SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Wrocław - Przeszczep na wagę zdrowia

Jak skuteczniej leczyć nowotwory krwi? Ile przeszczepów można wykonać u jednego chorego? Czy przeszczep jest jedyną metodą wyleczenia ostrej białaczki?O nowych trendach w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów, problemach, a także kosztach niektórych leków rozmawiali w czwartek, 18 września, lekarze hematolodzy na konferencji z okazji jubileuszu oddziału przeszczepowego Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku przy ul. Pasteura 4.

Rusza Dolnośląski Festiwal Nauki

Popisem oddziału kawalerii w strojach z okresu II Rzeczpospolitej rozpocznie się w czwartek 18 września Dolnośląski Festiwal Nauki.

Na Dolny Śląsk zjadą strażacy z Polski, Niemiec i Czech

Na początku października na Dolny Śląsk zjadą grupy ratowniczo-poszukiwawcze z Polski Niemiec i Czech. Przez trzy dni pod okiem doświadczonych instruktorów będą, na przykład, szukać osób zaginionych pod gruzowiskiem i udzielać im pomocy.

Otwarto nowy odcinek S5

15. września 2014 r. o godz. 10 został otwarty nowy odcinek S5 między Korzeńskiem a Kaczkowem. Dzięki niemu jadąc z Wrocławia szybciej i bezpieczniej dojedziemy do Poznania.

Wrocław z Fredrą

Aleksander Fredro byłby zadowolony. Od dziś, na swojej ulicy we Wrocławiu, ma dorodne drzewo, specjalnie napisaną dla niego piosenkę i …oddanych fanów.

32. Wrocław Maraton - o włos od rekordu

Tylko 14 sekund zabrakło Felixowi Kipkorir Kangogo do pobicia rekordu trasy Wrocław Maratonu. Kenijczyk wbiegł na metę, a zegar pokazał czas 2 godziny 13 minut i 41 sekund. Za zwycięstwo zawodnik otrzymał 15 tys. zł, a gdyby pobił rekord dostałby dodatkowo 20 tys. zł.

WBO – głosowanie od 15 września

Od 15 do 29 września można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 314 projektów, a swój głos można oddać na 3 z nich.

Adoptuj psiaka i kociaka we Wrocławiu

Prezentujemy kolejną szóstkę czworonogów z Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Obecnie mieszka tam ponad 300 psów i blisko setka kotów. Wszystkie nie tracą nadziei na znalezienie nowego i odpowiedzialnego domu.

"Ja to wiem!" – pierwszy w Polsce internetowy teleturniej dla młodzieży

Wrocławski Klub Anima to instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją i prestiżem. W jej murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta. Zadaniem klubu jest integracja wokół działań artystycznych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i drogami życiowymi. I tym razem nie było inaczej.

12 września rusza Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014

Już w najbliższy piątek 12 września 2014 r. startuje Festiwal Wrocławskich Krasnoludków 2014. Szykuje się cała masa atrakcji dla małych i dużych. W samo południe po wrocławskim Rynku przemaszeruje wielka Wrocławska Parada Krasnoludków. Jak co roku z okazji rozpoczęcia festiwalu dzieci z wrocławskich szkół kolorowym korowodem ruszają do Ogrodu Staromiejskiego.

Wrocław-Tysiące pracowników HP zmieni miejsce pracy

HP Global Business Center zajmie niemal 16 400 mkw. powierzchni biurowej w nowopowstającym biurowcu przy pl. Dominikańskim. Do nowych biur przeprowadzą się pracownicy HP z Grunwaldzki Center i Globis. Wielka migracja rozpocznie się na przełomie 2015 i 2016 roku

Byliście we Wrocławiu na meczu mistrzostw świata? - Znajdźcie siebie na zdjęciu!

W dniach 31 sierpnia – 7 września we wrocławskiej Hali Stulecia rozgrywane były mecze siatkarskich mistrzostw świata. Każdego dnia zawodników oklaskiwało kilka tysięcy kibiców, a na meczach reprezentacji Polski hala pękała w szwach. Byliście na jakimś meczu? Znajdźcie siebie na zdjęciu!

