SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Wrocław-Startuje Puchar Świata w łucznictwie

Ponad 300 łuczników z 45 państw wystąpi w zawodach Pucharu Świata w łucznictwie, które 6-10 sierpnia odbędą się we Wrocławiu. Będzie to jedna z imprez promujących organizację 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

Żonglerzy, akrobaci, muzycy na ulicach Wrocławia

Cyrkowcy, klauni, muzycy, performersi, aktorzy, akrobaci, lalkarze, żonglerzy na trzy dni opanują wrocławski Rynek. Tegoroczny, osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus 2014” trwać będzie od 22 do 24 sierpnia.

Produkty z Wrocławia zalewają cały świat

Pianki montażowe w Kazachstanie, kosmetyki w Kuwejcie czy narzędzia sprzedawane w Chinach. Co łączy te wszystkie produkty? Otóż wszystkie produkowane są przez wrocławskie firmy.

Śląsk wygrał z Zawiszą

Drużyna Śląska Wrocław wygrała w niedzielę na własnym stadionie z zespołem Zawiszy Bydgoszcz 2:1 (2:1) w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Robert Pich, a gola dla gości strzelił Kamil Drygas.

"Biały cień" zwycięzcą 14.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Rzadko zdarza się, by zdanie publiczności i jurorów konkursu było tak zgodne. W tym roku oba gremia jednogłośnie nagrodziły film „Biały cień” w reżyserii Noaza Deshe. Gala wręczenia nagród obyła się w kinie Nowe Horyzonty w sobotni (2 sierpnia) wieczór.

34. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

1 sierpnia 2014 r. o godzinie 6 z katedry wrocławskiej wyruszyła XXXIV Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 10 sierpnia po przejściu ok. 230 km.

Wrocław na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Wybuchy, naloty bombowców, wozy pancerne, kaskaderzy i pokazy pirotechniczne – sceny jak z sensacyjnych filmów rozegrają się na wrocławskim Rynku. To i znacznie więcej zaplanowano, aby uczcić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo we Wrocławiu.

Amazon we Wrocławiu zapowiada rekrutację Amazon zapowiada rekrutację

Amazon - amerykański gigant internetowej sprzedaży – dotąd rekrutował głównie kadrę kierowniczą i liderów zespołów pracowniczych, którzy są w dalszym ciągu poszukiwani, m.in. przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu. 11 sierpnia rozpocznie się rekrutacja około 700 stałych pracowników do centrum logistycznego pod Wrocławiem.

Międzynarodowy Dzień Blondynki we Wrocławiu

Prześlij swoje zdjęcie do 31 lipca i wygraj profesjonalną sesję fotograficzną, do której przygotują Cię najlepsi zawodowi styliści we Wrocławiu. Zwyciężczynię plebiscytu wybiorą internauci, a zdjęcia i wideorelacja zostaną opublikowane na www.wroclaw.pl.

Szukam kozy Krystyny we Wrocławiu

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest już na półmetku. Festiwalowa wspólnota widzów już okrzepła, oswoiła ponownie kinową i wrocławską przestrzeń. Różowy identyfikator na szyi, na ramieniu biała torba z logo festiwalu to znaki identyfikacyjne kinomana, a właściwie miłośnika kina nowohoryzontowego.

Widmowa wystawa oblegana we Wrocławiu

Różowe smycze na szyjach, szare koszulki z logo, białe płócienne torby – tak wyglądają w tym roku uczestnicy filmowego festiwalu. Dzień spędzają w kinowych salach, w nocy wychodzą na miasto. Nie brakuje ich w Galerii Dizajn, która w ramach sceny artystycznej 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zaprasza na Midnight Show II.

Wrocławski Szermierz obchodzi 110 lat!

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych pomników Wrocławia. Fontanna z Szermierzem na pl. Uniwersyteckim to jedno z ulubionych miejsc spotkań studentów i punktów orientacyjnych. W tym roku mija 110 lat od jej powstania.

