SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Nadchodzi II edycja Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK

W dniach 5-7 czerwca odbędzie się II edycja Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK przygotowywanej we Wrocławiu przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pracownia w tym roku stanie na terenie Dworca Świebodzkiego, gdzie pod okiem profesjonalistów i artystów uczestnicy będą mogli poznać tajniki baskijskiej kultury i języka oraz rozwinąć swoje umiejętności w trakcie licznych warsztatów. Wszystkie wydarzenia będą darmowe.

Wrocławska Nagroda Poetycka

Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius wręczono w sobotni wieczór ( 17 kwietnia 2014 r,) po raz siódmy, tym razem we Wrocławskim Teatrze Lalek. Laureatami zostało troje poetów. Dariusz Foks został nagrodzony za całokształt twórczości, Mariusz Grzebalski w kategorii Książka Roku (za tom „W innych okolicznościach” wydany przez EMG), a Martyna Buliżańska za tom „moja jest ta ziemia”, który okazał się Debiutem Roku (a opublikowany został nakładem wrocławskiego Biura Literackiego).

Noc Muzeów we Wrocławiu

Tegoroczną Noc Muzeów otworzył we Wrocławiu w Muzeum Miejskim Wrocławia minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski życząc zwiedzającym wielu wrażeń, dobrej lekcji edukacji muzealnej. Zwrócił też uwagę na zmiany, jakie zachodzą w polskich muzeach, które stają się bardziej nowoczesne i przyjazne dla publiczności.

Siatkarska reprezentacja znowu we Wrocławiu

Łotwa, Macedonia i Słowenia to rywale siatkarskiej reprezentacji Polski w turniejach kwalifikacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Pierwsze spotkania kwalifikacyjne rozegrane zostaną w dniach 16-18 maja we wrocławskiej Hali Stulecia.

Wrocław Global Forum 2014

W dniach 5-7 czerwca 2014 r. już po raz piąty Wrocław będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji, organizowanej wspólnie przez Miasto Wrocław, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz amerykański think thank Atlantic Council of the United States, znanej w świecie pod nazwą Wrocław Global Forum.

OGENERACJA wspiera mieszkańców Wrocławia

Miasto Wrocław i Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. podpisali 6 maja br. porozumienie, na mocy którego KOGENERACJA przekaże miastu darowiznę na pokrycie kosztów ogrzewania mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, których zarządcy budynków mają podpisane ze spółką umowy na sprzedaż ciepła. To już szósty rok współpracy miasta i KOGENERACJI S.A.

„Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”

Od 2007 r. Wrocławski Park Technologiczny SA (WPT) realizuje projekt o nazwie „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Wielki wyczyn 104-letniego Stanisława Kowalskiego

93 lata dzieliły najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się w sobotę z okazji otwarcia 7. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Najmłodszy sportowiec miał bowiem 11 lat, a Stanisław Kowalski, który biegł na 100 metrów – 104!

Wrocław będzie miał browar!

Browar Stu Mostów – to oficjalna nazwą, pod którą otworzy się już we wrześniu br. przy ul. Jana Długosza 2 browar rzemieślniczy. I będzie na razie jedyny we Wrocławiu. Odkąd bowiem padł obracający się dziś w ruinę Browar Piastowski, miasto, które na początku XX w. miało ok. 80 takich przybytków i 800-letnią tradycję warzenia piw, stało się właściwie… piwowarską pustynią.

We wrocławskim Ratuszu o 25- leciu wolności i 10 latach w UE

W środę 7 maja 2014 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza odbyła się konferencja „Wartości w Europie Środkowej: wolność i solidarność. Inicjatorem spotkania był parlament Saksonii. A okazją do debaty są przypadające rocznice 25-lecie obalenia komunizmu oraz 10-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Zbiórka odpadów nad Odrą we Wrocławiu

Ponad dwie tony odpadów zebrano podczas Dnia Ziemi oraz długiego majowego weekendu na terenach nadrzecznych odwiedzanych przez wrocławian. Na czas od 1 do 4 maja, na zlecenie miejskiej spółki Ekosystem, nad Odrą postawiono 27 pojemników przeznaczonych do zbiórki szkła, tworzyw (plastik, metal, opakowania) oraz odpadów zmieszanych.

