SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo dolnośląskie

Zakończył się zimowy turniej piłkarski we Wrocławiu

Ponad czterdzieści zespołów wzięło udział w zimowym turnieju piłkarskim, który przez ostatnie dwa tygodnie rozgrywany był we Wrocławiu. Młodzi piłkarze rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, a organizatorami zawodów było miasto Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu.

Księga Henrykowska na liście UNESCO?

Metropolita wrocławski wystosował wniosek, gdyż Księga Henrykowska, która jest przechowywana we wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym a może trafić na listę UNESCO.

We Wrocławiu Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

1 marca kilkaset osób wzięło udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu Osobowickim.

Konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

28 lutego 2014 r. ruszył międzynarodowy konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Zwycięska aplikacja ma m.in. pokazać bogate życie kulturalne miasta oraz zachęcić do jego odwiedzania i odkrywania. Zwycięzca konkursu na realizację projektu otrzyma 180 000 zł.

Trwa przebudowa Wrocławskiego Węzła Wodnego

Obecnie prawie dziewięćset osób pracuje przy przebudowie bulwarów w śródmieściu, pogłębianiu i poszerzaniu koryta Odry i kanałów powodziowych od Opatowic do Mostów Warszawskich, obiektów hydrotechnicznych na Różance i Rędzinie.

Wrocławianie ciągną nad Odrę

Od maja w marinie Topacz między mostami Pomorskim i Uniwersyteckim stacjonować będą łodzie motorowe, które każdy będzie mógł wyczarterować. Jachty mają niewiele ponad osiem metrów długości i trzydziestokonny silnik.

Trwa modernizacja linii kolejowej Wrocław-Poznań

Późno w nocy w niedzielę zakończył się demontaż stalowego przęsła mostu kolejowego na Odrze łączącego dzielnice Popowice z Osobowicami. To kolejny etap modernizacji linii kolejowej z Wrocławia do Poznania.

Wrocław solidarny z Ukrainą

W piątek na wrocławskim Rynku artyści, dyrektorzy instytucji kulturalnych i animatorzy kręcili klip pod hasłem „Transfer WRO-UA”, który ma być wyrazem wsparcia, oddania szacunku i wyrażenia podziwu dla walczących o wolność Ukraińców.

Co z szybkim pociągiem z Wrocławia do Warszawy?

PKP PLK jest na półmetku prac związanych z modernizacją trasy kolejowej Częstochowa – Fosowskie. Odnowione tory pozwolą podróżnym pokonać trasę z Wrocławia do Warszawy szybciej niż do tej pory. Roboty mają zakończyć się na przełomie 2014/2015 roku. PKP planuje uruchomić na tej trasie ekspresowe połączenie między stolicą a Wrocławiem.

We Wrocławiu Powstał Komitet Wsparcia Ukrainy

Z inicjatywy członków rady Kolegium Europy Wschodniej i prezydenta Rafała Dutkiewicza powstał ogólnopolski Komitet Wsparcia Ukrainy.

Rusza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

W lutym rusza pierwsza kampania telewizyjna promująca Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Spot wyprodukowany w technice slow motion przedstawia artystów reprezentujących różne dziedziny kultury i sztuki, którzy w symboliczny sposób szykują się do obchodów roku 2016. W ramach pierwszej kampanii zaplanowano ponad 200 emisji we wszystkich kanałach ogólnopolskich, regionalnych oraz tematycznych TVP.

Społeczna Akademia Kultury w Wrocławiu

29 stycznia w godzinach 18.00-21.00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Społecznej Akademii Kultury

X ŚwiatowE IgrzyskA Sportowye The World Games 2017 Wrocław.

Zespół Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej to kolejny przystanek w wędrówce flagi X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław

Rocznica niemieckiej hańby

W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku dokonano pogromu Żydów na terenie całej III Rzeszy. Tzw. Noc Kryształowa była zaplanowaną przez niemieckie władze państwowe akcją skierowaną przeciwko Żydom i zapowiedzią Holokaustu.

Mostek Czarownic we Wrocławiu

To widokowy punkt owiany legendą i miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć

Pomnik anonimowego przechodnia

Dzieło Jerzego Kaliny we Wrocławiu, budzi spore zainteresowanie

Barokowa perła Wrocławia

Dawny kościół jezuitów to niezwykła świątynia

Każdy Polak musi to zobaczyć

Panorama Racławicka to miejsce chwały polskiego patriotyzmu

Widokowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska posiada kilka punktów widokowych

Poznaj kulturę Starożytnych Indii

Na Wrocławskim Rynku można spotkać przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Świadomości Kryszny

Wrocławskie Krasnale

To niewątpliwa atrakcja miasta
stat4u