Picasso/Dali/Goya – ww Wrocławiu

Wystawa „Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" rozpoczyna się 24 lipca w Muzeum Architektury i potrwa do 16 listopada. Zobaczymy na niej około 340 dzieł trzech wielkich hiszpańskich artystów. Dzieła pochodzą ze zbiorów Fundacji Picassa z Malagi a także z kolekcji prywatnych ze Szwajcarii i Nowego Jorku.

Donosy we Wrocławiu

Pracownik na pracodawcę, była żona na męża, student na właściciela mieszkania, przedsiębiorca na przedsiębiorcę, lokatorzy na spółdzielnię – od początku tego roku do Izby Skarbowej we Wrocławiu wpłynęło 98 donosów, a raczej „informacji od społeczeństwa”, jak poprawiają urzędnicy. Nie lubią słowa donos.

Wrocławscy skauci jadą do Francji

130 młodych ludzi wyruszy pod koniec lipca z Wrocławia, aby wraz z 12 tysiącami przewodniczek i skautów z 20 krajów wziąć udział w międzynarodowym obozie harcerskim Eurojam w Normandii.

Wrocław -Bogusław Ogrodnik chce przepłynąć Kanał La Manche

Rekordzista świata w deniwelacji, czyli różnicy wysokości między szczytem Mount Everestu, a rekordowym nurkowaniem technicznym, zdobywca Korony Ziemi Bogusław Ogrodnik w najbliższych dniach spróbuje przepłynąć Kanał La Manche.

Sukces programistów z Wrocławia

Zespół w składzie: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski oraz Rafał Sobota otrzymał nagrodę za najlepsze wdrożenie na platformę Android. Wszyscy to wrocławianie!

„Picasso/ Dali/ Goya” we Wrocławiu

Do Muzeum Architektury we Wrocławiu przyjeżdżają skrzynie z cennymi dziełami trzech wielkich, hiszpańskich artystów – Picassa, Dalego i Goi. Wystawa "Picasso, Dali, Goya - Tauromachia, walka byków" rozpoczyna się 24 lipca w Muzeum Architektury i potrwa do 16 listopada.

Plaża na Solnym we Wrocławiu

Trwa rozsypywanie 180 ton piasku na pl. Solnym. Powstaje tam plaża, która tradycyjnie towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Od czwartku 24 lipca będzie tam można odpocząć na leżaku w cieniu palmy.

Stadion Wrocław wyróżniony

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport podsumowujący sezon 2013/2014 na boiskach Ekstraklasy. Według niego organizacja meczów Śląska Wrocław na Stadionie Wrocław w większości kategorii została oceniona najwyżej.

Bł. Czesław – patron Wrocławia

W czasie najazdu tatarskiego w 1241 r. organizował skuteczną obronę Ostrowa Tumskiego. Zmarł we Wrocławiu i spoczął w kościele św. Wojciecha.

Wężowe bóstwa na finał Brave Festival we Wrocławiu

Najprawdopodobniej jedną z najstarszych religijnych praktyk mieli okazję obserwować widzowie zgromadzeni w czwartkowy (18 lipca) wieczór w Teatrze Polskim. Sarpam Thullal to rytuał sprawowany w Kerali w południowych Indiach.

Wrocław-Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Niezwykły festiwal, podczas którego występują artyści, prezentujący nie tylko muzykę mniejszości narodowych, ale także nowoczesne brzmienia inspirowane wielokulturową tradycją rozpoczyna się w niedzielę 20 lipca w Synagodze Pod Białym Bocianem.

We Wrocławiu ciężarne urodzą w lepszych warunkach

Przyszłe mamy, które w najbliższym czasie chciałyby rodzić w szpitalu na Brochowie mogą odetchnąć z ulgą. Po półtoramiesięcznej przerwie w szpitalu im. Falkiewicza znów otwarto oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologiczny.