Nieznany Wrocław – tak powstaje woda pitna w MPWiK

Zakład przy ulicy Na Grobli rozpoczął działalność 1 sierpnia 1871 r. Pozostałością po tamtym okresie jest m.in. zabytkowa wieża ciśnień „Na Grobli” (zwiedzanie pozostawiliśmy na oddzielną wizytę) oraz budynki i zbiorniki stworzone, aby uzdatniać wodę i pompować ją do sieci. Od tamtych czasów to miejsce bardzo się zmieniło, ale jego funkcje pozostały.

Elektroniczne kajdanki z Wrocławia

Wrocławska firma podpisała umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na dostarczanie tzw. elektronicznych kajdanek.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja we Wrocławiu

W tym roku mijają dokładnie 223 lata od momentu, gdy Sejm Wielki uchwalił tzw. Konstytucję 3 maja. Zaledwie cztery lata później Rzeczpospolita straciła niepodległość, ale dokument pozostał symbolem przemian, na jakie chciano się zdecydować. – Konstytucja nie była dziełem skutecznym – zwrócił uwagę Tomasz Smolarz, wojewoda dolnośląski w przemówieniu wygłoszonym przy pomniku Konstytucji 3 maja

Biało-czerwony Stadion Wrocław

Jeszcze do północy dziś 3 maja od godz. 20 do 24 można podziwiać we Wrocławiu największą flagę Polski.

Defilada i salwa z okazji Dnia Flagi we Wrocławiu

Punktualnie o godz. 12 rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na Placu Gołębim we Wrocławiu. Wzięły w niej udział pododdziały Policji, Służby Celnej oraz Straży Miejskiej. Uroczystość uświetniła również salwa honorowa z udziałem kampanii honorowej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Udało się! Gitarowy Rekord we Wrocławiu pobity!

7344 gitarzystów zagrało w Gitarowym Rekordzie Guinnessa "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Nie straszny im był deszcz, który rozpadał się tuż przed próbą bicia rekordu. Tym samym pobili rekord z roku 2012. Szalę przeważyło 71 gitar!!

Widowisko Księga Aniołów i Ludzi we Wrocławiu

W 2004 r. Wrocław świętował przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej widowiskiem „Anioły Europy”. Wczoraj, 30 kwietnia, na wiwat 10. rocznicy polskiej akcesji do Wspólnoty, na pl. Gołębim rozbrzmiały słowa i muzyka „Księgi Aniołów i Ludzi”. Interpretatorów tego niecodziennego koncertu oklaskiwała blisko 25-tysięczna publiczność.

Dzieci wypędziły dym z Wrocławia

120 wrocławskich maluchów wzięło udział we wrocławskiej inauguracji akcji "Listy dla Ziemi". Uczniowie i przedszkolaki własnymi słowami piszą o potrzebie ochrony czystego powietrza. Listy adresują do rodziców.

Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

Rozpoczęła się tegoroczna 7. edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu. Filmy mają promować miasto jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Jest o co walczyć. Pula nagród to 30 tys. zł. Ponadto przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe oraz staże umożliwiające młodym twórcom rozwój zawodowy.

Nieznany Wrocław – Ogród Botaniczny: rośliny z in vitro

Kultura in vitro to hodowla komórek, tkanek, organów i całych roślin na syntetycznych podłożach w jałowych warunkach. Rośliny rosną w szklanych naczyniach (stąd nazwa in vitro) lub pojemnikach z tworzywa sztucznego.

Rekordowa zbiórka krwi podczas „Motoserca”

Blisko 90 litrów krwi zebrano podczas imprezy „Motoserce”, która w sobotę odbyła się pod CH Magnolia Park.

Kanonizacja Jana Pawła II. Obchody we Wrocławiu

Główne uroczystość ogłoszenia "świętymi" papieży Jana Pawła II i Jana XXIII odbywają się w niedzielą 27 kwietnia 2014.

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin 1:0

W piłkarskich derbach Śląska które odbyły się 26 kwietnia 2014 r. - Wrocławianie pokonali Zagłębie. Spotkaniu towarzyszyła efektowna oprawa

Unia – naiwna Niunia!

Felieton z Wrocławia na temat rządowego spotu . Spot jest montażowym zlepkiem archiwalnych scenek.

