SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

„Wrocławska Podróż do Wolontariatu” rekrutuje

Trwa rekrutacja do ostatniego już cyklu projektu „Wrocławska Podróż do Wolontariatu”. Realizuje go Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania (WCOW) w imieniu Gminy Wrocław.

Most Milenijny we Wrocławiu ma 10 lat

Prawie kilometrowy most nad Odrą to fragment obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia. – Dla wrocławian jego otwarcie było wydarzeniem – mówi prof. Jan Biliszczuk z Politechniki Wrocławskiej.

Wyniki WBO 2014

89 projektów zostanie zrealizowanych w ramach tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach naboru wniosków zgłoszone zostały 483 projekty, z których 314 dopuszczono do głosowania. W głosowaniu wzięł udział153 366 osób, z czego 128 637 osób zagłosowało poprzez formularz elektroniczny, 24 729 osób zagłosowało poprzez formularz papierowy. Podczas weryfikacji 4 303 głosów uznano za nieważne.

Japoński noblista we Wrocławiu

Trzech fizyków z Japonii nagrodzono za wynalezienie wydajnej diody LED emitującej niebieskie światło. Nagrodę Nobla dostali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura. Ten ostatni był latem we Wrocławiu

Wrocław - Będzie stypendium im. gen. Fieldorfa „Nila”

Dwa tysiące złotych przez 12 miesięcy będzie można dostać w ramach stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „ Nila”. Urząd miasta ufundował dwa takie stypendia. Stypendium jest adresowane do osób, które zajmują się badaniem czy popularyzowanie wiedzy o Armii Krajowej albo okresem, kiedy mówimy o Żołnierzach Wyklętych, czy Żołnierzach Niezłomnych.

Wrocław - Ratownicy z psami szukają zaginionych ludzi i sponsorów

We Wrocławiu funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu, w której służą ratownicy ochotnicy z psami. Ich specjalizacją jest przeszukiwanie miejsc katastrof budowlanych i osób, które zagubiły się w lasach. Strażacy szukają sponsorów, którzy wesprą ich działalność.

We Wrocławiu grają w polo... na rowerach

Wygląda to na nieco skomplikowane. Nie dość, że kierownicę obsługujesz tylko jedną ręką, bo w drugiej trzymasz kij, to jeszcze musisz szybko reagować na atak przeciwników, dobrze prowadzić piłkę i celnie strzelać. Stwierdzenie, że gra w bike polo jest tylko dla niektórych jest jednak mocno przesadzone, a mówię to z całą odpowiedzialnością, bo sama zagrałam z chłopakami i nawet strzeliłam gola.

Wielkie testowanie Afrykarium we Wrocławiu

Dziś 2 tysiące osób, które wygrały bilety w konkursach po raz pierwszy zwiedzało nowe Afrykarium we wrocławskim zoo. Oglądali obiekt przed oficjalnym otwarciem. Nie było tłoku.

Absolwenci IX LO we Wrocławiu dziś świętują

Radość ze spotkania po latach i ukradkiem ocierane łzy (zwłaszcza przez grono pedagogiczne). Świętowanie 60-lecia IX Liceum we Wrocławiu dyrektorzy, nauczyciele i absolwenci rozpoczęli w sobotę przed południem.

Wojskowi we Wrocławiu przysięgali ojczyźnie

Piątek 3 października 2014 r. był wyjątkowym dniem dla 184 żołnierzy służby przygotowawczej, którzy przed południem w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu złożyli uroczystą przysięgę wojskową.

Jan Nowak-Jeziorański: stulecie urodzin - wystawa we Wrocławiu

Organizatorem obchodów jubileuszu jest Zakład Narodowy im. Ossolińskich, któremu „kurier z Warszawy” przekazał swoją kolekcję i archiwum.

