SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Wyślij kleszcza na badanie

Hasło „kleszcz” tej wiosny budzi coraz większą trwogę. Te niepozorne stworzenia mogą nas zakazić wieloma chorobami, których leczenie może okazać się długotrwałe, a często nieskuteczne. Firma Amplicon z Wrocławskiego Parku Technologicznego zajmuje się problematyką chorób odkleszczowych. Dzięki ich specjalnym testom diagnostycznym w ciągu kilku dni od ukąszenia, będziemy mieli pewność czy zostaliśmy zakażeni.

Pogranicznicy gotowi do ochrony granic kraju i Unii Europejskiej

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził dziś lubański Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, gdzie szkoli się grupa funkcjonariuszy, która ma wyruszyć na misję zagraniczną w Macedonii.

Ile osób jeszcze zginie na budowach? Konferencja we Wrocławiu.

Kampanie społeczne naszego Związku spowodowały, że patologia pozakodeksowych form zatrudnienia, jak miała miejsce w ostatnich latach ma mniejszą skalę – powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” otwierając konferencję z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych we Wrocławiu.

The World Games 2017 szuka wolontariuszy!

14 maja w Hali Stulecia odbędą się Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych tego roku we Wrocławiu, a zarazem impreza testowa Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017

TWG2017 pod patronatem honorowym Prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda patronem honorowym Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 we Wrocławiu.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius 2016

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety

Uśmiech Kultury z Fundacją Sapere Aude

Fundacja Sapere Aude to konserwatywna organizacja studencka zrzeszająca osoby, które pragną działać na rzecz Wrocławia, Dolnego Śląska i całego kraju. Staramy się tworzyć przestrzeń dla dialogu społecznego na tematy historyczne, polityczne, kulturalne i naukowe, a także kształtować postawy patriotyczne. Jesteśmy środowiskiem, w którym młodzi ludzie mają okazję rozwinąć swoje kompetencje poprzez organizowanie liczących się konferencji naukowych, debat, wydarzeń patriotycznych i kulturalnych.

Zwiększony limit 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! Zapisy od jutra

9000 numerów nadanych w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, czyli prawie 100 dziennie - w tak zawrotnym tempie rozeszły się pakiety startowe 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W związku z ogromnym zainteresowaniem i bardzo dużą liczbą zapytań o możliwość udziału w biegu, organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie limitu uczestników o kolejny tysiąc. 18 czerwca na starcie półmaratonu stanie okrągłe 10 000 osób!

Ruszyło Rozczytane tournee!

W kwietniu ruszyła specjalna edycja Rozczytanej Aglomeracji, projektu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, który aktywnie wspiera popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Istotnym punktem tej działalności jest przekazywanie książek do gminnych bibliotek oraz umożliwienie dzieciom z aglomeracji wrocławskiej uczestnictwa w warsztatach kreatywnego pisania, promocja czytelnictwa wśród młodych sportowców czy wreszcie organizacja spotkań autorskich.

Jelcz-Laskowice miastem partnerskim Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

Bogdan Szczęśniak – burmistrz Jelcza-Laskowic, Wojciech Adamski – wiceprezydent Wrocławia i Marcin Przychodny – Prezes Zarządu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 podpisali dzisiaj porozumienie o wspólnej organizacji The World Games 2017.

Mistrzowie Polski wracają na boisko!

Koniec okresu przygotowawczego i ważny sprawdzian dla Kosynierów Wrocław - Mistrzów Polski w lacrosse już w ten weekend. W sobotę "Kosy" zmierzą się z brązowymi medalistami zeszłorocznego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse - Gromem Warszawa.

Wrocław najbardziej usportowionym miastem

Na II Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska odebrali nagrodę Lidera Samorządów w kategorii Sport

Pól tysiąca Dzieci dla środowiska

Prawie pół tysiąca dzieci wzięło udział w projekcie Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska. To druga odsłona spektakli i warsztatów dla dzieci, podczas których przez zabawę uczą się dbać o środowisko.