Siatkarki Impelu Wrocław wicemistrzyniami Polski

Nie udało się siatkarkom Impelu Wrocław przedłużyć finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Chemik Police po raz trzeci wygrał 3:0 i po raz trzeci (poprzednie tytuły w 1994 i 1995 roku) został najlepszą drużyną w naszym kraju. Impelkom na osłodę zostały srebrne medale, co i tak jest największym sukcesem wrocławskiego klubu w kobiecej siatkówce.

LABORATORIUM IMPROWIZACJI W RAMACH ESK WROCŁAW 2016

Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016 to kolejna inicjatywa festiwalu Jazztopad otwierająca scenę dla młodych artystów z różnych krajów europejskich.

Budowa nowego szpitala we Wrocławiu dobiega końca

Będzie w nim aż 550 łóżek na 16 oddziałach i szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. Powierzchnia budynku liczy prawie 5 ha. Rocznie ma się tam leczyć 30 tys. pacjentów. Pierwszych chorych szpital przyjmie w grudniu 2014.

Praca w Amazon Wrocław

W podwrocławskim centrum logistycznym pracę znajdzie około 2 tys. osób. Dodatkowo w sezonie przedświątecznym, koncern planuje zatrudnić tam nawet 3 tys. pracowników tymczasowych.

15 kwietnia TVP2 i Miasto Wrocław wspólnie rozpoczęły wielkie odliczanie!

W 2009 roku starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 rozpoczęło 11 polskich miast. Decyzją Unii Europejskiej rywalizację o ten prestiżowy tytuł wygrał Wrocław, który w 2016 r. stanie się Europejską Stolicą Kultury. Ranga i skala projektu jest nie do przecenienia. Po sukcesach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku oraz UEFA EURO 2012, czas na Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury! Telewizja Polska od samego początku partneruje tej inicjatywie.

Wrocławski Całun Turyński

Kopię jednej z największych relikwii chrześcijaństwa, jaką jest Całun Turyński, można na co dzień oglądać we wrocławskim kościele św. Krzyża. Całun jest to płótno, w które według tradycji chrześcijańskiej, miał być owinięty Jezus po śmierci na krzyżu i pozostało w grobie po Jego zmartwychwstaniu. Wokół tego, czy relikwia jest prawdziwa czy nie, istnieje wiele teorii. Przeprowadzono szereg badań, które to zaprzeczały, to potwierdzały tezę o prawdziwości płótna grobowego Jezusa.

Ponad 10 tys. Kurierów Papieskich rozdanych wrocławianom

Dlaczego Papież nie chciał pomników? Czy to możliwe, aby kichnięcie Jana Pawła II połączyło ludzi? I co takiego zrobił kard. Henryk Gulbinowicz, że Ojciec Święty przez niego płakał?

Polski Wynalazek Roku 2014 dla wrocławian

Wyróżniono projekt wózka inwalidzkiego iWheel

Kronika fanów na koncert Linkin Park we Wrocławiu

Fani zespołu chcą przywitać swoich idoli w wyjątkowy sposób. Linkin Park zagra we Wrocławiu 5 czerwca. Koncert na Stadionie Wrocław odbędzie się w ramach europejskiej trasy zespołu.

Prezydent Wrocławia miał wypadek samochodowy

Dzisiaj rano, 15 kwietnia 2014 r. po godzinie 6.00, przy Mostach Młyńskich, doszło do kolizji służbowego samochodu kierowanego przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza z tramwajem linii 17. Jadący do pracy prezydent nie ustąpił pierwszeństwa i jego samochód został uderzony w bok przez tramwaj.

Wilcze "zaprzęgi" biegają po Wrocławiu

Śnieg, mróz, sanie i niezmordowany husky w zaprzęgu – takie sceny możemy obserwować zazwyczaj w filmach przygodowych lub przyrodniczych. Okazuje się jednak, że na psie zaprzęgi natkniemy się również spacerując po nadodrzańskich terenach i to nie tylko zimą!

Darek Foks laureatem Silesiusa we Wrocławiu

Darek Foks, poeta, autor m.in. książek poetyckich „Wiersze o fryzjerach”, „Misterny tren”, „Sonet drogi”, „Ustalenia z Maastricht” odbierze Nagrodę Poetycką Silesius za całokształt twórczości.

