SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

"I Ty możesz zostać cyklistą".

W pierwszej połowie marca rusza nowy program treningowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław "I Ty możesz zostać cyklistą" - nawiązujący do cyklu "I Ty możesz zostać maratończykiem" nie tylko nazwą

Człowiek legenda ambasadorem Hydropolis

Pierwszy człowiek, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi, został ambasadorem Hydropolis. Don Walsh odwiedził wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, zobaczył replikę batyskafu Trieste, którym 56 lat temu eksplorował Głębie Challengera i spotkał się z wrocławianami

Dołącz do międzynarodowego projektu artystycznego

„Ponad Granicami” to projekt skierowany do młodzieży, realizowany jako wspólne przedsięwzięcie dwóch krajów – Polski i Iranu. Dotychczas uczestnicy (zarówno we Wrocławiu, jak i Teheranie) oglądali filmy z własnego kraju i spośród 10 wybrali pięć, które obejrzą rówieśnicy z kraju partnerskiego.

Prężny rok inkubatora przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego świętuje pierwszy rok działalności. W 12 miesięcy od otwarcia stał się miejscem dobrze znanym na startupowej mapie Wrocławia.

„11 kilometrów do dna” – wyjątkowe spotkanie w Hydropolis

W 1960 roku jako pierwszy dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi, 25 lutego pojawi się w Hydropolis. Don Walsh, wybitny oceanograf i odkrywca, będzie gościem wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej. Podczas dwugodzinnego spotkania podzieli się wiedzą na temat tajemniczych głębin

Wrocław odzyska wyjątkowej klasy rzeźbę gotycką zdobiącą dawniej kościół św. Marii Magdaleny!

Późnogotycka piaskowcowa figura Madonny z Dzieciątkiem, autorstwa prawdopodobnie Jacoba Beinharta, była elementem rzeźbiarskiego wystroju elewacji zachodniej kościoła pw. św. Marii Magdaleny i Apostoła Andrzeja we Wrocławiu. Poważnemu uszkodzeniu uległa w 1945 r. w trakcie oblężenia „Festung Breslau”, kiedy to świątynia straciła dachy i hełmy wież.

Europejska Stolica Kultury w Sankt Moritz

W niedzielę 7 lutego w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz konie wystartują w gonitwie Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.

Wrocławski Park Technologiczny szkoli i pomaga firmom zdobywać pieniądze

Jesteś przedsiębiorcą, który planuje wdrażać innowacje? Możesz liczyć na 70% dofinansowania dla usług, które pomogą je wprowadzić. We Wrocławskim Parku Technologicznym dowiesz się jak je uzyskać.

Ruszyła rekrutacja do II edycji programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Działające w strukturach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Miejskie Centrum Wolontariatu rozpoczyna rekrutację wolontariuszy do programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław"

Grupa "turystyczna" podczas wrocławskich biegów!

W tym roku – po raz pierwszy w Polsce – podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 34. PKO Wrocław Maratonu wystartuje „turystyczna” grupa biegowa. Pacemakerem najwolniejszej grupy uczestników będzie przewodnik, który opowie o mijanych zabytkach i interesujących miejscach miasta

EHF EURO 2016: Dziennikarze zwiedzali Wrocław

Dziennikarze akredytowani na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 zostali zaproszeni na wycieczkę po historycznej części Wrocławia. Była to kolejna wyprawa przygotowana przez organizatorów EHF EURO 2016 specjalnie z myślą o zagranicznych gościach, którzy od dwóch tygodni przebywają w stolicy Dolnego Śląska

Wrocław - Narodowe Centrum Innowacji ?Start In Poland?

Redakcja portalu www.wroclaw.pl zaprasza wszystkich wrocławian do przyłączenia się do akcji poparcia kandydatury Wrocławia jako miejsca, w którym powstanie Narodowe Centrum Innowacji „Start In Poland”.

Zimowy Turniej Piłkarski – ferie na sportowo!

W dniach 01.02.2016 r. – 12.02.2016 r. odbędzie się Zimowy Turniej Piłkarski organizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w drużynach piłkarskich, jak i amatorzy.

Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

15 stycznia 2015 roku Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017

W Hydropolis okiełznali wir wodny

Instalacja przedstawiająca zjawisko wiru wodnego została uruchomiona we wrocławskim Hydropolis. W trzymetrowej tubie specjalny mechanizm wprawia w ruch blisko cztery i pół tysiąca litrów wody. W efekcie powstaje hipnotyzujący spektakl, który ukazuje siłę jednego z czterech żywiołów.

