SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Znajdź swoje miasto lub gminę:

Powiat: Gmina:

Wojewodztwo pomorskie

Gdańszczanie lubią czytać

112 tysięcy zarejestrowanych czytelników i prawie 1,8 miliona książek wypożyczonych w 2013 roku - takimi wynikami może pochwalić się Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Wśród mieszkańców naszego miasta apetyt na czytanie wciąż rośnie, a wraz z nim przybywa nowoczesnych bibliotek.

Baltic Games w Gdańsku

W sobotę i niedzielę (15-16 lutego) na terenie Amber Expo odbyła się zimowa edycja Baltic Games. Event ten to przede wszystkim zawody deskorolkowe i BMX-owe, ale nie tylko.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne powstały w województwie pomorskim

Samorządowcy Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta podpisali 14 lutego Porozumienie w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oznacza to formalne powołanie do życia tzw. Związku ZIT, który według wytycznych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, ma koordynować współpracę metropolitalną.

Charytatywny „Świętoszek” w wejherowskiej bibliotece

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się aktywnie w obchody XXII Światowego Dnia Chorych. Tym razem we współpracy z Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku został przygotowany i wystawiony spektakl charytatywny w oparciu o fragmenty kultowej komedii Moliera pt. "Świętoszek".

Walentynkowe źródełko

W nadmorskich lasach niedaleko Białej Góry w gm. Krokowa znajduje się niezwykłe miejsce dla zakochanych. Zostało ono upamiętnione dużym sercem z opisaną na nim historią miłosną.

Kalwaria Wejherowska w spocie reklamowym Polska Pięknieje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ruszyło z VII edycją ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich".

Boisko numer 52 w Gdańsku otwarte!

W ostatni poniedziałek, 10 lutego, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz otworzył wielofunkcyjne boisko sportowe przy Państwowych Szkołach Budownictwa w al. Grunwaldzkiej 238.

Ambasador Białorusi w Wejherowie

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spotkał się z nowo mianowanym ambasadorem Białorusi Aleksandrem Awiarianau oraz nowym konsulem generalnym Republiki Białorusi - Siarhiejem Michniewiczem.

Wejherowianie upamiętnili prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego

Na budynku wejherowskiego kościoła pw. Trójcy Świętej została odsłonięta tablica upamiętniająca wizytę prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego w Wejherowie, która miała miejsce 5 lat temu w związku z jego udziałem w obchodach rocznicy zaślubin z morzem.

Prezydent Gdańska niewinny!

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez Prezydenta Miasta Gdańska

Gdynia obchodzi w dniu dzisiejszym 88 urodziny

Z tej okazji na Skwerze Kościuszki przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich i wojskowych, stowarzyszeń i mieszkańców złożyli wiązanki kwiatów przed Płytą Marynarza Polskiego.

Nagrody dla Młodych Naukowców w Gdańsku

W dniu 7 lutego 2014 r. zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski wręczył młodym naukowcom Nagrody Miasta Gdańska im. Jana Uphagena za rok 2013. W tym roku obchodzono 11 edycję tej prestiżowej gdańskiej nagrody.

Rocznica zaślubin Polski z Morzem

10 lutego 1920 generał Józef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją Województwa Pomorskiego przybył do Pucka, gdzie dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.

W centrum Gdyni ma powstać skwer imienia pułkownika Kuklińskiego

Przez wiele lat uznawany za zdrajcę – w najnowszej historii Polski, bohater. Ryszard Kukliński zostanie uhonorowany za swoje działania. 11 lutego br, w dziesiątą rocznicę śmierci pułkownika, do Rady Miasta Gdyni złożony zostanie wniosek w sprawie nadania skwerowi w centrum miasta jego imienia.

Dar Młodzieży ambasadorem Operacji Żagle Gdyni

Dar Młodzieży został honorowym ambasadorem zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Biała fregata Akademii Morskiej będzie promować tę wyjątkową imprezę we wszystkich portach, do których zawinie.