Do Warszawy polecimy z Wrocławia dwa razy dziennie

Charyzmatyczny dyrektor generalny Ryanair – Michael O`Leary ogłosił 8 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu dodatkowe połączenie do Warszawy-Modlin.

Wrocławska Nagroda Muzyczna „Polonica Nova”

Podczas finałowego koncertu festiwalu "Musica Polonica Nova" organizowanego przez Filharmonię Wrocławską ogłoszono wyniki Wrocławskiej Nagrody Muzycznej "Polonica Nova". Jurorzy jednogłośnie uznali kompozycję "Not I" Agaty Zubel za najciekawszy utwór zgłoszony do nagrody.

„1000 drzew na wiosnę” we Wrocławiu

W ramach akcji wiosennych nasadzeń „1000 drzew na wiosnę” artyści związani z Wrocławiem oraz radni Rady Miejskiej zostali zaproszeni przez prezydenta Rafała Dutkiewicza na wspólne sadzenie drzew, które stworzą Aleję Europejskiej Stolicy Kultury - World Games.

Palmy wielkanocne na Psim Polu we Wrocławiu

W piątek 11 kwietnia 2014 r. rynek Psiego Pola świątecznie udekorowano.

We Wrocławiu ciągle jest praca dla informatyków

W piątek 11 kwietnia 2014 r. Ewa Kaucz i Maciej Litwin, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego, opowiadali o działaniach swoich instytucji na rzecz biznesu, który ulokował się w stolicy Dolnego Śląska.

Rocznica katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu

10. kwietnia mija cztery lata od katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M. W tragedii zginęło 96 osób, wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią, oraz najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, duchowieństwo i czołowi przedstawiciele polskiej polityki

Prestiżowa nagroda dla wrocławskiego Chóru

Z wielką radością ogłaszamy, że album „Benjamin Britten - War Requiem” z udziałem Chóru Filharmonii Wrocławskiej, nagrany pod batutą Paula McCreesha i wydany w 2013 roku przez Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans i wytwórnię Winged Lion, został nagrodzony BBC Music Magazine Award 2014 w kategorii: muzyka chóralna. Ogłoszenie zwycięzców tegorocznych BBC Music Magazine Awards odbyło się 8 kwietnia podczas gali w Kings Place w Londynie.

Rondo im. Wiesława Kielara we Wrocławiu

Jeden z pierwszych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, operator i pisarz został patronem ronda na skrzyżowaniu ulic Obornickiej i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. – Był wielkim patriotą, miał wrodzoną uczciwość, szczerość i prawdomówność, chociaż to nie zawsze wychodziło mu na dobre – mówił podczas uroczystego odsłonięcia tablicy na rondzie Tadeusz Gicala prezes Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP we Wrocławiu. To właśnie z inicjatywy tego związku właśnie to rondo otrzymało imię Kielara.

Sporty na The World Games 2017 we Wrocławiu ogłoszone

W Belek (Turcja) trwa doroczne spotkanie międzynarodowych federacji - członków International World Games Association (IWGA). Spotkanie odbywa się w ramach SportAccord Convention- konferencji, która gromadzi członków ponad 100 organizacji sportowych, a także przedstawicieli miast-gospodarzy najważniejszych wydarzeń sportowych oraz branży marketingu, ekonomii i biznesu związanych ze sportem.

Nieznany Wrocław – kolejowa perła dworzec Wrocław Główny

Miejsce odwiedzane codziennie przez tysiące osób a ciągle kryje mnóstwo piękna i tajemnic. W tym tygodniu zajrzeliśmy tam, gdzie zwykle pasażerowie dworca Wrocław Główny nie chodzą. Poza ogólnodostępną strefą są tam ukryte skarby architektury, bajecznie zdobione sale i niepowtarzalne klatki schodowe na piętrach budynku. Mimo, że przebudowa dworca obaliła legendy o podziemiach, które rozpalały wyobraźnie miłośników tajemnic, to i tak to, co odkryto podczas prac konserwatorskich, rekompensuje tę stratę.