Niemcy zwiedzali budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

W piątek 5 września 2014 r. budowę Narodowe Forum Muzyki odwiedziła delegacja przedstawicieli urzędników z Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo zainteresowani tym projektem. Podziwiali technologie jakie stosuje się w trakcie budowy NFM.

Wrocław-Zajęcia sportowe za darmo dla uczniów

Uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy lubią ćwiczenia sportowe albo chcą spróbować swych sił w nowych dyscyplinach takich jak skoki na trampolinie, capoeira czy gra w zośkę, mają okazję robić to za darmo.

Polska rozbiła Wenezuelę

Reprezentacja Polski pokonała Wenezuelę 3:0 (25:20, 25:13, 25:14) w rozegranym w czwartek meczu siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni z kompletem trzech zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się w sobotę z Kamerunem.

Najlepsi motorniczowie w Polsce już we Wrocławiu

Od wczoraj 4 września 2014 r. motorniczowie z 9 polskich miast walczą o zwycięstwo w I Ogólnopolskim Konkursie Motorniczych. Muszą wykazać się ogromną wiedzą, umiejętnościami, precyzją i spokojem. Zmagania organizowane są przez MPK Wrocław i Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, a patronat nad nimi objął prezydent miasta Wrocławia.

Wolą dozór elektroniczny zamiast więzienia

Wrocław jest wiodącym miastem w Polsce (obok Białegostoku), gdzie sądy najchętniej stosują wobec skazanych System Dozoru Elektronicznego, czyli tzw. elektroniczne kajdanki lub bransoletki. Prawie co drugi wniosek o SDE jest rozpatrywany pozytywnie. Tak wynika z raportu NIK w tej sprawie.

Stadion Wrocław odwiedziła delegacja z Wilna,

Stadion Wrocław odwiedziła 3 września 2014 r. delegacja z Wilna, której przewodniczył mer Wilna Artūras Zuokas. Wizyta miała na celu przybliżenie zagadnień związanych z budową stadionu i jego zarządzaniem.

Polska wygrywa we Wrocławiu!

Reprezentacja Polski pokonała Australię 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) w rozegranym we wtorek we wrocławskiej Hali Stulecia meczu grupy A siatkarskich mistrzostw świata. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Wenezuelą. Mecz odbędzie się w czwartek, 4 września, o godz. 20.15 także w Hali Stulecia.

Wrocław - Siedmiu finalistów Angelusa

Dziś Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus – największej nagrody literackiej w Polsce – wyłoniło siedmiu finalistów nagrody:

Obchody 75. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej we Wrocławiu

W poniedziałek z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej wrocławianie złożyli kwiaty na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ul. Grabiszyńskiej. Podczas obchodów rocznicy został odczytany Apel do Poległych, uroczyście podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej i odegrano hymn.

Kill the Devil Hill w Karpaczu

W piątek, 29 sierpnia, legendarna - choć teraz niestety zaniedbana - skocznia narciarska Orlinek w Karpaczu doczekała się nowego rekordu! Dokładnie w 10 rocznicę świetnego skoku Adama Małysza (94,5 m), ustanowiono nowy rekord, choć w zupełnie innej dyscyplinie. Jakiej? W... morderczym wdrapywaniu się po skoczni! W zawodach “Kill the Devil Hill” wzięło udział 86 śmiałków. A wspomniany rekord ustanowił Piotr Łobudziński (czas 3, 17). Wśród pań najlepsza okazała się Danuta Piskorowska, która może pochwalić się równie znakomitym czasem: 4,10. Aby uświadomić sobie, jak trudna to dyscyplina i jak tytaniczna pracę wykonali wszyscy uczestnicy, wystarczą takie dane: cała trasa to 300 metrów i składa się na 50 m zbiegu, 50 m zbiornika wodnego, 140 m zeskoku, oraz 60 m rozbiegu skoczni. O tym, jak efektowny to sport, najlepiej przekonamy się oglądając zdjęcia.