Wrocław - Gaudeamus w Rynku

Dziesięć wrocławskich uczelni wspólnie rozpoczęło nowy rok akademicki.Chóry uczelniane i szkolne, rektorzy, profesorowie i studenci oraz goście wspólnie odśpiewali hymn akademicki „Gaudeamus igitur” w Rynku. To oficjalna ogólnopolska inauguracja roku akademickiego

W sobotę zjazd absolwentów IX LO we Wrocławiu

Obejrzą film, który nakręciła jedna z absolwentek. Spotkają Marka Krajewskiego - autora popularnych kryminałów retro, zobaczą etiudę z tekstów Juliusza Słowackiego w kilku językach, a przede wszystkich będą wspominać i wspominać stare szkolne dzieje. Okazją jest 60 - lecie istnienia tej popularnej szkoły, które przypada w tym roku, a także 15 - lecie stowarzyszenia absolwentów i sympatyków IX LO. Dziewiątkę w ciągu 60 lat ukończyło 15 tys. absolwentów

Andrzej Gołota wystąpi we Wrocławiu

Fortunate Group i NG Promotions zapraszają Państwa na wyjątkowe spotkanie z najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej - Andrzejem Gołotą (41-9-1, 33 KO). Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej pojawi się 4 października (sobota) na spotkaniu z fanami w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Spotkanie będzie jednym z cyklu spotkań poprzedzających ostatnią, pożegnalną walkę popularnego "Andrew" podczas gali „Fight Night 9” w Częstochowie, gdzie skrzyżuje rękawice z Danellem Nicholsonem (42-5, 32 KO).

Wrocławski Budżet Obywatelski - zagłosowało ponad 137 tys. osób

Dokładne wyniki głosowania na projekty z tegorocznego WBO będziemy znali dopiero po podliczeniu głosów papierowych, które mieszkańcy wrzucali do urn w Centrach Obsługi Mieszkańca. Elektroniczne głosowanie wybrało 137.514 mieszkańców.

Mieszkanie Mocka do zwiedzania we Wrocławiu

Dym z papierosa, uchylone drzwi od szafy, pozostawiony na biurku otwarty tom z „Mowami” Cycerona… Eberhard Mock wyszedł na chwilę, musieliśmy się z nim minąć. We Wrocławiu powstanie mieszkanie najsłynniejszego breslauerskiego policjanta, które będzie można zwiedzać.

Wrocław - Wsparcie dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać

Na duże zwolnienie z podatku od nieruchomości mogą liczyć wrocławscy przedsiębiorcy, którzy zamierzają rozwijać na terenie miasta swoją działalność. Urząd Miasta Wrocławia przygotował dla nich nowe, wyjątkowo atrakcyjne propozycje, które mają przyczynić się do znacznego rozwoju przedsiębiorczości w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław - Zaprojektuj gadżet dla ESK 2016

Konkurs na linię gadżetów promujących Wrocław Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 ogłasza wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta wraz z Biurem Festiwalowym ESK 2016. Łączna pula nagród to 30 tys. zł.

Otwarcie mauzoleum Polski Podziemnej we Wrocławiu

Setki osób, kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej, harcerzy, działaczy społecznych, przedstawicieli władz samorządowych, młodzież przyszły na mszę i uroczystość poświęcenia Kaplicy Mauzoleum Polski Podziemnej w kościele pw. Św. Elżbiety.

Prezydent Wrocławia odsłonił popiersie Jana Pawła II

W kościele Saint-Germain-des-Prés w Paryżu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odsłonił popiersie papieża świętego Jana Pawła II. Fundatorami figury są przedstawiciele wrocławskiego biznesu

V edycja „Tumski Cup” na smoczych łodziach

Wystrzał armatni oddany przez członków „Bractwa Kurkowego” ze Strzelina rozpoczął w sobotę V edycję „Tumski Cup”, czyli wyścigó wioślarskiego na smoczych łodziach.

Wrocław - Najbardziej inspirujące miejskie rzeźby

Na stronie www.boredpanda.com, która promuje ciekawe i inspirujące projekty artystyczne z całego świata, ogłoszony został m.in. plebiscyt na najbardziej kreatywną rzeźbę w przestrzeni miejskiej. Internauci zgłosili 25 projektów, wśród nich dwa z Wrocławia.

Wkrótce Wielkie Otrzęsiny Wrocławia!

