszyscy chcą choćby przez jeden dzień, choć przez chwilę znaleźć się na planie filmowym Stevena Spielberga.

Zobacz Metro zanim pojedziesz

W niedzielę 9 listopada wszystkie stacje nowej linii metra otworzą się dla warszawiaków. Zanim pociągi rozpoczną normalne kursy II linią zobaczyć będzie można wnętrza wszystkich stacji

Rekonstruktorzy i warszawiacy w „Razem dla Niepodległej”

W Święto Niepodległości, 11 listopada, po uroczystości z udziałem Prezydenta RP i Prezydent Warszawy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego ok. godz. 13.00 wyruszy marsz „Razem dla Niepodległej”, w której obok warszawiaków przejdą także rekonstruktorzy w historycznych mundurach

Już nadchodzą... będzie pysznie!

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w poznańskim kalendarzu. Wtedy obchodzone są Imieniny Ulicy Święty Marcin. Tradycyjnej paradzie ulicznej towarzyszą liczne atrakcje, a także finałowy koncert. W tym roku gwiazdą będzie zespół Hey. Oczywiście nie zabraknie też rogali świętomarcińskich.

Najpierw podbije Rosję, a potem odbierze paradę

Dla tej roli odkryto go kiedyś w Imparcie. W tym roku po raz ósmy wejdzie w skórę legendarnego Marszałka. Popularny aktor Stanisław Melski jako Józef Klemens Piłsudski bardzo podoba się wrocławianom, którzy 11 listopada znowu skierują obiektywy swoich aparatów fotograficznych na bryczkę, w której na Rynek zajedzie „Naczelny Dowódca WP”.

Zobacz metro zanim pojedziesz

Centralnym odcinkiem II linii metra już niebawem pojedziemy do pracy, na spotkanie ze znajomymi, randkę, czy na spacer. Zanim jednak to się stanie, w niedzielę, 9 listopada, obejrzymy nowe i gotowe stacje podziemnej kolejki.

HALLOWEEN W STRASZNYM MŁYNIE w TORUNIU

Mroczna zagadka kryminalna, tajemnice laboratorium kryminalistycznego, profilowanie przestępcy na podstawie zdjęć, specjalne halloweenowe pokazy i doświadczenia naukowe, a do tego konkurs na najlepsze przebranie – takie atrakcje przygotowało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Halloween

Rzeszowski zespół „Karpaty” na obchodach XXIII Dni Polskich w Austrii

Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” związany z Rzeszowskim Domem Kultury uświetnił swoim występem uroczystość zakończenia XXIII Dni Polskich w Austrii. Obchody trwały od 13 września do 18 października 2014 roku. Ich organizatorem było „Forum Polonii” czyli Wspólnota Organizacji Polskich na terenie Austrii. Na bogaty program obchodów składało się kilkadziesiąt odrębnych wydarzeń kulturalnych.

Zaproszenie dla wystawców na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

W dniach 3-23 grudnia w Katowicach na ul. Staromiejskiej organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy zainteresowanych wystawców do składania ofert. Do dnia 31.10.2014 należy przesłać do organizatora Kartę Zgłoszenia.

Wejherowo rzeźbione w owocach i warzywach

W dniach 25-26 października br. odbyły się w Wejherowie otwarte indywidualne Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodnicy z całej Polski a także z Czech i Słowacji rywalizowali w artystycznym rzeźbieniu warzyw i owoców. Mistrzostwa odbywały się w Klubie "Olimp".

Afrykarium Wrocław zwiedzają tłumy!

Tysiące ludzi, także turystów z Polski i zagranicy zwiedza Afrykarium we Wrocławiu, w pierwszym dniu jego otwarcia. Padł frekwencyjny rekord. Do godz. 14.00 w niedzielę sprzedano w zoo 7 tysięcy biletów. Afrykarium będzie dziś czynne do ostatniego gościa, ale kasy są otwarte do 18.45. Normalnie Afrykarium czynne jest od 9.00 do 20.00. Bilet do zoo jest jednocześnie biletem do Afrykarium.

Tydzień Mody w Łodzi

Łódź po raz 11. zamienia się w polską stolicę mody. Trwa kolejna edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Główne wydarzenia rozgrywają się w Expo Łódź, Monopolis oraz Centrum Promocji Łodzi. Największe w branży modowej święto to nie tylko seria pokazów na światowym poziomie, ale również platforma łącząca młodych twórców z uznanymi nazwiskami świata mody.

Afrykarium Wrocław – dziś otwarcie

Otwarcie Afrykarium we wrocławskim zoo zaplanowano na niedzielę 26 października. Czynne będzie od 9.00 do 20.00. Bilet do zoo jest jednocześnie biletem do Afrykarium.

Legiony na Piotrkowskiej w Łodzi

Od pl. Wolności do pasażu Schillera przemaszerowali legioniści. W stulecie wkroczenia Legionów Polskich do Łodzi odbył się piknik legionowy.

HISTORIA ZATACZA KOŁO W GDAŃSKU ... UPHAGEN ZNÓW WPROWADZA SIĘ DO NOWEJ KAMIENICY!

25 października 2014 roku, w samo południe, Johann Uphagen z żoną Abigail ponownie zamieszka w nowej kamienicy przy ulicy Długa 12. Inscenizacji historycznej w wykonaniu Garnizonu Gdańsk towarzyszyć będą m.in. warsztaty z szycia dawnych strojów, opowieści o modzie z okresu rokoka, a także przekazanie strojów, wzorowanych na ubiorach z epoki, przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Afrykarium Wrocław - pierwszy hipopotam i krokodyle

Ma trzy lata i w środę wieczorem przyjechał do wrocławskiego zoo z ogrodu w Pradze. Samiec hipopotama o wdzięcznym imieniu Valecek - jako pierwszy ze stada - zamieszkał na ogromnym wybiegu z basenem w Afrykarium-Oceanarium. Od wczoraj w komplecie jest już stado kotików.

Natalia Kukulska i zapowiedź imprezy sylwestrowej w Poznaniu

W Sylwestra Poznań przetańczy całą noc podczas specjalnego koncertu przebojów Anny Jantar. Te informację ogłosiliśmy dziś w Scenie na Piętrze. Nowy rok witać będziemy pod hasłem "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc". Ten i inne wielkie przeboje Anny Jantar usłyszymy w wykonaniu poznańskich artystów z różnych pokoleń, którzy zaprezentują je w nowych aranżacjach. Nad kształtem muzycznym przedsięwzięcia czuwa kompozytor i aranżer Jacek Piskorz, któremu w doborze artystów i repertuaru pomaga córka Piosenkarki, Natalia Kukulska.

Wkrótce startuje Zimowy Narodowy

Choć do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze blisko dwa miesiące, to 8 listopada, Stadion Narodowy zamieni się w największe w tej części świata lodowe miasteczko. Na amatorów ślizgawek czekać będzie pięć tysięcy metrów kwadratowych lodu ułożonych na trzech lodowiskach, a także moc zimowych atrakcji.

Wielkie testowanie Afrykarium we Wrocławiu

Dziś 2 tysiące osób, które wygrały bilety w konkursach po raz pierwszy zwiedzało nowe Afrykarium we wrocławskim zoo. Oglądali obiekt przed oficjalnym otwarciem. Nie było tłoku.

Sylwester Polsatu po raz drugi w Gdyni

Po sukcesie ubiegłorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów, Polsat i Gdynia po raz drugi wspólnie powitają nowy rok.

Prezydent i Acid Drinkers zapowiadają LuxFest

Ryszard Grobelny oraz byli i obecni członkowie grupy Acid Drinkers namawiali poznaniaków do wzięcia udziału w festiwalu LuxFest, który 27 i 28 września odbędzie się w poznańskiej Arenie.

Wiecha na Gdyńskim Centrum Filmowym

W dniu 20 września 2014 r. odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na nowo wybudowanym gmachu przyszłego Centrum Filmowego./Zobacz galerię zdjęć/

Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Kielc

W Kielcach odbył się Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. Raz na cztery lata Przewodniczący Rad Miejskich oraz Dyrektorzy Biur, spotykają się, by podsumować mijającą kadencję, wymienić doświadczenia oraz wypracować wnioski i opinie kierowane do komisji wspólnych rządu i samorządu. Podczas spotkania, które odbyło się już po raz 14., samorządowcy dyskutowali m. in. o rozwiązaniach mających poprawić kondycję i funkcjonowanie miast wojewódzkich. Mimo różnic, jakie dzielą poszczególne miasta, spotkania Przewodniczących Rad Miejskich nie są jedynie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń.

Celebryci na Festiwalu w Gdyni

Od poniedziałku, 15 września 2014 r. trwa w Gdyni 39 Festiwal Filmowy. Można spotkać tam wiele popularnych osób nie tylko ze świata filmu ale też polityki i samorządów lokalnych. /Galeria zdjęć/

Toruń włączył się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tegoroczne święto europejskiej kultury materialnej i duchowej było obchodzone pod hasłem „Dziedzictwo - źródło tożsamości”. Na Rynku Staromiejskim w Toruniu można było zobaczyć inscenizacje nawiązujące do wiślanej historii miasta: czasy przepraw przez rzekę kupców podążających szlakiem bursztynowym, wyprawy wiślane Słowian i wikingów z udziałem 12-metrowej repliki łodzi Wikingów, scenki z czasów lokacji miasta oraz życia flisaków.

