SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Wojewoda Dolnośląski o bezpieczeństwie w Starostwie Powiatowym w Oławie

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak odwiedził Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oławie. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa mieszkańców i zagrożeń występujących na tym terenie.

Oświadczenie Wojewody Dolnośląskiego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak – w związku z przyjęciem Stanowiska Nr XXVI/7/16 przez Radę Miejską Wrocławia, deklarującego m.in. zamiar podejmowania uchwał również w oparciu o niepublikowane orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego – wskazuje, iż potencjalnie prowadzić to może do naruszeń prawa, skutkujących koniecznością eliminowania przez organ nadzoru wadliwych aktów z obrotu prawnego. Jednocześnie, Wojewoda Dolnośląski podkreśla, że Stanowisko Nr XXVI/7/16 nie ma charakteru prawotwórczego, a jedynie prezentuje niewiążącą opinię Rady Miejskiej Wrocławia.

"Lato z historią" we Wrocławiu

„Lato z historią” to trwające przez cztery letnie tygodnie wydarzenie realizowane przez IPN w ramach ESK 2016. Główną osią wydarzenia będzie prezentowana w dniach 16 lipca – 14 sierpnia 2016 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia wystawa IPN „Komunizm – La Belle Époque. Dekada lat siedemdziesiątych XX wieku w europejskich państwach bloku sowieckiego”

Najbardziej innowacyjne pomysły wrocławskich studentów i naukowców

Znamy zwycięzców pierwszej edycji konkursu Wrocławskiego Parku Technologicznego na najlepszy pomysł na biznes „Why Start Up a Business?”. Spośród 21 biznesplanów zgłoszonych do konkursu Jury wyłoniło 3 najbardziej innowacyjne i realne przedsięwzięcia

Krzyż na zajezdni we Wrocławiu

Trwają intensywne prace nad uruchomieniem Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wewnątrz trwają prace budowlane. Na zewnątrz obiekt jest już ukończony. Ostatnim elementem historycznym jaki się na Zajezdni pojawił jest historyczny krzyż

Mobbing w Teatrze Polskim

Podczas konferencji prasowej 4 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dyr. Krzysztof Mieszkowski wraz z częścią swojego zespołu postawił szereg zarzutów Zarządowi Województwa Dolnośląskiego i wicemarszałkowi Tadeuszowi Samborskiemu. Rada Artystyczna w liście protestacyjnym przedstawiła trzy swoje postulaty: powołanie na dyr. Izabelę Duchnowską, gwarancje zatrudnienia dla dyr. artystycznego Krzysztofa Mieszkowskiego oraz zwiększenie środków na utrzymanie teatru.

Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie

Wrocławski bój o Biało-Czerwoną!

Dwie interpelacje do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie braku Polskiej Flagi na ratuszu złożył radny PiS Tomasz Małek. W odpowiedzi którą otrzymał napisano ,że władze Wrocławia szanują oraz przestrzegają zasady wywieszania flagi Rzeczypospolitej. Czy to zamyka sprawę? Chyba NIE!

"Gry robotów" we Wrocławskiem Parku Technologicznym

Gra komputerowa przygotowana przez 10-latka? To możliwe! We Wrocławskim Parku Technologicznym zakończyła się pierwsza edycja cyklu warsztatów z programowania dla dzieci zorganizowana przez Fundację Pro Mathematica. W nauce kodowania pomogły roboty edukacyjne – Sphero. Każdy młody uczestnik może teraz zaprosić rówieśników do samodzielnie przygotowanej gry.

Polak na podium 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu po emocjonującej końcówce

Na starcie rekordowego 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu stanęły 9592 osoby! Spośród nich najszybszy był Kenijczyk - Dominic Mailu Musyimi, który przebył trasę biegnącą ulicami Wrocławia w 1:03:04. Sekundę później na mecie zameldował się Etiopczyk, Zelalem Mengistu. Najlepszy z Polaków, Marcin Chabowski, dotarł do mety jako trzeci, w czasie 1:03:09. Kolejność na mecie najlepszej trójki mężczyzn rozstrzygnęła się na ostatnich metrach trasy, już na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego

Forum Młodych PiS chce utwardzenia drogi i budowy chodnika przy ulicy Świt

Przewodniczący Forum Młodych PiS Wrocław Dominik Delczyk i wiceprzewodnicząca Forum Młodych PiS Wrocław Karolina Mrozowska 14 czerwca 2016 r. zwrócili się z wnioskiem do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie utwardzenia drogi i budowy chodnika przy ulicy Świt.