Dyskoteki, koncerty, pokazy tańca, karaoke i dziesiątki innych atrakcji w kilkunastu klubach czekają na nowych i starych studentów podczas Wielkich Otrzęsin Wrocławia, które już 8 października.

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. Tegoroczni laureaci

Podczas uroczystej gali w Ratuszu aż 22 firmy nagrodzono we wtorek Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym, laurem dla ekstraklasy wrocławskich i dolnośląskich firm. – Żeby otrzymać Certyfikat, należy przejść surową weryfikację. Sprawdzamy wyniki finansowe z trzech ostatnich lat, bierzemy pod uwagę odpowiedzialność społeczną biznesu i odpowiedzialność za pracownika, innowacyjność, a także plan na przyszłość – mówi Janisław Muszyński, przewodniczący Rady Inicjatorów Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.

Wrocław - Poradnie dla studentów z kłopotami

Politechnika Wrocławska od kilku lat proponuje swoim studentom, którzy popadli w tarapaty, pomoc psychologów, prawników i terapeutów.

Z Wrocławia do Wilna w… 20 dni

Mają po 20 lat i są ciekawi świata. Maciej Popko i Kaja Pielaszek chodzili do III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Teraz on studiuje finanse i rachunkowość, a ona matematykę stosowaną. Łączy ich pasja do podróżowanie na rowerze. Podczas wakacji przejechali z Wrocławia do Wilna 1455 km.

Wrocław - W zakładach FagorMastercook będą zwolnienia grupowe

W poniedziałek, 22 września otwarto oferty na zakup fabryki FagorMastercook. Niestety nie zgłosił się żaden inwestor, który chciałby je kupić w całości i zachować wymagane minimalne zatrudnienie na poziomie 700 osób.

Trwa konkurs: Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

Trwa 7. edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu. Filmy mają promować miasto jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Jest o co walczyć. Pula nagród to 30 tys. zł. Ponadto przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe oraz staże umożliwiające młodym twórcom rozwój zawodowy. Ostateczny termin zgłaszania filmów mija 22 września, a za tydzień rozpoczyna się głosowanie.

We Wrocławiu rozdawali rowery na Wyspie Słodowej

Dzięki akcji, we Wrocławiu przybędzie około 50 nowych rowerzystów. Jednoślady, które przez trzy tygodnie były zbierane przez Ambasadorów „Rowerowego Wrocławia”, a następnie remontowane przez chłopaków z Rowerlover, trafiły dzisiaj do osób wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

NBP we Wrocławiu otwiera swój skarbiec dla gości

Jeszcze do niedzieli wnętrza skarbca Narodowego Banku Polskiego będą otwarte dla odwiedzajacych. Wrocławianie mają niepowtarzalną okazję, aby wziać do ręki i potrzymać przez chwilę prawdziwą sztabkę złota o niebagatelnej wartości 1,6 mln zł. Bedzie także można zwiedzić skarbiec, a to nie wszystkie atrakcje związane z dniem otwartym w NBP.

Policja wodna podsumowuje tegoroczny sezon na Odrze

Policja wodna podsumowuje tegoroczne wakacje we Wrocławu. Funkcjonariusze przyznają – było spokojniej niż w poprzednich latach. Na całym Dolnym Śląsku w tym czasie utonęło 19 osób. Z czego tylko trzy na terenie Wrocławia.

Osłonięcie miniatury Stadion Wrocław.

19 września 2014 r. przed meczem Śląsk Wrocław – Korona Kielce, odsłonięta została miniatura Stadion Wrocław. Wykonana z brązu rzeźba jest 100 razy mniejsza od oryginału i pomaga niewidomym "zobaczyć" Stadion Wrocław. Nasz obiekt z zamkniętymi oczami poznawali dziś również zawodnicy Śląska Wrocław. Makieta znajduje się na wysokości trybuny „D” i można ją obejrzeć codziennie zwiedzając esplanadę stadionu w godz. 10-18.