Muzycznie o indyjskich świętach we Wrocławiu

W podróż przez hinduistyczne święta zabrała we wtorek (15 lipca) widzów mistrzyni klasycznej pieśni indyjskiej Rupinder (Rupi) Bedi. Liczba, rozmach i kolory hinduskich świąt fascynują turystów odwiedzających Indie. Hindusi nie tracą żadnej, nawet najmniejszej okazji do świętowania. Rupinder wykonała pieśni (raga) związane z każdym ze świąt.

Wrocław-Studenckie pomysły na wakacje

Młodzi geolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego w poprzednie wakacje zjeździli Indonezję, a wcześniej Czarnogórę i Albanię. Latem łączą odpoczynek z nauką i ruszą w ciekawe miejsca. W tym roku pora na Skandynawię

Wrocław to brama do piekła

„Władca liczb” – taki tytuł nosi najnowszy kryminał Marka Krajewskiego, który ukaże się 11 września. Jednak wersję elektroniczną powieści, czyli e-booka będzie można kupić już pod koniec sierpnia.

Smoki z Komodo są już w wrocławskim ZOO

Rozmiarami dorównują krokodylom, z wyglądu przypominają legendarne smoki znane z przekazów, a ich ślina jest zabójcza dla ugryzionej ofiary. Wrocławski ogród doczekał się niezwykłych mieszkańców, rzadko spotykanych w zoo. Chodzi o ogromne jaszczurki z Indonezji czyli warany z Komodo, inaczej nazywane smokami.

Transowy derwisz na Brave Festival we Wrocławiu

„Derwisz” w wykonaniu Ziya Azazi , choć oparty na tańcu muzułmańskich mistyków, nie był prostym przedstawieniem tej tradycji, ale jej interpretacją i swojego rodzaju wariacją na temat jej źródeł i wpływu na współczesność. Azazi swoim spektaklem rozpoczął główny nurt tegorocznego, dziesiątego już Brave Festivalu.

West szaleje we Wrocławiu

West to skrót od West Coast Swing, czyli nowego rodzaju tańca w parach, który jest łatwy do nauki i pozwala na sporą dawkę improwizacji. We Wrocławiu na dobre wszystko zaczęło się w maju.

Odra popłynie we wrocławskim ZOO

Już za 3 tygodnie pierwsi goście będą mogli zwiedzać Odrarium, które zostało wybudowane we wrocławskim ZOO. Na zwiedzających czeka kompleks basenów i tuneli, w których zza szyb będzie można pogladać podwodny świat

Podziękowanie Prezydenta RP dla Wrocławia

Miasto Wrocław otrzymało oficjalne podziękowanie od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki Anny Komorowskiej za wprowadzenie pierwszej w Polsce samorządowej Karty Dużej Rodziny „Rodzina Plus”. Karta „Rodzina Plus” funkcjonuje we Wrocławiu od 2005 roku. Od początku trwania programu do dnia 30.06.2014 r. dołączyło do niego 4550 rodzin tj. 23715 uczestników (8542 rodziców i 15173 dzieci).

Nowe murale powstają na Ruskiej we Wrocławiu

Jeśli chcecie zobaczyć, jak powstają murale, koniecznie odwiedźcie w najbliższych dniach podwórko przy ul. Ruskiej. To tam kilkoro artystów na przygotowanych wcześniej ścianach wykonuje obecnie swoje prace. Oficjalna prezentacja nowoych murali planowana jest na 19 lipca podczas otwarcia laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT.

Gmach Wydziału Architektury we Wrocławiu jak nowy

Monumentalny gmach przy ul. Prusa powstał na początku XX wieku według projektu Karla Klimma pod nadzorem architektonicznym Richarda Plüddemanna. Był siedzibą Szkoły Rzemiosł Budowlanych i Wyższej Szkoły Budowy Maszyn. Dzisiaj zajmuje go Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2011 rozpoczęła się renowacja budynku.