Gdańsku powstaje Mobilna Pracownia Mistrzów Kodowania

Od lutego do maja 2014 r. dzieci (7-12 lat - z opiekunem ) będą mogły skorzystać z bezpłatnych warsztaów programowania w języku wizualnym Scratch

Gdyńska Trójka w najlepszej trójce szkół ponadgimnazjalnych w Polsce

Gdyńskie III Liceum Ogólnokształcące zajęło trzecie miejsce w Ogólnopolskim Maturalnym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zestawienie to uwzględnia łączne wyniki uczniów z egzaminów dojrzałości oraz osiągnięcia w olimpiadach naukowych w 2013 roku.

Gdańsk przekazał sprzęt medyczny do chirurgii onkologicznej

Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej UCK w Gdańsku otrzymała 4 lutego 2014 r. sprzęt do stosowania podczas zabiegów (operacji) w chirurgii onkologicznej o wartości 135 000 złotych. Pompę termiczną Belmont FMS 2000 (zestaw) przekazał prezydent Paweł Adamowicz.

Gdyńska Szkoła Filmowa szuka nowych gwiazd reżyserii

Być jak Polański, Holland, Smarzowski, Szumowska… To marzenie wielu przyszłych filmowców. Jest duża szansa, że osiągną swój cel, ponieważ Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczęła rekrutację na wydział reżyserski. Skąd taka pewność sukcesu? Ponieważ absolwenci naszej filmówki już zdobywają nagrody na różnorodnych festiwalach.

Verba Sacra 2014 w Wejherowie

Stworzenie świata, upadek człowieka, dzieje Abrahama to tylko niektóre fragmenty Księgi Rodzajów, pierwszej księgi Biblii czytanej po kaszubsku podczas jedenastej edycji Verba Sacra – Modlitwy Katedr Polskich.

Dotacje ekologiczne dla gdańszczan!

Blisko 2 mln zł wyniosły w latach 2011 - 2013 dotacje celowe Miasta Gdańska dla mieszkańców na zadania związane z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Przypominamy, że także w tym roku gdańszczanie mogą ubiegać się o dotacje m.in. na zmianę ogrzewania węglowego na ekologiczne, czy instalację kolektora słonecznego.

W Gdańsku rozdano granty kulturalne

Na ogłoszony przez Gdańsk w listopadzie ubiegłego roku Otwarty Konkurs Ofert 2014 na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego wpłynęły 292 oferty. Do III etapu, po odrzuceniu ofert zawierających błędy formalne i niezgodnych z warunkami konkursu, zakwalifikowano 232 oferty.

Szkoła metropolitalna powstanie w Kowalach

Gdańsk, gmina Kolbudy i gmina Pruszcz Gdański podpisały porozumienie w sprawie kolejnego etapu przygotowań do budowy szkoły w Kowalach. Na mocy dokumentu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi postępowanie przetargowe, którego celem będzie pozyskanie dokumentacji projektowej dla budowy wspólnej dla trzech gmin placówki oświatowej.

Gdynia Arena świętuje 5-lecie

30 stycznia 2014 roku GDYNIA ARENA obchodziła swoje 5-te urodziny.

Władze miast i gmin przeciwko likwidacji biura firmy ENERGA w Wejherowie

W atmosferze oburzenia przebiegło spotkanie samorządowców z powiatu wejherowskiego i puckiego w sprawie likwidacji Biura Obsługi Klienta Grupy ENERGA w Wejherowie Powodem były zarówno plany likwidacji BOK, jak i nieobecność specjalnie zaproszonego na to spotkanie dyrektora spółki „Energa Obsługa i Sprzedaż” Jacka Starucha.

5 lat minęło czyli przejazd historycznym autobusem marki IKARUS

W piątek 31 stycznia 2014 mija 5 lat, kiedy to po raz ostatni na ulice miasta Gdańska wyjechały w ruchu liniowym autobusy marki Ikarus, tym samym zakończyła się era wysokopodłogowych autobusów w komunikacji miejskiej. Popularne węgierskie pojazdy przez prawie 28 lat służyły wiernie pasażerom w Gdańsku.