Wrocław - Przeszczep na wagę zdrowia

Jak skuteczniej leczyć nowotwory krwi? Ile przeszczepów można wykonać u jednego chorego? Czy przeszczep jest jedyną metodą wyleczenia ostrej białaczki?O nowych trendach w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów, problemach, a także kosztach niektórych leków rozmawiali w czwartek, 18 września, lekarze hematolodzy na konferencji z okazji jubileuszu oddziału przeszczepowego Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku przy ul. Pasteura 4.

Rusza Dolnośląski Festiwal Nauki

Popisem oddziału kawalerii w strojach z okresu II Rzeczpospolitej rozpocznie się w czwartek 18 września Dolnośląski Festiwal Nauki.

Na Dolny Śląsk zjadą strażacy z Polski, Niemiec i Czech

Na początku października na Dolny Śląsk zjadą grupy ratowniczo-poszukiwawcze z Polski Niemiec i Czech. Przez trzy dni pod okiem doświadczonych instruktorów będą, na przykład, szukać osób zaginionych pod gruzowiskiem i udzielać im pomocy.

Otwarto nowy odcinek S5

15. września 2014 r. o godz. 10 został otwarty nowy odcinek S5 między Korzeńskiem a Kaczkowem. Dzięki niemu jadąc z Wrocławia szybciej i bezpieczniej dojedziemy do Poznania.

Wrocław z Fredrą

Aleksander Fredro byłby zadowolony. Od dziś, na swojej ulicy we Wrocławiu, ma dorodne drzewo, specjalnie napisaną dla niego piosenkę i …oddanych fanów.

32. Wrocław Maraton - o włos od rekordu

Tylko 14 sekund zabrakło Felixowi Kipkorir Kangogo do pobicia rekordu trasy Wrocław Maratonu. Kenijczyk wbiegł na metę, a zegar pokazał czas 2 godziny 13 minut i 41 sekund. Za zwycięstwo zawodnik otrzymał 15 tys. zł, a gdyby pobił rekord dostałby dodatkowo 20 tys. zł.

WBO – głosowanie od 15 września

Od 15 do 29 września można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 314 projektów, a swój głos można oddać na 3 z nich.

Adoptuj psiaka i kociaka we Wrocławiu

Prezentujemy kolejną szóstkę czworonogów z Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Obecnie mieszka tam ponad 300 psów i blisko setka kotów. Wszystkie nie tracą nadziei na znalezienie nowego i odpowiedzialnego domu.

"Ja to wiem!" – pierwszy w Polsce internetowy teleturniej dla młodzieży

Wrocławski Klub Anima to instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją i prestiżem. W jej murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta. Zadaniem klubu jest integracja wokół działań artystycznych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i drogami życiowymi. I tym razem nie było inaczej.

12 września rusza Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014

Już w najbliższy piątek 12 września 2014 r. startuje Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014. Szykuje się cała masa atrakcji dla małych i dużych. W samo południe po wrocławskim Rynku przemaszeruje wielka Wrocławska Parada Krasnoludków. Jak co roku z okazji rozpoczęcia festiwalu dzieci z wrocławskich szkół kolorowym korowodem ruszają do Ogrodu Staromiejskiego.

Wrocław-Tysiące pracowników HP zmieni miejsce pracy

HP Global Business Center zajmie niemal 16 400 mkw. powierzchni biurowej w nowopowstającym biurowcu przy pl. Dominikańskim. Do nowych biur przeprowadzą się pracownicy HP z Grunwaldzki Center i Globis. Wielka migracja rozpocznie się na przełomie 2015 i 2016 roku

Byliście we Wrocławiu na meczu mistrzostw świata? - Znajdźcie siebie na zdjęciu!

W dniach 31 sierpnia – 7 września we wrocławskiej Hali Stulecia rozgrywane były mecze siatkarskich mistrzostw świata. Każdego dnia zawodników oklaskiwało kilka tysięcy kibiców, a na meczach reprezentacji Polski hala pękała w szwach. Byliście na jakimś meczu? Znajdźcie siebie na zdjęciu!

Niemcy zwiedzali budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

W piątek 5 września 2014 r. budowę Narodowe Forum Muzyki odwiedziła delegacja przedstawicieli urzędników z Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo zainteresowani tym projektem. Podziwiali technologie jakie stosuje się w trakcie budowy NFM.