Ryanair we Wrocławiu szuka pracowników technicznych

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i techniczne wykształcenie – to główne wymogi stawiane przez Ryanair. W środę we Wrocławiu odbyło się drugie i ostatnie spotkanie rekrutacyjne. Tydzień wcześniej podobne zorganizowano w Rzeszowie. W taki sposób przewoźnik bada rynek. Od zainteresowania zależy czy centrum techniczne powstanie na Wrocławskim lotnisku.

Budowa Oceanarium-Afrykarium we Wrocławiu dobiega końca

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Rozpoczął się właśnie ostatni etap czyli prace wykończeniowe, obejmujące stopniowe sprawdzanie działania wszystkich urządzeń, uzupełnianie dekoracji roślinnej oraz przeprowadzenie żmudnych prac porządkowych. Jednak najwięcej zainteresowania i emocji budzi napełnianie poszczególnych basenów i akwariów wodą, w celu sprawdzenia ich szczelności.

Program praca za długi we Wrocławiu po ośmiu miesiącach

Od października ubiegłego roku najemcy mieszkań komunalnych mogą odpracować zaległości za czynsz. Sprawdzamy, jakie są efekty programu po ośmiu miesiącach od jego uruchomienia.

Zobacz nowe budowle w kampusie Politechniki Wrocławskiej

Na terenie między Wybrzeżem Wyspiańskiego a ul. Skłodowskiej-Curie Politechnika Wrocławska ma ponad 50 obiektów. Wśród nich są wieżowce, oryginalny Serowiec, zabytkowe budynki, w których działała już przed wojną Królewska Wyższa Szkoła Techniczna oraz nowoczesne, wyładowane nowymi urządzeniami nowe budynki.

Hiszpański mural Tomasza Brody we Wrocławiu

Gotowy jest już czarno-czerwony napis nad wejściem do Księgarni Hiszpańskiej. W piątek Tomasz Broda, grafik, autor ilustracji prasowych i książkowych, plakatów, karykaturzysta, pracował nad postacią Cervantesa.

Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu

Grupy zorganizowane i turyści indywidualni mogą się umawiać na zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. W rejonie ulic Kazimierza Wielkiego, Włodkowica, Św. Antoniego i Św. Mikołaja do obejrzenia są cztery świątynie: Synagoga pod Białym Bocianem oraz kościoły - ewangelicki, katolicki i prawosławny.

Plaża przy Dworcu Głównym we Wrocławiu

W sobotę do listy wakacyjnych miejscówek Wrocławia dołączy restauracja KFC na Dworcu Głównym PKP. Na początku tego tygodnia powstała tam piaszczysta plaża, na której już w ten weekend będzie można przysiąść na leżaku i napić się letniego, kolorowego drinka.

Ponad tysiąc interwencji policji we Wrocławiu

Aż 1031 razy interweniowali dolnośląscy policjanci w ciągu ostatniej doby ( 2 lipca 2014 r.). Na gorącym uczynku zatrzymali 59 podejrzanych.

Rusza turniej Wrocław Trophy

Ponad 100 zespołów weźmie udział w drugiej edycji turnieju piłkarskiego Wrocław Trophy, który w dniach 3-6 lipca odbędzie się we Wrocławiu. W sześciu kategoriach wiekowych rywalizować będą drużyny z dziesięciu europejskich krajów (m.in. z Czech, Niemiec, Holandii, Danii, Ukrainy i Polski), a w trakcie zawodów rozegranych zostanie ponad 350 meczów.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu doceniony

ACCA (The Association of Chartered Certifield Accountants) – największa i najbardziej prestiżowa międzynarodowa organizacja zawodowa dla specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania uznała, ze Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu spełnia wszystkie światowe normy i przyznała uczelni dwie akredytacje specjalności Rachunkowość i auditing oraz Rachunkowość międzynarodowa na kierunku Finanse i Rachunkowość Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów. Oznacza to, że program akredytowanych przedmiotów na specjalnościach jest zgodny z międzynarodowymi standardami edukacji zawodu księgowego.

