SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Hasco-Lek kupiło ośrodek przy Chopina we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej przy ul. Chopina ma nowego właściciela. Jest nim firma wrocławska farmaceutyczna Hasco-Lek, która kupiła 100 proc. udziałów w centrum, co oznacza, że miasto sprzedało szpital za 8,5 mln zł.

Solaris dostarczy nowe autobusy dla Wrocławia

Firma Solaris Bus&Coach, przy współpracy z bankiem Millenium dostarczy 57 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów dla MPK Wrocław. Miejski przewoźnik skorzystał z rozszerzonej opcji w przetargu, i do 45 wstępnie zamawianych autobusów, dodał jeszcze 12 dodatkowych

Wrocławski Rower Miejski: Nextbike wygrał przetarg

Za 497 tys. zł firma Nextbike (ta, która do tej pory zarządzała systemem Wrocławskiego Roweru Miejskiego) będzie przez cały najbliższy sezon dbać o wypożyczalnię jednośladów. Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg. Ceny i zasady pozostają bez zmian. Sezon rowerowy rusza 1 kwietnia.

Uniwersytet Wrocławski otwiera nowe kierunki

Aż osiem nowych kierunków, w tym pięć na studiach pierwszego stopnia, otwiera od października Uniwersytet Wrocławski.

Dzień św. Patryka – zielono nam we Wrocławiu!

17 marca – Dzień św. Patryka jest w Irlandii świętem narodowym i religijnym, wolnym od pracy, który Irlandczycy spędzają, organizując radosne pochody i festyny. Znaki rozpoznawcze tej fety to kolor zielony i trójlistna koniczyna.

Szopa na kółkach we Wrocławiu zbiera głosy

Samochód - jeżdżący warsztat, który odwiedzałby podwórka na Nadodrzu i zapewniał zajęcia z majsterkowania dla dzieciaków i ich rodziców. Na taki pomysł wpadli działacze Fundacji Dom Pokoju, która prowadzi Infopunkt Łokietka 5.

Aukcja Teatru Kalambur we Wrocławiu

Trwa zbiórka pieniędzy na tablicę oraz pamiątkową rzeźbę przestrzenną, która wrocławianom będzie przypominać o legendarnym Teatrze Kalambur. Społeczny Komitet Organizacyjny „Tablica Pamiątkowa Teatru Kalambur” zaprasza na aukcję pamiątek teatralnych w poniedziałek 17 marca o godz. 18 do Art Cafe Kalambur przy ul. Kuźniczej 29a.

Zatoka Gondoli we Wrocławiu czeka na otwarcie

Flota Zatoki Gondoli to dziś 30 kajaków, trzy łódki wiosłowe, 10 łodzi motorowych 4-osobowych (można pływać bez uprawnień) oraz łódź motorowa Qicksilver, w którą można zabrać się w rejs, mając uprawnienia sternika motorowodnego (albo skorzystać z obsługi Zatoki, co dodatkowo kosztuje).

Oceanarium-Afrykarium: Morze Czerwone we Wrocławiu prawie gotowe

Oceanarium-Afrykarium robi się coraz ciekawsze. Najważniejsza inwestycja w historii wrocławskiego zoo z dnia na dzień zmienia wygląd. Tempo robót jest imponujące. Gotowa jest już niemal w całości elewacja z płyt korianu. Na budowie trwają prace głównie wewnątrz obiektu.

Projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na ponad 222 mln zł

Najwięcej projektów dotyczy szeroko rozumianej rekreacji , sportu i placów zabaw. Kolejnym dużym działem są drogi, chodniki i parkingi, wydzielenie pasów ruchu dla komunikacji zbiorowej i rowerów

Wrocławskie Hospicjum w nowej siedzibie

Działające od ponad dziesięciu lat Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ma nowy adres. Budynek przy ul. Jedności Narodowej nie tylko służy pracownikom, ale zlokalizowana została tam przychodnia, w której chore dzieci będą mogły w jednym miejscu uzyskać szeroką pomoc lekarza pediatry i innych specjalistów. Pod opieką fundacji jest ok 200 dzieci.

Kolejni ranni Ukraińcy we Wrocławiu

Sześciu Ukraińców ze Lwowa rannych na Majdanie w Kijowie przyjedzie do Wrocławia. Dwóch najciężej poszkodowanych podczas starć z milicją jest już w drodze.

We Wrocławiu powstanie tor wrotkarski

Tor wrotkarski ma zostać zbudowany w kompleksie Parku Tysiąclecia, który znajduje się w sąsiedztwie Nowego Dworu. Obiekt powstanie na potrzeby 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu, a jego koszt to ok. 3 mln zł.

Wrocław za pół ceny

Zachęceni sukcesem akcji promującej Dolny Śląsk w październiku ub. roku jej organizatorzy z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej postanowili podobną formułę odnieść do stolicy regionu. „Wrocław za pół ceny” zaplanowano na weekend 11-13 lipca br., a udział w niej wezmą takie podmioty, jak hotele, restauracje, obiekty, miejsca i wydarzenia dotyczące szeroko pojętej kultury, rozrywki i wypoczynku – czyli wszelkie atrakcje ulokowane we Wrocławiu.