19. Przygodowy Rajd na Orientację "Tropiciel"

Już niebawem kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością Przygodowego Rajdu na Orientację "Tropiciel". Trwają zapisy dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział i zmierzyć się z zadaniami na trasach o różnych stopniach długości i trudności. Co ważne, im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższa opłata startowa, warto się zatem decydować już teraz.

Festiwal Europejski Poeta Wolności we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016

W ramach programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Światowej Stolicy Książki UNESCO, w dniach 8-15 maja 2016 roku odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius. Festiwal skupiający w jednym miejscu i czasie leksykon polskiej poezji współczesnej, unikatowy na skalę ogólnopolską, a także pionierski, bo organizowany przez pięć różnych podmiotów – największe festiwale poetyckie w Polsce: Festiwal Miłosza z Krakowa, Miasto Poezji z Lublina, Festiwal Europejski Poeta Wolności z Gdańska oraz Poznań Poetów.

Stanowisko Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" ws. publicznych wypowiedzi Władysława Frasyniuka

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk zdecydowanie odcina się od publicznych wypowiedzi Władysława Frasyniuka, byłego przewodniczącego naszego Regionu.

Limit miejsc na 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wyczerpany!

22 marca 2016r. po godzinie 17.00 został nadany dziewięciotysięczny numer startowy 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. To oznacza, że cały limit miejsc czerwcowego biegu został sprzedany w zawrotnym tempie - średnio prawie 100 chętnych dziennie!

We WPT licealiści odkrywają wirtualną rzeczywistość

Czym jest VR? Do czego służy? Jak korzystać z Oculus Rift? Młodzież z wrocławskich liceów pozna odpowiedzi na te pytanie podczas cyklu spotkań o wirtualnej rzeczywistości. Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Technologia idzie naprzód, a wraz z nią coraz intensywniej rozwija się wirtualna rzeczywistość. Dzięki niej cyfrowy obraz wydaje nam się prawie tak samo prawdziwy jak rzeczywistość. Wszystko za sprawą specjalnych gogli, które mogą przenieść nas do alternatywnego świata.

Pierwszy Dzień Wiosny tuż tuż

Słońce daje nam ostatnio znać, że wiosna coraz bliżej. Zgodnie z wrocławską tradycją, najlepiej powitać ją w sercu miasta, nad Odrą, czyli na Wyspie Słodowej

Ćwiczenia na wrocławskim lotnisku

14 marca funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu–Strachowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP we Wrocławiu, szkolili się z prowadzenia działań specjalnych na pokładzie statku powietrznego.

Mistrzostwa Europy w maratonie we Wrocławiu

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Weteranów w Maratonie staną się częścią jubileuszowego 35. PKO Wrocław Maratonu! To nowe rozwiązanie - do tej pory zawody weteranów na królewskim dystansie rozgrywano w ramach ogólnych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki.

X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

4 marca po raz czterdziesty na Polanie Jakuszyckiej zgromadziły się tysiące zawodników i zawodniczek z całego świata, by zmierzyć się w jednej z największych imprez sportowych popularyzujących narciarstwo biegowe – Biegu Piastów. W ramach zawodów odbyły się także X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym.

"I Ty możesz zostać cyklistą".

W pierwszej połowie marca rusza nowy program treningowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław "I Ty możesz zostać cyklistą" - nawiązujący do cyklu "I Ty możesz zostać maratończykiem" nie tylko nazwą

Człowiek legenda ambasadorem Hydropolis

Pierwszy człowiek, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi, został ambasadorem Hydropolis. Don Walsh odwiedził wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, zobaczył replikę batyskafu Trieste, którym 56 lat temu eksplorował Głębie Challengera i spotkał się z wrocławianami

Dołącz do międzynarodowego projektu artystycznego

„Ponad Granicami” to projekt skierowany do młodzieży, realizowany jako wspólne przedsięwzięcie dwóch krajów – Polski i Iranu. Dotychczas uczestnicy (zarówno we Wrocławiu, jak i Teheranie) oglądali filmy z własnego kraju i spośród 10 wybrali pięć, które obejrzą rówieśnicy z kraju partnerskiego.