32. rocznica Zbrodni Lubińskiej

Jak co roku, w rocznicę Zbrodni Lubińskiej oddano hołd zamordowanym uczestnikom pokojowej manifestacji z 31 sierpnia 1982r. W swoim przemówieniu szef regionalnej Solidarności, Bogdan Orłowski, przypomniał o tragicznej historii stanu wojennego, o represjach i prześladowaniach i końcowym zwycięstwie nad PRL-owskim aparatem ucisku. Przypomniał o poszanowaniu ludzkiego życia, o szacunku dla drugiego człowieka i respektowaniu praw pracowniczych.

Wrocław-34. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” w strugach deszczu

W strugach deszczu i z burzą krążącą w tle składano kwiaty i wieńce w niedzielne (31 sierpnia) popołudnie pod tablicą Solidarności przy zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej.

Alfred Lenica w Muzeum Narodowym

Lenica –nazwisko znane w świecie sztuki kojarzy się przede wszystkim z Janem Lenicą, wybitnym plakacistą. Muzeum Narodowe we Wrocławiu na najnowszej wystawie pokazuje prace jego ojca Alfreda – dziś zapomnianego, wybitnego malarza, którego prace weszły do kanonu polskiej sztuki współczesnej. Wystawa potrwa od 31 sierpnia do 19 października.

34. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

Ruszają wrocławskie obchody 34 rocznicy powstania związku zawodowego „Solidarność”. W sierpniu 1980 roku po fali protestów i na mocy Porozumień Sierpniowych nastąpiły zmiany, które dopuściły rejestracje NSZZ „Solidarność". Wrocław odegrał znaczącą rolę w tych wydarzeniach.

Najlepsi motorniczowie zjadą do Wrocławia

Na początku września do Wrocławia przyjadą najlepsi motorniczowie z całej Polski. W stolicy Dolnego Śląska zmierzą się po raz pierwszy w ogólnopolskim konkursie motorniczych. Zmagania potrwają dwa dni i rozpoczną się 4 września.

Nieznany Wrocław – tak „Słownik polsko@polski” się kręci

Pytania o polszczyznę od widzów z kraju i zagranicy za pośrednictwem Skype'a, e-maili i od osób zaproszonych do studia, na które odpowiedzi udziela prof. Jan Miodek. Do tego sonda uliczna pokazująca, jak wrocławianie radzą sobie z ojczystym językiem. To wszystko mogą oglądać w ciągu 25 minut „Słownika polsko@polskiego” widzowie TVP Polonia. My pokazujemy też, czego na ekranie nie widać.

"Poczet królów polskich" Jana Matejki w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Muzeum Narodowe otwiera swoje przepastne archiwa z wielką korzyścią dla zwiedzających, zwłaszcza że kryją prawdziwe skarby. Pod kluczem znajdują się także legendarne już grafiki Jana Matejki, na których wybitny artysta uwiecznił wszystkich polskich królów – od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od 10 września prace, dotychczas rzadko udostępniane, będzie można obejrzeć w gmachu Muzeum Narodowego. Wystawa potrwa do 19 października, a dzieci do lat 7 będą mogły podziwiać władców za darmo.

Wrocław - Siatkarskie mistrzostwa świata - Niezbędnik kibica

30 sierpnia w Polsce rozpoczną się siatkarskie mistrzostwa świata. Mecz otwarcia Polska – Serbia zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, a już dzień później rozpocznie się rywalizacja we Wrocławiu. Oto niezbędnik kibica, w którym znalazły się informacje o meczach, biletach i komunikacji miejskiej.

Wrocław - Kilkutygodniowe niemowle w oknie życia

Siostry boromeuszki, które przy ul. Rydygiera prowadzą okno życia, dały chłopcu na imię Bernard - na cześć dzisiejszego patrona dnia - św. Bernarda.

Wrocław - 500 dni do ESK 2016. Czekają nagrody

Do inauguracji wydarzeń w 2016 roku, kiedy Wrocław będzie gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury pozostało dokładnie 500 dni. Z tej okazji biuro ESK Wrocław 2016 rozda w kilku mediach aż 500 nagród. Każda jest w istotny sposób związana z wydarzeniami artystycznymi.