„Potop Redivivus” na Festiwalu Filmowym w Gdyni

W pierwszym dniu festiwalu ( 15 września) oklaskami na stojąco nagrodzony został przez publiczność film Jerzego Hoffmana "Potop Redivivus" . Obecny na premierze reżyser oraz aktor grający główną rolę, Daniel Olbryski byli wyraźnie wzruszeni. /Zobacz galerię zdjęć/

Wystawa w Porcie Łódź

W Porcie Łódź otwarto wystawę pt. „Łódź: Rewitalizacja i Budowa" („Lodz: Revitalization and Construction"), której premiera miała miejsce w marcu 2014 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Prezentowane zdjęcia ukazują m.in. największe nowe łódzkie inwestycje oraz rewitalizacje XIX- i XX-wiecznych fabryk, kamienic, willi i pałaców, EC1, a także wyremontowaną ulicę Piotrkowską. Na forum europejskim była to świetna promocja naszego miasta, które stara się o organizację tematycznej światowej wystawy Expo 2022 w zakresie rewitalizacji. Ekspozycję przyjęto z ogromnym zainteresowaniem. Otwierając wystawę w Europarlamencie, prezydent Hanna Zdanowska powiedziała: Ratujemy dziedzictwo okresu wielkiej Łodzi przemysłowej i zupełnie zmieniamy centrum. Powinniśmy opowiadać całemu światu, że tak wiele się u nas dzieje.

Dzisiaj ruszył Festiwal Filmowy w Gdyni

13 filmów w Konkursie Głównym, Konkurs Młodego Kina, Przegląd Polskiego Kina Niezależnego oraz wiele innych atrakcji i wydarzeń czeka przez sześć dni, od 15 września 2014 r. na miłośników polskiego kina.

Najsmaczniejsza impreza w Gorzowie

W Gorzowie trwa najsmaczniejsze wydarzenie roku. Kulinaria 2014 – Festiwal Brzmienia i Podniebienia. To już szósta edycja imprezy, która dawniej znana była pod nazwą Lubuskie Kulinaria Regionalne. W tym roku formuła festiwalu nieco się zmieniła. Impreza jednocześnie odbywa się na Bulwarze Zachodnim i w Hali Targowej przy ul. Przemysłowej. Połączeniem całości jest rzeka Warta na której po raz pierwszy od wielu lat odbywają się regaty. To właśnie za sprawą sportowców oba brzegi Wary się połączyły.

12 września rusza Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014

Już w najbliższy piątek 12 września 2014 r. startuje Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014. Szykuje się cała masa atrakcji dla małych i dużych. W samo południe po wrocławskim Rynku przemaszeruje wielka Wrocławska Parada Krasnoludków. Jak co roku z okazji rozpoczęcia festiwalu dzieci z wrocławskich szkół kolorowym korowodem ruszają do Ogrodu Staromiejskiego.

Poznań - LuxFest - muzyczny festiwal dla całych rodzin już 27 i 28 września!

Trzecia edycja poznańskiego festiwalu LuxFest to dwa dni koncertów kilkunastu wykonawców, wielka feta 25-lecia Acid Drinkers (uwieńczona występem oryginalnego składu z roku 1989!), a zarazem jedyna impreza rockowa, na której mile widziani są nie tylko dorośli fani, ale i dzieci - za sprawą wielkiej strefy zajęć muzycznych i plastycznych.

VI Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni

Wydarzenie jest hołdem oddanym wszystkim żołnierzom, których chciano wymazać z kart polskiej historii. Nie przyjęli sowieckiej okupacji, dlatego byli prześladowani, niszczeni i skrytobójczo mordowani. Przybliża postacie polskiego podziemia i demokratycznej opozycji w walce z komunistycznym reżimem lat 1944-1989.

Toruń obchodził Święto Piernika.

Po niedawnym festiwalu Skyway, którego pokazy obejrzało w ciągu pięciu dni 300 tysięcy osób, 6-7 września 2014 r. toruńska starówka przeżyła kolejne oblężenie - tym razem za sprawą Święta Piernika. Wakacyjna pogoda i moc piernikowych atrakcji przyciągnęły na toruńską starówkę prawdziwe tłumy mieszkańców i turystów.

Ku pokrzepieniu serc w Łodzi

W ogródku restauracji przy Piotrkowskiej 86 odbyło się Narodowe Czytanie Trylogii. Przedstawiciele władz miasta, artyści, animatorzy kultury czytali fragmenty trylogii Henryka Sienkiewicza. Dodatkową atrakcją była obecność konnego patrolu straży miejskiej, tym razem w strojach narodowych z XVII wieku.

Przeszłość w teraźniejszości nam MTP

We wtorek, drugiego września na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się pokaz mody, który pod wieloma względami był wyjątkowy. Nową kolekcję marki Solar uzupełniała biżuteria autorstwa Anny Orskiej, zaprojektowana dla Rezerwatu Archeologicznego Genius loci. Pokaz podczas Targów Fashion Fair to efekt współpracy wszystkich stron w ramach Konsorcjum Marki Poznań.

Świadectwa. Historia w twarzach. Twarze historii - otwarcie wystawy

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólnie z wiceprezydentem Markiem Pruszakiem brali udział w otwarciu niezwykle cennej i ważnej wystawy pn. - „Świadectwa. Historia w twarzach. Twarze historii", która prezentowana jest w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Wystawa jest oparta na cyklu nagrań filmowych, przeprowadzonych z byłymi mieszkańcami Elbląga i regionu. Prezentuje obraz przedwojennego świata widzianego oczami dzieci.

Ptasia wystawa w Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają na wystawę fotografii autorstwa Tomasza Skorupki pt. "Ptasie menu". Wystawa czynna jest do 28 września, oczywiście w Palmiarni.

Koloryt ukraińskiej kultury w Rzeszowie

W dniach od 27 do 30 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem odbył się happening malarski. Mieszkańcy Rzeszowa mieli okazję malować wspólnie z artystami z Polski i Ukrainy. Każdy mógł zobaczyć proces powstawania prac malarskich przy zastosowaniu różnorodnych technik i stylów. /Zobacz galerię zdjęć/

Białystok - Wschód Kultury/Inny Wymiar rozpoczęty

Opera marionetkowa, przegląd filmów z muzyką na żywo, koncert muzyki elektronicznej, projekt „Wielka Synagoga Reaktywacja” – pierwsze wydarzenia z białostockiego festiwalu Inny Wymiar za nami. A to nie koniec atrakcji, Wschód Kultury potrwa do 31 sierpnia 2014 r.

Ars Independent 2014 w Katowicach

Czwarta edycja festiwalu filmowego Ars Independent rozpocznie się 23 września w Katowicach. – Festiwal jest szalonym, czarnym koniem w galopie, którego każdy musi sam ujarzmić – mówi Przemek Mateusz Sołtysik, dyrektor festiwalu, nawiązując do nazwy głównej nagrody festiwalu – Czarnego Konia.

Gdańsk - Koło widokowe w Twoim obiektywie? Złap nagrodę!

Gdańskie Koło Widokowe było bezkonkurencyjną atrakcją tegorocznej 754. edycji Jarmarku św. Dominika. Zrobiono mu setki, a może nawet tysiące zdjęć. Zdjęcia obiegły nie tylko media, ale także portale społecznościowe. Koło zostanie w Gdańsku do 7 września i w tym czasie warto mu zrobić interesującą fotkę. Miasto Gdańsk i Międzynarodowe Targi Gdańskie ogłosiły właśnie konkurs fotograficzny!

Koloryt ukraińskiej kultury w Rzeszowie

"Barwy Pogranicza" to festiwal łączący nowoczesne trendy z folkową tradycją pogranicza, ale przede wszystkim łączący dwie kultury: polską i ukraińską. Wydarzenie odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2014 r. w Rzeszowie, na Bulwarach nad Wisłokiem. Organizatorem Festiwalu „Barwy Pogranicza” jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Poznań - Wystawa biżuterii z tysiącletniego drewna

Wystawę 1000 lat w naszyjnikach do końca wakacji można zobaczyć w Starym Browarze w Poznaniu. 12 naszyjników, wykonanych z X-wiecznego drewna dębowego, wszystkie autorstwa poznańskiej projektantki Anny Orskiej. Wystawa "1000 lat w naszyjnikach"- dotychczas prezentowana w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci na Ostrowie Tumskim - przenosi się do Starego Browaru. Wyjątkowe eksponaty można oglądać w jego nowej części od 18 sierpnia.

Jarmark urodzinowy w Katowicach

Rękodzieło z bursztynu, afrykańskie rzeźby, kosmetyki z Marsylii, turecka baklava, a także miody, nalewki i wina, sery, wędliny, smakowite wypieki będzie można kupić na tegorocznym Jarmarku Urodzinowym, którego kramy rozstawią się już 1 września przy ul. Staromiejskiej. O rozpoczęciu jarmarku przypomni nam kataryniarz, który pojawi się w centrum Katowic pierwszego dnia.

Białystok - Wschód Kultury/Inny Wymiar na koniec wakacji

Po dwóch odsłonach tegorocznej edycji Wschodu Kultury w Rzeszowie i Lublinie, czas na odsłonę trzecią, w stolicy Podlasia. Ostatni weekend sierpnia w Białymstoku należy do festiwalu Inny Wymiar (28-31 sierpnia 2014 r.)