TBS dla młodych naukowców we Wrocławiu

Doktoranci i młodzi pracownicy z wrocławskich uczelni akademickich, którzy nie skończyli jeszcze 35 roku życia, mogą wziąć udział w konkursie „TBS dla młodych naukowców“. W ofercie konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski znalazło się ponad 20 mieszkań.

Zakończył się zimowy turniej piłkarski we Wrocławiu

Ponad czterdzieści zespołów wzięło udział w zimowym turnieju piłkarskim, który przez ostatnie dwa tygodnie rozgrywany był we Wrocławiu. Młodzi piłkarze rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, a organizatorami zawodów było miasto Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu.

Księga Henrykowska na liście UNESCO?

Metropolita wrocławski wystosował wniosek, gdyż Księga Henrykowska, która jest przechowywana we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym a może trafić na listę UNESCO.

We Wrocławiu Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

1 marca kilkaset osób wzięło udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu Osobowickim.

Konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

28 lutego 2014 r. ruszył międzynarodowy konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Zwycięska aplikacja ma m.in. pokazać bogate życie kulturalne miasta oraz zachęcić do jego odwiedzania i odkrywania. Zwycięzca konkursu na realizację projektu otrzyma 180 000 zł.

Trwa przebudowa Wrocławskiego Węzła Wodnego

Obecnie prawie dziewięćset osób pracuje przy przebudowie bulwarów w śródmieściu, pogłębianiu i poszerzaniu koryta Odry i kanałów powodziowych od Opatowic do Mostów Warszawskich, obiektów hydrotechnicznych na Różance i Rędzinie.

Wrocławianie ciągną nad Odrę

Od maja w marinie Topacz między mostami Pomorskim i Uniwersyteckim stacjonować będą łodzie motorowe, które każdy będzie mógł wyczarterować. Jachty mają niewiele ponad osiem metrów długości i trzydziestokonny silnik.

Trwa modernizacja linii kolejowej Wrocław-Poznań

Późno w nocy w niedzielę zakończył się demontaż stalowego przęsła mostu kolejowego na Odrze łączącego dzielnice Popowice z Osobowicami. To kolejny etap modernizacji linii kolejowej z Wrocławia do Poznania.

Wrocław solidarny z Ukrainą

W piątek na wrocławskim Rynku artyści, dyrektorzy instytucji kulturalnych i animatorzy kręcili klip pod hasłem „Transfer WRO-UA”, który ma być wyrazem wsparcia, oddania szacunku i wyrażenia podziwu dla walczących o wolność Ukraińców.

Co z szybkim pociągiem z Wrocławia do Warszawy?

PKP PLK jest na półmetku prac związanych z modernizacją trasy kolejowej Częstochowa – Fosowskie. Odnowione tory pozwolą podróżnym pokonać trasę z Wrocławia do Warszawy szybciej niż do tej pory. Roboty mają zakończyć się na przełomie 2014/2015 roku. PKP planuje uruchomić na tej trasie ekspresowe połączenie między stolicą a Wrocławiem.

We Wrocławiu Powstał Komitet Wsparcia Ukrainy

Z inicjatywy członków rady Kolegium Europy Wschodniej i prezydenta Rafała Dutkiewicza powstał ogólnopolski Komitet Wsparcia Ukrainy.

Rusza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

W lutym rusza pierwsza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Spot wyprodukowany w technice slow motion przedstawia artystów reprezentujących różne dziedziny kultury i sztuki, którzy w symboliczny sposób szykują się do obchodów roku 2016. W ramach pierwszej kampanii zaplanowano ponad 200 emisji we wszystkich kanałach ogólnopolskich, regionalnych oraz tematycznych TVP.

Społeczna Akademia Kultury w Wrocławiu

29 stycznia w godzinach 18.00-21.00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Społecznej Akademii Kultury

X ŚwiatowE IgrzyskA Sportowye The World Games 2017 Wrocław.

Zespół Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej to kolejny przystanek w wędrówce flagi X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław

Rocznica niemieckiej hańby

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku dokonano pogromu Żydów na terenie całej III Rzeszy. Tzw. Noc Kryształowa była zaplanowaną przez niemieckie władze państwowe akcją skierowaną przeciwko Żydom i zapowiedzią Holokaustu.

Mostek Czarownic we Wrocławiu

To widokowy punkt owiany legendą i miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć

Pomnik anonimowego przechodnia

Dzieło Jerzego Kaliny we Wrocławiu, budzi spore zainteresowanie

Barokowa perła Wrocławia

Dawny kościół jezuitów to niezwykła świątynia

Każdy Polak musi to zobaczyć

Panorama Racławicka to miejsce chwały polskiego patriotyzmu

Widokowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska posiada kilka punktów widokowych

Poznaj kulturę Starożytnych Indii

Na Wrocławskim Rynku można spotkać przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Świadomości Kryszny

Wrocławskie Krasnale

To niewątpliwa atrakcja miasta
stat4u