Wrocławscy milionerzy – kim są, jak żyją?

We Wrocławiu z roku na rok przybywa ludzi, których dochody przekraczają milion złotych. Tak wynika ze statystyk Izby Skarbowej. Najwięcej milionerów mieszka w dzielnicy Fabryczna, najmniej na Starym Mieście. Stać ich na dużo. Wydają pieniądze na luksusowe samochody, apartamenty, ekskluzywną biżuterię i sporo inwestują. Od sum, którymi operują może zakręcić się w głowie.

Wrocławianie mają medal na mistrzostwach Europy

Do ostatniego dnia czekali wrocławscy lekkoatleci na medal rozgrywanych w Zurychu mistrzostw Europy. W niedzielę brąz w sztafecie 4x400 m wywalczyli popularni „Lisowczycy”, czyli podopieczni wrocławskiego trenera Józefa Lisowskiego. W składzie sztafety biegło aż trzech zawodników wrocławskich klubów – Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk ze Śląska oraz Rafał Omelko z AZS AWF.

Zlot MotoClassic Wrocław

Kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów zameldowało się pod iglicą przy Hali Stulecia. Przyjechały tam w ramach pierwszego dnia zlotu MotoClassic Wrocław 2014. Były auta, które pamiętały czasy jeszcze sprzed II wojny światowej, jaki i nieco nowsze, z lat 70. ubiegłego wieku.

Salezjanie: wyjazd do Liberii, gdzie panuje ebola, był bezpieczny

- Do misji w Liberii przygotowywaliśmy się starannie przez rok, na bieżąco śledziliśmy informacje na temat sytuacji w Afryce i na stronach WHO. To nie był spontaniczny wyjazd, a decyzję ostateczną podjęliśmy z rodzicami uczniów i po konsultacjach z głównym inspektorem sanitarnym – podkreślał na konferencji ks. Jerzy Babiak, dyrektor prywatnego liceum salezjańskiego we Wrocławiu i organizator misji licealistów do Liberii.

Wrocław - Programiści pilnie poszukiwani

System dozoru elektronicznego skazanych dla Ministerstwa Sprawiedliwości, aplikacja szukająca bezpłatnych miejsc parkingowych w Londynie czy platforma telewizji mobilnej dla Telekom Slovenijie. To tylko nieliczne przykłady projektów zrealizowanych przez wrocławską spółkę SMT Software. Obecnie firma szuka programistów. Szansę na zatrudnienie mają absolwenci, studenci czy nawet osoby bez wykształcenia informatycznego, ale znające technologie Java, .NET i PHP.

Szansa dla niepłodnych par – bezpłatne in vitro we Wrocławiu

W lipcu ruszyła kwalifikacja do kolejnej edycji rządowego programu in vitro. We Wrocławiu zabiegi finansowane przez Ministerstwo Zdrowia realizować będzie między innymi Klinika INVICTA. Program potrwa do połowy 2016 roku, pacjenci zainteresowani leczeniem nie powinni więc zwlekać z podjęciem decyzji o swoim w nim udziale.

Wrocław - Pasaż Królewiecki powstanie na Maślicach

Apteka, bank, dwie kawiarnie i sklep spożywczy to tylko niektóre z placówek, jakie powstaną w nowej galerii handlowej Pasaż Królewiecki na Myślicach.

Modna i stylowa jak wrocławianka!

Głosami internautów (ponad 34% z blisko 10 tys. oddanych) Anna Mikołajczyk została wybrana na Najsympatyczniejszą Blond Wrocławiankę 2014 r. w plebiscycie zorganizowanym przez nasz portal. Wszystkim, którym pani Ania najbardziej się spodobała, gratulujemy gustu i… intuicji. Nasza laureatka okazała się bowiem, jak „szyta na miarę” stylistów i wizażystów, którzy przygotowali naszą laureatkę do sesji foto-wideo.