Posłaniec dobrych informacji z Wrocławia, czyli Europejska Stolica Kultury ma swój znaczek pocztowy!

Znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016” o wymiarach 43 x 31,25 mm i nominale 5,20 zł, zostanie wprowadzony do obiegu 15 stycznia 2016 roku. Jego forma wydawnicza – znaczek w bloku – stanowi przykład dużej „przestrzeni” dla grafiki, która jest ulubioną formą projektantów i wyjątkowo docenianą przez filatelistów. Sam znaczek, pokazuje wrocławski Rynek z lotu ptaka, w perforacji ujęty jest budynek Sukiennic, a na całość bloku naniesiona jest rzeka Odra oraz transparentne kolory w postaci pasów, które odpowiadają ośmiu dziedzinom kultury programu ESK.

PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ IMPREZY SYLWESTROWEJ NA WROCŁAWSKIM RYNKU

W sylwestrową noc podczas koncertu przez wrocławski rynek i plac Solny przewinęło się ponad 200 000 osób z całego świata. Zgłoszeń jakie otrzymały służby było znacznie mniej niż w ubiegłym roku, był to bardzo spokojny sylwester

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Leśnicy

Świąteczne stragany z Saksonii i Dolnego Śląska stanęły na tarasach CK „Zamek” w Leśnicy. Cały jarmark potrwa do niedzieli 20 grudnia.

Pogódźmy się na święta - pogotowie mediacyjne w Renomie

W najbliższą sobotę i niedzielę 19 i 20 grudnia w DH Renoma dyżurować będą zawodowi mediatorzy. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z ich usług. Aby nadchodzące święta były pełne zgody, pokoju i miłości.

Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji

W dniu 15 grudnia 2015 r. w Sali Sesyjnej Rady Miasta Wrocławia odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności, działaczom opozycji z lat 1956–1989.

Zbyszek Godlewski padł

Od wspomnienia tragedii Grudnia 1970 rozpoczęło się wieczorne śpiewania Piosenek Solidarności we Wrocławiu. Wyjaśnienie dlaczego po latach pozostał błędny tytuł Ballada o Janku Wiśniewskim to tylko część wiedzy historycznej i wielu anegdot które zabrzmiały w auli PWT 13 grudnia 2015.

Wrocławskie wspólne śpiewanie piosenek solidarnościowych

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. miną 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych, by przypomnieć o tamtych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć niezwykły klimat podczas tego spotkania. Zapraszamy o godz. 16.30 do auli PWT na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1.

Hutnicy przeciwko podatkowi od kopalin

Przewodniczący Regionalnej Sekcji Hutniczo – Przetwórczej Miedzi NSZZ „Solidarność” Andrzej Kucharski wysłał stanowisko do premier rządu Beaty Szydło w sprawie dalszemu funkcjonowaniu podatku od wydobycia niektórych kopalin.

Hydropolis oficjalnie otwarte! Wrocław zyskał wyjątkową atrakcję

Pierwsi zwiedzający przekroczyli bramy Hydropolis. Nowoczesna, multimedialna i interaktywna wystawa poświęcona wodzie została otwarta w sobotę o godzinie 10. To jedyny taki obiekt w Europie, który będzie nową wizytówką Wrocławia i regionu

Lodowisko na Stadionie Wrocław

W tym roku lodowisko ponownie zagości na Stadionie Wrocław. Planowe otwarcie nastąpi 6 grudnia (niedziela) przy okazji wizyty św. Mikołaja. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne dla „lodowiska pod chmurką”, otwarcie może się opóźnić. O dacie, cenniku, godzinach otwarcia i innych szczegółach, poinformuję w kolejnej wiadomości.

Św. Mikołaj na Stadionie Wrocław!

6 grudnia (niedziela) Stadion Wrocław osobiście odwiedzi św. Mikołaj. Towarzyszyć mu będą Śnieżynki, które razem ze św. Mikołajem zabiorą dzieci w niezwykłą podróż po zakamarkach Stadionu Wrocław. Nie zabraknie upominków, łakoci oraz pamiątkowych zdjęć. W czasie podróży po stadionie, będzie można natknąć się również na zawodników Śląska Wrocław.