Michał Turyński Ambasadorem The World Games 2017.

30-letni zawodnik Fightera Wrocław w marcu został zawodowym mistrzem świata prestiżowej organizacji WAKO PRO w kick-boxingu (kat. superciężka). Po wymarzony pas podopieczny trenera Tomasza Skrzypka wybrał się do Sarajewa, gdzie pokonał miejscową gwiazdę, Bośniaka Dzevada Poturaka.

Finał Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim we Wrocławiu

Tegoroczny finał europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim (IFAF Europe Champions League) rozegrany zostanie we Wrocławiu w dniach 22-24 lipca. W turnieju zobaczymy gospodarzy, czyli Panthers Wrocław, którzy jako pierwszy zespół w historii Polski awansowali do tego szczebla rozgrywek międzynarodowych

Pomóż rozpoznać osoby na zdjęciu

Przygotowywana jest książka o Tomaszu Surowcu, legendzie wrocławskiej "Solidarności". Autorzy publikacji proszą o pomoc w identyfikacji osób znajdujących się na tym archiwalnym zdjęciu.

Bezpłatne warsztaty przygotowujące do współpracy z inwestorami

W dniach 16-17 czerwca we Wrocławskim Parku Technologicznym, podczas Alfa School przedstawiciele funduszy inwestycyjnych spotkają się z naukowcami i innowatorami, by pomóc w komercjalizacji ich pomysłów. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Charlotte Link na MFK we Wrocławiu

Charlotte Link to jedna z najbardziej poczytnych niemieckich pisarek. Jej znakiem rozpoznawczym są thrillery psychologiczne pisane w brytyjskim stylu. Ich autorka za kilka dni odwiedzi Polskę i będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Z czytelnikami spotka się 2 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty.

Górnicy walczą o pracę

W samo południe 24 maja przed kopalnią w Rybnicy Leśnej koło Wałbrzycha rozległy się syreny i okrzyki – Chcemy pracy!

Stutysięczny gość w Hydropolis

Od grudniowego otwarcia centrum wiedzy o wodzie cieszy się rosnącą popularnością. W poniedziałkowy poranek w Hydropolis pojawił się stutysięczny gość. Jubileuszową zwiedzającą była Aleksandra Łuczak, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Brzegu.

NFM dla każdego połmaratończyka, Hala Stulecia dla zawodników na pełnym dystansie

Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. Zeszłoroczne medale 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu tworzyły Krasnal i jego „domek”. Trofea te zostały ogłoszone najpiękniejszymi medalami biegowymi w kraju w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl.

Teatr Na Bruku rusza w wiosenną trasę

Nowy spektakl Teatru mobilnego pod tytułem ,,Sen Charliego – Za Czecha” będzie można zobaczyć już 21 maja 2016r o godzinie 20.00 nad Zalewem Proszkowickim ,,Plaży na cyplu” w Miektowie.

Rosyjska para Dimitrij Żarkow-Olga Kulikowa Mistrzami Europy w Tańcach Standardowych

Faworyci potwierdzili dominację na europejskich i światowych parkietach. W wypełnionej kibicami Hali Stulecia nie zostawili swoim rywalom wątpliwości, kto był tego wieczoru najlepszy. Za każdy turniejowy taniec – walc wiedeński, angielski, tango, fokstrota i quickstepa otrzymali od sędziów najwyższe noty.

Wrocławskie dni z Rotmistrzem Pileckim

Od spotkania z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem – pełnomocnikiem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego rozpoczęły się wrocławskie dni z Rotmistrzem Pileckim.