Prężny rok inkubatora przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego świętuje pierwszy rok działalności. W 12 miesięcy od otwarcia stał się miejscem dobrze znanym na startupowej mapie Wrocławia.

„11 kilometrów do dna” – wyjątkowe spotkanie w Hydropolis

W 1960 roku jako pierwszy dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi, 25 lutego pojawi się w Hydropolis. Don Walsh, wybitny oceanograf i odkrywca, będzie gościem wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej. Podczas dwugodzinnego spotkania podzieli się wiedzą na temat tajemniczych głębin

Wrocław odzyska wyjątkowej klasy rzeźbę gotycką zdobiącą dawniej kościół św. Marii Magdaleny!

Późnogotycka piaskowcowa figura Madonny z Dzieciątkiem, autorstwa prawdopodobnie Jacoba Beinharta, była elementem rzeźbiarskiego wystroju elewacji zachodniej kościoła pw. św. Marii Magdaleny i Apostoła Andrzeja we Wrocławiu. Poważnemu uszkodzeniu uległa w 1945 r. w trakcie oblężenia „Festung Breslau”, kiedy to świątynia straciła dachy i hełmy wież.

Europejska Stolica Kultury w Sankt Moritz

W niedzielę 7 lutego w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz konie wystartują w gonitwie Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.

Wrocławski Park Technologiczny szkoli i pomaga firmom zdobywać pieniądze

Jesteś przedsiębiorcą, który planuje wdrażać innowacje? Możesz liczyć na 70% dofinansowania dla usług, które pomogą je wprowadzić. We Wrocławskim Parku Technologicznym dowiesz się jak je uzyskać.

Ruszyła rekrutacja do II edycji programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Działające w strukturach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Miejskie Centrum Wolontariatu rozpoczyna rekrutację wolontariuszy do programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Grupa "turystyczna" podczas wrocławskich biegów!

W tym roku – po raz pierwszy w Polsce – podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 34. PKO Wrocław Maratonu wystartuje „turystyczna” grupa biegowa. Pacemakerem najwolniejszej grupy uczestników będzie przewodnik, który opowie o mijanych zabytkach i interesujących miejscach miasta

EHF EURO 2016: Dziennikarze zwiedzali Wrocław

Dziennikarze akredytowani na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 zostali zaproszeni na wycieczkę po historycznej części Wrocławia. Była to kolejna wyprawa przygotowana przez organizatorów EHF EURO 2016 specjalnie z myślą o zagranicznych gościach, którzy od dwóch tygodni przebywają w stolicy Dolnego Śląska

Wrocław - Narodowe Centrum Innowacji ?Start In Poland?

Redakcja portalu www.wroclaw.pl zaprasza wszystkich wrocławian do przyłączenia się do akcji poparcia kandydatury Wrocławia jako miejsca, w którym powstanie Narodowe Centrum Innowacji „Start In Poland”.

Zimowy Turniej Piłkarski – ferie na sportowo!

W dniach 01.02.2016 r. – 12.02.2016 r. odbędzie się Zimowy Turniej Piłkarski organizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w drużynach piłkarskich, jak i amatorzy.

Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

15 stycznia 2015 roku Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017

W Hydropolis okiełznali wir wodny

Instalacja przedstawiająca zjawisko wiru wodnego została uruchomiona we wrocławskim Hydropolis. W trzymetrowej tubie specjalny mechanizm wprawia w ruch blisko cztery i pół tysiąca litrów wody. W efekcie powstaje hipnotyzujący spektakl, który ukazuje siłę jednego z czterech żywiołów.

Posłaniec dobrych informacji z Wrocławia, czyli Europejska Stolica Kultury ma swój znaczek pocztowy!

Znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016” o wymiarach 43 x 31,25 mm i nominale 5,20 zł, zostanie wprowadzony do obiegu 15 stycznia 2016 roku. Jego forma wydawnicza – znaczek w bloku – stanowi przykład dużej „przestrzeni” dla grafiki, która jest ulubioną formą projektantów i wyjątkowo docenianą przez filatelistów. Sam znaczek, pokazuje wrocławski Rynek z lotu ptaka, w perforacji ujęty jest budynek Sukiennic, a na całość bloku naniesiona jest rzeka Odra oraz transparentne kolory w postaci pasów, które odpowiadają ośmiu dziedzinom kultury programu ESK.

PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ IMPREZY SYLWESTROWEJ NA WROCŁAWSKIM RYNKU

W sylwestrową noc podczas koncertu przez wrocławski rynek i plac Solny przewinęło się ponad 200 000 osób z całego świata. Zgłoszeń jakie otrzymały służby było znacznie mniej niż w ubiegłym roku, był to bardzo spokojny sylwester

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Leśnicy

Świąteczne stragany z Saksonii i Dolnego Śląska stanęły na tarasach CK „Zamek” w Leśnicy. Cały jarmark potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Pogódźmy się na święta - pogotowie mediacyjne w Renomie

W najbliższą sobotę i niedzielę 19 i 20 grudnia w DH Renoma dyżurować będą zawodowi mediatorzy. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z ich usług. Aby nadchodzące święta były pełne zgody, pokoju i miłości.

Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji

W dniu 15 grudnia 2015 r. w Sali Sesyjnej Rady Miasta Wrocławia odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności, działaczom opozycji z lat 1956–1989.

Zbyszek Godlewski padł

Od wspomnienia tragedii Grudnia 1970 rozpoczęło się wieczorne śpiewania Piosenek Solidarności we Wrocławiu. Wyjaśnienie dlaczego po latach pozostał błędny tytuł Ballada o Janku Wiśniewskim to tylko część wiedzy historycznej i wielu anegdot które zabrzmiały w auli PWT 13 grudnia 2015.

Wrocławskie wspólne śpiewanie piosenek solidarnościowych

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. miną 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych, by przypomnieć o tamtych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć niezwykły klimat podczas tego spotkania. Zapraszamy o godz. 16.30 do auli PWT na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1.

Hutnicy przeciwko podatkowi od kopalin

Przewodniczący Regionalnej Sekcji Hutniczo – Przetwórczej Miedzi NSZZ „Solidarność” Andrzej Kucharski wysłał stanowisko do premier rządu Beaty Szydło w sprawie dalszemu funkcjonowaniu podatku od wydobycia niektórych kopalin.

Hydropolis oficjalnie otwarte! Wrocław zyskał wyjątkową atrakcję

Pierwsi zwiedzający przekroczyli bramy Hydropolis. Nowoczesna, multimedialna i interaktywna wystawa poświęcona wodzie została otwarta w sobotę o godzinie 10. To jedyny taki obiekt w Europie, który będzie nową wizytówką Wrocławia i regionu

Lodowisko na Stadionie Wrocław

W tym roku lodowisko ponownie zagości na Stadionie Wrocław. Planowe otwarcie nastąpi 6 grudnia (niedziela) przy okazji wizyty św. Mikołaja. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne dla „lodowiska pod chmurką”, otwarcie może się opóźnić. O dacie, cenniku, godzinach otwarcia i innych szczegółach, poinformuję w kolejnej wiadomości.

Św. Mikołaj na Stadionie Wrocław!

6 grudnia (niedziela) Stadion Wrocław osobiście odwiedzi św. Mikołaj. Towarzyszyć mu będą Śnieżynki, które razem ze św. Mikołajem zabiorą dzieci w niezwykłą podróż po zakamarkach Stadionu Wrocław. Nie zabraknie upominków, łakoci oraz pamiątkowych zdjęć. W czasie podróży po stadionie, będzie można natknąć się również na zawodników Śląska Wrocław.