Otwarcie Hydropolis w najbliższą sobotę

Trwa sprzedaż internetowa biletów do Hydropolis. Pierwsi zwiedzający przekroczą bramy centrum wiedzy o wodzie w sobotę o godzinie 10. Z okazji Mikołajek na gości nowoczesnej wystawy czekają dodatkowe atrakcje

Ludzie, nie roboty!

W poniedziałek o godzinie 12 w Bielanach Wrocławskich rozpoczęła się pikieta pod siedzibą Amazona. To protest przeciwko złym warunkom pracy w halach internetowego giganta w Bielanach Wrocławskich.

Otwarcie Hydropolis 5 grudnia

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, już 5 grudnia otworzy swoje podwoje dla zwiedzających! Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 30 listopada. Bilet ulgowy będzie kosztował 18 złotych. Dorośli za możliwość zobaczenia niepowtarzalnej w skali Europy wystawy zapłacą 27 złotych.

Prezydent Dutkiewicz zawiadamia prokuraturę

Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie wieczornej manifestacji na wrocławskim Rynku która odbyła się 18 listopada. 19 listopada prezydent złożył do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez manifestantów palących kukłę oraz organizatora, który bez poinformowania służb przyjmujących zgłoszenia o zgromadzeniach, wprowadził pojazd na teren Rynku.

Pierwsi zwiedzający w Hydropolis

Ponad 1500 osób odwiedziło w ubiegły weekend wrocławskie Hydropolis. Multimedialne centrum wiedzy o wodzie otworzyło przedpremierowo swoje bramy dla szczęśliwców, którzy wygrali bilety w konkursach organizowanych przez lokalne media. Wśród zwiedzających pojawili się goście z zagranicy, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii i Ukrainy

Radosne Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r.

We Wrocławiu od 2002 roku odbywają się Radosne Obchody Święta Niepodległości. W tym roku również zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnego świętowania

HYDROPOLIS - NOWA MEGAATRAKCJA WROCŁAWIA

To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wrocławskie Hydropolis, ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie, już na początku grudnia otworzy swoje progi dla zwiedzających. – Wierzymy, że obiekt zlokalizowany w sercu Wrocławia stanie się nową, niezwykłą wizytówką miasta i regionu – mówi Zdzisław Olejczyk, prezes spółki MPWiK, która zrealizowała inwestycję

„Przyjdź i posadź drzewo razem z nami!”

Wiosna i jesień to doskonały czas na sadzenie drzew. Korzystając z tej okazji Miasto Wrocław zaprasza wszystkich wrocławian w sobotę 14 listopada 2015 roku do powstającego Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze na wspólne sadzenie drzew. Do posadzenia jest ponad 400 drzewek (buki, dęby, świerki, sosny, jarzęby) w skupinie.

Czym oddychać wystawa Marii Bang Espersen

Najnowsza wystawa w galerii SiC! duńskiej artystki Marii Bang Espersen stawia pytania o codzienne, z pozoru nieznaczące wybory człowieka, których suma może okazać się prawdziwą siłą zmiany. Na Czym oddychać zobaczymy obiekty i filmy, które wiążą się z nieodzowną cechą szkła - jego transparentnością, wykraczają jednak znacznie dalej poza spektrum materii, traktując ją symbolicznie.

1 listopada rozpoczął się sezon zimowy

Od 2 listopada ulice miasta objęte są utrzymaniem zimowym. Sezon zimowy rozpoczął się 1 listopada i trwa do 31 marca. W kwietniu miasto ponownie będzie w systemie letnim

Stadion Wrocław - Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m2 powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami. „Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już od 7 listopada na Stadionie Wrocław

3 lipca 2016 r. na Stadionie Wrocław wystąpi legendarny zespół Iron Maiden. Koncert odbędzie się w ramach trasy The Book Of Souls.

Legenda rocka Iron Maiden, którego nowy podwójny album studyjny The Book of Souls zadebiutował na 1 miejscu w Polsce, po długim oczekiwaniu zabrzmi również na Stadionie Wrocław. Bilety trafią do sprzedaży w dniu 30 października o godzinie 10:00. Jak zwykle, dla członków Fan Clubu IRON MAIDEN przygotowana została przedsprzedaż, której szczegóły będzie można znaleźć na www.ironmaiden.com

Mieli odwagę zaryzykować

Msza w budynku Starej Lokomotywowni we Wrocławiu oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Katarzyny patronki kolejarzy – w ten sposób upamiętniono rocznicę protestu głodowego kolejarzy sprzed 35 laty. Podczas uroczystości przewodniczący NSZZ „S” w Przewozach Regionalnych Wiesław Natanek odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników obchodów rocznicy głodówki.