Wrocław-Zajęcia sportowe za darmo dla uczniów

Uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy lubią ćwiczenia sportowe albo chcą spróbować swych sił w nowych dyscyplinach takich jak skoki na trampolinie, capoeira czy gra w zośkę, mają okazję robić to za darmo.

Polska rozbiła Wenezuelę

Reprezentacja Polski pokonała Wenezuelę 3:0 (25:20, 25:13, 25:14) w rozegranym w czwartek meczu siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni z kompletem trzech zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się w sobotę z Kamerunem.

Najlepsi motorniczowie w Polsce już we Wrocławiu

Od wczoraj 4 września 2014 r. motorniczowie z 9 polskich miast walczą o zwycięstwo w I Ogólnopolskim Konkursie Motorniczych. Muszą wykazać się ogromną wiedzą, umiejętnościami, precyzją i spokojem. Zmagania organizowane są przez MPK Wrocław i Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, a patronat nad nimi objął prezydent miasta Wrocławia.

Wolą dozór elektroniczny zamiast więzienia

Wrocław jest wiodącym miastem w Polsce (obok Białegostoku), gdzie sądy najchętniej stosują wobec skazanych System Dozoru Elektronicznego, czyli tzw. elektroniczne kajdanki lub bransoletki. Prawie co drugi wniosek o SDE jest rozpatrywany pozytywnie. Tak wynika z raportu NIK w tej sprawie.

Stadion Wrocław odwiedziła delegacja z Wilna,

Stadion Wrocław odwiedziła 3 września 2014 r. delegacja z Wilna, której przewodniczył mer Wilna Artūras Zuokas. Wizyta miała na celu przybliżenie zagadnień związanych z budową stadionu i jego zarządzaniem.

Polska wygrywa we Wrocławiu!

Reprezentacja Polski pokonała Australię 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) w rozegranym we wtorek we wrocławskiej Hali Stulecia meczu grupy A siatkarskich mistrzostw świata. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Wenezuelą. Mecz odbędzie się w czwartek, 4 września, o godz. 20.15 także w Hali Stulecia.

Wrocław - Siedmiu finalistów Angelusa

Dziś Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce – wyłoniło siedmiu finalistów nagrody:

Obchody 75. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej we Wrocławiu

W poniedziałek z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej wrocławianie złożyli kwiaty na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ul. Grabiszyńskiej. Podczas obchodów rocznicy został odczytany Apel do Poległych, uroczyście podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej i odegrano hymn.

Kill the Devil Hill w Karpaczu

W piątek, 29 sierpnia, legendarna - choć teraz niestety zaniedbana - skocznia narciarska Orlinek w Karpaczu doczekała się nowego rekordu! Dokładnie w 10 rocznicę świetnego skoku Adama Małysza (94,5 m), ustanowiono nowy rekord, choć w zupełnie innej dyscyplinie. Jakiej? W... morderczym wdrapywaniu się po skoczni! W zawodach “Kill the Devil Hill” wzięło udział 86 śmiałków. A wspomniany rekord ustanowił Piotr Łobudziński (czas 3, 17). Wśród pań najlepsza okazała się Danuta Piskorowska, która może pochwalić się równie znakomitym czasem: 4,10. Aby uświadomić sobie, jak trudna to dyscyplina i jak tytaniczna pracę wykonali wszyscy uczestnicy, wystarczą takie dane: cała trasa to 300 metrów i składa się na 50 m zbiegu, 50 m zbiornika wodnego, 140 m zeskoku, oraz 60 m rozbiegu skoczni. O tym, jak efektowny to sport, najlepiej przekonamy się oglądając zdjęcia.

32. rocznica Zbrodni Lubińskiej

Jak co roku, w rocznicę Zbrodni Lubińskiej oddano hołd zamordowanym uczestnikom pokojowej manifestacji z 31 sierpnia 1982r. W swoim przemówieniu szef regionalnej Solidarności, Bogdan Orłowski, przypomniał o tragicznej historii stanu wojennego, o represjach i prześladowaniach i końcowym zwycięstwie nad PRL-owskim aparatem ucisku. Przypomniał o poszanowaniu ludzkiego życia, o szacunku dla drugiego człowieka i respektowaniu praw pracowniczych.