Powstanie Warszawskie na wrocławskim Rynku

Strzały z okien Banku Zachodniego, trwająca wiele minut kanonada, eksplozja czołgu pułapki, unoszący się w powietrzu dym i zapach prochu strzelniczego – tak wyglądała rekonstrukcja zdarzeń z Powstania Warszawskiego na wrocławskim Rynku.

Wrocławski zlot food trucków

Jedzenie sprzedawane ze specjalnie przystosowanych samochodów cieszy się dużą popularnością, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. We Wrocławiu w weekend 9-10 sierpnia trwać będzie zlot barów na kółkach. Przyjadą kawiarnie, pizzerie i burgerownie. Spotkają się przy Kafe Plaża i na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach.

100 lat Legionów Polskich. Wystawa w Muzeum Poczty we Wrocławiu

Wystawę niezwykłych zbiorów zgromadzonych przez kolekcjonera będzie można obejrzeć do 8 września.

Wrocław- Dziewczynka w oknie życia

We wrocławskim oknie życia, które znajduje się na ul. Rydygiera, została znaleziona dzisiaj przed południem dziewczynka. Ma na imię Maria Elżbieta i przyszła na świat wczoraj

Wrocław -Bez konkretów w sprawie finansowania ESK 2016

Pytana o pieniądze na ESK 2016 nowa minister kultury Małgorzata Omilanowska rozkłada ręce. Wciąż brakuje konkretów w sprawie finansowania organizacji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 we Wrocławiu.

Zlot browarników z Wrocławia

- W naszej branży panuje duch wspólnoty - uważają Grzegorz i Arletta Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów. Dlatego zaprosili pracowników nieistniejących już wrocławskich browarów, by oficjalnie odsłonili warzelnię – serce browaru.

Wrocław-Startuje Puchar Świata w łucznictwie

Ponad 300 łuczników z 45 państw wystąpi w zawodach Pucharu Świata w łucznictwie, które 6-10 sierpnia odbędą się we Wrocławiu. Będzie to jedna z imprez promujących organizację 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

Żonglerzy, akrobaci, muzycy na ulicach Wrocławia

Cyrkowcy, klauni, muzycy, performersi, aktorzy, akrobaci, lalkarze, żonglerzy na trzy dni opanują wrocławski Rynek. Tegoroczny, osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus 2014” trwać będzie od 22 do 24 sierpnia.

Produkty z Wrocławia zalewają cały świat

Pianki montażowe w Kazachstanie, kosmetyki w Kuwejcie czy narzędzia sprzedawane w Chinach. Co łączy te wszystkie produkty? Otóż wszystkie produkowane są przez wrocławskie firmy.

Śląsk wygrał z Zawiszą

Drużyna Śląska Wrocław wygrała w niedzielę na własnym stadionie z zespołem Zawiszy Bydgoszcz 2:1 (2:1) w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Robert Pich, a gola dla gości strzelił Kamil Drygas.

"Biały cień" zwycięzcą 14.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Rzadko zdarza się, by zdanie publiczności i jurorów konkursu było tak zgodne. W tym roku oba gremia jednogłośnie nagrodziły film „Biały cień” w reżyserii Noaza Deshe. Gala wręczenia nagród obyła się w kinie Nowe Horyzonty w sobotni (2 sierpnia) wieczór.

34. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

1 sierpnia 2014 r. o godzinie 6 z katedry wrocławskiej wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 10 sierpnia po przejściu ok. 230 km.

Wrocław na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Wybuchy, naloty bombowców, wozy pancerne, kaskaderzy i pokazy pirotechniczne – sceny jak z sensacyjnych filmów rozegrają się na wrocławskim Rynku. To i znacznie więcej zaplanowano, aby uczcić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo we Wrocławiu.

Amazon we Wrocławiu zapowiada rekrutację Amazon zapowiada rekrutację

Amazon - amerykański gigant internetowej sprzedaży – dotąd rekrutował głównie kadrę kierowniczą i liderów zespołów pracowniczych, którzy są w dalszym ciągu poszukiwani, m.in. przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu. 11 sierpnia rozpocznie się rekrutacja około 700 stałych pracowników do centrum logistycznego pod Wrocławiem.