Parada żaglowców zakończyła udaną Operację Żagle Gdyni

Malownicza parada na wodach Zatoki Gdańskiej, w blasku zachodzącego słońca zakończyła Operację Żagle Gdyni 2014. Podczas pięciu dni, które flota spędziła w gdyńskim porcie, żaglowce obejrzało 1,9 miliona odwiedzających. Impreza upamiętniła 40. rocznicę pierwszego zlotu żaglowców, Operacji Żagiel '74.

Zakończył się Jarmark Dominikański w Gdańsku

Wczorajsza niedziela (17 sierpnia 2014 r.) była ostatnim dniem dorocznego jarmarku. W tym roku frekwencja również dopisała i szacuje się ,że przez ulice Gdańska przewinęło się w tym czasie ponad 8 milionów gości. Do zobaczenia za rok ! /zobacz galerię/

Operacja Żagle Gdyni

W dniu 16 sierpnia można było zwiedzać wszystkie żaglowce. Była też jedna łódź podwodna która cieszyła się dużym powodzeniem. Zobacz galerię żaglowców widzianych z wody. /galeria zdjęć/

Marsz Śledzia 2014

Pomimo chłodnej i sztormowej pogody stu śmiałków dotarło w dniu 16 sierpnia 2014 r. z Kuźnicy na Półwyspie Helskim do Rewy. /zobacz galerię zdjęć/

Marynarska parada podczas Operacji Żagle Gdyni,

Ostatnio taka parada przeszła przez Gdynię trzy lata temu, podczas The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Marynarze, tancerki, gdynianie i goście naszego miasta w sobotę 16 sierpnia wzięli udział w przemarszu załóg podczas Operacji Żagle Gdyni 2014. Były wiwaty, latynoskie tańce, a na zakończenie wręczenie specjalnych nagród scenie mieszącej się na terenie Dalmoru.

Żagle w Gdyni 2014

Tłumy zwiedzających pojawiły się 15 sierpnia w Gdyni. A było co oglądać i zwiedzać. /Zobacz galerię/

Operacja Żagle Gdyni 2014.

Wybiciem marynarskiej szklanki, symfonią marynarskich syren i odsłonięciem tablicy Kapitana Kazimierza Jurkiewicza w piątek 15 sierpnia rozpoczęła się Operacja Żagle Gdyni 2014. W uroczystości oprócz władz miasta i przedstawicieli społeczności żeglarskiej udział wzięła rodzina Kapitana oraz pięciu marynarzy, którzy służyli razem z nim na Darze Pomorza, także podczas pamiętnych regat

Kończy się Jarmark Dominikański

Do niedzieli 17 sierpnia można jeszcze podziwiać Gdańsk z góry korzystając z przejażdżki Diabelskim Młynem. /Zobacz galerię zdjęć/

40 lat minęło... Startuje Operacja Żagle Gdyni!

Dwa największe żaglowce szkolne świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Publiczność, która odwiedzi gdyński port może spodziewać się jednak znacznie więcej.

Śledzie pomaszerują w sobotę

O "Marszu śledzia" słyszeli nawet najstarsi górale. Kameralna impreza wymyślona przez gdynianina Radosława Tyślewicza znana jest w całej Polsce. W sobotę 16 sierpnia po raz czternasty setka szczęśliwców wyłoniona w losowaniu przejdzie i przepłynie trasę wiodącą z Kuźnicy do Rewy.

Historyczna parada rejowa Daru Młodzieży w Gdyni

Takiego wejścia Daru Młodzieży do macierzystego portu jeszcze nie było. Ambasador Operacji Żagle Gdyni wpłynął w środę 13 sierpnia w pełnej paradzie rejowej. Na pokładzie w tym czasie było około 120 studentów Akademii Morskiej. W ciągu najbliższych dni staną się wizytówką miasta i swojej uczelni podczas zlotu żaglowców. Z lądu manewr obserwowały tłumy gdynian i turystów.

Pomnik Marszałka Piłsudskiego odsłonięto na Placu Wolności

Rekordowa, blisko 700 osobowa grupa uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, która 6. sierpnia wyruszyła z krakowskich Oleandrów, dotarła do Kielc. W 100. rocznicę wejścia legionów do naszego miasta uczestnicy marszu udali się na Cmentarz Wojskowy przy ulicy Ściegiennego, gdzie odbył się uroczysty apel i złożenie kwiatów na grobach poległych legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. Następnie marsz prowadzony przez Ułanów Wileńskich przeszedł pod historyczną figurę Najświętszej Maryi Panny przy ul. Krakowskiej. Tam komendant marszu, Jan Józef Kasprzyk, złożył meldunek o przybyciu „Kadrówki” prezydentowi - Wojciechowi Lubawskiemu. Tu witali „Kadrówkę” także mieszkańcy Kielc.

Red Bull Air Race Gdynia 2014 w liczbach

Opadły emocje związane z Red Bull Air Race Gdynia 2014, a w powietrzu nie ma już śladu po smugach dymu jakie zostawiały maszyny sterowane przez najszybszych pilotów świata. Gdyńscy organizatorzy przygotowali obszerne podsumowanie imprezy, zawierające informacje na temat bezpieczeństwa i logistyki, zasięgu i skali, promocji oraz budżetu. Poniżej zamieszczamy główne dane zebrane przez zespół organizacyjny, szczegółowe informacje dostępne są w formie prezentacji, dostępnej do pobrania.

VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014″ – 29-31.08.2014

Zapraszamy wszystkich na VI Festiwal Opolskich Smaków „rozSMAKUJ OPOLE 2014 – 29.08-31.08.2014

Rodacy z Wilna i Winnicy w Kielcach

W Kielcach rozpoczęły się: "VIII Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego" oraz "III Spotkanie z Ojczyzną Seniorów z Konfederacji Polaków Podola".

Szczecin - PYROMAGIC 2014 zakończony

Cztery efektowne pokazy pirotechniczne w wykonaniu światowej czołówki były główną atrakcją imprezy na Wałach Chrobrego. Oprócz tego, masę rozrywki zapewniły imprezy towarzyszące – zmagania strażaków, festiwal Szczecin Music Live i Baltica Summer Cup

Sommercamp 2014 r. w Gorzowie

Do 10 sierpnia gościliśmy w Gorzowie 110 uczestników obozu letniego Sommercamp. Młodzież reprezentowała m.in. Polskę Niemcy, Ukrainę i Włochy. Spotkaniu patronowało hasło „Obywatele 3,0 - Obywatele przyszłości”.

Ogród Chiński w Łazienkach

Od 2 sierpnia trwa III Festiwal Lampionów. Do końca września będzie można podziwiać udekorowaną kolorowymi lampionami Aleję Chińską

Powstanie Warszawskie na wrocławskim Rynku

Strzały z okien Banku Zachodniego, trwająca wiele minut kanonada, eksplozja czołgu pułapki, unoszący się w powietrzu dym i zapach prochu strzelniczego – tak wyglądała rekonstrukcja zdarzeń z Powstania Warszawskiego na wrocławskim Rynku.

Parada rejowa na powitanie w Gdyni

W środę, 13 sierpnia 2014 r. Dar Młodzieży wracając z miesięcznej podróży szkoleniowej, powita macierzysty port ze studencką załogą na rejach. Będzie to efektowny wstęp do wielkiego zlotu Operacja Żagle Gdyni 2014, którego ten żaglowiec szkolny Akademii Morskiej jest ambasadorem.

Gdynia gospodarzem zawodów Ironman 70.3 w 2015 roku!

Po sukcesie prestiżowej serii Red Bull Air Race 2014 przyszła pora na ogłoszenie kolejnego wielkiego przedsięwzięcia sportowego, które odbędzie się w Gdyni. Ironman 70.3, czyli słynny Half-Ironman, to zawody triathlonowe znane na całym świecie. Gdyńska edycja odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015 roku.

Pomnik Marszałka już w Kielcach

Zbliżają się uroczystości związane z 100. rocznicą wkroczenia do Kielc I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. To bardzo ważne wydarzenie w historii naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach - podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski

Impact Festival w Łodzi na duży plus

Około 30 tysięcy osób odwiedziło III edycję Impact Festival, który w czerwcu odbył się w Atlas Arenie. Ponad połowa z gości była spoza regionu łódzkiego, co przyczyniło się do większej promocji Łodzi i samej hali.

Przygotowania do rozświetlonej nocy w Szczecinie

Już tylko jeden dzień (czyli do jutra 8 sierpnia) dzieli nas od tegorocznego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2014. Prace przygotowawcze idą pełną parą

Rekordowe obroty dzięki Red Bull Air Race

Rekordowe obroty w restauracjach, pełne obłożenie w hotelach i większa niż zazwyczaj frekwencja w muzeach. Red Bull Air Race był nie tylko znakomitym widowiskiem, ale przyniósł wymierne korzyści dla pomorskich przedsiębiorców. Turyści, którzy przyjechali do Gdyni zostawili na Pomorzu miliony złotych.

Targi bursztynu w Gdańsku

W dniach 28-30.08 b.r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AmberExpo w Gdańsku odbędą się 15. Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!Organizatorami targów są Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Zielony żaglowiec przypłynie na Operację Żagle Gdyni

Zielony kadłub to jego znak rozpoznawczy. Jeden z najbardziej charakterystycznych żaglowców świata - Alexander von Humboldt II potwierdził obecność na Operacji Żagle Gdyni. Nowy Alex, który w 2011 roku zastąpił wysłużonego poprzednika, przypłynie do Gdyni po raz pierwszy.