„Francuzi” w Nowej Siódemce

Tym razem nie jest to ogłoszenie nowej inwestycji Wrocławskiego Parku Technologicznego. Nowa Siódemka – odrestaurowana i dziś nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa na terenie Maszynowni Biznesu na chwilę zmieniła swój przemysłowy charakter i stała się przestrzenią dla kultury. Uczestnicy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog” w Nowej Siódemce obejrzeli spektakl „Francuzi”. Mimo zupełnie innej, nowej roli, hala spisała się na medal.

Znamy program 6. American Film Festival

6. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-25 października 2015. W programie tegorocznej edycji, która będzie miała miejsce w Kinie Nowe Horyzonty, znalazło się 88 filmów: 52 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, jeden z nich ma światową, a cztery – europejską premierę.

Polska - Czechy na Stadionie Wrocław!

17 listopada br. piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko na Stadionie Wrocław z reprezentacją Czech. Będzie to drugi meczu obu reprezentacji na Stadionie Wrocław. Pierwszy rozegrany został w ramach Euro 2012.

Tradycje wystawiennicze we Wrocławiu

Muzeum Architektury zaprasza do odwiedzenia wystawy o tradycjach wystawienniczych we Wrocławiu w latach 1818-1948.

„Prawa człowieka. dostrzegam” – wystawa fotograficzna

Wystawa prac fotograficznych łączy artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i wypowiedzi przedstawicieli polskiej myśli humanistycznej, takich jak Hugo Kołłątaj, Cyprian Kamil Norwid czy Leszek Kołakowski. Przypomina, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka we wszystkich dziedzinach życia.

Najlepsze europejskie drużyny Ultimate Frisbee we Wrocławiu

W dniach 2-4 października 2015 we Wrocławiu odbędą się X Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Ultimate Frisbee – dyscyplinie The World Games 2017

Dni Wolontariatu we Wrocławiu od 5 października

Miejskie Dni Wolontariatu, które rozpoczną się 5 października i potrwają do 6 listopada, to miesiąc bezpłatnych szkoleń dla wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych

Pomnik Polującej Diany powraca po 70 latach na swoje miejsce!

10 czerwca Polująca Diana, rzymska bogini łowów i przyrody, powróciła do Parku Szczytnickiego (na skwer Zbyszka Cybulskiego), gdzie do 1945 roku stał jej pomnik. Autorem dzieła był Ernst Seger, niemiecki rzeźbiarz studiujący we Wrocławskiej Szkole Sztuki, a później w Paryżu. Ernst zasłynął także jako autor wrocławskiej fontanny Alegorii Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II.

We Wrocławiu było też referendum lokalne.

W stolicy Dolnego Śląska oprócz bezsensownego referendum ogólnokrajowego którego pomysłodawcą był Bronisław Komorowski a które poparła Platforma Obywatelska odbywało się też głosowanie na tematy lokalne.

Razem z Niemcami i Węgrami zmierzą się z historią

Przez najbliższy tydzień grupa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy będzie uczestniczyć w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Sound in the silence”. Uczniowie wyjeżdżają w sobotę do Gdańska.

Siódemka Angelusa we Wrocławiu

Znamy już finałową siódemkę książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce, przyznawanej autorom pochodzącym z Europy Środkowej. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dziesiąty. Zwycięzcę poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 17 października w Teatrze Muzycznym Capitol. Nagrodę stanowią czek na kwotę 150 tys. złotych oraz statuetka Angelusa autorstwa Ewy Rossano.

Obchody jubileuszu w Jeleniej Górze

Uroczystości związane z 35. rocznicą powstania "Solidarności" w regionie Jeleniogórskim odbyły się w niedzielę 30 sierpnia.

Zostań Rowerową Twarzą Wrocławia

Poszukujemy 5 Rowerowych Twarzy Wrocławia, które w ramach kampanii "Kocham Wrocław, wybieram rower" będą promować jednoślady w naszym mieście. Zgłoś się do konkursu i stylowo wjedź rowerem na miejskie citylighty, reklamę w ramkach w pojazdach MPK, kampanijne Internety i wystawę na Rynku. Na zgłoszenia czekamy do 11 września do godziny 12.00.