Międzynarodowy Dzień Blondynki we Wrocławiu

Prześlij swoje zdjęcie do 31 lipca i wygraj profesjonalną sesję fotograficzną, do której przygotują Cię najlepsi zawodowi styliści we Wrocławiu. Zwyciężczynię plebiscytu wybiorą internauci, a zdjęcia i wideorelacja zostaną opublikowane na www.wroclaw.pl.

Szukam kozy Krystyny we Wrocławiu

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest już na półmetku. Festiwalowa wspólnota widzów już okrzepła, oswoiła ponownie kinową i wrocławską przestrzeń. Różowy identyfikator na szyi, na ramieniu biała torba z logo festiwalu to znaki identyfikacyjne kinomana, a właściwie miłośnika kina nowohoryzontowego.

Widmowa wystawa oblegana we Wrocławiu

Różowe smycze na szyjach, szare koszulki z logo, białe płócienne torby – tak wyglądają w tym roku uczestnicy filmowego festiwalu. Dzień spędzają w kinowych salach, w nocy wychodzą na miasto. Nie brakuje ich w Galerii Dizajn, która w ramach sceny artystycznej 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zaprasza na Midnight Show II.

Wrocławski Szermierz obchodzi 110 lat!

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych pomników Wrocławia. Fontanna z Szermierzem na pl. Uniwersyteckim to jedno z ulubionych miejsc spotkań studentów i punktów orientacyjnych. W tym roku mija 110 lat od jej powstania.

Picasso/Dali/Goya – ww Wrocławiu

Wystawa „Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" rozpoczyna się 24 lipca w Muzeum Architektury i potrwa do 16 listopada. Zobaczymy na niej około 340 dzieł trzech wielkich hiszpańskich artystów. Dzieła pochodzą ze zbiorów Fundacji Picassa z Malagi a także z kolekcji prywatnych ze Szwajcarii i Nowego Jorku.

Donosy we Wrocławiu

Pracownik na pracodawcę, była żona na męża, student na właściciela mieszkania, przedsiębiorca na przedsiębiorcę, lokatorzy na spółdzielnię – od początku tego roku do Izby Skarbowej we Wrocławiu wpłynęło 98 donosów, a raczej „informacji od społeczeństwa”, jak poprawiają urzędnicy. Nie lubią słowa donos.

Wrocławscy skauci jadą do Francji

130 młodych ludzi wyruszy pod koniec lipca z Wrocławia, aby wraz z 12 tysiącami przewodniczek i skautów z 20 krajów wziąć udział w międzynarodowym obozie harcerskim Eurojam w Normandii.

Wrocław -Bogusław Ogrodnik chce przepłynąć Kanał La Manche

Rekordzista świata w deniwelacji, czyli różnicy wysokości między szczytem Mount Everestu, a rekordowym nurkowaniem technicznym, zdobywca Korony Ziemi Bogusław Ogrodnik w najbliższych dniach spróbuje przepłynąć Kanał La Manche.

Sukces programistów z Wrocławia

Zespół w składzie: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski oraz Rafał Sobota otrzymał nagrodę za najlepsze wdrożenie na platformę Android. Wszyscy to wrocławianie!

„Picasso/ Dali/ Goya” we Wrocławiu

Do Muzeum Architektury we Wrocławiu przyjeżdżają skrzynie z cennymi dziełami trzech wielkich, hiszpańskich artystów – Picassa, Dalego i Goi. Wystawa "Picasso, Dali, Goya - Tauromachia, walka byków" rozpoczyna się 24 lipca w Muzeum Architektury i potrwa do 16 listopada.

Plaża na Solnym we Wrocławiu

Trwa rozsypywanie 180 ton piasku na pl. Solnym. Powstaje tam plaża, która tradycyjnie towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Od czwartku 24 lipca będzie tam można odpocząć na leżaku w cieniu palmy.