Wrocław-34. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” w strugach deszczu

W strugach deszczu i z burzą krążącą w tle składano kwiaty i wieńce w niedzielne (31 sierpnia) popołudnie pod tablicą Solidarności przy zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej.

Alfred Lenica w Muzeum Narodowym

Lenica –nazwisko znane w świecie sztuki kojarzy się przede wszystkim z Janem Lenicą, wybitnym plakacistą. Muzeum Narodowe we Wrocławiu na najnowszej wystawie pokazuje prace jego ojca Alfreda – dziś zapomnianego, wybitnego malarza, którego prace weszły do kanonu polskiej sztuki współczesnej. Wystawa potrwa od 31 sierpnia do 19 października.

34. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

Ruszają wrocławskie obchody 34 rocznicy powstania związku zawodowego „Solidarność”. W sierpniu 1980 roku po fali protestów i na mocy Porozumień Sierpniowych nastąpiły zmiany, które dopuściły rejestracje NSZZ „Solidarność". Wrocław odegrał znaczącą rolę w tych wydarzeniach.

Najlepsi motorniczowie zjadą do Wrocławia

Na początku września do Wrocławia przyjadą najlepsi motorniczowie z całej Polski. W stolicy Dolnego Śląska zmierzą się po raz pierwszy w ogólnopolskim konkursie motorniczych. Zmagania potrwają dwa dni i rozpoczną się 4 września.

Nieznany Wrocław – tak „Słownik polsko@polski” się kręci

Pytania o polszczyznę od widzów z kraju i zagranicy za pośrednictwem Skype'a, e-maili i od osób zaproszonych do studia, na które odpowiedzi udziela prof. Jan Miodek. Do tego sonda uliczna pokazująca, jak wrocławianie radzą sobie z ojczystym językiem. To wszystko mogą oglądać w ciągu 25 minut „Słownika polsko@polskiego” widzowie TVP Polonia. My pokazujemy też, czego na ekranie nie widać.

"Poczet królów polskich" Jana Matejki w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Muzeum Narodowe otwiera swoje przepastne archiwa z wielką korzyścią dla zwiedzających, zwłaszcza że kryją prawdziwe skarby. Pod kluczem znajdują się także legendarne już grafiki Jana Matejki, na których wybitny artysta uwiecznił wszystkich polskich królów – od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od 10 września prace, dotychczas rzadko udostępniane, będzie można obejrzeć w gmachu Muzeum Narodowego. Wystawa potrwa do 19 października, a dzieci do lat 7 będą mogły podziwiać władców za darmo.

Wrocław - Siatkarskie mistrzostwa świata - Niezbędnik kibica

30 sierpnia w Polsce rozpoczną się siatkarskie mistrzostwa świata. Mecz otwarcia Polska – Serbia zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, a już dzień później rozpocznie się rywalizacja we Wrocławiu. Oto niezbędnik kibica, w którym znalazły się informacje o meczach, biletach i komunikacji miejskiej.

Wrocław - Kilkutygodniowe niemowle w oknie życia

Siostry boromeuszki, które przy ul. Rydygiera prowadzą okno życia, dały chłopcu na imię Bernard - na cześć dzisiejszego patrona dnia - św. Bernarda.

Wrocław - 500 dni do ESK 2016. Czekają nagrody

Do inauguracji wydarzeń w 2016 roku, kiedy Wrocław będzie gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury pozostało dokładnie 500 dni. Z tej okazji biuro ESK Wrocław 2016 rozda w kilku mediach aż 500 nagród. Każda jest w istotny sposób związana z wydarzeniami artystycznymi.

Wrocławscy milionerzy – kim są, jak żyją?