"Solidarność" znowu na szczycie

W nocy 2 na 3 maja 1982 roku po zniesieniu godziny milicyjnej, grupka śmiałych studentów Politechniki Wrocławskiej zadrwiła z ówczesnej władzy i pod osłoną nocy zawiesiła wielkie flagi "Solidarności" na liczącej 96 metrów Iglicy oraz na szczycie Hali Ludowej. 26 sierpnia na szczycie hali znowu zawisła flaga Związku

Korowód Nadziei we Wrocławiu

Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Straż Miejska Wrocławia zapraszają w dniu 5 września na paradę na rzecz Przylądka Nadziei i Podopiecznych Fundacji.

Sofa – trzecia edycja warsztatów filmowych we Wrocławiu

SOFA – School of Film Agents to warsztaty dla branży filmowej z całej Europy, program szkoleniowy wspierający młodych profesjonalistów w rozwoju ich projektów kulturalno-filmowych.

Przełomowa metoda leczenia ran u zwierząt

Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma Vet Stem Cell opracowała pierwszy na świecie hydrożel dla zwierząt z aktywnym czynnikiem wzrostu, który przyśpiesza regenerację ran. Produkt trafił już do sprzedaży.

Stadion Wrocław - zostań piłkarzem lub VIP-em

Do końca wakacji (31 sierpnia) każdy, kto odwiedzi Stadion Wrocław, będzie mógł poczuć się jak piłkarz lub VIP, dzięki nowym trasom zwiedzania. W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy.

Wspieram Wrocław - rusza rekrutacja do programu wolontariatu miejskiego

Miejskie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w projekcie wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław". Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań, m.in. współpraca przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych oraz promocja wydarzeń i akcji społecznych. Dzięki bogatemu pakietowi szkoleniowemu i motywującemu, uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wrocław - czternastka Angelusa

Znamy już czternastkę książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce przyznawanej autorom pochodzącym z Europy Środkowej.

Axiom ogłasza uruchomienie nowego Centre of Excellence we Wrocławiu

9 lipca 2015 - Axiom, wiodący dostawca wspieranych technologią usług prawnych, ogłosił oficjalne otwarcie swego najnowszego Centre of Excellence we Wroclawiu. Wzorowane na innych, świetnie prosperujących Center of Excellence tej firmy, biuro we Wrocławiu składać się będzie z zespołów zajmujących się obsługą międzynarodowych klientów zajmujących czołowe miejsca w rankingu F100 magazynu „Forbes”, związanych z Axiom od wielu lat.

Wrocław-Językowe wakacje na Brochowie. Start już 13 lipca

Chcesz poćwiczyć angielski lub hiszpański, rozmawiając z native speakerem? Poznać chińską kaligrafię? A może planujesz wyjazd do Indonezji i chcesz nauczyć się podstaw języka bahasa? Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie zaprasza na darmowe zajęcia językowe realizowane przez wolontariuszy AIESEC. 

EuGenius – robot-przewodnik z WPT

Lubi przebywać wśród ludzi, wyraża emocje za pomocą gestów i mimiki, świetnie sprawdza się w roli przewodnika. Działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma General Robotics zaprezentowała swojego robota – EuGeniusa.

Po stronie prawdy w Polkowicach

W Polkowicach nagrywany był program TV TRWAM „Po stronie prawdy”. Tematyka dotyczyła wpływu podatku od niektórych kopalin na sytuację ekonomiczną KGHM i negatywny wpływ podatku na cały region.

Wrocławski Park Technologiczny nagrodzony

Podczas tegorocznej Gali wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, Wrocławski Park Technologiczny otrzymał nagrodę za wzorcową kooperację ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi

Święto Wrocławia – uhonorowano zasłużonych dla miasta

Przemarsz radnych i gości przez Rynek, w asyście Bractwa Kurkowego i orkiestry dętej policji, a tuż przed południem wystrzał armatni – tak rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczono tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia.

Samochód za PIT we Wrocławiu

Pani Beata Bednarek, która rozliczyła swój PIT w Urzędzie Skarbowym Wrocław Fabryczna i wzięła udział w drugiej edycji loterii „Rozlicz PIT we Wrocławiu – korzystaj ze swoich pieniędzy" odebrała nagrodę główną. Od dzisiaj jest właścicielką samochodu osobowego Skoda Octavia Ambition. Nagrodę wręczył Skarbnik Miasta Marcin Urban. Dziesięciu innych wrocławskich podatników wygrało w loterii tablety Samsung Galaxy Tab 4.