Stadion Wrocław wyróżniony

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport podsumowujący sezon 2013/2014 na boiskach Ekstraklasy. Według niego organizacja meczów Śląska Wrocław na Stadionie Wrocław w większości kategorii została oceniona najwyżej.

Bł. Czesław – patron Wrocławia

W czasie najazdu tatarskiego w 1241 r. organizował skuteczną obronę Ostrowa Tumskiego. Zmarł we Wrocławiu i spoczął w kościele św. Wojciecha.

Wężowe bóstwa na finał Brave Festival we Wrocławiu

Najprawdopodobniej jedną z najstarszych religijnych praktyk mieli okazję obserwować widzowie zgromadzeni w czwartkowy (18 lipca) wieczór w Teatrze Polskim. Sarpam Thullal to rytuał sprawowany w Kerali w południowych Indiach.

Wrocław-Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Niezwykły festiwal, podczas którego występują artyści, prezentujący nie tylko muzykę mniejszości narodowych, ale także nowoczesne brzmienia inspirowane wielokulturową tradycją rozpoczyna się w niedzielę 20 lipca w Synagodze Pod Białym Bocianem.

We Wrocławiu ciężarne urodzą w lepszych warunkach

Przyszłe mamy, które w najbliższym czasie chciałyby rodzić w szpitalu na Brochowie mogą odetchnąć z ulgą. Po półtoramiesięcznej przerwie w szpitalu im. Falkiewicza znów otwarto oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologiczny.

Muzycznie o indyjskich świętach we Wrocławiu

W podróż przez hinduistyczne święta zabrała we wtorek (15 lipca) widzów mistrzyni klasycznej pieśni indyjskiej Rupinder (Rupi) Bedi. Liczba, rozmach i kolory hinduskich świąt fascynują turystów odwiedzających Indie. Hindusi nie tracą żadnej, nawet najmniejszej okazji do świętowania. Rupinder wykonała pieśni (raga) związane z każdym ze świąt.

Wrocław-Studenckie pomysły na wakacje

Młodzi geolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego w poprzednie wakacje zjeździli Indonezję, a wcześniej Czarnogórę i Albanię. Latem łączą odpoczynek z nauką i ruszą w ciekawe miejsca. W tym roku pora na Skandynawię

Wrocław to brama do piekła

„Władca liczb” – taki tytuł nosi najnowszy kryminał Marka Krajewskiego, który ukaże się 11 września. Jednak wersję elektroniczną powieści, czyli e-booka będzie można kupić już pod koniec sierpnia.

Smoki z Komodo są już w wrocławskim ZOO

Rozmiarami dorównują krokodylom, z wyglądu przypominają legendarne smoki znane z przekazów, a ich ślina jest zabójcza dla ugryzionej ofiary. Wrocławski ogród doczekał się niezwykłych mieszkańców, rzadko spotykanych w zoo. Chodzi o ogromne jaszczurki z Indonezji czyli warany z Komodo, inaczej nazywane smokami.

Transowy derwisz na Brave Festival we Wrocławiu

„Derwisz” w wykonaniu Ziya Azazi , choć oparty na tańcu muzułmańskich mistyków, nie był prostym przedstawieniem tej tradycji, ale jej interpretacją i swojego rodzaju wariacją na temat jej źródeł i wpływu na współczesność. Azazi swoim spektaklem rozpoczął główny nurt tegorocznego, dziesiątego już Brave Festivalu.

West szaleje we Wrocławiu

West to skrót od West Coast Swing, czyli nowego rodzaju tańca w parach, który jest łatwy do nauki i pozwala na sporą dawkę improwizacji. We Wrocławiu na dobre wszystko zaczęło się w maju.