Sukces Wrocławskiego Parku Technologicznego na CeBIT 2014

Firmy - rezydenci Wrocławskiego Parku Technologicznego z sukcesami zaprezentowały się podczas targów nowych technologii CeBIT 2014 w Hanowerze.

Psie Pole we Wrocławiu: Nowy rynek, fontanna i tort

Kilkaset osób bawiło się w sobotę na festynie na Psim Polu

"Głos Wykluczonych" we Wrocławiu

Wystartowała druga edycja cyklu "GŁOS WYKLUCZONYCH" w ramach programu przygotowań Wrocławia do EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY 2016

Dziś jarmark, jutro wielkie gotowanie i goście we Wrocławiu

W czwartek od rana ponownie można zaopatrywać się w produkty świeże, pochodzące od lokalnych rolników i hodowców na placu Nowy Targ. W piątek - 4 kwietnia - na jarmarku wielkie gotowanie. W gigantycznym garze powstanie 2 tysiące litrów barszczu ukraińskiego.

Program Mozart we Wrocławiu: W parze można więcej

Podsumowanie programu dla uczonych i firm

„Dominikański” we Wrocławiu zaczyna piąć się w górę

Rozpoczęła się budowa pierwszych ścian naziemnej kondygnacji w biurowcu „Dominikański”, który powstaje w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego.

Nieznany Wrocław: dawne Muzeum Wojsk Inżynieryjnych

Muzeum znajduje się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ul. Obornickiej 108, gdzie do niedawna działała Wyższa Szkoła Oficerska Inżynierii Wojskowej kształcąca saperów. Prawdopodobnie w 2018 r. stanie się filią Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy i będzie – jako jego oddział zamiejscowy – działać jako niezależna placówka.

Finał 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Piosenką „Nie hajtaj się” z repertuaru The Tiger Lillies Irena Melcer w piątkowy wieczór (28 marca 2014 r.) wyśpiewała Grand Prix 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej - Złotego Tukana i 25 tys. zł. Jury przyznało też dwa wyróżnienia w konkursie głównym wrocławiankom Natalii Lubrano i Klarze Brodzie.

Zwyciężył motocykl studentów Politechniki Wrocławskiej

Ma być lekki, zwinny i tani w eksploatacji. Projekt elektrycznego motocykla, który stworzyli studenci koła naukowego pojazdów i robotów mobilnych PWr. został wybrany Soczewką Focusa 2013 w kategorii innowacja techniczna. To właśnie ten wynalazek zdobył najwięcej głosów spośród pięciu nominowanych projektów.

Jose Torres: Uczmy tolerancji od dziecka

- Co uznam za sukces naszej akcji? Kiedy dojdziemy do momentu, kiedy inny kolor skóry i pochodzenie, nie będą pretekstem do obrażania kogokolwiek – mówi Jose Torres, muzyk, wrocławian, od kilkudziesięciu lat mieszkający w Polsce.

Debiutanci porwali publiczność we Wrocławiu

Artystów-amatorów zebrał Krzysztof Materna zachwycony amerykańskim Young@Heart Chorus – zespołem seniorów, którzy dają rockowego czadu. Reżyser uwierzył, że i w Polsce są ludzie, którzy chcą i potrafią zadebiutować w dojrzałym wieku.

Czytelnicy wroclaw.pl na lotnisku

Kilkanaście osób, które wzięły udział w konkursie na stronie wroclaw.pl miało wczoraj niepowtarzalną okazję zobaczyć pracę wrocławskiego lotniska od kuchni.

Nie ma zgody na wycinkę nad Odrą we Wrocławiu

Z wnioskiem o opinię dotyczącą prac przy modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego zwróciło się do Urzędu Miasta konsorcjum Pol - Aqua Odra Boulevards, które na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej remontuje nabrzeże.

Hasco-Lek kupiło ośrodek przy Chopina we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej przy ul. Chopina ma nowego właściciela. Jest nim firma wrocławska farmaceutyczna Hasco-Lek, która kupiła 100 proc. udziałów w centrum, co oznacza, że miasto sprzedało szpital za 8,5 mln zł.