Żonglerzy, akrobaci, muzycy na ulicach Wrocławia

Cyrkowcy, klauni, muzycy, performersi, aktorzy, akrobaci, lalkarze, żonglerzy na trzy dni opanują wrocławski Rynek. Tegoroczny, osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus 2014” trwać będzie od 22 do 24 sierpnia.

Koloryt ukraińskiej kultury w Rzeszowie

"Barwy Pogranicza" to festiwal łączący nowoczesne trendy z folkową tradycją pogranicza, ale przede wszystkim łączący dwie kultury: polską i ukraińską. Wydarzenie odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2014 r. w Rzeszowie, na Bulwarach nad Wisłokiem. Organizatorem Festiwalu „Barwy Pogranicza” jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej na Woodstocku

W Kostrzynie nad Odra odbył się XX jubileuszowy Przystanek Woodstock. W tym roku już po raz drugi Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej zagrała podczas festiwalu.

Piknik militarny w Lisewie

W dniach 1-3 sierpnia 2014 r odbył się w Lisewie k. Gniewina tradycyjny już VII Piknik militarny. /Zobacz galerię zdjęć/

Ukraiński akcent na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Gdański jarmark jak co roku zgromadził setki wystawców i przyciągnął na ulice miasta miliony turystów. Wybór oferowanych towarów jest też tradycyjnie bardzo duży. W tym roku po raz pierwszy pojawiło się bardzo barwne stoisko z wyrobami ukraińskiego rękodzielnictwa.

Uroczysta zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza

Punktualnie o godzinie 12.00, 1 sierpnia na pl. Piłsudskiego, odbyła się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Podczas ceremonii wieńce przed grobem złożyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Barwy Europeady w Kielcach!

Zapraszając do Kielc na Europeadę, zapowiadaliśmy że miasto zupełnie się odmieni - zapełni się kolorowymi i wesołymi ludźmi, będzie żyło tańcem i zabawą. I te obietnice spełniliśmy

Dzień Kultury Romskiej w Szczecinie

Mnóstwo wspólnego muzykowania, tańca, przepyszne potrawy. Tak zapowiada się sobotni Dzień Kultury Romskiej 2014 na Różance. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 sierpnia o godz. 15:00 w Ogrodzie Różanym

II Dni Twierdzy Poznań

Już w najbliższy weekend 2-3 sierpnia 2014 r. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami zaprasza na drugą edycję Dni Twierdzy Poznań. Na zwiedzających czeka 11 obiektów fortyfikacyjnych - od średniowiecza po XX wiek!

Dziękujemy Kielce! Finał Europeady

Kadzielnia jest stworzona do takich imprez. Rozśpiewana widownia, roztańczona scena, piękna sceneria amfiteatru. Serce rosło patrząc na to, jak bawią się na pożegnalnym koncercie w Kielcach uczestnicy Europeady - 51. Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej. Po raz pierwszy impreza odbyła się w Polsce.

855 tys. osób podczas weekendu Red Bull Air Race w Gdyni

Lider klasyfikacji generalnej Austriak Hannes Arch wygrał gdyński przystanek mistrzostw świata Red Bull Air Race. Przez cały dzień przez teren imprezy przewinęło się ponad 400 tysięcy osób.

Koniec mistrzostw świata Red Bull Air Race Gdynia 2014

W niedzielę 27 lipca 2014 r. zakończyły się mistrzostwa w Gdyni. Pogoda dopisała, widzowie też. Na pokazie było kilkadziesiąt tysięcy ludzi. /Zobacz galerię zdjęć/

Kielce-Spotkanie z delegacjami Europeady

Prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką Małgorzatą Lubawską - w tradycyjnych strojach kieleckich - spotkali się w sobotę, w Domu Środowisk Twórczych z przedstawicielami delegacji, które przyjechały do Kielc na 51. Europeadę. Goście otrzymali z rąk włodarza miasta pamiątki z naszego miasta.

Wczoraj ruszył Jarmark Św. Dominika w Gdańsku

Jarmark św. Dominika jest najstarszą, najsłynniejszą i największą taką imprezą w Polsce i jedną z największych w Europie. Jego tradycja sięga XIII wieku. /zobacz galerię zdjęć/

Głosy z całej Europy rozbrzmiały w KCK

Kilkanaście chórów z całej Europy wystąpiło w piątkowy wieczór w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczór Chórów to jedna z propozycji trwającej w Kielcach 51. Europeady.

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race Gdynia 2014

Nawet przedpołudniowy deszcz nie popsuł doskonałej zabawy podczas pierwszego dnia mistrzostw świata Red Bull Air Race Gdynia 2014. Oprócz sesji treningowej i kwalifikacyjnej pilotów klasy Master, wydarzeniem soboty był pojedynek pretendentów, w którym polski „jedynak" Łukasz Czepiela zajął piąte miejsce. W szczytowym momencie na terenie imprezy przebywało 60 tys. osób, natomiast przez cały dzień przez ten obszar przewinęło się ponad 200 tys. osób.

Na ludowo na Kadzielni. W Kielcach trwa Europeada.

51. Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej oficjalnie zainaugurował koncert na Kadzielni. Goście wystąpili w ludowych strojach. Również prezydent Wojciech Lubawski wraz z małżonką założyli tradycyjne kieleckie stroje.

Red Bull Air Race Gdynia oficjalnie rozpoczęty

Niebo nad Gdynią poprzecinały smugi dymu i choć były to dopiero treningi przed mistrzostwami świata Red Bull Air Race, popisy pilotów z plaży i bulwaru obserwowały tysiące osób. Na terenie imprezy masowej maksymalnie w jednym momencie było 19 tys. widzów, a w sumie przez cały dzień przez ten obszar przewinęło się 107 tys. ludzi.

Festiwal Europeada w Kielcach

W Kielcach odbywa się Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Kolejny dzień można oglądać występy zespołów na miejskich scenach.

Toruński osiołek trafił do naprawy

Wskutek powstałych uszkodzeń rzeźba osiołka, która stoi na Rynku Staromiejskim w Toruniu, została zdemontowana i przewieziona do naprawy.

Warsztaty cyrkowe w Łodzi

W dniach 26 lipca - 04 sierpnia 2014 r. Centrum Zajęć Pozaszkolnych 1 organizuje w Łodzi ostatnią edycję projektu Circus Culture 4 Europe, który realizowany jest od 10 lat w różnych miastach.

Red Bull Air Race Gdynia 2014 - jesteśmy gotowi do startu!

Po raz pierwszy w historii, lotnicze mistrzostwa świata Red Bull Air Race zawitały do Polski, do Gdyni. W czwartek 24 lipca odbyła się konferencja prasowa otwierająca zawody w naszym mieście. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Hannes Arch - aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw, Łukasz Czepiela - pilot klasy Challenger, jedyny polski pilot w Red Bull Air Race oraz Bartosz Bartoszewicz, pełnomocnik prezydenta ds. zawodów, który ponownie zapewnił, że Gdynia jest gotowa do przyjęcia najlepszych pilotów na świecie.

Gdyński żagiel trofeum Red Bull Air Race Gdynia 2014

Red Bull Air Race to nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, lecz także wspaniała oprawa, której ważnym elementem są trofea wręczane najlepszym zawodnikom. Statuetki gdyńskiej imprezy zaprojektowane zostały w oparciu o charakterystyczny gdyński żagiel - symbol, z którym od wielu lat identyfikują się mieszkańcy naszego miasta.

Ania Rusowicz, Łąki Łan, Kuba Badach i inni na Olsztyn Green Festival

Do wcześniej ogłoszonych artystów pierwszej edycji Olsztyn Green Festival: Artura Rojka, Kayah i grupy Hey dołączają kolejni: utalentowana Ania Rusowicz, jeden z najpopularniejszych polskich artystów reggae – Kacezet, porywająca na żywo formacja Łąki Łan, debiutanci z Riffertone, Kuba Badach ze swoim projektem „Tribute to Andrzej Zaucha”, kipiący pozytywną energią Kraków Street Band i absolutne objawienie na scenie folk – Południce.

Wężowe bóstwa na finał Brave Festival we Wrocławiu

Najprawdopodobniej jedną z najstarszych religijnych praktyk mieli okazję obserwować widzowie zgromadzeni w czwartkowy (18 lipca) wieczór w Teatrze Polskim. Sarpam Thullal to rytuał sprawowany w Kerali w południowych Indiach.

Skwer w Elblągu otwarty!

Skwer przy katedrze został dziś oficjalnie udostępniony do użytku. Po oficjalnym przecięciu wstęgi w ruch poszła fontanna, która bez wątpienia będzie największą atrakcją tego uroczego miejsca. Fontannę, grę planszową, tablicę interaktywną od razu przetestowały dzieci, najważniejsi użytkownicy skweru

Wiatraczkowe ciasteczka w Kielcach - "Design smakuje"

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w pełni. Jak co roku występom artystycznym i warsztatom muzycznym towarzyszy wiele kreatywnych przedsięwzięć.