„Loving Vincent” – van Gogh we Wrocławiu

„Loving Vincent” („Twój Wincent”) to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska, która powstaje we Wrocławiu, Gdańsku i Wielkiej Brytanii. Reżyserem jest malarka Dorota Kobiela, która pisze scenariusz z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem.

Perypetie wysokich

Jedni im zazdroszczą, inni patrzą ze zdziwieniem, a oni starają się żyć normalnie. Mając powyżej 200 centymetrów, nie jest to proste. Świat nie jest skrojony na ich miarę. Nie mieszczą się, mają za ciasno lub za nisko. Siniaki na głowie to nic wyjątkowego. Żyrandole czy drzwiowe framugi często zostawiają ślad.

Spotkanie Chrześcijan we Wrocławiu

Forum biskupów, warsztaty filozoficzne, panele dyskusyjne, koncerty i występy chórów, a do tego 4 tys. uczestników – to wszystko już od 4 do 6 lipca podczas Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej we Wrocławiu. We wtorek, o szczegółach spotkania mówiono podczas specjalnej konferencji prasowej.

Holland wyreżyseruje serial o Eberhardzie Mocku

Marek Krajewski, autor przebojowej serii kryminałów retro, których bohaterem jest breslauerski policjant Eberhard Mock, oficjalnie potwierdził, że w 2015 roku ruszą zdjęcia do pierwszego odcinka serialu opartego na jego książce „Śmierć w Breslau”.

Nocne czytanie we Wrocławiu

Punktualnie o godz. 18 w 10 miejscach w centrum Wrocławia rozpoczęło się czytanie książek. W Oratorium Marianum "Ptaki Wierchowiny" węgierskiego autora Adama Bodora czyta Krystyna Czubówna.

Protesty przed „Golgota Picnic” w Teatrze Polskim

Kolejka chętnych, by obejrzeć zapis budzącego kontrowersje spektaklu Rodriga Garcii, ustawiła się wzdłuż ulicy Gabrieli Zapolskiej sporo przed godziną 19.00. O 20.20 zabrakło miejsc, mimo że organizatorzy wpuścili na salę nie tylko obiecane 750 osób, ale także ok. 50 widzów, którzy mieli już zapewnione jedynie miejsca na schodach.

Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO

W środę, 25.06.2014 Wrocław otrzymał przyznawany co roku przez UNESCO tytuł Światowej Stolicy Książki 2016. Komitet selekcyjny wyróżnił Wrocław "za wyjątkowe atuty programu zarówno pod względem jakości, jak i różnorodności jego elementów", a zwłaszcza "za szczególne skupienie na zaangażowaniu społeczności lokalnej, a także promocję branży wydawniczej i księgarskiej oraz bibliotek na poziomie regionalnym i międzynarodowym".

Piękny Wrocław: Grand Prix za Capitol

Nowy gmach Teatru Muzycznego Capitol został wyróżniony Grand Prix w konkursie „Piękny Wrocław” na najlepszą realizację architektoniczną w 2013 r.

Zdjęcia Marilyn Monroe trafią do Wrocławia

3 tys. fotografii Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a trafi do Wrocławia. Zdjęcia, z ponad 6 mln zł, zostały wylicytowane dzisiaj w warszawskim domu aukcyjnym DESA Unicum. Nabywcą jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o. o.

Święto Wrocławia: obchody i uroczysta sesja

Obchody święta Wrocławiu rozpoczęły się od przemarszu miejskich radnych spod kościoła pw. św. Elżbiety do Ratusza. W marszu rajcom towarzyszyli m.in. członkowie Bractwa Kurkowego oraz Bractwa Rycerskiego.

Wrocław-W kolorowych fartuchach sprzątały Nadodrze!

Myły uliczne słupy, zamiatały chodniki, czyściły z kurzu rowerowe stojaki i...dobrze się przy tym bawiły. W poniedziałkowe popołudnie cztery dziewczyny z nadodrzańskiego klubu dla młodzieży TamGram, z miotłami i ścierkami ruszyły w miasto.