Solaris dostarczy nowe autobusy dla Wrocławia

Firma Solaris Bus&Coach, przy współpracy z bankiem Millenium dostarczy 57 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów dla MPK Wrocław. Miejski przewoźnik skorzystał z rozszerzonej opcji w przetargu, i do 45 wstępnie zamawianych autobusów, dodał jeszcze 12 dodatkowych

Wrocławski Rower Miejski: Nextbike wygrał przetarg

Za 497 tys. zł firma Nextbike (ta, która do tej pory zarządzała systemem Wrocławskiego Roweru Miejskiego) będzie przez cały najbliższy sezon dbać o wypożyczalnię jednośladów. Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg. Ceny i zasady pozostają bez zmian. Sezon rowerowy rusza 1 kwietnia.

Uniwersytet Wrocławski otwiera nowe kierunki

Aż osiem nowych kierunków, w tym pięć na studiach pierwszego stopnia, otwiera od października Uniwersytet Wrocławski.

Dzień św. Patryka – zielono nam we Wrocławiu!

17 marca – Dzień św. Patryka jest w Irlandii świętem narodowym i religijnym, wolnym od pracy, który Irlandczycy spędzają, organizując radosne pochody i festyny. Znaki rozpoznawcze tej fety to kolor zielony i trójlistna koniczyna.

Szopa na kółkach we Wrocławiu zbiera głosy

Samochód - jeżdżący warsztat, który odwiedzałby podwórka na Nadodrzu i zapewniał zajęcia z majsterkowania dla dzieciaków i ich rodziców. Na taki pomysł wpadli działacze Fundacji Dom Pokoju, która prowadzi Infopunkt Łokietka 5.

Aukcja Teatru Kalambur we Wrocławiu

Trwa zbiórka pieniędzy na tablicę oraz pamiątkową rzeźbę przestrzenną, która wrocławianom będzie przypominać o legendarnym Teatrze Kalambur. Społeczny Komitet Organizacyjny „Tablica Pamiątkowa Teatru Kalambur” zaprasza na aukcję pamiątek teatralnych w poniedziałek 17 marca o godz. 18 do Art Cafe Kalambur przy ul. Kuźniczej 29a.

Zatoka Gondoli we Wrocławiu czeka na otwarcie

Flota Zatoki Gondoli to dziś 30 kajaków, trzy łódki wiosłowe, 10 łodzi motorowych 4-osobowych (można pływać bez uprawnień) oraz łódź motorowa Qicksilver, w którą można zabrać się w rejs, mając uprawnienia sternika motorowodnego (albo skorzystać z obsługi Zatoki, co dodatkowo kosztuje).

Oceanarium-Afrykarium: Morze Czerwone we Wrocławiu prawie gotowe

Oceanarium-Afrykarium robi się coraz ciekawsze. Najważniejsza inwestycja w historii wrocławskiego zoo z dnia na dzień zmienia wygląd. Tempo robót jest imponujące. Gotowa jest już niemal w całości elewacja z płyt korianu. Na budowie trwają prace głównie wewnątrz obiektu.

Projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na ponad 222 mln zł

Najwięcej projektów dotyczy szeroko rozumianej rekreacji , sportu i placów zabaw. Kolejnym dużym działem są drogi, chodniki i parkingi, wydzielenie pasów ruchu dla komunikacji zbiorowej i rowerów

Wrocławskie Hospicjum w nowej siedzibie

Działające od ponad dziesięciu lat Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ma nowy adres. Budynek przy ul. Jedności Narodowej nie tylko służy pracownikom, ale zlokalizowana została tam przychodnia, w której chore dzieci będą mogły w jednym miejscu uzyskać szeroką pomoc lekarza pediatry i innych specjalistów. Pod opieką fundacji jest ok 200 dzieci.

Kolejni ranni Ukraińcy we Wrocławiu

Sześciu Ukraińców ze Lwowa rannych na Majdanie w Kijowie przyjedzie do Wrocławia. Dwóch najciężej poszkodowanych podczas starć z milicją jest już w drodze.

We Wrocławiu powstanie tor wrotkarski

Tor wrotkarski ma zostać zbudowany w kompleksie Parku Tysiąclecia, który znajduje się w sąsiedztwie Nowego Dworu. Obiekt powstanie na potrzeby 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu, a jego koszt to ok. 3 mln zł.