Red Bull Air Race Gdynia 2014 – przede wszystkim bezpieczeństwo

Największa impreza sportowa w historii Gdyni - Red Bull Air Race 2014 - to nie tylko wspaniałe podniebne widowisko, lecz także ogromne przedsięwzięcie organizacyjne, nad którego bezpieczeństwem czuwają tysiące osób.

W hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu

W sierpniu 1914 roku z krakowskich Oleandrów w stronę Kielc pod wodzą Józefa Piłsudskiego wymaszerowała Pierwsza Kompania Kadrowa. W tym roku będziemy świadkami obchodów stulecia tego wydarzenia.

Jacht „Magnus Zaremba" wypłynął z Gdyni

Przystosowany do ekstremalnych warunków jacht, który zaledwie kilka dni temu opuścił gdyński port pod dowództwem kapitana Eugeniusza Moczydłowskiego, już dopływa do wód Islandii. A to dopiero pierwszy przystanek na trzymiesięcznej trasie tej badawczo-testowej jednostki.

Już wkrótce Europeada w Kielcach

Już 23 lipca centrum Kielc zostanie zaludnione przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanie 10 scen, na których odbędą się setki występów. Co to takiego? To Europeada - wielki folkowy festiwal. Impreza ma już 50 lat historii, co roku gości w innym państwie, a w 2014 r. po raz pierwszy zawita do Polski! W ramach Europeady do Kielc przyjedzie ok. 3500 występujących z ponad 20 państw Europy.

Podsumowanie Gdynia Design Days

Za nami 7. edycja najważniejszego letniego festiwalu designu w Polsce. Festiwal Gdynia Design Days, pod wspólnym hasłem MIASTO+5.30.60, obejmował blisko 100 wydarzeń. W tym warsztaty, wykłady i działania w plenerze.

Jubileusz 777-lecia Elbląga zawędrował na "Dach Europy"

Wieść o jubileuszu naszego miasta zawędrowała naprawdę wysoko, dokładnie na 4810 metrów, czyli na Mont Blanc, najwyższy szczyt naszego kontynentu zwany też „Dachem Europy. Dwoje zapaleńców, Andrzej Korzeniewski i Mirosław Andrearczyk, w swoją wyprawę postanowili zabrać jubileuszowy baner by, kiedy już dotrą na szczyt, zatknąć go na górze. Plan się powiódł i możemy zaprezentować zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

Największe żaglowce świata w gdyńskim porcie! Znamy szczegóły Operacji Żagle Gdyni

Dwa największe żaglowce świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Co jeszcze czeka nas między 15 i 18 sierpnia?

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem w Olsztynie

W najbliższy czwartek rusza kolejna edycja „Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem”. Spotkania z najsłynniejszym astronomem odbywają się w godz. 10:00-15:00 na olsztyńskim zamku. Wstęp: 3zł. Zapraszamy.

Budowa Oceanarium-Afrykarium we Wrocławiu dobiega końca

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Rozpoczął się właśnie ostatni etap czyli prace wykończeniowe, obejmujące stopniowe sprawdzanie działania wszystkich urządzeń, uzupełnianie dekoracji roślinnej oraz przeprowadzenie żmudnych prac porządkowych. Jednak najwięcej zainteresowania i emocji budzi napełnianie poszczególnych basenów i akwariów wodą, w celu sprawdzenia ich szczelności.

Zobacz nowe murale na gdańskiej Zaspie!

11 lipca o godz. 18.00 Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na wernisaż murali powstałych w ramach VI edycji festiwalu Monumental Art „Droga jest szczęściem”. Przed wyruszeniem na spacer po nowych realizacjach, od godz. 17.30 przy ul Skarżyńskiego 10a, usłyszymy koncert kwartetu smyczkowego studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Również drodze pomiędzy muralami towarzyszyć będzie oprawa muzyczna - usłyszymy Kashubian Orient Express, a całość poprowadzi Paweł Paulus Mazur. Wernisaż zakończy się piknikiem i konkursem z nagrodami przed Plama GAK na Zaspie.

Kielce-Harcerze odebrali klucze do miasta

W tym roku na Festiwal zgłosiło się 57 podmiotów artystycznych - zespołów tanecznych, wokalnych, folklorystycznych oraz solistów z Polski oraz z zagranicy (Ukraina, Białoruś i Kanada). Łącznie około 1000 wykonawców

Kielce-Wyprawa Zielonych Patroli dobiegła końca

Wycieczka Zielonych Patroli dobiegła końca. Ostatniego dnia, w sobotę, kielczanie byli jeszcze w Parku Olimpijskim w Monachium. Wjechali na Olympiaturm - Wieżę Olimpijską. Stąd, z wysokości 185 m, podziwiali panoramę miasta.

41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Koncert "Gospodarze - Gościom" na kieleckiej Kadzielni rozpocznie 6 lipca br. 41 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Tegoroczny koncert to jak zawsze połączenie festiwalowej tradycji z nowymi, ożywczymi elementami. Przede wszystkim, w związku z nieco wcześniejszym niż dotychczas terminem Festiwalu, koncert będzie pełnił rolę otwarcia wakacji w Kielcach. Zarówno jego scenariusz, jak i nawiązująca do przestrzeni miejskich scenografia będą przekonywać nas o tym, że wakacje w mieście to dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli tym miastem są Kielce.

Brama Poznania jednym z 7 nowych cudów Polski? Głosujemy!

Trwa plebiscyt na nowe 7 cudów naszego kraju. Wśród 16 nominowanych miejsc jest Brama Poznania ICHOT. Głosować można raz dziennie do 26 września.

Festiwal designu po raz siódmy w Gdyni

4 lipca 2014 r. rozpoczyna się 7. edycja najważniejszego letniego festiwalu designu w Polsce - Gdynia Design Days. To wydarzenie, podczas którego wszyscy entuzjaści projektowania, profesjonaliści i amatorzy znajdą coś dla siebie. Co roku program obfituje w liczne wystawy, warsztaty i inne wydarzenia. Tegoroczna edycja skupi się na potrzebach mieszkańców, zależnie od ich wieku: 5+, 30+, 60+ i podejmie próbę znalezienia wspólnego mianownika między pokoleniami.

Urodziny Gorzowa

2 lipca obchodzono 757. rocznicę aktu założenia miasta przez margrabię Brandenburgii Alberta de Luge. W samo południe na placu Grunwaldzkim dzieci pomogły władzom miasta, by Dzwon Pokoju zabrzmiał wyjątkowo uroczyście.

Letnie koncerty carillonowe w Gdańsku

Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony koncertowe – instrumenty złożone z co najmniej 23 dzwonów wieżowych. Trzy gdańskie carillony znajdują się: w wieży kościoła św. Katarzyny (49 dzwonów), w wieży Ratusza Głównego Miasta (37 dzwonów) oraz na carillonie mobilnym "Gdańsk" (48 dzwonów).

Kielce-Śladami króla Ludwika II - trzeci dzień wyprawy Zielonych Patroli

Trzeci dzień wycieczki do Bawarii, w której uczestniczą zwycięzcy konkursu Zielony Patrol, upłynął na podziwianiu niezwykłych widoków oraz kolejnych zamków króla Ludwika II Bawarskiego.

Zapraszamy na Otwarty Targ Węglowy w Gdańsku

Targ Węglowy znów będzie miejscem, w którym można posiedzieć na miejskich siedziskach, poczytać, odpocząć czy przeciwnie - spędzić czas aktywnie. Na placu codziennie, z wyłączeniem dużych imprez organizowanych w tym miejscu, funkcjonować będzie wypożyczalnia drobnego sprzętu sportowego i książek połączona z kulturalnym punktem informacyjnym. Na Otwarty Targ Węglowy zapraszamy już od 28 czerwca.

Koncertowy finał Święta Kielc

Ostatni dzień Święta Kielc to przede wszystkim finałowe Koncerty. Gwiazdą Wieczoru na scenie na Placu Artystów był zespół MAFIA.

Kielce się bawią!

Piękna pogoda, tysiące kielczan, i gości zapachy regionalnych specjałów i ziół, wyroby rękodzieła artystycznego to najkrótsza charakterystyka trwającego właśnie Święta Kielc. W Święto włączyły się muzea i instytucje kultury z całego miasta.

Julek wrócił na Piotrkowską w Łodzi!

Wraz z oficjalnym otwarciem po remoncie nowej ulicy Piotrkowskiej powrócił na nią Julian Tuwim, który znów przysiadł na ławeczce przed łódzkim magistratem pod numerem 104 i przyciągnął w samo południe sporą grupę łodzian.

Red Bull Air Race już za miesiąc w Gdyni!

Przygotowania do Mistrzostw Świata Red Bull Air Race w Gdyni wkroczyły w decydującą fazę. Już za dokładnie miesiąc po raz pierwszy w Polsce będziemy świadkami wyścigów lotniczych, będących najszybszą serią w świecie sportów motorowych, elektryzujących miliony widzów na całym świecie. W Gdyni wystartuje polski pilot Łukasz Czepiela w klasie Challenger!

Wyjątkowa fontanna zachwyciła mieszkańców Bydgoszczy

Tłumy bydgoszczan pojawiły się 26 czerwca 2014 r. podczas uroczystego odsłonięcia fontanny Potop w Parku Kazimierza Wielkiego.