We Wrocławskim Parku Technologicznym japoński gigant produkujący roboty otwiera jedyne przedstawicielstwo w Polsce

YASKAWA, jeden z największych na świecie producentów robotów rozpoczyna działalność w Polsce. Pierwsze biuro otwiera we Wrocławskim Parku Technologicznym

Flagi na maszt!

Mateusz i Grzegorz. Dwaj alpiniści powtórzyli wyczyn Mariusza Krzemińskiego sprzed 34 lat i zatknęli flagi Polski i Solidarności na wrocławskiej Iglicy.

Polsko-niemiecka solidarność pod Amazonem

2 maja odbyła się pokojowa pikieta przed wrocławską siedzibą światowego giganta handlu wysyłkowego Amazon. W wydarzeniu udział wzięli związkowcy z „Solidarności” wspierani przez kolegów z niemieckich oddziałów firmy zrzeszonych w Ver.di.

2 maja flagi Polski i „Solidarności” zawisną na Iglicy

Zbliża się popularna majówka. Od 12 lat obchodzimy 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to jest coraz popularniejsze, ale jeszcze nie na tyle, by było powszechnie obchodzone

Wyślij kleszcza na badanie

Hasło „kleszcz” tej wiosny budzi coraz większą trwogę. Te niepozorne stworzenia mogą nas zakazić wieloma chorobami, których leczenie może okazać się długotrwałe, a często nieskuteczne. Firma Amplicon z Wrocławskiego Parku Technologicznego zajmuje się problematyką chorób odkleszczowych. Dzięki ich specjalnym testom diagnostycznym w ciągu kilku dni od ukąszenia, będziemy mieli pewność czy zostaliśmy zakażeni.

Pogranicznicy gotowi do ochrony granic kraju i Unii Europejskiej

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził dziś lubański Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, gdzie szkoli się grupa funkcjonariuszy, która ma wyruszyć na misję zagraniczną w Macedonii.

Ile osób jeszcze zginie na budowach? Konferencja we Wrocławiu.

Kampanie społeczne naszego Związku spowodowały, że patologia pozakodeksowych form zatrudnienia, jak miała miejsce w ostatnich latach ma mniejszą skalę – powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” otwierając konferencję z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych we Wrocławiu.

The World Games 2017 szuka wolontariuszy!

14 maja w Hali Stulecia odbędą się Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych tego roku we Wrocławiu, a zarazem impreza testowa Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017

TWG2017 pod patronatem honorowym Prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda patronem honorowym Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 we Wrocławiu.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius 2016

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety

Uśmiech Kultury z Fundacją Sapere Aude

Fundacja Sapere Aude to konserwatywna organizacja studencka zrzeszająca osoby, które pragną działać na rzecz Wrocławia, Dolnego Śląska i całego kraju. Staramy się tworzyć przestrzeń dla dialogu społecznego na tematy historyczne, polityczne, kulturalne i naukowe, a także kształtować postawy patriotyczne. Jesteśmy środowiskiem, w którym młodzi ludzie mają okazję rozwinąć swoje kompetencje poprzez organizowanie liczących się konferencji naukowych, debat, wydarzeń patriotycznych i kulturalnych.

Zwiększony limit 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! Zapisy od jutra

9000 numerów nadanych w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, czyli prawie 100 dziennie - w tak zawrotnym tempie rozeszły się pakiety startowe 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W związku z ogromnym zainteresowaniem i bardzo dużą liczbą zapytań o możliwość udziału w biegu, organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie limitu uczestników o kolejny tysiąc. 18 czerwca na starcie półmaratonu stanie okrągłe 10 000 osób!

Ruszyło Rozczytane tournee!

W kwietniu ruszyła specjalna edycja Rozczytanej Aglomeracji, projektu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, który aktywnie wspiera popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Istotnym punktem tej działalności jest przekazywanie książek do gminnych bibliotek oraz umożliwienie dzieciom z aglomeracji wrocławskiej uczestnictwa w warsztatach kreatywnego pisania, promocja czytelnictwa wśród młodych sportowców czy wreszcie organizacja spotkań autorskich.