Wrocław za pół ceny

Zachęceni sukcesem akcji promującej Dolny Śląsk w październiku ub. roku jej organizatorzy z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej postanowili podobną formułę odnieść do stolicy regionu. „Wrocław za pół ceny” zaplanowano na weekend 11-13 lipca br., a udział w niej wezmą takie podmioty, jak hotele, restauracje, obiekty, miejsca i wydarzenia dotyczące szeroko pojętej kultury, rozrywki i wypoczynku – czyli wszelkie atrakcje ulokowane we Wrocławiu.

TBS dla młodych naukowców we Wrocławiu

Doktoranci i młodzi pracownicy z wrocławskich uczelni akademickich, którzy nie skończyli jeszcze 35 roku życia, mogą wziąć udział w konkursie „TBS dla młodych naukowców“. W ofercie konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski znalazło się ponad 20 mieszkań.

Zakończył się zimowy turniej piłkarski we Wrocławiu

Ponad czterdzieści zespołów wzięło udział w zimowym turnieju piłkarskim, który przez ostatnie dwa tygodnie rozgrywany był we Wrocławiu. Młodzi piłkarze rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, a organizatorami zawodów było miasto Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu.

Księga Henrykowska na liście UNESCO?

Metropolita wrocławski wystosował wniosek, gdyż Księga Henrykowska, która jest przechowywana we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym a może trafić na listę UNESCO.

We Wrocławiu Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

1 marca kilkaset osób wzięło udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu Osobowickim.

Konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

28 lutego 2014 r. ruszył międzynarodowy konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Zwycięska aplikacja ma m.in. pokazać bogate życie kulturalne miasta oraz zachęcić do jego odwiedzania i odkrywania. Zwycięzca konkursu na realizację projektu otrzyma 180 000 zł.

Trwa przebudowa Wrocławskiego Węzła Wodnego

Obecnie prawie dziewięćset osób pracuje przy przebudowie bulwarów w śródmieściu, pogłębianiu i poszerzaniu koryta Odry i kanałów powodziowych od Opatowic do Mostów Warszawskich, obiektów hydrotechnicznych na Różance i Rędzinie.

Wrocławianie ciągną nad Odrę

Od maja w marinie Topacz między mostami Pomorskim i Uniwersyteckim stacjonować będą łodzie motorowe, które każdy będzie mógł wyczarterować. Jachty mają niewiele ponad osiem metrów długości i trzydziestokonny silnik.

Trwa modernizacja linii kolejowej Wrocław-Poznań

Późno w nocy w niedzielę zakończył się demontaż stalowego przęsła mostu kolejowego na Odrze łączącego dzielnice Popowice z Osobowicami. To kolejny etap modernizacji linii kolejowej z Wrocławia do Poznania.

Wrocław solidarny z Ukrainą

W piątek na wrocławskim Rynku artyści, dyrektorzy instytucji kulturalnych i animatorzy kręcili klip pod hasłem „Transfer WRO-UA”, który ma być wyrazem wsparcia, oddania szacunku i wyrażenia podziwu dla walczących o wolność Ukraińców.

Co z szybkim pociągiem z Wrocławia do Warszawy?

PKP PLK jest na półmetku prac związanych z modernizacją trasy kolejowej Częstochowa – Fosowskie. Odnowione tory pozwolą podróżnym pokonać trasę z Wrocławia do Warszawy szybciej niż do tej pory. Roboty mają zakończyć się na przełomie 2014/2015 roku. PKP planuje uruchomić na tej trasie ekspresowe połączenie między stolicą a Wrocławiem.

We Wrocławiu Powstał Komitet Wsparcia Ukrainy

Z inicjatywy członków rady Kolegium Europy Wschodniej i prezydenta Rafała Dutkiewicza powstał ogólnopolski Komitet Wsparcia Ukrainy.

Rusza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

W lutym rusza pierwsza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Spot wyprodukowany w technice slow motion przedstawia artystów reprezentujących różne dziedziny kultury i sztuki, którzy w symboliczny sposób szykują się do obchodów roku 2016. W ramach pierwszej kampanii zaplanowano ponad 200 emisji we wszystkich kanałach ogólnopolskich, regionalnych oraz tematycznych TVP.

Społeczna Akademia Kultury w Wrocławiu

29 stycznia w godzinach 18.00-21.00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Społecznej Akademii Kultury
stat4u