Święto Wrocławia 2014

Już od 25 lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. Tradycji musi stać się zadość, dlatego i w tym roku od 14 do 29 czerwca wszyscy mieszkańcy oraz osoby przyjezdne będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach na cześć miasta.

Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! - warsztaty dla filmowców

Trwa 7. edycja konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. W tym roku celem konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów oddających oryginalny charakter i klimat Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Prace można zgłaszać do 22 września.

Ruszyła wymiana murawy na Stadionie Wrocław

W poniedziałek ruszył proces wymiany murawy na Stadionie Wrocław. Po raz ostatni tego typu operacja odbyła się w maju 2012 r., tuż przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy. Od tego czasu na stadionie zorganizowano wiele dużych imprez pozasportowych, regularnie swoje mecze rozgrywa tam także drużyna Śląska Wrocław.

Warunek sukcesu: Współpraca biznesu i nauki

Prawie dwieście osób, naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli biznesu i samorządów lokalnych wzięło udział w spotkaniu we Wrocławskim Centrum Badań EIT +. Debaty, połączone ze zwiedzaniem kampusu na Praczach Odrzańskich zajmowanego przez EIT +, zorganizowała „Gazeta Wyborcza” w ramach akcji „Innowacje w Polsce”.

Dzieci na tropie wrocławskich krasnali

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Wszystkie dzieci od 5 do 12 lat oraz ich rodzice będą mogli poznać tajemnice wrocławskich krasnali.

Wrocław - Budowa podgrzewanego basenu na terenach zewnętrznych

W maju 2015 r. otwarty zostanie nowy basen odkryty, znajdujący się na terenach zewnętrznych Aquaparku Wrocław. Będzie to atrakcja dostępna sezonowo, w okresie letnim (czerwiec/wrzesień). Będzie to jedyny we Wrocławiu ogrzewany basen zewnętrzny.

Zakończył się pierwszy nabór wniosków w ramach programu „mikroGRANTY ESK 2016” we Wrocławiu

Dokładnie 113 propozycji projektów zostało zgłoszonych do pierwszej edycji programu „mikroGRANTÓW” Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Nabór trwał od 26 maja do 9 czerwca. Pilotażowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W spotkaniach informacyjnych i konsultacjach, podczas których pracownicy Biura ESK 2016 pomagali wypełniać wnioski, udział wzięło kilkadziesiąt osób. Przez najbliższe dwa tygodnie zgłoszone propozycje oceniać będzie komisja złożona z osób reprezentujących organizacje pozarządowe, edukacyjne, środowisko artystyczne oraz naukowe

Po Wrocławiu jeżdżą meleksy... z ogonami

Futro, uszy, wąsy, nos i oczywiście ogon! Futrzanych meleksów jeżdżących po mieście trudno nie zauważyć. Zwracają uwagę zarówno dzieci, na które zwierzęce pojazdy działają jak lep na muchy, jak i dorosłych, którzy jakkolwiek do meleksów w centrum Wrocławia już zdążyli się przyzwyczaić, to ze szczekającym i miauczącym pojazdem wciąż jeszcze się oswajają.

We Wrocławiu odsłonięto fasadę kamienicy przy ulicy Ruskiej

Remont przedwojennej kamienicy przy ulicy Ruskiej 10 co prawda jeszcze się nie zakończył, ale można już podziwiać jej odnowioną frontową elewację. Zasłaniające ją rusztowania zostały usunięte. - Wewnątrz kamienicy trwają jeszcze kosmetyczne prace wykończeniowe, remont ma potrwać do końca tego miesiąca – przekonuje Urszula Hamkało, rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

WGF 2014: Bohaterki z Majdanu odebrały nagrodę

Nagrody Wolności były wręczane przy każdej edycji Wrocław Global Forum. W tym roku we Wrocławiu pojawiło się czworo laureatów, którzy odebrali statuetki podczas uroczystej gali w obecności kilkuset gości, polityków, dyplomatów, przedstawicieli biznesu.