Tłok na lodowisku w Redzie

Zimowe ferie na pomorzu dobiegają końca. W Redzie młodzież wykorzystuje te wolne dni do rekreacji na sztucznym lodowisku.

AstroCamera 2014 - czwarta edycja wyjątkowego konkursu astrofotograficznego!

Tradycyjnie już 28 stycznia, w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, Centrum Hewelianum ogłasza kolejną edycję konkursu astrofotograficznego AstroCamera 2014! Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników utrwalania astronomicznych zjawisk, czyli osób które fascynują zagadnienia tak bliskie Janowi Heweliuszowi.

Zagłosuj na Gdański Produkt Turystyczny 2014

Gdańska Organizacja Turystyczna rozpoczęła drugi etap konkursu na Gdański Produkt Turystyczny 2014. W tym etapie internauci mogą głosować na jeden z dziesięciu produktów turystycznych najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursu. Plebiscyt będzie trwał dwa tygodnie - do 10 lutego 2014

nowe pylony Red Bull Air Race w Gdyni

Podniebne mistrzostwa świata Red Bull Air Race wracają po czteroletniej przerwie. Nowy sezon to zmiany w regulaminie i wiele nowinek technicznych. Jedną z nich są zupełnie nowe, nadmuchiwane pylony wyznaczające trasę powietrznych wyścigów, które obejrzymy w Gdyni już w lipcu.

Nagroda Naukowa Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok

Prezydent Miasta Gdańska, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezes Oddziału PAN w Gdańsku zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok.

Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Miasto Gdańsk zapraszają na cykl spotkań pt. „Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji”. W środę 5 lutego wykład „Jakich elit potrzebuje Rosja?” wygłosi Jelena Niemirowska – dyrektor i założycielka Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych.

Kolejne żaglowce Operacji Żagle Gdyni

Kolejne jednostki potwierdziły obecność na zlocie żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Podczas największej tegorocznej żeglarskiej imprezy w Polsce silnie reprezentowana będzie biało-czerwona bandera.

Gdańsk wyróżniony certyfikatem EPSA 2013

W konkursie o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sektor Award - EPSA 2013), projekt zgłoszony przez Urząd Miejski w Gdańsku, a realizowany przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych: "Integrated System of Exchanging Municipial Flats in Gdansk" okazał się jednym z najlepszych projektów w kategorii "Administracja ponadlokalna i lokalna", realizowanym przez jednostki samorządu lokalnego w Europie.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie w sprawie Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf Orlex” z dnia 27 stycznia 2014r.

Na stronie internetowej Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf Orlex” ukazało się w dniu 22 stycznia br. oświadczenie firmy „Orlex” Danuta Gębarowska o rezygnacji ze sponsorowania Klubu WKS „Gryf Orlex”. Władze miasta Wejherowa z ubolewaniem przyjmują fakt rezygnacji sponsora tytularnego ze wsparcia finansowego wejherowskiej drużyny piłki nożnej.

"Święto Gdańskiej Nauki - urodziny Jana Heweliusza".

Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska oraz „Plama” Gdański Archipelag Kultury zapraszają na widowisko plenerowe: Urodziny Heweliusza organizowane w ramach obchodów Święta Gdańskiej Nauki. Impreza odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.00 na zieleńcu przy pomniku Heweliusza w Gdańsku.

Sezon na trocie w Redzie

W styczniu skończył się okres ochronny połowu troci w nadmorskich rzekach. Sporo wędkarskich zapaleńców wyruszyło min. na Redę.

Zima potrafi być malownicza

Silne mrozy które od kilku dni opanowały Polskę, spowodowały min. oblodzenie sopockiego mola. Drewniane pale na których oparta jest konstrukcja wyglądają naprawdę monstrualnie. Zobacz galerię zdjęć.

Gdańsk popiera Ukrainę

Na Długim Targu przed Dworem Artusa tuż obok Fontanny Neptuna odbył się dzisiaj wiec poparcia dla protestującej na Ukrainie opozycji.