Otwarcie Hydropolis w najbliższą sobotę

Trwa sprzedaż internetowa biletów do Hydropolis. Pierwsi zwiedzający przekroczą bramy centrum wiedzy o wodzie w sobotę o godzinie 10. Z okazji Mikołajek na gości nowoczesnej wystawy czekają dodatkowe atrakcje

Ludzie, nie roboty!

W poniedziałek o godzinie 12 w Bielanach Wrocławskich rozpoczęła się pikieta pod siedzibą Amazona. To protest przeciwko złym warunkom pracy w halach internetowego giganta w Bielanach Wrocławskich.

Otwarcie Hydropolis 5 grudnia

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, już 5 grudnia otworzy swoje podwoje dla zwiedzających! Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 30 listopada. Bilet ulgowy będzie kosztował 18 złotych. Dorośli za możliwość zobaczenia niepowtarzalnej w skali Europy wystawy zapłacą 27 złotych.

Prezydent Dutkiewicz zawiadamia prokuraturę

Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie wieczornej manifestacji na wrocławskim Rynku która odbyła się 18 listopada. 19 listopada prezydent złożył do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez manifestantów palących kukłę oraz organizatora, który bez poinformowania służb przyjmujących zgłoszenia o zgromadzeniach, wprowadził pojazd na teren Rynku.

Pierwsi zwiedzający w Hydropolis

Ponad 1500 osób odwiedziło w ubiegły weekend wrocławskie Hydropolis. Multimedialne centrum wiedzy o wodzie otworzyło przedpremierowo swoje bramy dla szczęśliwców, którzy wygrali bilety w konkursach organizowanych przez lokalne media. Wśród zwiedzających pojawili się goście z zagranicy, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii i Ukrainy

Radosne Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r.

We Wrocławiu od 2002 roku odbywają się Radosne Obchody Święta Niepodległości. W tym roku również zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnego świętowania

HYDROPOLIS - NOWA MEGAATRAKCJA WROCŁAWIA

To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wrocławskie Hydropolis, ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie, już na początku grudnia otworzy swoje progi dla zwiedzających. – Wierzymy, że obiekt zlokalizowany w sercu Wrocławia stanie się nową, niezwykłą wizytówką miasta i regionu – mówi Zdzisław Olejczyk, prezes spółki MPWiK, która zrealizowała inwestycję

„Przyjdź i posadź drzewo razem z nami!”

Wiosna i jesień to doskonały czas na sadzenie drzew. Korzystając z tej okazji Miasto Wrocław zaprasza wszystkich wrocławian w sobotę 14 listopada 2015 roku do powstającego Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze na wspólne sadzenie drzew. Do posadzenia jest ponad 400 drzewek (buki, dęby, świerki, sosny, jarzęby) w skupinie.

Czym oddychać wystawa Marii Bang Espersen

Najnowsza wystawa w galerii SiC! duńskiej artystki Marii Bang Espersen stawia pytania o codzienne, z pozoru nieznaczące wybory człowieka, których suma może okazać się prawdziwą siłą zmiany. Na Czym oddychać zobaczymy obiekty i filmy, które wiążą się z nieodzowną cechą szkła - jego transparentnością, wykraczają jednak znacznie dalej poza spektrum materii, traktując ją symbolicznie.

1 listopada rozpoczął się sezon zimowy

Od 2 listopada ulice miasta objęte są utrzymaniem zimowym. Sezon zimowy rozpoczął się 1 listopada i trwa do 31 marca. W kwietniu miasto ponownie będzie w systemie letnim

Stadion Wrocław - Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m2 powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami. „Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już od 7 listopada na Stadionie Wrocław

3 lipca 2016 r. na Stadionie Wrocław wystąpi legendarny zespół Iron Maiden. Koncert odbędzie się w ramach trasy The Book Of Souls.