WGF 2014: Świat po aneksji Krymu

Pierwszą z serii piątkowych debat otworzył Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej. Swoje wystąpienie rozpoczął od przywołania historycznego kontekstu dotyczące zaangażowania transatlantyckiego Stanów Zjednoczonych. – Obchodzimy właśnie 70. rocznicę lądowania wojsk alianckich w Normandii – przypomniał.

Wrocławscy szachiści w kadrze Polski

Troje zawodników klubu szachowego Polonia Wrocław – Iweta Rajlich, Mateusz Bartel i Dariusz Świercz – zostało powołanych do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Węgrami, który w niedzielę rozpocznie się w Budapeszcie. Będzie to kolejny etap przygotowań drużyny narodowej kobiet i mężczyzn do tegorocznej Olimpiady Szachowej.

Rozpoczęła się 5. edycja Wrocław Global Forum

Pierwszym wydarzeniem Wrocław Global Forum jest debata zatytułowana „Czy chrześcijaństwo odegra rolę w rozwiązywaniu problemów Europy?”. Spotkanie prowadzi prof. Norman Davis, znakomity brytyjski historyk, autor wielu książek dotyczących historii Europy, dziejów Polski, a także monumentalnego działa „Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego” dotyczącego przeszłości Wrocławia.

Zasłużeni dla Wrocławia

Honorowe Obywatelstwo Wrocławia nadawane jest przez władze miejskie w celu wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych dla Wrocławia. Tytuł przyznawano osobom piastującym wysokie urzędy, przede wszystkim politykom i wojskowym. Obywatelstwo tytularne otrzymywały osoby spoza Wrocławia: politycy, uczeni, literaci i artyści. Niektórzy z nich urodzili się lub zmarli we Wrocławiu.

MPK Wrocław: przetarg na nowe tramwaje

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu ma dzisiaj ogłosić przetarg na nowe tramwaje! Jest szansa, że do końca 2015 roku pojawią się na wrocławskich torowiskach.

Tłum kandydatów do wrocławskiej szkoły teatralnej

W sobotę zakończyła się rejestracja kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Chętnych jest nieco mniej niż w poprzednich latach. Rekordowy pod tym względem był rok 2012 z 1070 kandydatami na Wydział Aktorski, w latach 2010 i w 2011 na aktorstwo było ponad 900 kandydatów.

Rozpoczął się 2. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

W Dzień Dziecka Ogród Staromiejski tętnił życiem – dzieci z rodzicami piknikowały na kocykach, brały udział w licznych warsztatach na świeżym powietrzu – m.in. konstruowały z tektury i papieru, wycinały i złociły motyle skrzydełka, uczyły się gry na przedziwnych instrumentach z muzykami z zespołu Małe Instrumenty.

Biegacze zdobyli Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower ma 49 pięter, a biegacze mieli do pokonania aż 1142 schody. Na górę wbiegła m.in. para, która jeździ na rowerze, ale nie biega. Na samym szczycie młodzi ludzie oświadczyli, że 12 czerwca w Zakopanem dojdzie do zaręczyn.

Zuzia we Wrocławiu porządkuje świat

Do wrocławskich zerówkowiczów oraz pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów dociera właśnie Zuzia, która porządkuje świat, czyli dwunastro stronicowa broszurowa ulotka opisująca w formie przystępnej dla dzieci podstawowe zasady segregacji odpadów.

Wrocław - Kolejki w NFZ po kartę EKUZ

Każdego dnia nawet 1000 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia we Wrocławiu.

Zostań Wolontariuszem na Wrocław Trophy- rekrutacja trwa!

Już na początku lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się największy międzynarodowy turniej piłkarski w Polsce. Zapowiada się wielkie, młodzieżowe święto piłkarskie. Trwa rekrutacja wolontariuszy, bez których nie wyobrażamy sobie tego turnieju! DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZISIAJ!

Co nowego zgubili wrocławianie?