Odra popłynie we wrocławskim ZOO

Już za 3 tygodnie pierwsi goście będą mogli zwiedzać Odrarium, które zostało wybudowane we wrocławskim ZOO. Na zwiedzających czeka kompleks basenów i tuneli, w których zza szyb będzie można pogladać podwodny świat

Podziękowanie Prezydenta RP dla Wrocławia

Miasto Wrocław otrzymało oficjalne podziękowanie od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki Anny Komorowskiej za wprowadzenie pierwszej w Polsce samorządowej Karty Dużej Rodziny „Rodzina Plus”. Karta „Rodzina Plus” funkcjonuje we Wrocławiu od 2005 roku. Od początku trwania programu do dnia 30.06.2014 r. dołączyło do niego 4550 rodzin tj. 23715 uczestników (8542 rodziców i 15173 dzieci).

Nowe murale powstają na Ruskiej we Wrocławiu

Jeśli chcecie zobaczyć, jak powstają murale, koniecznie odwiedźcie w najbliższych dniach podwórko przy ul. Ruskiej. To tam kilkoro artystów na przygotowanych wcześniej ścianach wykonuje obecnie swoje prace. Oficjalna prezentacja nowoych murali planowana jest na 19 lipca podczas otwarcia laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT.

Gmach Wydziału Architektury we Wrocławiu jak nowy

Monumentalny gmach przy ul. Prusa powstał na początku XX wieku według projektu Karla Klimma pod nadzorem architektonicznym Richarda Plüddemanna. Był siedzibą Szkoły Rzemiosł Budowlanych i Wyższej Szkoły Budowy Maszyn. Dzisiaj zajmuje go Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2011 rozpoczęła się renowacja budynku.

Ryanair we Wrocławiu szuka pracowników technicznych

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i techniczne wykształcenie – to główne wymogi stawiane przez Ryanair. W środę we Wrocławiu odbyło się drugie i ostatnie spotkanie rekrutacyjne. Tydzień wcześniej podobne zorganizowano w Rzeszowie. W taki sposób przewoźnik bada rynek. Od zainteresowania zależy czy centrum techniczne powstanie na Wrocławskim lotnisku.

Budowa Oceanarium-Afrykarium we Wrocławiu dobiega końca

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Rozpoczął się właśnie ostatni etap czyli prace wykończeniowe, obejmujące stopniowe sprawdzanie działania wszystkich urządzeń, uzupełnianie dekoracji roślinnej oraz przeprowadzenie żmudnych prac porządkowych. Jednak najwięcej zainteresowania i emocji budzi napełnianie poszczególnych basenów i akwariów wodą, w celu sprawdzenia ich szczelności.

Program praca za długi we Wrocławiu po ośmiu miesiącach

Od października ubiegłego roku najemcy mieszkań komunalnych mogą odpracować zaległości za czynsz. Sprawdzamy, jakie są efekty programu po ośmiu miesiącach od jego uruchomienia.

Zobacz nowe budowle w kampusie Politechniki Wrocławskiej

Na terenie między Wybrzeżem Wyspiańskiego a ul. Skłodowskiej-Curie Politechnika Wrocławska ma ponad 50 obiektów. Wśród nich są wieżowce, oryginalny Serowiec, zabytkowe budynki, w których działała już przed wojną Królewska Wyższa Szkoła Techniczna oraz nowoczesne, wyładowane nowymi urządzeniami nowe budynki.

Hiszpański mural Tomasza Brody we Wrocławiu

Gotowy jest już czarno-czerwony napis nad wejściem do Księgarni Hiszpańskiej. W piątek Tomasz Broda, grafik, autor ilustracji prasowych i książkowych, plakatów, karykaturzysta, pracował nad postacią Cervantesa.

Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu

Grupy zorganizowane i turyści indywidualni mogą się umawiać na zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. W rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Włodkowica, Św. Antoniego i Św. Mikołaja do obejrzenia są cztery świątynie: Synagoga pod Białym Bocianem oraz kościoły - ewangelicki, katolicki i prawosławny.

Plaża przy Dworcu Głównym we Wrocławiu

W sobotę do listy wakacyjnych miejscówek Wrocławia dołączy restauracja KFC na Dworcu Głównym PKP. Na początku tego tygodnia powstała tam piaszczysta plaża, na której już w ten weekend będzie można przysiąść na leżaku i napić się letniego, kolorowego drinka.
stat4u