Piotrkowska świętuje

Na ul. Piotrkowskiej można było podziwiać paradę konną Straży Miejskiej oraz orkiestry MPK. To jeden z elementów programu wielkiego otwarcia ulicy po remoncie. Dzisiejszy dzień świętowania o godz. 22:00 zakończy pokaz laserowy oraz występ finalistek programu

Order rycerski od Króla Niderlandów

Podczas wizyty Niderlandzkiej Pary Królewskiej prezydent Poznania Ryszard Grobelny otrzymał nietypowy prezent. To Holenderski Order Rycerski Dynastii Orańskiej-Nassau.

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

Jego Królewska Mość Król Willem-Alexander i Jej Królewska Mość Królowa Maxima wraz ze sporą liczbą przedstawicieli Dworu Królewskiego Niderlandów odwiedzili Poznań. Ich przewodnikiem po naszym Mieście był prezydent Ryszard Grobelny.

Barka Lemara w Bydgoszczy oficjalnie otwarta!

We wtorek (24.06.2014 r.) oficjalnie zainaugurowano działalność kulturalną na Barce Lemara – nowym miejscu bydgoskiej kultury i tradycji.

Rozpoczął się Jarmark Kielecki

Tradycyjny Jarmark Kielecki, poprzedzający Święto Kielc rozpoczął się 23 czerwca 2014 r. w Kielcach.

Niderlandzka Para Królewska w Poznaniu

25 czerwca 2014 r. JKM Willem-Alexander oraz JKM Máxima odwiedzą centrum logistyczne w Swarzędzu i Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Łódż - gramy i promujemy

Startuje Impact Festival - święto mocnego grania i gwiazd międzynarodowej sławy. Swoje koncerty w hali zagrają dwie wielkie gwiazdy rocka - Black Sabbath i Aerosmith.

JUBILEUSZOWY MICHAYLAND w TORUNIU

Tysiące dorosłych i dzieci bawiło się 7 czerwca 2014 r. podczas XX Michaylandu na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Plenerową zabawę z okazji Dnia Dziecka zorganizowało już po raz 20. Oratorium działające przy parafii michalitów na toruńskich Rybakach. Na co dzień placówka jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania.

Toruńscy strażnicy dzieciom

31 maja 2014 roku strażnicy miejscy z Torunia uczestniczyli w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Festiwalowe Opole - AKCJA “ZOSTAŃ GWIAZDĄ FESTIWALU” 6-8 czerwca 2014 r.

Strefa Widza to sprawdzone wydarzenie okołofestiwalowe, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w dwóch miejscach w Opolu: schody przy kościele na Górce i na Rynku zostanie ustawiony wielkoformatowy ekran, na którym transmitowane będą koncerty festiwalowe. Każdy, kto nie kupił biletu na festiwal, a chciałby w miłej atmosferze go obejrzeć, może usiąść na krzesełku i wziąć udział we wspólnym oglądaniu. Wydarzeniu towarzyszą konkursy, quizy z nagrodami oraz prezentacja atrakcji Opola i występy artystyczne.

Rozpoczął się 2. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

W Dzień Dziecka Ogród Staromiejski tętnił życiem – dzieci z rodzicami piknikowały na kocykach, brały udział w licznych warsztatach na świeżym powietrzu – m.in. konstruowały z tektury i papieru, wycinały i złociły motyle skrzydełka, uczyły się gry na przedziwnych instrumentach z muzykami z zespołu Małe Instrumenty.

Lotnisko na Dzień Dziecka w Toruniu

Tort od prezydenta i wizyta na lotnisku - tak świętowali Dzień Dziecka podopieczni Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu.

Air Fair 2014 w Bydgoszczy

W piątek, 30 maja, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 oficjalnie otwarto VIII międzynarodową wystawę „Wszystko dla Lotnictwa” Air Fair 2014.

Warszawa - Nagroda Roku SARP wręczona!

Nagroda Roku SARP za rok 2013 oraz Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony ze Środków Publicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej została przyznana za Muzeum Historii Żydów Polskich.

Olsztyn Green Festival

Agora i Miasto Olsztyn zapraszają na Olsztyn Green Festival. W dniach 6-7 września 2014 r. w Olsztynie odbędzie się pierwszy „Olsztyn Green Festival”. W programie wydarzenia, przygotowanego z myślą o osobach ceniących sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, znajdą się koncerty gwiazd, rozrywka dla całej rodziny i inne atrakcje.

Ruszył Jarmark Świętojański we Wrocławiu

Kwiaty, leżaki i zimne koktajle pod pręgierzem

W Elblągu zagrają "Barkę" na sto gitar

W ostatni weekend kwietnia w Watykanie miała miejsce jedna z największych uroczystości 2014 r. – kanonizacja Jana Pawła II. Elbląg, jako miasto papieskie, które miało zaszczyt gościć Papieża Polaka oraz mocno związane z Jego nauczaniem, także włączyło się w celebrację tego wyjątkowego wydarzenia poprzez organizację szeregu działań. Koncerty, wystawy, konkursy, zawody sportowe - to niektóre z imprez związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Część z planowanych przedsięwzięć już się odbyła, wiele jednak jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszamy na imprezę „Świętowanie z Janem Pawłem II”, która odbędzie się 31 maja br. na elbląskiej starówce. - Tego dnia elblążanie zagrają umiłowaną pieśń Św. Jana Pawła II - "Barkę" i to na 100 gitar - mówił ks. dr Grzegorz Puchalski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.- Apelujemy do elblążan by wzięli swoje gitary i przyłączyli się do wspólnego grania i śpiewania - zachęcał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Schron pod Urzędem Miasta Szczecina odkryty

W minioną sobotę, 18 maja 2014 r. podczas Nocy Muzeów, szczecinianie po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć potężny schron znajdujący się pod Urzędem Miasta. Podziemia i gmach magistratu odwiedziły tłumy zwiedzających.

Łódzki Księży Młyn znów gra w filmie

Plan serialu historycznego BBC przez cały weekend gościł na tym zabytkowym łódzkim osiedlu, które tym razem wcieli się w rolę małego brytyjskiego miasteczka z okresu I wojny światowej. Na planie i za kamerą stoją polscy artyści, zdjęcia realizuje polski producent, firma Apple Film Production. To już kolejna koprodukcja BBC Worldwide i TVP, realizowana po sukcesie poprzedniej koprodukcji obu stacji, serialu „Szpiedzy w Warszawie”.

Noc Muzeów we Wrocławiu

Tegoroczną Noc Muzeów otworzył we Wrocławiu w Muzeum Miejskim Wrocławia minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski życząc zwiedzającym wielu wrażeń, dobrej lekcji edukacji muzealnej. Zwrócił też uwagę na zmiany, jakie zachodzą w polskich muzeach, które stają się bardziej nowoczesne i przyjazne dla publiczności.

Gdańsk - STS Generał Zaruski płynie na 34 Międzynarodowy Zjazd Hanzy do Lubeki

W dniach 18-28 maja 2014 roku , Jacht „Generał Zaruski” jako flagowa jednostka Miasta Gdańska, planuje wziąć udział w festiwalu z okazji 34 Międzynarodowego Zjazdu Hanzy w Lubece. To dobra okazja by w gościnę do niemieckich przyjaciół, udała się delegacją polskich Miast Hanzeatyckich. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska. Miasto Gdańsk zaproponowało udział w tej wyprawie Młodzieży z Polskich Miast Hanzeatyckich.

Wejherowo - Na tarasie jak na pokładzie statku

W sobotę 10 maja został otwarty taras widokowy na dachu Filharmonii Kaszubskiej. Otwarcie tarasu było wydarzeniem wpisanym w Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych w całej Polsce przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury.

Duńska Para Książęca odwiedziła Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugościł następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. Jest to pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce. /Zobacz galerię zdjęć/

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla na Warsaw Solidarity Forum

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla spotkają się w Warszawie 16 maja, aby dyskutować na temat wniosków płynących z polskiej transformacji dla regionu i świata 25 lat po odzyskaniu prze nasz kraj wolności i w 10. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej.

Ruszyło święto mody w Łodzi

Pokaz najsłynniejszej hiszpańskiej projektantki Agathy Ruiz de la Prada otworzył 10. jubileuszowy Fashion Philosophy Fashion Week. Dla artystki jest to już drugi pobyt w Łodzi. Pierwszego dnia swoją kolekcję zaprezentowały także Olga Churilova i Alexandra Pronyutkina - zdobywczynie Grand Prix Fashion Week Lviv - jednego z największych międzynarodowych wydarzeń modowych Europy Wschodniej.

60 lat oliwskiego ZOO

Oliwskie ZOO zajmuje obszar około 120 hektarów, na którym mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Znajduje się tutaj około 190 gatunków i 1039 zwierząt. Wśród podopiecznych znajdziemy ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby oraz bezkręgowce. Od października do ogrodu dołączy król zwierząt – lew, w towarzystwie trzech samic.

Duńska Para Książęca odwiedzi Szczecin

Wizyty tak ważnych gości w naszym mieście nie pamiętają nawet najstarsi Szczecinianie. 14 maja br. Szczecin ugości następcę tronu Królestwa Danii JKW Fryderyka wraz z małżonką JKW Marią Elżbietą. Para Książęca spędzi w Szczecinie jeden dzień. To będzie pierwsza wizyta duńskiej Pary Książęcej w Polsce.

Biało-czerwony Stadion Wrocław

Jeszcze do północy dziś 3 maja od godz. 20 do 24 można podziwiać we Wrocławiu największą flagę Polski.