Najładniejsze lodowisko w Polsce?

W Sopocie funkcjonuje od grudnia lodowisko pod gołym niebem. Po południu i w weekendy przyciąga sporo miłośników łyżwiarstwa. Do tego jest bardzo ładnie położone, blisko plaży i z widokiem na Sopockie Molo. Galeria zdjęć.

Będą nowe miejsca pracy

W Rekowie Górnym k. Redy powstaje najnowocześniejsza w Europie fabryka pojazdów komunalnych

Gdynianie wśród najlepszych żeglarzy Pomorza

Najlepsi zawodnicy, trenerzy i inicjatywy żeglarskie naszego województwa są rokrocznie wyróżniani Kryształowymi Żaglami podczas Pomorskiej Gali Żeglarstwa. W tym roku impreza odbyła się w Wejherowie, a sporo nagród przypadło w udziale gdynianom.

Gdynia pomaga ptakom przetrwać zimę

Za oknem coraz ostrzejszy mróz i śnieg. I to jest właśnie ten czas, kiedy należy dokarmiać dzikie ptactwo. W Gdyni więc - jak co roku - na pomoc zgłodniałym ptakom wyruszył ekopatrol Straży Miejskiej. A osoby indywidualnie dokarmiające ptactwo mogą liczyć na przygotowane przez Miasto ziarno słonecznika.

Nagroda im. Lecha Bądkowskiego

PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA zawiadamia o rozpoczęciu procedury składania wniosków o przyznanie „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego” dla: a) Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku, b) Gdańskiego Darczyńcy Roku, c) Gdańskiego Społecznika Roku

Gdynia wśród najpiękniej oświetlonych miast w Polsce

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim i czwarte w krajowym konkursu Świeć się z Energą. Była to piąta edycja plebiscytu na najładniej oświetlone świątecznie miasta w Polsce. Zwyciężyła Bielsko-Biała.

Rok 2013 – wyjątkowo udany dla gdyńskiego sportu!

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował miniony, 2013 rok. Tysiące spalonych kalorii, setki przebiegniętych kilometrów i kilka imprez o międzynarodowej renomie. Poniżej zestawienie imponujących liczb.

V LO w Gdyni z klasą o profilu policyjnym

Dnia 13 stycznia 2014 roku prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i insp. Robert Leksycki - Komendant Miejskiej Policji w Gdyni podpisali porozumienie o utworzeniu klasy o profilu policyjnym w V Liceum Ogólnokształcącym im. Płk. Stanisława Dąbka w Gdyni (ul. Dickmana 14).

Gdynia na podium rankingu WP.PL

Gdynia zajęła drugie miejsce w rankingu „Najbardziej przyjaznych miast w Polsce”. Zestawienie powstało na podstawie głosów użytkowników portalu Wirtualna Polska. W ciągu dwóch tygodni ponad 18 tysięcy internautów głosowało na 20 lokalizacji. Popularniejszy od Gdyni był jedynie Wrocław.

Miliony z Unii dla gdyńskiego Portu

Gdyński port otrzymał potężne unijne dofinansowanie. Bruksela wesprze realizację czterech strategicznych inwestycji infrastrukturalnych łączną kwotą 210 milionów złotych.

Już 430 tysięcy w gdańskim finale WOŚP

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w Gdańsku co najmniej 430 tys. zł – taką informację podał dziś gdański sztab orkiestry. Kwota oczywiście nie jest jeszcze ostateczna - wciąż trwają aukcje internetowe, z których dochód również zasili konto WOŚP.

22 Finał WOŚP w Gdańsku

Deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców Gdańska których tysiące przybyło na Plac Węglowy aby uczestniczyć w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 Finał WOŚP w Gdyni

Trzy sztaby i 1242 wolontariuszy zbierało fundusze w 22 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Na Ratunek"

22 Finał WOŚP w Rumi

Jedną z licytacji wygrała Pani Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak. Pozostałe licytacje były też bardzo zacięte.