Jarmark dominikański błogosławionego Czesława we Wrocławiu

21 czerwca o godz. 14:00 z klasztoru wyruszy pochód wenecki – poprowadzą go organizatorzy: dominikanin o. Norbert Oczkowski i dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks. W korowodzie pójdą szczudlarze, mażoretki, seniorki w sukniach z dawnych epok, strażnicy miejscy na koniach, do włączenia się w ten radosny pochód zaproszeni są wszyscy wrocławianie i turyści.

O niepełnosprawnych we Wrocławiu

Fundacja TUS we współpracy z Miastem Wrocław rozpoczyna druga turę pomiarów instytucji, urzędów, sklepów we Wrocławiu, kontynuując i rozwijając w Stolicy Dolnego Śląska projekt Niepełnosprawnik – bazę obiektów dostępnych dla osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. Obecnie w Niepełnosprawniku jest ok 1000 wrocławskich lokalizacji. Pod kątem dostępności sprawdzono między innymi budynek Capitolu i Opery. Teraz będzie przeprowadzonych 1300 pomiarów.

Mow@ Miłości jak malowana we Wrocławiu

Wspólne graffiti młodzieży z Nadodrza i młodzieży z romskiego koczowiska powstanie już w najbliższy weekend na jednym z wrocławskich podwórek. Tym samym, dzięki młodym ludziom, miejsce to będzie się zmieniać z zaniedbanego kawałka ziemi w radosne miejsce spotkań.

3. Wrocław Półmaratonu odbędzie się 20 czerwca

W tym roku w półmaraton odbywa się po raz trzeci i bierze w nim udział rekordowa liczba biegaczy, jaka jeszcze nie brała udziału w biegu organizowanym we Wrocławiu. Na starcie stanie aż 7500 osób z 29 krajów świata

Zostało podpisane porozumienie między Miastem Wrocław a Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

Na jego mocy wrocławski producent ciepła przekaże darowizny na pokrycie kosztów ogrzewania mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Porozumienie podpisali Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia oraz Maciej Tomaszewski, członek zarządu KOGENERACJI SA. W ramach tegorocznego „Programu pomocy odbiorcom wrażliwym społecznie”. KOGENERACJA po raz kolejny przekaże 50 tys. zł na pokrycie części opłat za ogrzewanie mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który wskaże rodziny najbardziej potrzebujące wsparcia. Programem będą również objęte miejskie placówki opiekuńczo-wychowawcze we Wrocławiu.

REFERENDUM LOKALNE WE WROCŁAWIU

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaproponował by 6 września 2015 roku we Wrocławiu zostało przeprowadzone lokalne referendum. Decyzja zapadnie na sesji Rady Miejskiej 9 lipca 2015. Referendum ma dotyczyć ważnych dla naszego miasta spraw związanych z przyszłością i rozwojem Wrocławia.

WCRS Organizacją Przyjazną Wolontariuszom

1 czerwca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego otrzymało kolejne cenne wyróżnienie. Po sukcesie Wrocławskiego Programu Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacji oraz nagrodzie dla wrocławskich praktyk senioralnych, tym razem - jako pierwsza jednostka samorządowa na Dolnym Śląsku - zdobyliśmy oficjalny certyfikat potwierdzający wzorcowe podejście do współpracy z wolontariuszami.

Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

Wystartowała 8. edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu, którego uczestnicy ponownie zmierzą się z interpretacją hasła konkursowego „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”.

NAGRODA JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO 3 czerwca 2015

3 czerwca w wyjątkowym miejscu, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, odbyły się uroczystości wręczenia jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce. Nagrody Jana Nowaka - Jeziorańskiego. Decyzją Kapituły Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego w 2015 r. przyznano Tomasowi Venclowie, litewskiemu poecie, prozaikowi, eseiście, literaturoznawcy, publicyście, krytykowi i tłumaczowi – za twórczą wierność wartościom, które stanowią fundament europejskiej cywilizacji.