Stadion i Iglica będą biało-czerwone

2 i 3 maja br. o zmierzchu, w Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, INEA Stadion w Poznaniu oraz reprezentacyjna wieżą pawilonu Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozświetli iluminacja w barwach biało - czerwonych.

Defilada i salwa z okazji Dnia Flagi we Wrocławiu

Punktualnie o godz. 12 rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na Placu Gołębim we Wrocławiu. Wzięły w niej udział pododdziały Policji, Służby Celnej oraz Straży Miejskiej. Uroczystość uświetniła również salwa honorowa z udziałem kampanii honorowej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Udało się! Gitarowy Rekord we Wrocławiu pobity!

7344 gitarzystów zagrało w Gitarowym Rekordzie Guinnessa "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Nie straszny im był deszcz, który rozpadał się tuż przed próbą bicia rekordu. Tym samym pobili rekord z roku 2012. Szalę przeważyło 71 gitar!!

Widowisko Księga Aniołów i Ludzi we Wrocławiu

W 2004 r. Wrocław świętował przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej widowiskiem „Anioły Europy”. Wczoraj, 30 kwietnia, na wiwat 10. rocznicy polskiej akcesji do Wspólnoty, na pl. Gołębim rozbrzmiały słowa i muzyka „Księgi Aniołów i Ludzi”. Interpretatorów tego niecodziennego koncertu oklaskiwała blisko 25-tysięczna publiczność.

Dni Ułana '2014 - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich

W długi weekend majowy odbędą się w Poznaniu Dni Ułana - Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Tegoroczne obchody będą miały szczególną oprawę, w związku z jubileuszem 95-lecia Ułanów Poznańskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, a Komitetowi Honorowemu przewodzi prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Placido Domingo w Bramie Poznania

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oprowadzał Placido Domingo po Ostrowie Tumskim. Wręczył tenorowi kawałek tysiącletniego dębu, który kiedyś stanowił część murów osady piastowskiej.

Święto Konstytucji - obchody w Kielcach

Obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w dniu 3 maja br. mszą świętą w intencji Ojczyzny (godz. 11.00) w Bazylice Katedralnej

Łódź -nowa odsłona Gabinetu Karskiego

W przededniu oficjalnej inauguracji, Muzeum Miasta Łodzi zaprezentowało dziennikarzom odnowiony gabinet legendarnego kuriera Jana Karskiego. 24 kwietnia przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego. Oprócz otwarcia nowego gabinetu w MMŁ, w Centrum Dialogu pokazana zostanie wystawa „Karski. Nie dać światu zapomnieć”, na którą przybędzie prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

„Taniec źródeł” - nowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Po raz czwarty Warszawa zaprasza do Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. W sobotę, 3 maja, o godzinie 21.00, na wodnych ekranach zostanie zaprezentowany premierowy „Taniec źródeł”, widowisko inspirowane legendą o założycielach Warszawy.

Zapraszamy do wspólnej budowy Trasy Słowackiego w Gdańsku

Od 22 do soboty 26 kwietnia w Galerii Bałtyckiej dzieci w wieku 4-8 lat wykonają przestrzenną makietę Trasy Słowackiego! Przy okazji będą uczyć się zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Brama POZnania wkrótce się otworzy

Ostatni dzień kwietnia to pierwszy dzień otwarcia Bramy POZnania. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego przez cały maj będzie testowane przez poznaniaków. To miejsce, gdzie w wyjątkowy sposób uczyć będziemy historii Poznania, Polski i Europy!

Fakir zwyciężył w głosowaniu w Łodzi!

Fakir – takie imię łodzianie wybrali dla małego wielbłąda, który urodził się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym 2 kwietnia.

Kronika fanów na koncert Linkin Park we Wrocławiu

Fani zespołu chcą przywitać swoich idoli w wyjątkowy sposób. Linkin Park zagra we Wrocławiu 5 czerwca. Koncert na Stadionie Wrocław odbędzie się w ramach europejskiej trasy zespołu.

#InstameetGdansk wybierz najlepsze zdjęcia z pleneru #GdanskShipyard

Choć znają się często tylko z serwisu społecznościowego Instagram, 29 marca 2014 umówili się przez internet i ruszyli w plener fotograficzny na tereny dawnej Stoczni Gdańskiej. Spotkanie odbyło się w ramach ruchu Instagramers i organizowanych na całym świecie InstaMeet. W tym samym czasie podobne akcje w przeprowadzone zostały także w Londynie, Sydney, Glasgow i w Singapurze.

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Zostali nagrodzeni za swoją pracę służącą Polonii. Dziennikarze i przedstawiciele mediów odebrali w naszym mieście laury tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Uroczystość odbyła się w Muzeum Miasta Gdyni.

Urodzinowy, koncertowy spacer po Bydgoszczy!

Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Moje Miasto Bydgoszcz” stał się wyjątkowym prezentem na 668. urodziny miasta. Gospodarzami Festiwalu byli: Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 i Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

Moda na modę, czas na biznes w Łodzi

Wiosenna edycja Fashion Philosophy Fashion Week Poland promowana była w Warszawie. O wpływie imprezy na rozwój branży modowej rozmawiali organizatorzy, projektanci i przedstawiciele biznesu.

Palmy wielkanocne na Psim Polu we Wrocławiu

W piątek 11 kwietnia 2014 r. rynek Psiego Pola świątecznie udekorowano.

Zapraszamy do Rogalowego Muzeum Poznania

W najbliższy weekend, 12-13 kwietnia 2014 r., na Starym Rynku 41 (wejście od ul. Klasztornej) rozpocznie działalność Rogalowe Muzeum Poznania. Pierwszych widzów czeka opowiedziana na żywo historia rogali świętomarcińskich i wspólny wypiek, nauka poznańskiej gwary oraz renesansowe wnętrza kamienicy z widokiem na koziołki.

Znani i lubiani, ugotowani w Gdyni

Jerzy Zając, Sekretarz Urzędu Miasta Gdyni i Kamil Domański z Technikum Gastronomicznego zwyciężyli w drugiej edycji konkursu „Znani i lubiani gotują z uczniami". Finał, w którym łącznie rywalizowało 10 kucharskich par, odbył się w środę 9 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Psie Pole we Wrocławiu: Nowy rynek, fontanna i tort

Kilkaset osób bawiło się w sobotę na festynie na Psim Polu

Dziś jarmark, jutro wielkie gotowanie i goście we Wrocławiu

W czwartek od rana ponownie można zaopatrywać się w produkty świeże, pochodzące od lokalnych rolników i hodowców na placu Nowy Targ. W piątek - 4 kwietnia - na jarmarku wielkie gotowanie. W gigantycznym garze powstanie 2 tysiące litrów barszczu ukraińskiego.

Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku w Poznaniu

Na Starym Rynku w Poznaniu, od 5 do 17 kwietnia br., trwać będzie Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy zapraszają na kiermasz świąteczny oraz wiele innych atrakcji.

Niebieski Gdynia InfoBox w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

W środowy wieczór 2 kwietnia gdyński InfoBox zyskał wyjątkową iluminację. Był to element światowej kampanii „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" - gestu solidarności z osobami cierpiącymi na tę chorobę.

Dzisiaj budzi się gdański Neptun

380 lat temu, dokładnie 23 marca 1634 roku, odbyła się oficjalna inauguracja działania gdańskiej Fontanny Neptuna na Długim Targu.

Prezydent Poznania był jednym z ponad 20.000 ludzi, którzy odwiedzili Festiwal Fantastyki Pyrkon

Ryszard Grobelny do pomysłodawców, organizatorów i uczestników Pyrkonu: „jesteście fantastyczni”

Święto Morza 2014 w Gdyni

19 marca 2014 r. w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni podpisując list intencyjny zainaugurowano przygotowania do drugiej edycji reaktywowanego Święta Morza. Podczas czerwcowych obchodów czeka nas wiele atrakcji.

Kolosy - podsumowanie gdyńskiej imprezy

Miniony weekend stał w Gdyni pod znakiem największej imprezy podróżniczej w Polsce. Nagrody Kolosów wręczono po raz 15.

Dni św. Patryka w Poznaniu 14-17 marca

Już po raz 11 Fundacja Kultury Irlandzkiej organizuje w Poznaniu "Dni św. Patryka". To tradycyjne już celebrowanie irlandzkiej kultury ma na celu przybliżeniu mieszkańcom Poznania i Wielkopolski fascynującej kultury i historii Zielonej Wyspy. Dni św. Patryka odbędą się w tym roku w dniach od 14-17 marca.

Shakin Stevens zagra w Łodzi

Już 8 marca z okazji Dnia Kobiet, w hali Atlas Arena w Łodzi wystąpi Shakin Stevens.

Placido Domingo zaśpiewa w Poznaniu

Jeden z najznakomitszych tenorów wszech czasów 27 kwietnia 2014 r. wystąpi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koncert z okazji kanonizacji papieża Polaka zainauguruje jednocześnie obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

Zakończyły się X Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas

Wygrał Michał Kubaś, który swoją porcję zjadł w 6 minut i 41 sekund. Do zawodów zgłosiło się także ponad 80-letnie małżeństwo, które w zawodach bierze udział od początku ich istnienia.

Justin Timberlake wystąpi w Gdańsku!