We Wrocławiu z roku na rok przybywa ludzi, których dochody przekraczają milion złotych. Tak wynika ze statystyk Izby Skarbowej. Najwięcej milionerów mieszka w dzielnicy Fabryczna, najmniej na Starym Mieście. Stać ich na dużo. Wydają pieniądze na luksusowe samochody, apartamenty, ekskluzywną biżuterię i sporo inwestują. Od sum, którymi operują może zakręcić się w głowie.

Wrocławianie mają medal na mistrzostwach Europy

Do ostatniego dnia czekali wrocławscy lekkoatleci na medal rozgrywanych w Zurychu mistrzostw Europy. W niedzielę brąz w sztafecie 4x400 m wywalczyli popularni „Lisowczycy”, czyli podopieczni wrocławskiego trenera Józefa Lisowskiego. W składzie sztafety biegło aż trzech zawodników wrocławskich klubów – Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk ze Śląska oraz Rafał Omelko z AZS AWF.

Zlot MotoClassic Wrocław

Kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów zameldowało się pod iglicą przy Hali Stulecia. Przyjechały tam w ramach pierwszego dnia zlotu MotoClassic Wrocław 2014. Były auta, które pamiętały czasy jeszcze sprzed II wojny światowej, jaki i nieco nowsze, z lat 70. ubiegłego wieku.

Salezjanie: wyjazd do Liberii, gdzie panuje ebola, był bezpieczny

- Do misji w Liberii przygotowywaliśmy się starannie przez rok, na bieżąco śledziliśmy informacje na temat sytuacji w Afryce i na stronach WHO. To nie był spontaniczny wyjazd, a decyzję ostateczną podjęliśmy z rodzicami uczniów i po konsultacjach z głównym inspektorem sanitarnym – podkreślał na konferencji ks. Jerzy Babiak, dyrektor prywatnego liceum salezjańskiego we Wrocławiu i organizator misji licealistów do Liberii.

Wrocław - Programiści pilnie poszukiwani

System dozoru elektronicznego skazanych dla Ministerstwa Sprawiedliwości, aplikacja szukająca bezpłatnych miejsc parkingowych w Londynie czy platforma telewizji mobilnej dla Telekom Slovenijie. To tylko nieliczne przykłady projektów zrealizowanych przez wrocławską spółkę SMT Software. Obecnie firma szuka programistów. Szansę na zatrudnienie mają absolwenci, studenci czy nawet osoby bez wykształcenia informatycznego, ale znające technologie Java, .NET i PHP.

Szansa dla niepłodnych par – bezpłatne in vitro we Wrocławiu

W lipcu ruszyła kwalifikacja do kolejnej edycji rządowego programu in vitro. We Wrocławiu zabiegi finansowane przez Ministerstwo Zdrowia realizować będzie między innymi Klinika INVICTA. Program potrwa do połowy 2016 roku, pacjenci zainteresowani leczeniem nie powinni więc zwlekać z podjęciem decyzji o swoim w nim udziale.

Wrocław - Pasaż Królewiecki powstanie na Maślicach

Apteka, bank, dwie kawiarnie i sklep spożywczy to tylko niektóre z placówek, jakie powstaną w nowej galerii handlowej Pasaż Królewiecki na Myślicach.

Modna i stylowa jak wrocławianka!

Głosami internautów (ponad 34% z blisko 10 tys. oddanych) Anna Mikołajczyk została wybrana na Najsympatyczniejszą Blond Wrocławiankę 2014 r. w plebiscycie zorganizowanym przez nasz portal. Wszystkim, którym pani Ania najbardziej się spodobała, gratulujemy gustu i… intuicji. Nasza laureatka okazała się bowiem, jak „szyta na miarę” stylistów i wizażystów, którzy przygotowali naszą laureatkę do sesji foto-wideo.

Powstanie Warszawskie na wrocławskim Rynku

Strzały z okien Banku Zachodniego, trwająca wiele minut kanonada, eksplozja czołgu pułapki, unoszący się w powietrzu dym i zapach prochu strzelniczego – tak wyglądała rekonstrukcja zdarzeń z Powstania Warszawskiego na wrocławskim Rynku.