12 i 13 czerwca w Mediatece rusza niezwykła wypożyczalnia - Żywa Biblioteka

W tych dniach każdy chętny będzie mógł wypożyczyć sobie Żywą Książkę, czyli osobę, którą w skrócie charakteryzuje tytuł, są wśród nich m.in.: Muzułmanin, Żydówka, Osoba Ciemnoskóra, Były Więzień, Feministka. Jest to jedenasta już edycja Żywej Biblioteki - każda dotychczasowa cieszyła się sporym zainteresowaniem wrocławian. Za Państwa pośrednictwem chcemy zaprosić i stałych bywalców, i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji do spotkania z Żywą Książką, do wizyty w Mediatece.

Wojciech Chmielarz laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2015! Przejęcito jego trzecia powieść i trzecia nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Przewodnicząca Jury Janina Paradowska w laudacji powiedziała, że Jury z pełnym przekonaniem, determinacją i poczuciem odpowiedzialności postanowiło nie czekać na siódmą, ósmą, dziewiątą powieść Chmielarza. Postanowili iść na całość i przyznać nagrodę już po trzeciej. Chmielarz odebrał statuetkę oraz Nagrodę z rąk Rafała Dutkiewicza Prezydenta Wrocławia

Zapraszamy w sobotę do Ogrodu Japońskigo

W sobotę 30 maja Zarząd Zieleni Miejskiej serdecznie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Ogrodu Japońskiego w godz. 9.00-19.00 w ramach ,,Drzwi otwartych Wrocławskiego Samorządu’’. Położony w Parku Szczytnickim w rejonie Hali Ludowej przy ul. Mickiewicza, jest jednym z niewielu śladów po Wystawie Światowej z 1913 roku, jakie pozostały we Wrocławskim Parku Szczytnickim

Wystawa "I to było możliwe.? Powojenny Wrocław w obiektywie Adama Feliksa Czelnego" w Muzeum Miejskim Wrocławia

Z 30 tysięcy domów, które stały we Wrocławiu przed rozpoczęciem oblężenia ponad 21 tysięcy było w maju 1945 roku ruiną. Miasto zamieniło się w morze gruzu i praktycznie przestało istnieć. Spoglądając na Wrocław krótko po kapitulacji trudno było uwierzyć w jego przyszłą odbudowę. A jednak. . . To było możliwe!

Dzień Dziecka na Stadionie Wrocław

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, Stadion Wrocław oraz wolontariusze Hospicjum Bonifratrów zapraszają wszystkie dzieci do wspólnego świętowania i zabawy już 31 maja (niedziela) podczas „Dnia Dziecka na Stadionie Wrocław”. Największa we Wrocławiu impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się pod hasłem „Kim zostanę, gdy dorosnę…”.

Europa na widelcu 3–7 czerwca 2015 Wrocław, Rynek

Już po raz siódmy Biuro Promocji Miasta zaprasza na wielką kulinarną imprezę organizowaną na wrocławskim rynku. 3 czerwca rozpoczniemy jarmarkiem produktów i potraw europejskich. Jarmarkowi towarzyszyć będą targi książki kulinarnej „Książka na widelcu”. Oba wydarzenia potrwają do 7 czerwca. 5 czerwca zapraszamy na rynek na dzień dolnośląski poświęcony w szczególności rybom słodkowodnym, szparagom, rzodkiewce, ziołom i truskawkom.

Śniadanie dla rowerzystów we Wrocławiu

Stowarzyszenia Akcja Miasto i wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj rozdawali śniadania rowerowe, zachęcając w ten sposób do wsparcia Wrocławia w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym. Rozdanych zostało ponad sto drożdżówek, kilkadziesiąt muffinek, ciastka i lemoniada. Kolejny rowerowy poczęstunek już w czwartek 21 maja od 15.00 do 17.00 w okolicach Mostu Grunwaldzkiego.

Ścianka wspinaczkowa w kościele na Nowym Dworze

W budynku kościoła parafii pw. św. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze otwarte zostało Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej „Skałka”. „Skałkę” otworzył Prezydent Wrocławia w obecności zaproszonych gości, dzieci z pobliskich szkół i seniorów.

"Rozlicz PIT we Wrocławiu - korzystaj ze swoich pieniędzy".

Właśnie zakończyło się losowanie w ramach drugiej edycji kampanii "Rozlicz PIT we Wrocławiu - korzystaj ze swoich pieniędzy" Pełna lista osób, które wygrały jest dostępna na stronie www.rozliczpitwewroclawiu.pl i www.wroclaw.pl/pit w zakładce "laureaci", natomiast relacja z losowania pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=I9CFQD3Mgi8
stat4u