Jelcz-Laskowice miastem partnerskim Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

Bogdan Szczęśniak – burmistrz Jelcza-Laskowic, Wojciech Adamski – wiceprezydent Wrocławia i Marcin Przychodny – Prezes Zarządu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 podpisali dzisiaj porozumienie o wspólnej organizacji The World Games 2017.

Mistrzowie Polski wracają na boisko!

Koniec okresu przygotowawczego i ważny sprawdzian dla Kosynierów Wrocław - Mistrzów Polski w lacrosse już w ten weekend. W sobotę "Kosy" zmierzą się z brązowymi medalistami zeszłorocznego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse - Gromem Warszawa.

Wrocław najbardziej usportowionym miastem

Na II Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska odebrali nagrodę Lidera Samorządów w kategorii Sport

Pól tysiąca Dzieci dla środowiska

Prawie pół tysiąca dzieci wzięło udział w projekcie Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska. To druga odsłona spektakli i warsztatów dla dzieci, podczas których przez zabawę uczą się dbać o środowisko.

19. Przygodowy Rajd na Orientację "Tropiciel"

Już niebawem kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością Przygodowego Rajdu na Orientację "Tropiciel". Trwają zapisy dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nim udział i zmierzyć się z zadaniami na trasach o różnych stopniach długości i trudności. Co ważne, im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższa opłata startowa, warto się zatem decydować już teraz.

Festiwal Europejski Poeta Wolności we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016

W ramach programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Światowej Stolicy Książki UNESCO, w dniach 8-15 maja 2016 roku odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius. Festiwal skupiający w jednym miejscu i czasie leksykon polskiej poezji współczesnej, unikatowy na skalę ogólnopolską, a także pionierski, bo organizowany przez pięć różnych podmiotów – największe festiwale poetyckie w Polsce: Festiwal Miłosza z Krakowa, Miasto Poezji z Lublina, Festiwal Europejski Poeta Wolności z Gdańska oraz Poznań Poetów.

Stanowisko Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" ws. publicznych wypowiedzi Władysława Frasyniuka

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk zdecydowanie odcina się od publicznych wypowiedzi Władysława Frasyniuka, byłego przewodniczącego naszego Regionu.

Limit miejsc na 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wyczerpany!

22 marca 2016r. po godzinie 17.00 został nadany dziewięciotysięczny numer startowy 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. To oznacza, że cały limit miejsc czerwcowego biegu został sprzedany w zawrotnym tempie - średnio prawie 100 chętnych dziennie!

We WPT licealiści odkrywają wirtualną rzeczywistość

Czym jest VR? Do czego służy? Jak korzystać z Oculus Rift? Młodzież z wrocławskich liceów pozna odpowiedzi na te pytanie podczas cyklu spotkań o wirtualnej rzeczywistości. Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Technologia idzie naprzód, a wraz z nią coraz intensywniej rozwija się wirtualna rzeczywistość. Dzięki niej cyfrowy obraz wydaje nam się prawie tak samo prawdziwy jak rzeczywistość. Wszystko za sprawą specjalnych gogli, które mogą przenieść nas do alternatywnego świata.

Pierwszy Dzień Wiosny tuż tuż

Słońce daje nam ostatnio znać, że wiosna coraz bliżej. Zgodnie z wrocławską tradycją, najlepiej powitać ją w sercu miasta, nad Odrą, czyli na Wyspie Słodowej

Ćwiczenia na wrocławskim lotnisku

14 marca funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu–Strachowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP we Wrocławiu, szkolili się z prowadzenia działań specjalnych na pokładzie statku powietrznego.

Mistrzostwa Europy w maratonie we Wrocławiu

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Weteranów w Maratonie staną się częścią jubileuszowego 35. PKO Wrocław Maratonu! To nowe rozwiązanie - do tej pory zawody weteranów na królewskim dystansie rozgrywano w ramach ogólnych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki.

X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

4 marca po raz czterdziesty na Polanie Jakuszyckiej zgromadziły się tysiące zawodników i zawodniczek z całego świata, by zmierzyć się w jednej z największych imprez sportowych popularyzujących narciarstwo biegowe – Biegu Piastów. W ramach zawodów odbyły się także X Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym.