To będzie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych 2014 roku w Polsce. 19 sierpnia Justin Timberlake przyjedzie do Gdańska i da elektryzujący koncert na PGE ARENIE! Organizatorami wydarzenia będą: agencja Prestige MJM i Arena Gdańsk Operator.

Do Torunia wrócili „Lekarze”

Ekipa kręci w Toruniu zdjęcia do czwartej serii popularnego serialu. Znajdzie się w niej m.in. nowy most drogowy, piękne plenery i – już tradycyjnie – uliczki urokliwej toruńskiej starówki.

"Święto Gdańskiej Nauki - urodziny Jana Heweliusza".

Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska oraz „Plama” Gdański Archipelag Kultury zapraszają na widowisko plenerowe: Urodziny Heweliusza organizowane w ramach obchodów Święta Gdańskiej Nauki. Impreza odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.00 na zieleńcu przy pomniku Heweliusza w Gdańsku.

Tak witano w Gdyni Nowy Rok 2014

W Gdyni była Moc i wyjątkowa Noworoczna Noc. Zobacz zdjęcia i film.

Sylwester i Nowy Rok w Gdańsku

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na Targu Węglowym w centrum miasta aby świętować Nowy Rok 2014. Galeria zdjęć.

W Sopocie kameralnie witano Nowy Rok

Na molo i w centrum było bardzo spokojnie.

Sylwester w Warszawie 2014

Ponad 100 tysięcy osób zgromadziło się w pobliży Stadionu Narodowego aby świętować Nowy 2014 Rok. Galeria zdjęć

Toruń w Święta jak zawsze elegancki

Oświetlona choinka obok Kopernika, oświetlone drzewka, stragany i atrakcje dla dzieci oraz też tradycyjna Szopka - tak wygląda gród słynnego astronoma w przed dzień Wigilii Bożego Narodzenia - zobacz galerię zdjęć!

Szopka Bożonarodzeniowa z lodu w Gdańsku

Jedyna taka rzeźbiona w lodzie szopka stanęła na ul. Opata Jacka Rybickiego naprzeciwko ogrodów oliwskich. Niestety są to rzeźby nietrwałe.

Wejherowski Jarmark Świąteczny

Kiermasz, zwiastujący nadejście Bożego Narodzenia, wprowadził wejherowian w świąteczną atmosferę. Podczas zorganizowanego po raz pierwszy w Wejherowie jarmarku, można kupić m.in. ozdoby świąteczne, sery korycińskie, wędliny kresowe, orzechy, zioła i przyprawy.

Wigilia Oliwska 2013

Fundacja "Wspólnota Gdańska" , Galeria Sztuki " Warzywniak" , Miasto Gdańsk, Archikatedra Oliwska oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Oliwy zorganizowało na ulicy Opata Rybickiego Wigilię Bożego Narodzenia dla wszystkich chętnych.

Sopocki Jarmark Świąteczny 2013

Na placu Przyjaciół Sopotu odbył się tradycyjny jarmark. Była duża choinka, stragany, scena muzyczna i karuzela w dużych filiżankach, dla dzieci. Zobacz galerię zdjęć.

Wystawa międzynarodowych choinek w Gdańsku

Na Placu Węglowym trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Jedną z atrakcji jest wystawa choinek przystrojonych w sposób charakterystyczny dla danego kraju Europy - galeria zdjęć.

Przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni

Miliony widzów zasiądą przed telewizorami a dziesiątki tysięcy zgromadzą się na największej imprezie w kraju. Sześć godzin zabawy i sto gorących hitów na największej w Polsce, bo liczącej aż 2 tys. metrów kwadratowych scenie ze scenografią sięgającą niemal 6 piętra. Krótko mówiąc Sylwester w Polsacie po raz pierwszy z Gdyni!

Targi Designu i warsztaty DIY w Gdyni

Kreatywni wystawcy zagościli dzisiaj 14 grudnia w Gdyńskim INF OBOX przy ul. Świętojańskiej 30. Warto skorzystać z przedświątecznej okazji na zakup unikatowych ubrań, dodatków i perełek wnętrzarskich autorstwa utalentowanych trójmiejskich designerów. Targi potrwają jeszcze jutro w niedzielę 15 XII do godziny 19-tej.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Na Targu Węglowym od kilku dni rozbrzmiewa muzyka, kręci się karuzela a stragany uginają się od upominków. Niewątpliwą atrakcją są też żywe renifery pasące się na placu i Święty Mikołaj który je dogląda. (galeria)

Mikołajki na rynku w Wejherowie

Tradycyjnie 6 grudnia na Placu Jakuba Wejhera atmosfera była iście mikołajowa. Na wejherowski rynek przyjechał Św. Mikołaj i zaświecił przed ratuszem choinkę oraz iluminację świąteczną . Imprezę mikołajkową zorganizował Prezydent Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

Gdyńskie Mikołajki 2013

Mimo nie najlepszej, zimowej pogody na Placu Kaszubskim zgromadziły się tłumy mieszkańców Gdyni, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Mikołaje i Elfy w Rumii

Niedziela 8 grudnia obfitowała w Rumi wizytami świątecznych Mikołajów. Pomagały im pracowite Elfy- galeria zdjęć

Ukraiński Jarmark Młodzieżowy w Gdańsku

Już po raz 37 odbyła się w "Centrum Stocznia Gdańska" przy ul. Wałowej kultowa dwudniowa impreza młodzieżowa. Wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

Gdynia zorganizuje zlot żaglowców w 2014 roku

W 2014 roku mija 40. rocznica pierwszej gdyńskiej Operacji Żagiel. Z tej okazji Gdynia zorganizuje zlot żaglowców. Impreza pod nazwą Operacja Żagle Gdyni odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2014 roku.

Medal Róży dla zespołu Fucus

Fucus, znany wejherowski zespół folkowy grający muzykę irlandzką z tekstami kaszubskimi, dał w Filharmonii Kaszubskiej znakomity koncert z okazji swojego 10-lecia. W koncercie jubileuszowym, który miał miejsce 24 października, zespołowi towarzyszył chór Camerata Musicale z Wejherowa.

Malowanie Ogniem na Zaspie

"Obrazy Ogniem Malowane" to magiczny wieczór, który odbywa się na gdańskiej Zaspie od 1993 r. Na trawnikach między wielkimi blokowiskami, tuż koło klubu "Plama" można było zobaczyć wyjątkowe lecz ulotne dzieła artystyczne.

POP-UP Kolibki - Parapetówka

W sobotę 12 października odbyło się symboliczne otwarcie ośrodka który może stać się niezwykle cennym miejscem spotkań na kulturalnej mapie Gdyni.

Poznańska Pyra w Szreniawie

W ostatnią niedzielę, 6 października Powiat Poznański oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowali imprezę plenerową pt. „Pyra Poznańska”.

W Wejherowie uczczono pamięć ofiar piaśnickiej zbrodni

1 października w Wejherowskim Centrum Kultury miał miejsce wieczór artystyczny pt. „Piaśnica - męstwo wczoraj i dziś”

Lech Wałęsa wyprawił urodziny.

Lech Wałęsa obchodził w dniu 29 września 70 urodziny. Do Pałacu Opatów w Oliwie przybyło ponad 500 gości. Niektórych z nich pokazujemy! Zobacz galerię zdjęć

Gwiazdy na czerwonym dywanie

Dzisiaj 14 września zakończył się 38 Gdynia Film Festiwal - galeria

Dolina Mszanki na Kaszubach

Podczas dożynek Gminy Kościerzyna wystąpił uroczy zespół pieśni i tańca z Mszany Górnej

Experyment w Gdyni

Nowoczesne Centrum Nauki otwarte!

Janczarzy w Gdyni

Popis orkiestry wojskowej "Mehteran" z Turcji

Pośrodku Śródki w Poznaniu

Na moście Biskupa Jordana spotkali się mieszkańcy

Rosyjskie "Pocieszki" zrobiły furorę

Zobacz galerię zdjęć i film.

XIII Marsz Śledzia 2013

Stu śmiałków przeszło z Kuźnicy do Rewy

Cuda na jarmarku

W Gdańsku można zobaczyć a nawet kupić wiele ciekawostek - galeria

Pomorski zlot VW Garbusów & Co

Park przy stadionie w Choczewie gościł miłośników garbusów. Był też jeden trabant - galeria

Gdański Jarmark Dominika

Jak co roku stragany odwiedzają tłumy turystów

Dni Kultury Kaszubskiej w Krtuzach

Trzydniowe obchody zakończyły się w sobotę.

Rolki w Choczewie

Zakończył się II Maraton Rolkarski o Puchar Wójta

Festyn rodzinny w Pucku

Po pokazie lotniczym na Zielonej Plaży odbył się festyn

Święto Lotnictwa w Pucku

W sobotę 20 lipca na Rynku odbyły się główne uroczystości

Vive La France w Sopocie

W ostatni weekend obchodzono Święto Narodowe Francji

Gdyńska fontanna w nowej szacie

Po 40 latach zmieniono image tej sympatycznej budowli

Parada Żaglowców w Gdańsku

W niedzielę 7 lipca na Motławie zakończyły się Baltic Sail 2013

Miss Lata 2013 w Sopocie

W ostatnią niedzielę odbył się wybór najpiękniejszej dziewczyny lata

Rodzinka.pl w Gdyni

Od 8 lipca filmowcy goszczą nad morzemstat4u