Legenda rocka Iron Maiden, którego nowy podwójny album studyjny The Book of Souls zadebiutował na 1 miejscu w Polsce, po długim oczekiwaniu zabrzmi również na Stadionie Wrocław. Bilety trafią do sprzedaży w dniu 30 października o godzinie 10:00. Jak zwykle, dla członków Fan Clubu IRON MAIDEN przygotowana została przedsprzedaż, której szczegóły będzie można znaleźć na www.ironmaiden.com

Mieli odwagę zaryzykować

Msza w budynku Starej Lokomotywowni we Wrocławiu oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Katarzyny patronki kolejarzy – w ten sposób upamiętniono rocznicę protestu głodowego kolejarzy sprzed 35 laty. Podczas uroczystości przewodniczący NSZZ „S” w Przewozach Regionalnych Wiesław Natanek odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników obchodów rocznicy głodówki.

„Francuzi” w Nowej Siódemce

Tym razem nie jest to ogłoszenie nowej inwestycji Wrocławskiego Parku Technologicznego. Nowa Siódemka – odrestaurowana i dziś nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa na terenie Maszynowni Biznesu na chwilę zmieniła swój przemysłowy charakter i stała się przestrzenią dla kultury. Uczestnicy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog” w Nowej Siódemce obejrzeli spektakl „Francuzi”. Mimo zupełnie innej, nowej roli, hala spisała się na medal.

Znamy program 6. American Film Festival

6. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-25 października 2015. W programie tegorocznej edycji, która będzie miała miejsce w Kinie Nowe Horyzonty, znalazło się 88 filmów: 52 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, jeden z nich ma światową, a cztery – europejską premierę.

Polska - Czechy na Stadionie Wrocław!

17 listopada br. piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko na Stadionie Wrocław z reprezentacją Czech. Będzie to drugi meczu obu reprezentacji na Stadionie Wrocław. Pierwszy rozegrany został w ramach Euro 2012.

Tradycje wystawiennicze we Wrocławiu

Muzeum Architektury zaprasza do odwiedzenia wystawy o tradycjach wystawienniczych we Wrocławiu w latach 1818-1948.

„Prawa człowieka. dostrzegam” – wystawa fotograficzna

Wystawa prac fotograficznych łączy artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i wypowiedzi przedstawicieli polskiej myśli humanistycznej, takich jak Hugo Kołłątaj, Cyprian Kamil Norwid czy Leszek Kołakowski. Przypomina, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka we wszystkich dziedzinach życia.

Najlepsze europejskie drużyny Ultimate Frisbee we Wrocławiu

W dniach 2-4 października 2015 we Wrocławiu odbędą się X Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Ultimate Frisbee – dyscyplinie The World Games 2017

Dni Wolontariatu we Wrocławiu od 5 października

Miejskie Dni Wolontariatu, które rozpoczną się 5 października i potrwają do 6 listopada, to miesiąc bezpłatnych szkoleń dla wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych

Pomnik Polującej Diany powraca po 70 latach na swoje miejsce!

10 czerwca Polująca Diana, rzymska bogini łowów i przyrody, powróciła do Parku Szczytnickiego (na skwer Zbyszka Cybulskiego), gdzie do 1945 roku stał jej pomnik. Autorem dzieła był Ernst Seger, niemiecki rzeźbiarz studiujący we Wrocławskiej Szkole Sztuki, a później w Paryżu. Ernst zasłynął także jako autor wrocławskiej fontanny Alegorii Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II.

We Wrocławiu było też referendum lokalne.

W stolicy Dolnego Śląska oprócz bezsensownego referendum ogólnokrajowego którego pomysłodawcą był Bronisław Komorowski a które poparła Platforma Obywatelska odbywało się też głosowanie na tematy lokalne.

Razem z Niemcami i Węgrami zmierzą się z historią

Przez najbliższy tydzień grupa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy będzie uczestniczyć w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Sound in the silence”. Uczniowie wyjeżdżają w sobotę do Gdańska.

Siódemka Angelusa we Wrocławiu

Znamy już finałową siódemkę książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce, przyznawanej autorom pochodzącym z Europy Środkowej. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dziesiąty. Zwycięzcę poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 17 października w Teatrze Muzycznym Capitol. Nagrodę stanowią czek na kwotę 150 tys. złotych oraz statuetka Angelusa autorstwa Ewy Rossano.