"I Ty możesz zostać cyklistą".

W pierwszej połowie marca rusza nowy program treningowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław "I Ty możesz zostać cyklistą" - nawiązujący do cyklu "I Ty możesz zostać maratończykiem" nie tylko nazwą

Człowiek legenda ambasadorem Hydropolis

Pierwszy człowiek, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi, został ambasadorem Hydropolis. Don Walsh odwiedził wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, zobaczył replikę batyskafu Trieste, którym 56 lat temu eksplorował Głębie Challengera i spotkał się z wrocławianami

Dołącz do międzynarodowego projektu artystycznego

„Ponad Granicami” to projekt skierowany do młodzieży, realizowany jako wspólne przedsięwzięcie dwóch krajów – Polski i Iranu. Dotychczas uczestnicy (zarówno we Wrocławiu, jak i Teheranie) oglądali filmy z własnego kraju i spośród 10 wybrali pięć, które obejrzą rówieśnicy z kraju partnerskiego.

Prężny rok inkubatora przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego świętuje pierwszy rok działalności. W 12 miesięcy od otwarcia stał się miejscem dobrze znanym na startupowej mapie Wrocławia.

„11 kilometrów do dna” – wyjątkowe spotkanie w Hydropolis

W 1960 roku jako pierwszy dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi, 25 lutego pojawi się w Hydropolis. Don Walsh, wybitny oceanograf i odkrywca, będzie gościem wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej. Podczas dwugodzinnego spotkania podzieli się wiedzą na temat tajemniczych głębin

Wrocław odzyska wyjątkowej klasy rzeźbę gotycką zdobiącą dawniej kościół św. Marii Magdaleny!

Późnogotycka piaskowcowa figura Madonny z Dzieciątkiem, autorstwa prawdopodobnie Jacoba Beinharta, była elementem rzeźbiarskiego wystroju elewacji zachodniej kościoła pw. św. Marii Magdaleny i Apostoła Andrzeja we Wrocławiu. Poważnemu uszkodzeniu uległa w 1945 r. w trakcie oblężenia „Festung Breslau”, kiedy to świątynia straciła dachy i hełmy wież.

Europejska Stolica Kultury w Sankt Moritz

W niedzielę 7 lutego w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz konie wystartują w gonitwie Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.

Wrocławski Park Technologiczny szkoli i pomaga firmom zdobywać pieniądze

Jesteś przedsiębiorcą, który planuje wdrażać innowacje? Możesz liczyć na 70% dofinansowania dla usług, które pomogą je wprowadzić. We Wrocławskim Parku Technologicznym dowiesz się jak je uzyskać.

Ruszyła rekrutacja do II edycji programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Działające w strukturach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Miejskie Centrum Wolontariatu rozpoczyna rekrutację wolontariuszy do programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Grupa "turystyczna" podczas wrocławskich biegów!

W tym roku – po raz pierwszy w Polsce – podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 34. PKO Wrocław Maratonu wystartuje „turystyczna” grupa biegowa. Pacemakerem najwolniejszej grupy uczestników będzie przewodnik, który opowie o mijanych zabytkach i interesujących miejscach miasta

EHF EURO 2016: Dziennikarze zwiedzali Wrocław

Dziennikarze akredytowani na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 zostali zaproszeni na wycieczkę po historycznej części Wrocławia. Była to kolejna wyprawa przygotowana przez organizatorów EHF EURO 2016 specjalnie z myślą o zagranicznych gościach, którzy od dwóch tygodni przebywają w stolicy Dolnego Śląska

Wrocław - Narodowe Centrum Innowacji ?Start In Poland?

Redakcja portalu www.wroclaw.pl zaprasza wszystkich wrocławian do przyłączenia się do akcji poparcia kandydatury Wrocławia jako miejsca, w którym powstanie Narodowe Centrum Innowacji „Start In Poland”.

Zimowy Turniej Piłkarski – ferie na sportowo!

W dniach 01.02.2016 r. – 12.02.2016 r. odbędzie się Zimowy Turniej Piłkarski organizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w drużynach piłkarskich, jak i amatorzy.

Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

15 stycznia 2015 roku Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017

W Hydropolis okiełznali wir wodny

Instalacja przedstawiająca zjawisko wiru wodnego została uruchomiona we wrocławskim Hydropolis. W trzymetrowej tubie specjalny mechanizm wprawia w ruch blisko cztery i pół tysiąca litrów wody. W efekcie powstaje hipnotyzujący spektakl, który ukazuje siłę jednego z czterech żywiołów.

Posłaniec dobrych informacji z Wrocławia, czyli Europejska Stolica Kultury ma swój znaczek pocztowy!

Znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016” o wymiarach 43 x 31,25 mm i nominale 5,20 zł, zostanie wprowadzony do obiegu 15 stycznia 2016 roku. Jego forma wydawnicza – znaczek w bloku – stanowi przykład dużej „przestrzeni” dla grafiki, która jest ulubioną formą projektantów i wyjątkowo docenianą przez filatelistów. Sam znaczek, pokazuje wrocławski Rynek z lotu ptaka, w perforacji ujęty jest budynek Sukiennic, a na całość bloku naniesiona jest rzeka Odra oraz transparentne kolory w postaci pasów, które odpowiadają ośmiu dziedzinom kultury programu ESK.

PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ IMPREZY SYLWESTROWEJ NA WROCŁAWSKIM RYNKU

W sylwestrową noc podczas koncertu przez wrocławski rynek i plac Solny przewinęło się ponad 200 000 osób z całego świata. Zgłoszeń jakie otrzymały służby było znacznie mniej niż w ubiegłym roku, był to bardzo spokojny sylwester

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Leśnicy

Świąteczne stragany z Saksonii i Dolnego Śląska stanęły na tarasach CK „Zamek” w Leśnicy. Cały jarmark potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Pogódźmy się na święta - pogotowie mediacyjne w Renomie

W najbliższą sobotę i niedzielę 19 i 20 grudnia w DH Renoma dyżurować będą zawodowi mediatorzy. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z ich usług. Aby nadchodzące święta były pełne zgody, pokoju i miłości.

Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji

W dniu 15 grudnia 2015 r. w Sali Sesyjnej Rady Miasta Wrocławia odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności, działaczom opozycji z lat 1956–1989.

Zbyszek Godlewski padł

Od wspomnienia tragedii Grudnia 1970 rozpoczęło się wieczorne śpiewania Piosenek Solidarności we Wrocławiu. Wyjaśnienie dlaczego po latach pozostał błędny tytuł Ballada o Janku Wiśniewskim to tylko część wiedzy historycznej i wielu anegdot które zabrzmiały w auli PWT 13 grudnia 2015.

Wrocławskie wspólne śpiewanie piosenek solidarnościowych

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. miną 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych, by przypomnieć o tamtych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć niezwykły klimat podczas tego spotkania. Zapraszamy o godz. 16.30 do auli PWT na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1.

Hutnicy przeciwko podatkowi od kopalin

Przewodniczący Regionalnej Sekcji Hutniczo – Przetwórczej Miedzi NSZZ „Solidarność” Andrzej Kucharski wysłał stanowisko do premier rządu Beaty Szydło w sprawie dalszemu funkcjonowaniu podatku od wydobycia niektórych kopalin.

Hydropolis oficjalnie otwarte! Wrocław zyskał wyjątkową atrakcję

Pierwsi zwiedzający przekroczyli bramy Hydropolis. Nowoczesna, multimedialna i interaktywna wystawa poświęcona wodzie została otwarta w sobotę o godzinie 10. To jedyny taki obiekt w Europie, który będzie nową wizytówką Wrocławia i regionu

Lodowisko na Stadionie Wrocław

W tym roku lodowisko ponownie zagości na Stadionie Wrocław. Planowe otwarcie nastąpi 6 grudnia (niedziela) przy okazji wizyty św. Mikołaja. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne dla „lodowiska pod chmurką”, otwarcie może się opóźnić. O dacie, cenniku, godzinach otwarcia i innych szczegółach, poinformuję w kolejnej wiadomości.

Św. Mikołaj na Stadionie Wrocław!