Rowery, laptopy, narty, a nawet zupełnie dobry motocykl japońskiej marki – m.in. takie rzeczy trafiły ostatnio do biura rzeczy znalezionych we wrocławskim Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta przy ul. Długiej. Zdecydowaną większość przedmiotów przywiozła policja. Rowery np. zalegały miesiącami na klatce schodowej lub ktoś - może po kradzieży - porzucił je na ulicy.

Wrocław - Odważne dzieci potrzebują pomocy

Za niecały miesiąc w ramach projektu Brave Kids do Wrocławia przylecą dzieci z Ghany, Indonezji, Rosji, Portugalii i Rumunii. Przez trzy tygodnie mają mieszkać w zwykłych domach. Poszukiwanych jest siedem odważnych wrocławskich rodzin. Na pomoc czekają też dzieci z Ugandy, brakuje bowiem pieniędzy na bilety lotnicze dwójki dzieci z sześcioosobowej grupy.

Wroclaw Global Forum 2014: Nagroda Wolności dla Ludzi Majdanu

Podczas tegorocznej edycji Wrocław Global Forum wręczonych zostanie pięć Nagród Wolności. Odbierze ją Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, były wieloletni ambasador Polski w Waszyngtonie.

22. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup

Aż 90 trzyosobowych drużyn wzięło udział w 22. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w petanque Crédit Agricole Cup, które w niedzielę odbyły się we wrocławskim Parku Południowym. Zmagania obserwował też tłum kibiców.

Ruszył Jarmark Świętojański we Wrocławiu

Kwiaty, leżaki i zimne koktajle pod pręgierzem

Gwiazdy przerzucą Odrę we Wrocławiu

Gwiazdy światowej lekkiej atletyki będą mogli podziwiać wrocławianie, którzy dzisiaj wybiorą się nad Odrę na trwającą cały dzień imprezę „Odra River Cup”. Oprócz tradycyjnych wyścigów wioślarskich odbędzie się nietypowy konkurs rzutów przez rzekę, a także pokaz dyscyplin igrzysk The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu.

Wrocławskie baseny i kąpieliska gotowe do kąpieli

Na wrocławskich basenach i kąpieliskach trwają ostatnie przygotowania. Tradycyjnie w Dzień Dziecka rozpocznie się sezon.

Usypują plażę w centrum Wrocławia

Trwa usypywanie plaży w centrum Wrocławia. Z powodu trwającej modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego znana dobrze wrocławianom Kafe Plaża musiała znaleźć inne miejsce. W tym roku zanurzać nogi w piasku będziemy mogli na wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Impartem!

Wrocław jednym z najmądrzejszych miast

Najwyższy poziom innowacyjności, zrównoważony rozwój oraz wysoka jakość życia – to jedne z najważniejszych elementów rankingu Cities In Motion Index, przygotowane przez hiszpańską IESE Business School. Opracowaną po raz pierwszy klasyfikację, określa się jako "najmądrzejsze" miasta świata. Jej autorami są pracownicy jednej z najbardziej znanych szkół biznesowych na świecie, działającej przy Uniwersytecie Nawarry.

101 lat od otwarcia Hali Stulecia we Wrocławiu

Uroczyste otwarcie Hali Stulecia miało miejsce 20 maja 1913 roku. W uroczystości udział wzięli m.in. Fryderyk Wilhelm wraz z małżonką, książę Ernst Günther zu Schleswig Holstein oraz inne osobistości Wrocławia. Uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć pieśń wykonaną przez sześćset osobowy chór oraz wysłuchać przemówienia nadburmistrza Paula Mattinga.

Czy będzie powódź we Wrocławiu?

Przez Wrocław aktualnie przepływa fala wezbraniowa, która utworzyła się w wyniku opadów w strefie górnej Odry. Według najnowszych prognoz IMGW kulminacja fali przewidziana jest w dniu dzisiejszym ok. godz. 22.00 i wynosić będzie 408 cm (42 cm poniżej stanu alarmowego), aktualnie stan na wodowskazie Trestno wynosi 389 cm
stat4u