22 Finał WOŚP w Sopocie

W Sopocie było bardzo bojowo i mundurowo. Dużą sensacje wzbudził prawdziwy czołg którym można było przejechać się po plaży.

W Gdańsku Prezydent też kwestował

Na Targu Węglowym i przyległych uliczkach Starego Miasta można było spotkać bardzo wielu Wolontariuszy WOŚP w tym Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza. Mimo chłodnej i deszczowej pogody wszyscy bardzo się starali- zobacz galerię zdjęć.

Akademia Morska też zagrała w Orkiestrze

W budynku Wydziału Nawigacji przy Al. Jana Pawła II, tuż przy Akwarium Morskim w Gdyni można było poznać elementy szkolenia przyszłych kapitanów.

22 Finał WOŚP w Choczewie

O godzinie 15 - tej na terenie obiektów sportowych przy ul. Kusocińskiego rozpoczął się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22 Finał WOŚP w Wejherowie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Filharmonii Kaszubskiej - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Pucku

Pomimo niesprzyjającej pogody na pucki Rynek przybyło sporo mieszkańców miasta - galeria zdjęć

22 Finał WOŚP w Redzie

Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński wylicytował duży tort

URBACT i ENTER.HUB czyli przyszłość dworca PKP w Gdyni

URBACT jest europejskim programem wymiany wiedzy i doświadczeń, który promuje zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Europejskiej Polityki Spójności.

Gdańsk wśród 40 najatrakcyjniejszych urlopowych miejsc na świecie!

Internetowe wydanie brytyjskiego dziennika The Guardian opublikowało TOP 40 najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych na rok 2014. W rankingu – na miejscu 31 – jako jedyne polskie miasto znalazł się Gdańsk !

Orkiestra zagra w Przywidzu

12 stycznia serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury wszystkich ludzi "dobrego serca" do włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Przywidz po raz kolejny będzie brała udział w wydarzeniu.

Ruszają prace nad realizacją Strategii Rozwoju Metropolii 2030

8 stycznia 2014 r. rozpoczęło się tworzenie Strategii Obszaru Funkcjonalnego. Na spotkaniu dotyczącym kierunków rozwoju metropolii zebrał się Komitet Sterujący.

Medal Stowarzyszenia Architektów Polskich dla prezydenta Gdyni

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał w dniu 8 stycznia z rąk Mariusza Ścisło, prezesa Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stefana Ciecholewskiego, prezesa Oddziału Wybrzeże SARP, Medal Bene Merentibus. To najwyższe wyróżnienie przyznano za wybitne zasługi na rzecz architektury. Wojciech Szczurek jest pierwszym prezydentem miasta w Polsce, uhonorowanym tym medalem.

Będzie ciekawa praca dla kobiet w Gdańsku

Jeszcze w styczniu Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku rozpocznie rekrutację do nowego projektu skierowanego do kobiet poszukujących pracy. Dziesięć pań przygotowanych zostanie do pracy w sektorze IT na stanowisku tester oprogramowania. Uczestniczki przejdą szkolenie przygotowujące do uzyskania międzynarodowego certyfikatu testera ISTQB Foundation

W Gdyni też się poślizgasz

Ciepła zima nie sprzyja amatorom uprawiania sportów zimowych. Na szczęście w większości miast w tym i w Gdyni działają lodowiska.

Gdański Orszak Trzech Króli 2014

Tysiące mieszkańców Gdańska i przybyłych turystów wzięło udział w barwnym orszaku, który po raz czwarty przemaszerował ulicami grodu nad Motławą. Zobacz zdjęcia i film.

Trzej Królowie w Gdyni

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Gdyni przemaszerowało ulicami miasta w barwnym orszaku. Zobacz galerię zdjęć i film.

Orszak Trzech Króli w Rumii

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli- Zobacz galerię zdjęć.

Pogoda sprzyja spacerom we Władysławowie

Bardzo łagodna tegoroczna zima zachęca do wypoczynku nad morzem. Na plażach w całej Polsce nie brakuje amatorów spacerów. Tak wygląda Władysławowo - galeria zdjęć.