6 grudnia (niedziela) Stadion Wrocław osobiście odwiedzi św. Mikołaj. Towarzyszyć mu będą Śnieżynki, które razem ze św. Mikołajem zabiorą dzieci w niezwykłą podróż po zakamarkach Stadionu Wrocław. Nie zabraknie upominków, łakoci oraz pamiątkowych zdjęć. W czasie podróży po stadionie, będzie można natknąć się również na zawodników Śląska Wrocław.

Otwarcie Hydropolis w najbliższą sobotę

Trwa sprzedaż internetowa biletów do Hydropolis. Pierwsi zwiedzający przekroczą bramy centrum wiedzy o wodzie w sobotę o godzinie 10. Z okazji Mikołajek na gości nowoczesnej wystawy czekają dodatkowe atrakcje

Ludzie, nie roboty!

W poniedziałek o godzinie 12 w Bielanach Wrocławskich rozpoczęła się pikieta pod siedzibą Amazona. To protest przeciwko złym warunkom pracy w halach internetowego giganta w Bielanach Wrocławskich.

Otwarcie Hydropolis 5 grudnia

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, już 5 grudnia otworzy swoje podwoje dla zwiedzających! Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 30 listopada. Bilet ulgowy będzie kosztował 18 złotych. Dorośli za możliwość zobaczenia niepowtarzalnej w skali Europy wystawy zapłacą 27 złotych.

Prezydent Dutkiewicz zawiadamia prokuraturę

Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie wieczornej manifestacji na wrocławskim Rynku która odbyła się 18 listopada. 19 listopada prezydent złożył do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez manifestantów palących kukłę oraz organizatora, który bez poinformowania służb przyjmujących zgłoszenia o zgromadzeniach, wprowadził pojazd na teren Rynku.

Pierwsi zwiedzający w Hydropolis

Ponad 1500 osób odwiedziło w ubiegły weekend wrocławskie Hydropolis. Multimedialne centrum wiedzy o wodzie otworzyło przedpremierowo swoje bramy dla szczęśliwców, którzy wygrali bilety w konkursach organizowanych przez lokalne media. Wśród zwiedzających pojawili się goście z zagranicy, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii i Ukrainy

Radosne Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r.

We Wrocławiu od 2002 roku odbywają się Radosne Obchody Święta Niepodległości. W tym roku również zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnego świętowania

HYDROPOLIS - NOWA MEGAATRAKCJA WROCŁAWIA

To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wrocławskie Hydropolis, ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie, już na początku grudnia otworzy swoje progi dla zwiedzających. – Wierzymy, że obiekt zlokalizowany w sercu Wrocławia stanie się nową, niezwykłą wizytówką miasta i regionu – mówi Zdzisław Olejczyk, prezes spółki MPWiK, która zrealizowała inwestycję

„Przyjdź i posadź drzewo razem z nami!”

Wiosna i jesień to doskonały czas na sadzenie drzew. Korzystając z tej okazji Miasto Wrocław zaprasza wszystkich wrocławian w sobotę 14 listopada 2015 roku do powstającego Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze na wspólne sadzenie drzew. Do posadzenia jest ponad 400 drzewek (buki, dęby, świerki, sosny, jarzęby) w skupinie.

Czym oddychać wystawa Marii Bang Espersen

Najnowsza wystawa w galerii SiC! duńskiej artystki Marii Bang Espersen stawia pytania o codzienne, z pozoru nieznaczące wybory człowieka, których suma może okazać się prawdziwą siłą zmiany. Na Czym oddychać zobaczymy obiekty i filmy, które wiążą się z nieodzowną cechą szkła - jego transparentnością, wykraczają jednak znacznie dalej poza spektrum materii, traktując ją symbolicznie.

1 listopada rozpoczął się sezon zimowy

Od 2 listopada ulice miasta objęte są utrzymaniem zimowym. Sezon zimowy rozpoczął się 1 listopada i trwa do 31 marca. W kwietniu miasto ponownie będzie w systemie letnim

Stadion Wrocław - Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m2 powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami. „Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już od 7 listopada na Stadionie Wrocław
stat4u