Wrocławski zlot food trucków

Jedzenie sprzedawane ze specjalnie przystosowanych samochodów cieszy się dużą popularnością, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. We Wrocławiu w weekend 9-10 sierpnia trwać będzie zlot barów na kółkach. Przyjadą kawiarnie, pizzerie i burgerownie. Spotkają się przy Kafe Plaża i na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach.

100 lat Legionów Polskich. Wystawa w Muzeum Poczty we Wrocławiu

Wystawę niezwykłych zbiorów zgromadzonych przez kolekcjonera będzie można obejrzeć do 8 września.

Wrocław- Dziewczynka w oknie życia

We wrocławskim oknie życia, które znajduje się na ul. Rydygiera, została znaleziona dzisiaj przed południem dziewczynka. Ma na imię Maria Elżbieta i przyszła na świat wczoraj

Wrocław -Bez konkretów w sprawie finansowania ESK 2016

Pytana o pieniądze na ESK 2016 nowa minister kultury Małgorzata Omilanowska rozkłada ręce. Wciąż brakuje konkretów w sprawie finansowania organizacji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 we Wrocławiu.

Zlot browarników z Wrocławia

- W naszej branży panuje duch wspólnoty - uważają Grzegorz i Arletta Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów. Dlatego zaprosili pracowników nieistniejących już wrocławskich browarów, by oficjalnie odsłonili warzelnię – serce browaru.

Wrocław-Startuje Puchar Świata w łucznictwie

Ponad 300 łuczników z 45 państw wystąpi w zawodach Pucharu Świata w łucznictwie, które 6-10 sierpnia odbędą się we Wrocławiu. Będzie to jedna z imprez promujących organizację 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

Żonglerzy, akrobaci, muzycy na ulicach Wrocławia

Cyrkowcy, klauni, muzycy, performersi, aktorzy, akrobaci, lalkarze, żonglerzy na trzy dni opanują wrocławski Rynek. Tegoroczny, osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus 2014” trwać będzie od 22 do 24 sierpnia.

Produkty z Wrocławia zalewają cały świat

Pianki montażowe w Kazachstanie, kosmetyki w Kuwejcie czy narzędzia sprzedawane w Chinach. Co łączy te wszystkie produkty? Otóż wszystkie produkowane są przez wrocławskie firmy.

Śląsk wygrał z Zawiszą

Drużyna Śląska Wrocław wygrała w niedzielę na własnym stadionie z zespołem Zawiszy Bydgoszcz 2:1 (2:1) w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Robert Pich, a gola dla gości strzelił Kamil Drygas.

"Biały cień" zwycięzcą 14.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Rzadko zdarza się, by zdanie publiczności i jurorów konkursu było tak zgodne. W tym roku oba gremia jednogłośnie nagrodziły film „Biały cień” w reżyserii Noaza Deshe. Gala wręczenia nagród obyła się w kinie Nowe Horyzonty w sobotni (2 sierpnia) wieczór.

34. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

1 sierpnia 2014 r. o godzinie 6 z katedry wrocławskiej wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 10 sierpnia po przejściu ok. 230 km.

Wrocław na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Wybuchy, naloty bombowców, wozy pancerne, kaskaderzy i pokazy pirotechniczne – sceny jak z sensacyjnych filmów rozegrają się na wrocławskim Rynku. To i znacznie więcej zaplanowano, aby uczcić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo we Wrocławiu.

Amazon we Wrocławiu zapowiada rekrutację Amazon zapowiada rekrutację

Amazon - amerykański gigant internetowej sprzedaży – dotąd rekrutował głównie kadrę kierowniczą i liderów zespołów pracowniczych, którzy są w dalszym ciągu poszukiwani, m.in. przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu. 11 sierpnia rozpocznie się rekrutacja około 700 stałych pracowników do centrum logistycznego pod Wrocławiem.

Międzynarodowy Dzień Blondynki we Wrocławiu

Prześlij swoje zdjęcie do 31 lipca i wygraj profesjonalną sesję fotograficzną, do której przygotują Cię najlepsi zawodowi styliści we Wrocławiu. Zwyciężczynię plebiscytu wybiorą internauci, a zdjęcia i wideorelacja zostaną opublikowane na www.wroclaw.pl.
stat4u