Obchody jubileuszu w Jeleniej Górze

Uroczystości związane z 35. rocznicą powstania "Solidarności" w regionie Jeleniogórskim odbyły się w niedzielę 30 sierpnia.

Zostań Rowerową Twarzą Wrocławia

Poszukujemy 5 Rowerowych Twarzy Wrocławia, które w ramach kampanii "Kocham Wrocław, wybieram rower" będą promować jednoślady w naszym mieście. Zgłoś się do konkursu i stylowo wjedź rowerem na miejskie citylighty, reklamę w ramkach w pojazdach MPK, kampanijne Internety i wystawę na Rynku. Na zgłoszenia czekamy do 11 września do godziny 12.00.

"Solidarność" znowu na szczycie

W nocy 2 na 3 maja 1982 roku po zniesieniu godziny milicyjnej, grupka śmiałych studentów Politechniki Wrocławskiej zadrwiła z ówczesnej władzy i pod osłoną nocy zawiesiła wielkie flagi "Solidarności" na liczącej 96 metrów Iglicy oraz na szczycie Hali Ludowej. 26 sierpnia na szczycie hali znowu zawisła flaga Związku

Korowód Nadziei we Wrocławiu

Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Straż Miejska Wrocławia zapraszają w dniu 5 września na paradę na rzecz Przylądka Nadziei i Podopiecznych Fundacji.

Sofa – trzecia edycja warsztatów filmowych we Wrocławiu

SOFA – School of Film Agents to warsztaty dla branży filmowej z całej Europy, program szkoleniowy wspierający młodych profesjonalistów w rozwoju ich projektów kulturalno-filmowych.

Przełomowa metoda leczenia ran u zwierząt

Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma Vet Stem Cell opracowała pierwszy na świecie hydrożel dla zwierząt z aktywnym czynnikiem wzrostu, który przyśpiesza regenerację ran. Produkt trafił już do sprzedaży.

Stadion Wrocław - zostań piłkarzem lub VIP-em

Do końca wakacji (31 sierpnia) każdy, kto odwiedzi Stadion Wrocław, będzie mógł poczuć się jak piłkarz lub VIP, dzięki nowym trasom zwiedzania. W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy.

Wspieram Wrocław - rusza rekrutacja do programu wolontariatu miejskiego

Miejskie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w projekcie wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław". Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań, m.in. współpraca przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych oraz promocja wydarzeń i akcji społecznych. Dzięki bogatemu pakietowi szkoleniowemu i motywującemu, uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wrocław - czternastka Angelusa

Znamy już czternastkę książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce przyznawanej autorom pochodzącym z Europy Środkowej.

Axiom ogłasza uruchomienie nowego Centre of Excellence we Wrocławiu

9 lipca 2015 - Axiom, wiodący dostawca wspieranych technologią usług prawnych, ogłosił oficjalne otwarcie swego najnowszego Centre of Excellence we Wroclawiu. Wzorowane na innych, świetnie prosperujących Center of Excellence tej firmy, biuro we Wrocławiu składać się będzie z zespołów zajmujących się obsługą międzynarodowych klientów zajmujących czołowe miejsca w rankingu F100 magazynu „Forbes”, związanych z Axiom od wielu lat.

Wrocław-Językowe wakacje na Brochowie. Start już 13 lipca

Chcesz poćwiczyć angielski lub hiszpański, rozmawiając z native speakerem? Poznać chińską kaligrafię? A może planujesz wyjazd do Indonezji i chcesz nauczyć się podstaw języka bahasa? Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie zaprasza na darmowe zajęcia językowe realizowane przez wolontariuszy AIESEC. 

EuGenius – robot-przewodnik z WPT

Lubi przebywać wśród ludzi, wyraża emocje za pomocą gestów i mimiki, świetnie sprawdza się w roli przewodnika. Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma General Robotics zaprezentowała swojego robota – EuGeniusa.
stat4u