Neptun jeszcze w noworocznej szacie

Stojąca na Długim Targu w Gdańsku słynna fontanna z Neptunem bardzo ładnie wygląda po zmroku. Galeria zdjęć.

Popłyń Darem Młodzieży

Dział Armatorski Akademii Morskiej w Gdyni organizuje specjalny rejs szkoleniowy fregatą "Dar Młodzieży". Dla chętnych przygotowano tylko 120 miejsc, zapisy trwają.

Wejherowo nocą

W styczniu po zmroku Wejherowo wygląda bardzo czarująco. Ratusz i Plac Wejhera jest bardzo ładnie przystrojony. Zobacz zdjęcia.

Tak witano w Gdyni Nowy Rok 2014

W Gdyni była Moc i wyjątkowa Noworoczna Noc. Zobacz zdjęcia i film.

Sylwester i Nowy Rok w Gdańsku

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na Targu Węglowym w centrum miasta aby świętować Nowy Rok 2014. Galeria zdjęć.

W Sopocie kameralnie witano Nowy Rok

Na molo i w centrum było bardzo spokojnie.

Gdynia czeka na Nowy Rok 2014

Sylwestrowa Noc Przebojów w Gdyni będzie niewątpliwie dużym wydarzeniem medialnym i samorządowym. Nie mniej większość ulic miasta jest elegancko wystrojona i czeka na nadchodzący Nowy Rok.

Szopka Bożonarodzeniowa z lodu w Gdańsku

Jedyna taka rzeźbiona w lodzie szopka stanęła na ul. Opata Jacka Rybickiego naprzeciwko ogrodów oliwskich. Niestety są to rzeźby nietrwałe.

Nergal czytał dzieciom

Zatoka Sztuki przy plaży w Sopocie gościła dzisiaj Adama Darskiego, który czytał dzieciom książki. Zobacz galerię zdjęć i film!

Wejherowski Jarmark Świąteczny

Kiermasz, zwiastujący nadejście Bożego Narodzenia, wprowadził wejherowian w świąteczną atmosferę. Podczas zorganizowanego po raz pierwszy w Wejherowie jarmarku, można kupić m.in. ozdoby świąteczne, sery korycińskie, wędliny kresowe, orzechy, zioła i przyprawy.

Wigilia Oliwska 2013

Fundacja "Wspólnota Gdańska" , Galeria Sztuki " Warzywniak" , Miasto Gdańsk, Archikatedra Oliwska oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Oliwy zorganizowało na ulicy Opata Rybickiego Wigilię Bożego Narodzenia dla wszystkich chętnych.

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w Gdańsku

W Kościele p.w. Św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Otwartej trwa konkurs na najładniejszą szopkę. Rozstrzygnięcie konkursu jutro 22 grudnia. Zobacz galerię zdjęć.

Sopocki Jarmark Świąteczny 2013

Na placu Przyjaciół Sopotu odbył się tradycyjny jarmark. Była duża choinka, stragany, scena muzyczna i karuzela w dużych filiżankach, dla dzieci. Zobacz galerię zdjęć.

Wystawa międzynarodowych choinek w Gdańsku

Na Placu Węglowym trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Jedną z atrakcji jest wystawa choinek przystrojonych w sposób charakterystyczny dla danego kraju Europy - galeria zdjęć.

Gdynia przyjazna seniorom i doceniona przez Senat

Miasto Gdynia otrzymało wyróżnienie specjalne w senackim konkursie „Samorząd przyjazny seniorom 2013 – przyjazna przestrzeń publiczna”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w Warszawie, w dniu 17 grudnia i uczestniczył w niej wiceprezydent Michał Guć.

"Rozjaśnij hospicyjne niebo" na Uniwersytecie Gdańskim

Biblioteka UG oraz Fundacja Hospicyjna zorganizowały po raz szósty zbiórkę darów dla Dziecięcego Hospicjum im. Eugeniusz Dutkiewicza w Gdańsku. Jeszcze jutro, 19 grudnia, można przynieść potrzebne chorym dzieciom rzeczy.
stat4u